32895 komentářů / 0 nových
Poslední

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Rakato (anonym)
Odpověď na Rakato, ty se chceš jen hádat
Vzhledem k tomu, že z tvého textu není jasné, kdo co říká, a zda je to SR nebo NZ, jako bys nic nenapsala. Obecně pravím: Lidé toho nakecají. Proč by měla být pravda to, co nějaké fanatik v minulosti řekl? To si jen ty namlouváš. ---------------------------------- Pokud jde o tvůj křest, je mi jedno, jak to s ním je, jen jsem hádal. Jak jsem psal - křest je jen bláznivý rituál, který vymyslel Jan Křtitel, aby oddělil svůj kult od ostatních lidí, aby své lidi izoloval a mohl jim namlouvat, že jsou něco extra, že je čeká jakási posmrtná odměna, a ty ostatní ne. Tak to dělají všechny kulty a totality. ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Bláhová Mimo, bible je manipulativní kniha, a její církve také, lžou a popichují, až tě zotročí a necháš myšlení na nich. Tak jako se to stalo tobě. --------------------------------------------------------- Kdyby ses podobně bez vlastní úvahy chovala v civilním životě, měli by tě za Pepka Vyskoče. Naštěstí se v civilu chováš racionálně (opět jen hádám), takže svoji naivitu si neuvědomuješ.
18. Leden 2020 - 18:51
Obrázek uživatele Návštěvník
mima (anonym)
Odpověď na Vzhledem k tomu, že z tvého
Rakato, tak teď nevím, jestli ty vůbec čteš příspěvky, nebo jen tak střílis od věci. Teď mě napadá, zdáli tě mám vůbec brát vážně a nebo co píšeš, jestli není jen tvá zbraň..... No řekni co si mám o tom myslet? ..... píšeš....vzhledem k tomu, že z tvého textu není jasné, zda je to SZ neb NZ, jako bys nic nenapsala........ jenže já jsem jasně napsala, že budu citovat z SZ z proroků ( a protože se cítíš uražený, když napíšu, že Biblí neznáš.......tak jsem do podrobností nezacházela a dala jsem ti možnost ukázat jak si na tom.......:-)) Ono knihy proroků jsou ve SZ počínaje Izaiášem a konče Malachiášem, mezi tím najdeš třeba proroka Ozeáše, Zachariáše, Ezechiela, Joela, Amose........ale i Dávid v Žalmech zapsal proroctví o Ježíši........a ten zbytek nemám zapotřebí komentovat. Tvoje řeč je, jak bys mi chtěl sdělit, já nevidím, neslyším, nevnímám to co ty, tak to znamená, že to tady nemůžeš vidět, slyšet, vnímat ani ty a to je bláhové. Protože takhle to tady na světě nefunguje. Každý jsme originál a každý máme určité schopností. Už jen projev slušností, charakteru, vnímání barev, tepla, studená, vztahů k majetku, penězům, hudbě, kráse.......nás odlišuje...... a proto i tu část duchovní, která je v člověku vnímá každý z nás jinák. A jak je psáno a taky je člověku dáno, " víra " je dar, jak každý jiný dar, který si člověk přinese do života už od narození. Neptal ses po něm, nikdo ti ho nekoupil, prostě ses s ním narodil. Už tví rodiče to na tobě pozorovali než ses se světem poznal, pokud jsi byl hudebně nadán, vše na to od malička nasvědčovalo. Jak u mého dítěte například, potřebovalo slyšet hudbu. Pamatuji si, jak jsme měli magnetofon kdysi na zemí z kterého se linula hudba, to dítě přilézlo po čtyřech a dovedlo tam ležet tak dlouho až jsme ho tam odtamtud vzali. Pak jste zaznamenali, že krásně dovedete pobroukávát melodii kterou slyšelo. V pozdějším věku dovedlo hrát bez not ( které se nikdy pořádně nenaučilo ) každou skladbu kterou zahrál učitel, bez cvičení....... A to je ten dar, který si přinese člověk bez svého přičinění......Rakato uvědom si konečně, že tvůj svět, není můj svět. A i kdybys mi ten můj svět chtěl vytlouct holí a třeba tvými argumenty, tak se ti to nepovede. Mám přece své smysly, které mi samy říkají, jak se mnou kdo zachází, zdáli cítím, že mě má někdo rád, nebo mě nemiluje, zdáli mě bolí, nebo nebolí, zdáli mám hlad, neb jsem se najedla do sytá.......ty vůbec nevíš co se děje v mém těle v mých smyslech, tak nemůžeš na základě svých smyslů posuzovat druhé..... nechej to na každém z nás. Pokud chceš něco o nás vědět, ptej se, ale nesnaž se z nás udělat tvou kopii.
20. Leden 2020 - 12:09
Obrázek uživatele Návštěvník
Rakato (anonym)
Odpověď na Rakato, tak teď nevím, jestli
No, vzhledem k tomu, že žijeme v jednom společném světě, a tou je realita, je otázka, proč z něj pořád utíkáš k pohádkám o Jehovovi a Ježíši? Co se ti na realitě nelíbí? Já si z ní rozhodně nedokážu odvodit jakési nadpřirozené bytosti jako ty. Nikde je nevidím, neslyším, nevnímám. Uvědom si, že namlouvat si jakési mimosmyslové zážitky je sebeklam, a to bývá známkou frustrace ze skutečnosti, ve které žiješ. --------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Realita ti nestačí a tak básníš o jakémsi spasení, o ráji ... Jenže tvé fantazie ti v reálném životě nic nepřinášejí (pokud nemluvíme o vylhané naději), jen tě vyčleňují ze společnosti normálních lidí. ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ Dary bez přičinění jsou jen vlastnosti, které jsme dostali geneticky od rodičů. Ty tady básníš o darech, ale někdy bez přičinění dostaneš ne dary, ale prokletí - genetické nemoci. ------------ Tohle je dobrý příklad toho, jak zkresleně vidíš svět - vidíš je tom, co chceš vidět, tj. dary. Ale jsou tady i ty nemoce. S takovým přístupem k realitě ses dostala tam, kde jsi teď - mnohým věcem nerozumíš, anebo špatně jen proto, že místo aby ses vzdělávala všestraně, čteš jen bibli. A to na tobě zanechalo zcela jasně patrné následky ve zkresleném uvažování a úsudku. Už to konečně uznej, jinak se dál neposuneš.
20. Leden 2020 - 13:02
Obrázek uživatele Návštěvník
mima (anonym)
Odpověď na No, vzhledem k tomu, že
Tak jsem marně čekala, že se mi omluviš za křivé obvinění a ty zase tu svojí písničku :-) .... píšeš, že žijeme v jednom světě a tou je realita........... ptám se tě, jestli vážně tady je jen ta realita? Jestli ta mobilní fantazie, různé vymyšlené hry, či watschapove, facebokove................ komunikace jsou realitou. Vždyť my křesťané jsme podle těch všech nereálných závislosti, procentove na spodní příčce ...... Je vidět, že některým lidem nenávist ke křesťanům zatemnilo myšlení a neumí rozpoznat v jejich případech co je vůbec skutečnost.....a pak je tady vyčleňování ze společností ( píšeš) ....kdyby jsme to vzali doslovně, tak naše mládež, děti se už dávno vyčlenili ze společnosti a to nežijí ve věřících rodinách. Nemůžeš vůbec s nimi komunikovat, protože žijí ve svém mobilním světě. Bez něho nedovedou žít, stačí, že se jím zkazí mobil, tak život se jím sesype.......Jestli jsem psala o darech, tak píšu o konkrétní věci a tou byly dary jako pointa. To neznamená, že vidím svět zkreslený. Už i ve škole nás učili, že nemáme odbihat od podstaty věci, či tématu. Takže, když se chceš bavit o nemocech, prokletí.....tak je to zase o něčem jiném.......a vzpomínáš si, jak ses nedávno urazil, že jsem napsala, že nerozumíš Biblí. Vrať se ke svému příspěvku, právě tam píšeš jak já nerozumím :-) Jo, jo poučovat to umíme, ale samí se v těchto frázích topime. ( nevyjímam i sebe )
20. Leden 2020 - 15:46
Obrázek uživatele Návštěvník
Rakato (anonym)
Odpověď na Tak jsem marně čekala, že se
Nějak to tady pleteš. Hráči počítačových her a surfaři na sítích nevěří ve vymyšlené bytosti nebo světy jako ty. ----------------------- Vyčleňování ze společnosti je různé. V podstatě každá generace se trochu vyčleňuje, protože lidé blízkých ročníků se cítí nejlépe spolu. Ale vyčleňování, co předvádějí křesťané, dosahuje ve srovnání s vyčleňováním mladých obludných rozměrů - celý život žijete částečně ve fikci, považujete se za výjimečné, za obdařené přízní jakéhosi fantoma, jako nějaká okultní společnost máte svoje úchylné rituály a zvyky (kanibalismus, vyhrabávání kostí svatých, morbidní a sadistické obrazy v kostelích, nemorální odpouštění hříchů, ateisty strašíte peklem) - to všechno z vás dělá exoty non plus ultra. jinak řečeno, do takového stupně jako vy se nevyčleňuje nikdo. ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Každá liška chválí svůj ocas. Tak i vy křesťané nekriticky velebíte svou víru. To je důvod, proč jsi nezmínila i záporné "dary" od boha, ne že jde o odbíhání od tématu. Máte staletou praxi ve lhaní, vymývání mozků. zkreslování faktů a boje proti zdravému rozumu a racionalitě, a z tvých textů to je jasně vidět. ----------------------------------------------------------------------------------------------------------- No a nakonec to nejlepší - dobrá, staletí bojujete za svou víru, šíříte ji dál. A teď, když vaší víře hrozí nebezpečí zániku od islámu, tak místo boje proti němu (jak bývalo zvykem v minulosti) tvoji křesťanští bratři a sestry v západní Evropě naopak podporují šíření islámu u nás. Jinak řečeno, místo abys pohodlně vysvětlovala z teplíčka a pohodlíčka domova mě, jak je váš bůh velkolepý, bys to měla vysvětlovat muslimáckým parazitům, které už teď v Evropě uráží kdejaký křížek. Místo lehára bojovat za svou víru, když jí hrozí nebezpečí. Ale to ty ne - ani ťuk.
20. Leden 2020 - 17:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Rakato (anonym)
Vida, stačí napsat úderný závěr a shrnout problematiku, a je dobojováno a rozhodnuto: Bůh neexistuje. ---------------------------------------------------------------------- A dobře tak, nechceme někoho tak nekompetentního, aby se nám míchal do věcí. Už tak máme dost problémů s životním prostředím a trolly na jiných vláknech.
30. Leden 2020 - 18:41
Obrázek uživatele Návštěvník
Rakato (anonym)
Jsou na světě věřící, a pak jsou tady lidé, kteří pochybují o existenci Ameriky, ba i světa nebo sama sebe, a proto existenci Boha nepřipustili nikdy ani ve snu. Tyto protipóly jsou ovšem zcela v souladu s vědeckým názorem o bipolárnosti světa a opozitních subatomárních částicích, tedy podstatou bohem stvořeného světa, a proto bohem požehnané.
14. Únor 2020 - 14:33
Obrázek uživatele Charon
Charon
Ty vado, tak tady už jsem nějaký ten pátek nebyl... Ono ani není divu, když jsem asi někdy předloni viděl ten zmršený web :-/ No nic. Koukám ale, že k řešení se tu stále nedospělo :-) Jak jsem kdysi psal, alespoň já osobně jsem ochoten připustit boží existenci jen tehdy, pokud se budeme bavit o neosobním konceptu typu Brahman. Ale s vousatým dědkem sedícím na mraku a soudícím naše činy jděte někam :-D
21. Únor 2020 - 15:47
Obrázek uživatele Steve
Steve
Jen tu plkají furt ti samí (5-6 lidí) plky o ničem ...
21. Únor 2020 - 17:29
Obrázek uživatele Návštěvník
Rakato (anonym)
Odpověď na Ty vado, tak tady už jsem
Bůh existuje. Žije v Bruselu. A je to pěkně nesnesitelný morous, který nosí ponožky do pantoflí a celé dny tráví vymýšlením absurdních zákonů a znepříjemňuje lidem život. Je to trochu jiný příběh, protože tenhle Bůh má kromě syna Ježíše ještě manželku a malou dceru, která ho nemůže vystát a jednoho dne pošle na truc všem lidem na světě SMS s datem jejich smrti. Blíže viz https://www.csfd.cz/film/405400-zbrusu-novy-zakon/prehled/
21. Únor 2020 - 22:20
Obrázek uživatele Charon
Charon
Odpověď na Bůh existuje. Žije v Bruselu.
A Duch svatý je mobilní operátor? No hezké, ale když už, tak opravdu raději to neosobní pojetí. Pokud bych měl taky zabrousit do kinematografie, tak např. koncept tzv. Síly ve Hvězdných válkách vypadá celkem přijatelně.
22. Únor 2020 - 11:02
Obrázek uživatele Návštěvník
Rakato (anonym)
Odpověď na A Duch svatý je mobilní
Pravý bůh se neptá, zda sis ho vybral. Dá ti za uši, kdokoliv si vzpomene. No schválně, nepřihodilo se ti tento týden něco hodně nepříjemného? Tak ho neprovokuj nějakou sílou z amerických filmů pro americké polovzdělané puberťaky.
22. Únor 2020 - 15:10
Obrázek uživatele Charon
Charon
Odpověď na Pravý bůh se neptá, zda sis
Já s filmy nezačal... Pravý bůh? Kterého máš na mysli? Je jich na můj vkus nějak moc... Asi jako ta "pravá" strana u voleb, všichni jsou mesiáši a myslí to jen dobře. Ten TVŮJ bůh je nicméně nějaký cholerický a despotický. Ne, díky, dobrovolně žít v totalitě nehodlám. Vyberu si lepšího, nabídka je bohatá...
22. Únor 2020 - 17:07
Obrázek uživatele Návštěvník
Rakato (anonym)
Odpověď na Já s filmy nezačal... Pravý
Právě to je tvůj celoživotní úkol - bůh se skrývá mezi pseudobohy a ty máš najít toho správného. A když se netrefíš - čeká tě peklo. No a my guru ti s tím máme pomoci. No rozhodně není řešení vybrat si nějakého lepšího boha, který hodně slíbí a nic neudělá. Je třeba jít po kamenité úzké a nerovné cestě, ne po té pěkné a široké, to je jasné.
22. Únor 2020 - 21:45
Obrázek uživatele Charon
Charon
Odpověď na Právě to je tvůj celoživotní
Takže si mám dobrovolně udělat peklo už za života, abys ty a podobní "guruové" mohl ovládat mě i druhé? Ten tvůj bůh je nějaký retard, ne? To raději peklíčko a co nejdál od něj...
23. Únor 2020 - 7:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Rakato (anonym)
Odpověď na Takže si mám dobrovolně
Já jsem hodné guru, nikomu nic nevnucuji. (Ale jakmile získám tvůj vlas, jdu si udělat vúdú panenku, a pak už mě musíš poslouchat, jinak ti vrazím špendlík do srdce.)
23. Únor 2020 - 18:06
Obrázek uživatele Návštěvník
Abe (anonym)
Pochpitelně existuje, pokud existuje jediný věřící.
23. Únor 2020 - 21:09
Obrázek uživatele Návštěvník
Rakato (anonym)
Tady ta diskuse potřebuje nakopnout. -------------------------------- Hodně produktivní byl náboženský svět vikingů, kteří si mysleli, že jen padlý bojovník se dostane do ráje (do valhaly, kde bude stolovat s bohy), takže to byli sveřepí válečníci, jimž nebylo zatěžko umřít v boji, a tak z nich byla dvě staletí po.raná celá západní Evropa, než se nakonec usadili na Sicílii. Tomu říkám panteon, a ne těm nemastným neslaným Buddhům, Šivům, Ježíšům a podobným bohům a svatým.
23. Únor 2020 - 21:50
Obrázek uživatele Návštěvník
Rakato (anonym)
Rok a půl žádný příspěvek? Tak pak si to tady dovolím jako (ke konci) hlavní šoumen stránky a člověk oddaný tématu uzavřít: Bůh neexistuje, a kdo říká, že ano, patří odchytit a internovat, jako všichni, co mluví z cesty. Před jejich fejky a hoaxy o bohu je třeba slušné lidi chránit. (Co s kostely? Změnit na vývařovny pro chudé. V tom jsem s Ježíšem zajedno. Kněze bych však nepropouštěl - už vidím, jak Dominik Duka nalívá potřebným do ešusu vlastnoručně uvařenou polívku. A že tělnatý Dominik Duka jídlu rozumí, na to můžete vzít jed.) Admine, zde jsme hotovi!
29. Září 2021 - 22:00
Obrázek uživatele nona
nona
A hele. Rakato detected
29. Září 2021 - 23:03
Obrázek uživatele Návštěvník
Erik (anonym)
Samozřejmě existuje, ale jen ve vědomí věřících.
29. Září 2021 - 23:23
Obrázek uživatele Návštěvník
nagual (anonym)
Bohové (a bůh) jsou v nás - nehledě na to, jestli na ně vědomě věříme, a nehledě na to, jestli je na světě nějakej kostel nebo mešita. Božství vyvěrá z našich činů a slov, a podle nich se (de)formuje jeho uctívání.
30. Září 2021 - 19:17
Obrázek uživatele Návštěvník
laugan (anonym)
Odpověď na Bohové (a bůh) jsou v nás -
Hovno je v nás a plno serepetiček, jako střeva, plíce, žaludek a převším plyn - větry, někdy prdím celý den, průser je mít zaražený prdy. Dokud prdíš nepotřebuješ žádnýho boha.
30. Září 2021 - 23:32
Obrázek uživatele Návštěvník
nagual (anonym)
Odpověď na Hovno je v nás a plno
Laugan, nebo lachtan? Přeju hodně prdů, ať máš v životě co zažívat!
1. Říjen 2021 - 16:27
Obrázek uživatele Návštěvník
Rakato (anonym)
Ale čubky zbabělé, za boha nikdo nebojuje? Je mi z vás smutno. Tak aspoň by mohli věřící napsat, co jim bůh dal a co vzal. Cruise na vás. Ten je pevný ve své scientologické víře a vyhodí každou ženskou, která se chce lísat, ale na jeho víru nepřestoupit. V dnešní iracionální době vám dopřeju trochu své racionality: Uvažovali jste, plytcí ateisté, proč v minulosti kde kdo věřil v nějakého boha, a proč i dneska hodně lidí bez důkazů věří? No protože boha potřebují. Někdo jako šéfa, někdo jako všeználka, jiný aby dával jeho bezvýznamnému životu smysl, jiný je líný přemýšlet a učit se, a víra mu vše vysvětlí snadno bez studia. Důvodů je mnoho, všechny jsou hloupé, ale jsou. Lidé už jsou takoví. Hospodine pomiluj ny!
15. Říjen 2021 - 22:01
Obrázek uživatele Návštěvník
Rakato (anonym)
Odpověď na Bohové (a bůh) jsou v nás -
Neguale, tvé myšlenky jsou stejně hloupé jako tvé jméno. "Božství vyvěrá z našich činů a slov..."? Ten blábol myslíš vážně? Ale možná, že mystifikuješ, jak to svého času dělal Spinoza, např. výrokem: „Svoboda je poznaná nutnost.“ Pak gratulace.
15. Říjen 2021 - 22:07
Obrázek uživatele Návštěvník
Matylda (anonym)
Odpověď na Neguale, tvé myšlenky jsou
Proč hloupé jméno? To je skoro jako nagual. Lepší než vlkodlak.
15. Říjen 2021 - 22:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Matylda (anonym)
Odpověď na Neguale, tvé myšlenky jsou
On není negual, má tam napsáno nagual.
15. Říjen 2021 - 22:33
Obrázek uživatele Návštěvník
tak (anonym)
Jenže to komunisti zvorali, když slibovali ráj na zemi a on se moc nekonal. To církevníci na to jdou chytře. Bude to až po smrti. A jak víme, zatím se nikdo z druhého břehu nevrátil, tak se na to pořád dají nachytat další ovečky. Osobně věřícím rozumím, že mají potřebu nějakého spravedlivého světa, jediné co považuji za divné, že potřebují si to nějak dokázat, že to tak opravdu bude...ve volbách skončili je to dobře?
16. Říjen 2021 - 5:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
komunisti i křesťané...bude ráj na zemi?
16. Říjen 2021 - 5:59

Stránky

Přidat komentář