Reklama

Ježíš Kristus, Boží Syn

Rakato (Ne, 16. 2. 2020 - 13:02)

(Já se ti věnuji jen ze soucitu.)

dv (Ne, 16. 2. 2020 - 14:02)

Máš potom nějaké vpravdě velesoucitné střevo, které tu na Doktorce zaplňuje kvantum vláken. Bez tebe bychom tu asi vážně nepřežili :))

Rakato (Ne, 16. 2. 2020 - 15:02)

Zkouším tě už chvíli přivést na správnou cestu stran Ježíše, ale to chce znát apokryfy, historii tehdejší Palestiny a nemít v hlavě křesťanský balast. Nemyslím, že bys to zvládl při svém omezeném pohledu na Ježíše.

dv (Ne, 16. 2. 2020 - 15:02)

To je ovšem v bleděmodrém stejná forma patronizování, jakou používají i křesťanští indoktrinátoři. Ti jen místo těch apokryfů, historie tehdejší Palestiny a absence křesťanského balastu vyzvednou nějaké "hledání cesty k Bohu", "odmítnutí života ve lži a hříchu", "připravenost odevzdat svůj život Spasiteli", "poznání Ježíše" a "pokorné navázání vztahu s ním".¶ Netvrdím, že znalost historie tehdejší Palestiny či apokryfní literatury nejsou z religionistického hlediska důležité. Jsou to ale jen jednotlivé střípky z celkové mozaiky, do níž patří - samozřejmě vedle mnoha jiných věcí - i povšechná znalost historie, jiných náboženství a mytologií, filosofie, teologie, kulturologie, sociologie a sociální i obecné psychologie. A takové široké obzory u někoho jako jsi ty naprosto nehrozí :p

Rakato (Ne, 16. 2. 2020 - 17:02)

Jen jsem si dovolil podotknout, že o Ježíšovi je třeba číst všechno, nejen co vyzobali do bible jeho nohsledové. -------------------- Tlučhuba jako ty má ve všem hned jasno, ale protože jsi nečetl "Objevování bible" od židovských vědců Finkelsteina a Silbermana, jsi tady na vlákně jen diskusní nula.

dv (Ne, 16. 2. 2020 - 17:02)

Od toho, kdo ještě před pár dny neznal ani rozdíl mezi veršem a súrou v koránu, a kdo trpí i mnohočetnými jinými šokujícími deficity ve všeobecném vzdělání, to fakt perfektně sedí. Natrefil jsi na jeden populární - mimochodem už skoro dvacet let starý - titul, který se zabývá primárně archeologií na Blízkém východě se zřetelem k rekonstrukci židovských dějin v posledním půldruhém tisíciletí před naším letopočtem. A myslíš si, jako každý snob a diletant, že jsi kvůli tomu snědl Šalomounovo hovno, a že můžeš poučovat celý svět.

Rakato (Ne, 16. 2. 2020 - 19:02)

Znám mnoho, sděluji málo. Tvé útržkovité znalosti způsobují, že často pečeš svůj přihlouplý text stejně, jak pejsek s kočičkou pekli svůj dort, a pak je to nepoživatelné. ----------------- Ty mezi nás - historiky amatéry nepatříš, to je jisté.

dv (Ne, 16. 2. 2020 - 21:02)

Taková je holt mentalita lidí jedné knihy. Monotónně omílají pořád dokola svoje homogenní vyčteniny, slátaniny a výblitky, a myšlenky skutečných vzdělanců nesnášejí pro jejich poučenou diverzitu. Všichni ti jehovisté, mormoni, bolševici, maoisté, nacisté i směšní einzelgängeři rakatovského ražení...

Rakato (Ne, 16. 2. 2020 - 21:02)

My psychologové amatéři jsme velmi tolerantní a máme pochopení pro postižené lidi. Proto jsem si se zájmem přečetl tvůj text. Jako vždy slabý, ale poučný, protože odborníkovi řekne mnohé. Jak je tvůj světonázor robustní, tak je hloupý. Ale ty za to nemůžeš, protože vlastní stín nepřekročíš. Opičit se po velkých klucích ti ale nepomůže, musíš nejprve dorůst do svých příliš velkých bot a příliš velké čepice.

dv (Ne, 16. 2. 2020 - 23:02)

Robustní světonázor že mám? Takže mi vlastně implicitně přiznáváš vzdělání a inteligenci...

Rakato (Ne, 16. 2. 2020 - 23:02)

Proč mi to děláš tak snadné? Robustní světonázor v tvém případě znamená jen zabedněnost, klapky na očích a velkou neochotu cokoliv na názorech změnit. ---------------- Ale proč si pořád vyměňovat nějaká hodnoceni svých osob, když je ve světě tolik čubek, které potřebují vysvětlit svou nekompetentnost a své chyby? Proč plýtvat energií na žabomyší spory, když už se známe a jsme přesvědčeni, že víme, co je ten druhý zač?

dv (Po, 17. 2. 2020 - 07:02)

Ještě před pár desítkami hodin jsi mi zase přisuzoval jakési "neudržitelné náboženské postoje", a nějaké dny tomu nazad snad dokonce i nějakou vnitřní rozpolcenost (snad pod vlivem ruské kultury, i jejímiž vyššími formami jsi snad teoreticky mohl být někdy stopově poznamenán). Takže tvá přesvědčení o jiných se mění jako na obrtlíku.¶ A jakým čubkám bys s mou pomocí chtěl vysvětlovat jejich nekompetenci? Snad tomu ubožákovi, který na nás o víkendu metal svoje pravopisně chybné "planné" chrchle?

Rakato (Po, 17. 2. 2020 - 13:02)

Začínáš mě přesvědčovat nejen o tom, že jsi myšlenkově prázdný a ideově vyšeplaný, ale že se s tím už nedá nic dělat. Zahníváš ve svých pracně a lopotně vymyšlených primitivních názorech, které odmítáš měnit, i když jsem ti nalil čisté pramenité vody poznání, o kterém jsi doposud nic netušil. Máš strach věcné argumentovat, aby ses zase nezesměšnil. Máš to fakt těžké. Asi jsem v tobě hned nerozpoznal beznadějný případ. A tak k tobě takto pravím s Ježíšem: "Blahoslavení chudí duchem."

dv (Po, 17. 2. 2020 - 21:02)

https://images.app.goo.gl/iGchiHRy9hiaMDVq5

Rakato (Po, 17. 2. 2020 - 23:02)

https://www.google.com/imgres?imgurl=https://cdn.pixabay.com/photo/2016/04/01/14/53/cartoon-1300894__340.jpg&imgrefurl=https://pixabay.com/cs/illustrations/search/ru%25C4%258Dn%25C3%25AD%2520malba/&h=340&w=340&tbnid=FPMGva2rP8uBLM&tbnh=225&tbnw=225&usg=AI4_-kTjIbyOWlKs5DpDJTk_7Zw3VGOxPA&vet=1&docid=Qpylbod97UCMzM

dv (Út, 18. 2. 2020 - 07:02)

Taky by ses mohl naučit zkracovat dlouhé linky. Na to by tvá inteligence nepochybně stačila.

Tonnnnny (So, 15. 2. 2020 - 16:02)

A druhá "napoleonská lůza" tady bleje svá chytristická hovna. Mistře dv. a co ty věci,kdy jste byl zavřenej a odsouzenej a co vaše nová identita?O tom napište!

dv (Pá, 14. 2. 2020 - 09:02)

Z islámského pohledu je zbožštění Jezáji "JezuKrista" Pomazance nesprávné a nežádoucí. Toto je důkaz: "اتَّخَذُواْ أَحْبَارَهُمْ وَرُهْبَانَهُمْ أَرْبَابًا مِّن دُونِ اللّهِ وَالْمَسِيحَ ابْنَ مَرْيَمَ وَمَا أُمِرُواْ إِلاَّ لِيَعْبُدُواْ إِلَـهًا وَاحِدًا لاَّ إِلَـهَ إِلاَّ هُوَ سُبْحَانَهُ عَمَّا يُشْرِكُونَ" (At-Tauba aneb Pokání, verš 31). ¶ Český překlad daného koránického verše zní takto: "A vzali si učence své a mnichy své za pány vedle Boha a stejně tak i Mesiáše, syna Mariina, ačkoliv jim bylo přikázáno uctívat toliko Boha jediného. A není božstva kromě Něho, jenž slávou Svou povznesen je nad ty, kdož jsou k Němu přidružováni!". Viz http://www.islamweb.cz/koran/koran.php?action=view&sura=9&od=31&do=31

Rakato (Pá, 14. 2. 2020 - 14:02)

Tvá jednostranná orientace na Ježíše má patologické rysy, zřejmě jako vnitřní konflikt snahy veřejně se prezentovat jako ateista, a na druhé straně skrytého vnitřního přesvědčení, že Ježíš tě spasí. Takže jsi takový ideologicky kočkopes, v duchu nespokojený sám se sebou, ale neschopný s tím něco udělat. --------------------- S Ježíšem ses vzal na rozbor myšlenku, která tě přesahuje a proto cokoliv k ní sdělíš, vypadá dětinsky. Jinak řečeno - nasadil sis příliš velkou čepici na svou malou hlavu, a teď špatně vidíš na cestu.

dv (Pá, 14. 2. 2020 - 19:02)

Toto vlákno ale je o Jezájovi. Pokud tě problematika Jezáji nezajímá, nevím, proč tu ztrácíš čas.

Reklama

Přidat komentář