Reklama

Gamblerství

Gulak 0 (Pá, 17. 1. 2020 - 16:01)

Tome teď jsem dočetl, že děláš ve skladě,nemáš důvod opouštět práci,věř mi první týden po návratu to všechny strasne zajímá a pak to vyšumí a nestekne po tobě ani pes, já měl úplně katastrofické scénáře, představu že tu ostudu nepreziju,že se zabiju,to s čím jsem byl na psychine,ví jen nadřízený ,v první chvíli se mi ulevilo a pak mě to štvalo, protože vidíš ze začátku, že se prostě na tebe dívá jinak, a pak to časem vysumelo,ostatních kluků jsem se ptal co v práci a že dobrý,ale taky většinou jen nadřízenému,ostatním může být po tom prd

Gulak0 (Pá, 17. 1. 2020 - 16:01)

Ahoj Tome,to samé jsem řešil i já,sice nevím co děláš, dneska se to už tak nebere že jdeš na psychinu,listek už půjde elektronicky,tuším že ani diagnóza tam není,nicméně když jsem posílal lístek já tak tam bylo razítko přímo oddeleni,kdyby někdo moct chtěl tak si to vygooglí,kde jsem byl,teď jsem byl nedávno na preventivce z toho jsem měl strach,závodní doktor se mě jenom zeptal jestli to už mám pod kontrolou a to bylo vše,nevím jestli Bohnice,ale Opava posílá zprávu obvodnímu a musíš si najít na nějaký čas i psychiatra kde mu to pošlou taky

Manželka G (Pá, 17. 1. 2020 - 12:01)

Dano, nezkoušela jsi nějakou podporu pro rodiny gamblerů? Byla jsem v kontaktu s terapeutkou ze Sananimu. Nemohla jsem chodit na sezení, tak jsme si telefonovaly. Moc mi to pomohlo. Vyslechnul mě někdo, kdo tomu rozumí, je objektivní, dokáže poradit, utřídit myšlenky..

Tom (Čt, 16. 1. 2020 - 12:01)

Ahoj, v úterý jsem se rozhodl léčit, objednal jsem se na hospitalizaci do Bohnic. Nástup mám až 4.3.. Už jsem se léčil 2x ambulantně, ale časem jsem do toho vždy spadnul. Mám 21 let a dluh okolo 600 000 Kč. Když jsem v úterý prohrál za jeden den svojí celou výplatu okolo 20 000 kč, něco se ve mně pohnulo a rozhodl jsem se že se vyléčím.
Jediný co mě drží nad vodou je, že v červnu budu venku a přes léto budu konečně doma a užiju si ho naplno.

Xxx (Čt, 16. 1. 2020 - 19:01)

Aspoň krok dopředu,tuším že to tam vsehochut,no aspoň poznáš primáře to je taky asi dílo:)

Manželka G (Čt, 16. 1. 2020 - 15:01)

Ahoj Tome, udělal jsi dobré rozhodnutí, škoda, že je čekací doba docela dlouhá. Tak jen do té doby vydržet a neudělat další kopance. Líbí se mi, jak píšeš, že budeš v červnu venku a užiješ si léto. Tak to má být. Kdy jindy si užívat život naplno, než v Tvém věku. Na období kolem dvaceti mám super vzpomínky. Je škoda marnit čas v herně. Dluh nemáš tak moc veliký, aby jsi ho nemohl splatit. Drž se

Tom (Čt, 16. 1. 2020 - 22:01)

Nejhorší je, ja vystudoval gympl jak nic, na maturitu jsem se ani neučil a zvadl jsem ji jak nic.. ale v ty dobe zacaly prvni problemy, sel jsem na vysokou a prvni rocnik jsem neudelal proto, ze jsem do toho zas spadl.. a ted pracuju ve sklade a jsem rad za 19 000 cisteho, co prohraju za den a nejhorsi je, ze me automaty neberou.. ja vsazim po internetu na tenis, hokej a tak..

A nejhorsi je, ze na Silvestra jsem poznal skvelou holku, kterou miluju a ona me.. a co mam ted delat? Byt s ni? Rict ji ze 10 tydnu jsem pryc ? Nebudu mit u sebe mobil.. tohle me nici nejvic

Manželka G (Pá, 17. 1. 2020 - 11:01)

Ahoj Tome, do nástupu máš ještě čas. Uvidíš, jak se to bude s přítelkyní vyvíjet. Zatím bych to nijak neřešila.
Zaměř se hlavně na sebe. Jestli nebudeš spokojený sám se sebou, nebudeš spokojený ani ve vztahu. To, že jsi se rozhodl pro léčbu je dobře. Nevsázet, platit dluhy a vydržet. Jiná cesta ven není.

Tom (Pá, 17. 1. 2020 - 15:01)

Díky moc za takovou podporu.
Ale co když čas nemám, můze se nekdo odhlasit a nastup muzu mit treba uz za 2 tydny.

A taky co v praci? Neschopenka ? Budu vysvetlovat ze jsem v Bohnicich a lecim se ? Nedokazu si to predstavit, ze bych se vratil do stejne prace po leceni a vsichni o mne vedeli, kde jsem.. nejspis neschopenka, ve stejny cas vypoved a po leceni najit jinou praci.. akorat nejsem z velkeho mesta, tak bych musel dojizdet

Naberte kurz (St, 15. 1. 2020 - 13:01)

Pěkný den,
přijďte si dát virtuální čaj! Dnes na téma zodpovědné hraní. Registrace pro vstup do chatu není nutná.
http://www.nabertekurz.cz/skupinove-chaty
Těším se na Vás
Jana
Nabertekurz.cz

Peter81 (Čt, 9. 1. 2020 - 13:01)

Ahojte všetci, pozývam sa po dlhšej dobe. Dal som 100 transakcií a pokračujem ďalej....aj tento mesiac dom už bez výplaty, a išla len na správne veci....inak Kamil píše rozumne, aj ja som prestal tak strážiť peniaze, veď keď som predtým prehrával, prečo by som teraz rodine nedozicil niečo naviac? A ako sa píše stále dookola, pokiaľ závislý sám nechce prestať, neprestane. Závislý musí prejsť sebspremenou zvnútra, myslením, novými záujmami, zmena postoja....tak sa držte a ahojte

Jakub (Čt, 9. 1. 2020 - 17:01)

Tesim se na to az budu moct utracet za normalni veci. Driv mi prislo drahe koupit si treba boty za 600 a jeste ten den jsem byl pritom schopny prohrat 10 000 treba. Absurdni.

Kamil (Ne, 5. 1. 2020 - 01:01)

Dano,
Ty si ještě takhle pozdě vzhůru a pročítáš diskuzi zde? :-( To buď nemůžeš kvůli synovi spát a nebo máš noční jako mám já :-(
Je mi jasné, že Ti na synovi záleží, máš ho ráda a trápí Tě to...ale jeho štěstí je teď jen v jeho rukách :-/ Ty když budeš jeho "maléry" žehlit, platit dluhy, apod., tak pojede dál v zajetých kolejích jako by se nic nestalo. :-(
Má insolvenci, takže x let bude žít z minima, nebude to mít vůbec lehké, bude to doba odříkání, ale třeba právě tohle mu pomůže si uvědomit, že takhle žít nechce...že si chce ten život užít, mít rodinu, děti a né veškeré peníze odevzdávat sázkovce. Třeba nakonec si bude vážit i věcí, které bral doteď jako samozřejmost (například x let jsem musel řešit každou korunu, zvládnul jsem to...tak proč bych teď neutratil nějakou korunu za posezení s kamarádem u pivka, v restauraci, apod.)
Né nadarmo se říká, že "všechno špatné je k něčemu dobré."
Opravdu bych Ti přál, aby to dobře dopadlo, už kvůli Tobě...je vidět podle toho jak píšeš, že syna máš moc ráda a trápí tě to :-(
Ok, beru, že teď syn není v záviděníhodné situaci, ale co by dal člověk, kterému například právě diagnostikovali onkologické onemocnění či člověk po amputaci končetiny, aby řešil "jen" problém, který má právě Tvůj syn či jsem před pár lety řešil já. Je to o "úhlu pohledu", pro tyhle lidi, by jeho / naše situace byla " jen malichernost."
Dano, opravdu držím palce!!!

Dana (Ne, 5. 1. 2020 - 12:01)

Děkuji moc za odpověď máš pravdu a tím, že jsi si tím prošel se na to díváš jinak než já pro mě je to zoufalá situace to víš rodina, každý na to má jiný názor můj táta tedy děda a můj přítel mi tvrdě říkají musí padnout ,aby mohl zase vstát tím, že mu zaplatíš nájem nebo pridáš na tel.,který v zápětí prodá a nosí dál ten rozbitý mu nepomůžu vím to ,ale asi jsem na tom hůř nežli on sám z mé strany ublížil rodině,ale hlavně sám sobě. Každopádně děkuji musím se s tím poprat a doufat,že už dál pokračovat nebude,ale upřímně nevím jestli to zvládne. Hezký den .

Manželka G (Čt, 16. 1. 2020 - 14:01)

Dano, je mi moc líto, čím si kvůli synovi procházíš. Je to hrozná bezmoc. Nejhorší jsou ty nekonečné sliby a lži, ty bolí nejvíc. Člověk pořád doufá, že to skončí a že teď už opravdu nelže, že opravdu nehraje.. Ze začátku jsem věřila, že to společně zvládneme, ale pak jsem zjistila, že on nechce, že pro to vůbec nic nedělá, jen na oko chodí na terapie, aby měl doma klid. Pořád ty stejné lži. Já od manžela odešla, ale pořád doufala, že se ještě vzpamatuje. Je to už skoro rok a půl. Vycházíme spolu dobře, on by i chtěl, aby jsme zase byli spolu, ale abych se na nic neptala, kolik kde dluží, kolik splatil, finanční kontrolu odmítá.. není třeba, je v pohodě. Už to vzdávám.
Nevím, co poradit, je to těžké. Syn musí chtít sám. Byla bych na něj asi tvrdší. Nepodporovat ho finančně, kontrolovat jeho peníze, nechávat mu jen malé částky na svačinu. Samozřejmě, pokud on bude souhlasit. Ale buď všechno nebo nic. Není možné, platit jeho dluhy a nechat ho dělat další. Moc držím palce a přeju hodně síly.
Ještě jsem si teď vzpomněla, mám oblíbenou knihu, kterou jsem prvně četla snad ještě jako náctiletá. Je to příběh matky, která má syna závislého na drogách. https://www.databazeknih.cz/knihy/matka-davida-s-narozeneho-3-cervence-1959-54379

Dana (Čt, 16. 1. 2020 - 19:01)

Moc děkuji za tvá slova snažím se číst vše co se na internetu dá pochopit hráče ,hledám jak se chovat to víš důvěra v rodině je pryč ,když promitnu čas a ty lži vždy mám slzy v očích strašně mě to mrzí jak si může člověk skazit život, všechny slova snahy marný byli jsme všichni za úplný pitomce .Když vše vyleze na jevo akorát člověk čumí ,kolik půjček ti klidně dnes dají aniž by na to člověk měl příjem. Syn žije sam v bytě, když vše zaplatí (insolvenci a nájem)zbyde mu 3500 na zbytek měsíce a co bude dál nevim tvrdí, ze s tim skončil ,ale moje myšlenky jsou různé víceméně je mi těch všech co tomu propadli líto nejen, že ubližují lidem co je mají rádi ,ale ublíží hlavně sobě ta bezmoc a zoufalství jestli půjde už tou správnou cestou nebo ne a taky co bude dál to nikdo neví .Kolik prohrál tvůj muž než jsi to zjistila ? Ani se ti nedivím ono jen platit dluhy za nic je šílený.

Naberte kurz (Pá, 17. 1. 2020 - 23:01)

Dobrý den, Dano,
společnost Podané ruce o.p.s. nabízí podporu, informace a možnost sdílet své zkušenosti mezi lidmi v podobné situaci. Na jednoho hráče připadá osm blízkých - životní partneři, rodiče, sourozenci, spolužáci či kamarádi - které problémy s jeho hraním zasáhnou. Na základě tohoto faktu vznikl program OSM KU JEDNÉ - https://8ku1.cz/ Nemusíte v tom být sama. Školení odborníci Vám poskytnout informace a ukáží možné cesty jak tuto situaci řešit, tak aby Vám, v této nelehké situaci, poskytli podporu. Nezapomeňte, že i Vy jste důležitá. V případě jakýchkoli dotazů se na mě neváhejte obrátit na naší webové stránce www.nabertekurz.cz nebo na e-mailové adrese jana@nabertekurz. Vše je zcela anonymní a bezplatné. Pevné nervy Jana Naberte kurz

Manželka G (So, 18. 1. 2020 - 02:01)

Vaše příspěvky jsou neosobní a pracovní. Nevyžádaná reklama.
My tady hledáme podporu, zkušenosti a rady reálných lidí, co mají stejné problémy jako my a svěřujeme se s osobními a bolestivými zkušenostmi.

Naberte kurz (So, 18. 1. 2020 - 05:01)

Dobré ráno, děkuji Vám za zpětnou vazbu. Jistě, jsem zde jako pracovník. Je pravdou, že zkušenosti a rady reálných lidí v podobné situaci jsou dobrým odrazovým můstkem. Myslíte si, že možnost pobavit se s lidmi, kteří se těmto osobním a bolestivým zkušenostem věnují na odborné rovině a mají zkušenosti s poskytováním podpory a pomoci, je nemístná? Pokud je tomu tak, ráda bych věděla, proč tomu tak je? Věřím, že nám všem jde o to stejné. Děkuji za odpověď, Jana Nabertekurz

Gulak0 (So, 18. 1. 2020 - 07:01)

Zdravím,prolétl jsem vaše stránky v rychlosti,ten kdo začíná hrát nemá potřebu vyhledávat vaše stránky a přemýšlet nad kontrolovaným hraním,nad sebeomezujicimi opatřeními,nebo jak se nestat gamblerem,nebo fazemi jak do toho padá,jak říká primář Bohnic oddeleni závislostí,každý začinal že prohraje jen určitou částku, záleží na povaze člověka ,problém je že pokud že začátku vyhravate pak prohrajeme,nabydete dojmu ,že peníze lze získat zpět,nebo že si přivydělat k platu a budete za vodou,i já začínal na 10 ti korunách a s každou výhrou přišla neskutecna radost jak bezpracne jsem získal penize,nicméně aspoň chválím chat ,kde si můžete promluvit s pracovníkem,nejlepsi by ovšem bylo,kdyby zmíněné dámy zkusili rok kontrolované hrát, a měli osobní zkušenosti s touto problematikou

Reklama

Přidat komentář