Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

Jirka (Po, 13. 1. 2020 - 23:01)

Učí falešné náboženství a mnohé svedou. Doporučuju ti svědectví bývalých svědků, kteří nakonec přijali Krista, co říkají o tom, jak to v té sektě chodí. Kdybys věděl, nedivil by ses tak.

haha (Po, 13. 1. 2020 - 23:01)

falešné náboženství, jak směšné...Jak to chodí u jehovistů je všeobecně známé. Jenže ty jsi magor a fanatik. Nemáte si co vyčítat. Najdi si práci a babu nebo kluka, to by ti mohlo pro začátek pomoci. Jinak se tady budeš furt honit za svým ocasem

Jirka (Út, 14. 1. 2020 - 18:01)

Prej babu nebo kluka. Ty jsi obojetný, že píšeš takové věci?

Návštěvník (Po, 13. 1. 2020 - 18:01)

To že si ty nedovedeš něco představit neznamená, že tomu tak není

Jirka (Po, 13. 1. 2020 - 18:01)

Nedávalo by to žádný smysl. Já vím, ty mi teď můžeš napsat, že to žádný smysl dávat nemusí. Smysl to má ale větší než chápeme, o tom jsem přesvědčen. Nějaké vaše náhody co nemají žádný smysl, s tím se můžete leda tak vyfotit, tomu ani sami nemůžete věřit, takovým hloupostem.

Ahoj a zase někdy (Po, 13. 1. 2020 - 15:01)

Nebudu sem už psát. Je to tak, jak už jsem psal dříve. Když dosadím za příčinu dějů, jevů boha, nic tím nevyřeším, vyvstane ještě více otázek, na které nemá nikdo odpověď. Tudíž to nikam nevede. Postrádá to smysl vysvětlovat svět s příčinou v bohovi. Když tu otázku nechám otevřenou a nestrkám všude boha, tak je to klidnější. Samozřejmě taky to není uspokojivé a zodpovězené, ale je to o něco klidnější a méně konfliktní varianta. Takže zůstanu u toho, že nevím, jak svět vznikl a že je možné, že je svět věčný, případně cyklický apod a že žádnou osobní příčinu nemá a že je pouze hmotné povahy. Není to sice tak romantické a dobrodružné jako s bohem, ale je to klidnější a pravděpodobnější. Kdysi bylo pro mě zklamání připustit si, že bůh možná ani neexistuje. Nyní už to jako zklamání nevidím. Beru to jako realitu a jako dospělé vnímání světa. Malé dítě věří, že existuje Ježíše, který nosí dárky pod stromečkem. Když pak přijde na to, že to byla fikce, tak cítí zklamání, rozčarování, ale nakonec se s tím smíří a s odstupem doby se jen zasměje, jak tomu mohl věřit. Úplně to samé je s Ježíškem, co dává nesmrtelnost a pasení beránků s vlky apod. Taky se nakonec člověk smíří s tím, že to byly jen pohádky....

Jirka (Po, 13. 1. 2020 - 17:01)

Hvězdoslav pod anonymem napsal: "Taky se nakonec člověk smíří s tím, že to byly jen pohádky." --- Tohle smíření ale nic nepřinese, je potřeba se smířit s Bohem, skrze Ježíše Krista, to je to pravé smíření. Tvoje agitky jsou už průhledné, nikdo rozumný nebude věřit tomu, co píšeš. Jinak také nevím, proč by postrádalo smysl, vysvětlovat svět s příčinou v Bohu. Naopak, postrádá smysl domnění, že by to smysl postrádalo. Očividně chceš buď Boha žádného, nebo takového deistického, kterého nikdo a nic nezajímá, nějakého zcela anonymního, kde by člověk za svůj život žádnou zodpovědnost neměl, že.

Návštěvník (Ne, 12. 1. 2020 - 23:01)

Jo, udělali to spolu. Bůh a satan. Obě dvě lumpárny. Jak tu zkoušku na Jóba, tak tu zkoušku na první lidi. I u té nachytávky s tím otráveným stromem, byli přítomni oba dva. Bůh teda schovaný za bukem a satan transformovaný v hada, který přemlouval Evu, aby jedla z otráveného stromu. Zase to byla dohoda těch dvou grázlů na nic netušící lidi. Chudáci lidi. Adam s Evou nevěděli, že Bůh je schovaný za rohem a že mluvící had je ve skutečnosti satan. Jsou to dvě svině: svině bůh a svině satan. Lidi ze všech těch příběhů vycházejí jako oběti intrik těch dvou zkažených kreatur.

Návštěvník (Ne, 12. 1. 2020 - 23:01)

no bezva. takže zítra zase kolovrátek. ty nevíš co ti odpoví? přečti si genesis

Návštěvník (Ne, 12. 1. 2020 - 22:01)

A nebo to je zase nějaká společná lumpárna se satanem jako to vmysleli předtím na chudáka Jóba. Jak se na něm vyřádili... ta sázka, kolik Jób vydrží.... To byli beztak oba slití, když tohle vymýšleli. A tu přeměnu přírody na dravce a šelmy to taky beztak udělali spolu. Oba dva jsou to grázli. Ožerou se, pak vymýšlejí nachytávky.... Bůh a satan. Dvojka k pohledání...

Návštěvník (Ne, 12. 1. 2020 - 22:01)

Ale proč to udělal? :-) To je přece pako ten váš bůh :-) Možná je taky pod vlivem.... asi chlastá nebo bere drogy :-)

Návštěvník (Ne, 12. 1. 2020 - 22:01)

Prý se šelmy pásly jako dobytek, byly taky býložravé, ale když Adam s Evou snědli to jablko, tak bůh překopal přírodu, že z části dosud býložravých udělal masožravé. :-)

mima (Po, 13. 1. 2020 - 15:01)

A tady je přesná ukázka, jak někdo čte Biblí jako báje či pověsti. Pak ve výsledku neví vůbec o čem je řeč, ale to ještě člověk by pochopil. Ale co je k nepochopení, že ten člověk kritizuje něco, čemu vůbec nevěří, natož chápe, rozumí. Je to stejný případ, kdy by přečetl zadání příkladu 2+2 a za rovná se by znovu napsal 2 .....A ještě by se z profesorem hádal........a teď se vraťme k tvému problémů. I v Biblí se používají čísla, matematika, když se chceš dopracovat k výsledku. Než začneš kritizovat, nejdřív si něco o tom přečti. Podle Biblických záznamu, můžeš vypočítat přibližně, jak dlouho žil Adam v ráji. A pak kolik let žili lidé až do potopy. A když budeš pozorně číst, tak zjistíš že do potopy uběhlo přibližně 2000 let a těch 2000 let člověk, zvěř žila jen na bylinách a ovoci. Teprve po potopě, najíždí nový systém stravování. Těch osm osob zalidňuje zem. Nikdo neví, která zvířata byly v ráji, jaké druhy, ani nikdo neví která zvířata přežily, byly zachovány. Ale víme, že některé zvířata které byly před potopou, vyhynulý........a taky jsme se dočetli ještě před potopou, že v té době se začali na zemi vyskytovat zrudni obři. Proč a jak o tom se každý může dočíst.....

Rakato (Po, 13. 1. 2020 - 17:01)

Nebuď Mimo drzá a nenapadej pořád moji inteligenci - jako že já bibli nerozumím, že ji nedokážu pochopit a tak. To tady klavíruješ neustále a je to sprosté. Oč je tvoje pochopení lepší než moje? Tak už se netvař, že jen ty bibli rozumíš, protože v tom právě fatálně selháváš. Důkazem jsou i ty tvoje věčné citace z bible, protože nic z ní nejsi schopna vstřebat a říct vlastnímu slovy tak, aby to vyznělo logicky. -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Před potopou zvěř žila jen na bylinách a ovoci? Ale v bibli nic takového není. To o těch bylinách řekl bůh o lidech, ne o zvěři: "Všechno živé, co se hýbe, vám bude za pokrm; to všechno vám dávám tak jako dříve zelené byliny." --------------------- Kromě toho - k čemu Abel a Kain chovali ovce, když ne i na maso? -------------------------------- I po vyhnání z ráje líčíš Zemi jako idylku bez smrti, ale lidé se tehdy běžné zabíjeli, tak proč by to nemělo platit i o zvířatech navzájem? (Viz zabití Abela Kainem, viz Kainova slova: " Budu na zemi tulákem a štvancem a kdokoli mě najde, ten mě zabije!“) ----------------------------------------------------------------------- Píšeš: "Nikdo neví, která zvířata byly v ráji, jaké druhy,..." Jak nikdo neví? V bibli není nic o tom, že by bůh tvořil zvířata podruhé. Tak si nevymýšlej. ---------------------------------------------------------- Jinak řečeno - u bajek logiku nehledej.

mima (Po, 13. 1. 2020 - 20:01)

Aha, takže tak Rakato. Já jsem drzá, já napadám tvojí inteligencí. Je zvláštní, že já jsem reagovala na příspěvek nějakého návštěvníka a ty se k tomu příspěvků hlasis. Tak teď už je to jasné, kdo za všemi těmi příspěvky stojí. Jedná osoba, pod všemi nicky....... a zase nemáš pravdu.Bibli nejenže nerozumíš, ake vůbec jí neznáš. Sám si to znovu teď dokázal..... přečti si první kapitolu, první knihy Mojžíšové a tam to máš jasně napsané, nechce se mi to tady citovat celé...
......../dál jsem vám všechny byliny vydávající semeno......i každý strom, na němž je ovoce.....to vám bude za pokrm. Také veškeré polní zvěři, všem nebeským ptákům...... zkrátka všemu, co má v sobě život, jsem dal za pokrm všechny zelené byliny/........ takže sám vidíš, jak to je s tou tvou znalosti.......ale jsem ráda, že se tady činíš. Všimni si, že za krátkou chvíli tato diskuze dosáhne 100 000 příspěvku. Nejvíce na celé doktorce. A to mě moc těší a ty jsi taky k tomu přispěl. Víra v Boha, Biblí nikdy nezanikne!

Rakato (Po, 13. 1. 2020 - 22:01)

Přečti si po sobě, co píšeš - píšet tak, jako bys měla patent na rozum. A stále platí, že neodpovídáš na námitky ateistů. (I když tentokrát jsi mě překvapila a bodovala, když jsi uvedla odkaz, že i zvěř v ráji žrala trávu.) -------------------------
Já jsem přispěvek Návštěvníka, na který jsi odpovídala, nepsal, jen mě zajímalo totéž - jakým způsobem se změnil zažívací trakt dravé zvěře, když v ráji žrala trávu, a po vyhnání Adama a Evy z ráje najednou žrala i maso. O tom "zázraku" v bibli nic není. Prostě je to jedna z mnoha hloupostí v ní uvedených. --------------------------------------------------
Jinak řečeno - zdáš se mi tak fanatická, že v podstatě bibli rozumově nechápeš, jen slepě věříš každému jejímu slovu. Což je více než jen trapné - to už je překonaný přístup. -------------------------------------------------------------
Přesťaň už fantazírovat a ukaž mi boha v lidské podobě (protože tak on podle bible vypadá). A budu jeho věrný fanda. Neměl by to být problém, když má fyzikálně chemické vlastnosti jako člověk, že?

mima (Út, 14. 1. 2020 - 07:01)

Lžeš.... přece píšeš..... nebuď drzá a nenapadej mou inteligencí...... schválně jsem prošla všechny svoje příspěvky, reakce na Rakato a nikde jsem nenapadala tvou inteligenci. ..... píšeš tady ve více vydání, jsi tady dost dlouho na to, aby tvé příspěvky člověk poznal i když nejsou pod nickem Rakato, děláš jednu chybu....... tvůj záměr, který tady šíříš celou dobu, stejně se míjí účinků.

Rakato (Út, 14. 1. 2020 - 14:01)

Nefantazíruj, píšu jen jako Rakato. ------------ A pokud jde o to, že napadáš mou inteligenci, napsal jsem ti, i jak to děláš. Zopakuji: Neustále vykládáš, že bibli špatně rozumím. A tvoje arogance je o to vážnější, že takhle napadáš každého. Jinak řečeno - podle tebe jen ty máš pravdu, a ostatní bibli špatně pochopili. A to přesto, že ti ostatní tě tady už několikrát umlátili argumenty o chybách v bibli, na které většinou neumíš odpovědět. ---------- Měla bys už konečně pochopit svůj problém a začít svou nesnášenlivost krotit. ------------ Každý má právo na svůj názor - tím spíš, když je dobře dokázaný a vyargumentovaný.

Touha (Út, 14. 1. 2020 - 14:01)

Hele, Rakato. Myslím, že Mima není nesnášenlivá. Zkus se, ty amaterský psychologu, do ní vžít. Psala, že je biblická křesťanka. A není hloupá, všimni si, jak se snaží kdeco zvenku, možná i z vědy, vysvětlovat Biblí. Je pro ni kniha, která je jí oporou v životě, je to její denodenní směr i cíl. To, že v Bibli jsou chyby, no bodeJť by nebyly, když je to vše tak nějak splácáno dohromady a účelově vybráno vlastně z politických mocenských a u Starého ještě národních důvodů . Jenže ve chvíli, kdy se řekne, že je to boží slovo, tak vše získává úplně jiný rozměr.

sardanapal* (Út, 14. 1. 2020 - 19:01)

Nicméně Mima , musí být z Rakatova pohledu v určitém směru úplně blbá ... A to třeba i přes VŠ ... Tak , jako sem třebas já zde pro většinu zůčastněných jedním z nejdobřejších člověkův na Světě ...

Reklama

Přidat komentář