Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

mima (Ne, 12. 1. 2020 - 18:01)

Myslím, že částečně jsem napsala :-) A ten zbytek? Celý život máš na to, abys sám na to přišel.

Návštěvník (Ne, 12. 1. 2020 - 18:01)

No, napsala sis svoje vlastní paralelní povídání, které ovšem nijak nesouvisí s tím, na co jsem se ptal.

Návštěvník (Ne, 12. 1. 2020 - 17:01)

Jenom jsi dělala ramena, že to víš.... nevíš to...

mima (Ne, 12. 1. 2020 - 18:01)

Aha, no vidíš, ještě jsem nic nenapsala a už víš, že já nic nevím :-) Se mnou to není jednoduché, já když se do něčeho pustím, tak to neumím vysvětlit v krátkosti a pak to vysvětlují na základě Bible, pro mě je to Slovo Boží. U nás v ateistickém státě, Bible nemá moc cenu, ale kdybys cestoval po světě, tak tam tu knihu mají všude a věřících v Boha je většina. ( to jen, jak my si tu v Čechách žijeme a jak nás ten komunismus poznamenal. ) Ale snad v krátkosti...... V Biblí je někde psáno ( nechce se mi to dnes hledat, takže svými slovy) ..... " vlastními vynálezy se zničí " ( lidstvo ) No není to pravda? Vždyť všude ve světě se o tom hovoří. Že ničíme planetu.... musím ukončit můj výklad, protože bych zašla moc daleko, jako antikoncepce, nikotin, drogy, plyny.....tak teď vím, nebo nevím? :-)

Rakato (Ne, 12. 1. 2020 - 19:01)

Píšeš: "V Biblí je někde psáno ( nechce se mi to dnes hledat, takže svými slovy) ..... " vlastními vynálezy se zničí " ( lidstvo )" ----------------------------------------------------------------------------------------------
Tebe zajímá jen ta bible, to je tvůj největší problém. Že před biblí bylo mnoho moudrých mužů v Řecku, v Babylonu, v Číně, kteří řekli něco podobného, co je ti šumafuk. Jedeš jako přes kopírák se svým stejným problémem u desatera. Desatero jsou primitivní kočovnické zásady, aby lidé se sebou vydrželi, jen zjednodušení zásad ostatních Kanánců, Chamurabi aj. králové před biblí vydali něco mnohem lepšího - celé zákoníky, a ty pořád dokola vykládáš o desateru. Jsi etalonem křesťanské sebestřednosti a omezenosti. A pak se divíš, že se tady s žádným ateistou nedomluvíš.

Návštěvník (Ne, 12. 1. 2020 - 17:01)

To jako myslíš vážně :-) -- ano---- A když ti to napíšu, tak ty mi uvěřiš? ----nevím, záleží, co napíšeš a ani nejde o uvěření... spíše to asi nevíš sama...

Návštěvník (Ne, 12. 1. 2020 - 17:01)

Jo, tak napiš, kdo je autorem potravního řetězce, kdo je autorem loveckého pudu. Kdo dal žralokům čelisti? Kdo vyrobil ve vesmíru černé díry požírající všechno ve svém okolí? Kdo vymyslel požáry, povodně, pády meteoritů atd.?

mima (Ne, 12. 1. 2020 - 17:01)

To jako myslíš vážně :-) A když ti to napíšu, tak ty mi uvěřiš? S tím nepočítám ( že bys mi uvěřil :-) ) tak škoda času ( mého :-)) Ale můžu ti doporučit strýčka Google, ten všechno ví všechno zná a dokonce tam najdeš to co budeš chtít slyšet ( někdy i to co se ti nebude líbit )

Návštěvník (Ne, 12. 1. 2020 - 16:01)

A někdo tu psal o koncentračních táborech. V koncentračních táborech řádově více lidí o víru v boha přišlo než těch, to by tam víru v boha našli. To je realita. Takže někdo z věřících zase lhal... Pokusím se najít v historii, kdo to byl...

Návštěvník (Ne, 12. 1. 2020 - 16:01)

To, že někdo nevidí v přírodě stvořitele, není ničí chyba. Příroda nejsou jen motýlci a květinky, ale taky viry, nemoci, požáry, srážky, konkurence, řevnivost, požírání jednoho druhým. Mima je opilá jen tím hezkým a před tím ošklivým strká hlavu do písku.

mima (Ne, 12. 1. 2020 - 17:01)

Mylíš se, nestrkam před tím ošklivým hlavu do písku, dokonce vím kdo je původcem toho zla. To zase ty nechceš vidět.

Návštěvník (Ne, 12. 1. 2020 - 16:01)

Tipuji že tuto logiku bezmozka sepsal Jirka nebo Tony. Čili smažka nebo alkáč tu něco vypisují o něčí orientaci. Úsměvné..... Alkáč i fetka jsou ve střetu zájmu s jakýmkoli zaměstnavatelem jakmile budou provozovat svoje závislosti v souvislosti s pracovní dobou a pracovním výkonem.

Návštěvník (Ne, 12. 1. 2020 - 16:01)

Všichni darwinisti povinně přečíst! Já vám toho Darwina vyženu z hlavy!!! :-D
https://www.wikiskripta.eu/w/Adenosintrifosf%C3%A1t

Návštěvník (Ne, 12. 1. 2020 - 16:01)

Tyto názory nijak nesouvisejí s orientací. Stejné názory má kdokoli nezávisle na orientaci. Argumentovat orientací je jen finta, intrika, spekulace. Realitou je, že věřící křesťané uznávají evoluci. Papež František uznává evoluci. Papež Jan Pavel II také uznával evoluci. Astrofyzik Jiří Grygar také uznává evoluci. Všichni jmenovaní mají špatnou orientaci? Tomu říkám logika bezmozka...

mima (Ne, 12. 1. 2020 - 16:01)

Nekonečné, tajemné téma, zkoumáme, hledáme, jak věřící, tak nevěřící. A i když tady byl Darwin se svou teorií, taky při své práci zkoumal v Biblí, hledal vodítko, vzniků světa. Bible je jediná nejstarší kniha, která se zabývá vznikem světa, země o kterou se opírájí i vědci. Kniha s kterou vědci porovnávají, zkoumají vznik světa, člověka i tu teorií evoluce. ........... Příběh nebe a země zaznamenal Mojžíš a víme, ze záznamu Bible, že Mojžíš se narodil až po potopě. To znamená, že tyto informace musel Mojžíš od někoho získat. Píše je řeči té doby ve které Mojžíš žil. Taký nesmíme opomenout, že Mojžíš byl vychován v paláci faraona, jako syn faraónovy dcery. Vzděláním byl moudrý, sečtělý........... Jeho perfektní, zápisy, letopočty, rodovody nám musí napovědět......1Genesis 1.kapitola má název Příběh nebe a země.....a pak čteme.....Na počátku Bůh stvořil nebe a zemi.......to znamená, že Bůh to "Něco " " tajemno" " zákon přírody..." tady musel být před počátkem ( uvědomme si, že název " Bůh" tady ještě nebyl. Bůh je něco co se obdivuje, uctívá.....dle Wikipedie)......musela tady být věčnost,než přišel počátek. Bůh nemá počátek ani konec. A pokud tady je počátek, ten musí mít i konec...... teď píšu za sebe, nevěřím, že Bůh učinil zemi a nebe, člověka..... během 144 hodin, našeho času. Což má jeden den 24 hodin. Vždyť příběh vzniků nebe a země se tvoří úplně v jiném prostoru. Nejen to, v den čtvrtý v Boží matematice, teprve umisťuje Bůh dvě svítilny ( slunce, měsíc) .... svítilny k určování období, dnů a let. To nám musí napovědět, že to byla nějaká doba než se tady objevily tyto svítilny. Což by chom mohli tu dobu nazvat dnešním slovem " evoluce "........ teď se přeneseme tady na zem, jak to funguje tady, než něco my uděláme, stvořime. Jsme takoví malí bohové :-) ....... například myčku ( super vynález :-) ) Nejdříve tady musí být osoba, která začne o nějakém takovém projektů přemýšlet. Začne dělat plány ve své hlavě, ve svém mozků. Své myšlenky převede do skutků, sestrojí myčku ( podrobnostmi se nezabývam :-) ) Pak jí dá do provozu a když už všechno funguje tak jak má fungovat, není ještě konec, tato věc musí dostat své jméno. Ode dneška to bude myčka a zůstane ji do konce její existence. Stvořitel v podobě inženýra, řekne své manželce, podívej co jsem pro Tebe udělal, vidím, že je to dobrá věc. Pracoval jsem na tom tak dlouho, nespal jsem , nejedl, ale teď jdu si odpočinout. Zítra mě čeká další projekt :-))))........................ Bůh řekl: " Ať se vody pod nebem shromáždí na jedno místo a ať se ukáže souš"! ( nikdo neví jak dlouho to trvalo ) - a stalo se. Bůh nazval souš " země " a shromáždění vod nazval " moře " .................... Bůh není žáden čaroděj, či mág. Bůh všechno naprogramoval na počátku tak jak to dnes funguje. Než přijde dnes na svět ze semínka člověk, trvá to devět měsíců a než se vyvíne do dospělosti, úplyné u žen osmnáct let u mužů dvacet.......je taková otázka mezi lidmi. Co bylo nejdříve, slepice, nebo vajíčko? A já vám na ní odpovím, nejdříve tady dle Bible byla semena všeho, (1 kap. 1 Mojžíšové o tom vypráví ) takže vajíčko a pak teprve přišel kohout a slepice :-) Pak teprve přišlo to tělo ( o tom zase hovoří Mojžíš v druhé kapitole)

Návštěvník (Ne, 12. 1. 2020 - 16:01)

Píšeš o legendách, které se podobné objevují ve všech civilizacích, především daleko starších. To je zcela mimo tuto diskuzi

Rakato (Ne, 12. 1. 2020 - 16:01)

A pohádky od Erbena jsou zase knihou, která se zabývá vodníky, jejich podobou, chováním a schopnostmi. Takže nezapomeň studovat i Erbena. ---------------------------------------------- Když nemáš stvořitele, nemůžeš ho předvést světu, nemáš nic, je výmysly.

mima (Ne, 12. 1. 2020 - 16:01)

Rakoto, to byla rychlovka ( tvá reakce na můj příspěvek ) Uběhlo jen dvanáct minut od mého příspěvku a tos ho musel přečíst ( počítám, že to nebylo hned po zveřejnění ) a pak ještě napsat svůj příspěvek. Je pravda, že je to i znát na tvém příspěvků. A to, že ty nevidíš stvořitele, to není chyba od nás. Tvoje tvůj problém. Právě to co nevidíš, má největší hodnoty jak ve vesmíru, tak na nebi, zemi, dokonce i v člověku ty nejdůležitější orgány jsou schovaný. A řekni mi, že jsi viděl na vlastní oči své srdce, mozek.....co když tam máš seno, nebo řepu :-))))

Rakato (Ne, 12. 1. 2020 - 17:01)

Možná, že tam mám seno nebo řepu, ale jsem s jejich fungováním spokojen. (Ale jsi dnes zlá.)

mima (Ne, 12. 1. 2020 - 17:01)

No vidíš, tak se nic neděje. Já jsem spokojená se svým neviditelným Bohem, ty se svou neviditelnou řepou :-) ......Rakato nic ve zlém, já jsem to nemyslela vážně. Já vím, že tady humor nemá místo, ale já bych se tady někdy ráda taky zasmala. Ale toho se tady asi nedočkám. No měla jsem napsat že místo srdce tam máš šunku, místo mozku zlato, už by to jinák znělo. Tak se ještě jednou omlouvám a do večera se budu snažit nezlobit.

Reklama

Přidat komentář