Reklama

Ježíš Kristus, Boží Syn

Rakato (Čt, 9. 1. 2020 - 00:01)

Je to názor a je dobře, že nějaký máš. Ale je dobré o těch hloupých názorech nepsat, kazí to imidž.

Návštěvník (Čt, 9. 1. 2020 - 08:01)

Hloupý je ten, kdo bojuje proti fiktivním postavám. A to děláš ty, debílku.... Nemáš ani jeden důkaz, že existovaly, ale stále je pomlouváš. To je stejné jako by někdo roky v kuse nadával postavám z Harryho Pottera...

dv (Čt, 9. 1. 2020 - 10:01)

Lidé, kteří sice potřebují nad někým triumfovat, ale špatně se jim triumfuje nad existujícími osobami, nejednou klamně připouštějí existenci i osob fiktivních, aby mohli iluzorně triumfovat aspoň nad nimi.

Rakato (Čt, 9. 1. 2020 - 15:01)

Někomu nejlíp jde bezobsažné tlachání, protože se bojí hodit na plac nějakou skutečnou myšlenku. Já jako psycholog amatér říkám: Aspoň to zkus, napiš vlastní názor. Jinak se dál nedostaneš. ------------ S nedostatkem sebedůvěry u pacientů my psychoamatéři bojujeme neustále. Ale osobně považuji za větší problém jejich chybný úsudek. Proto těmto chudakům
doporučuji začít od věcí, u kterých si jsou jistí. Např., že mají deset prstů na rukou. Nebo že jejich pes se jmenuje Pan Tau. To jsou jistoty, od kterých se mohou odpíchnout. -------------------- Takže se tě ptám: Kolik máš na rukou prstů? ----------------
Boj proti fiktivním osobám? Nevím, jaké myslíš, když jsme tady my dva. Možná, že jsi fiktivní osoba a funguješ na bázi nějakého programu, ale můj psychologicky instinkt mi říká, že si to jen namlouváš, a to je velmi nezdravé pro tvé sociální vazby. Nedělej to. ---------------------- Nicméně to hezky koresponduje s tvým profilem, který jsem výše nadhodil - jde o nedostatek sebedůvěry, který přerostl v sebepopírání. ----------- Nevadí, jsem také psychiatr amatér, a tak mám pro tebe dobrou zprávu - léčí se to elektrošoky. Jedna pořádná šleha do čelního laloku a budeš v pořádku.

Návštěvník (Čt, 9. 1. 2020 - 16:01)

Aha, tak v tvém případě to je nemoc z povolání.

Návštěvník (Čt, 9. 1. 2020 - 11:01)

Lidé, kteří sice potřebují nad někým triumfovat, ale špatně se jim triumfuje nad existujícími osobami, nejednou klamně připouštějí existenci i osob fiktivních, aby mohli iluzorně triumfovat aspoň nad nimi.----- Jo jo a tohle dělá Rakato

dv (St, 8. 1. 2020 - 21:01)

Podobně jako podle některých náboženských delirií byl Jan Křtitel reinkarnací proroka Eliáše, lze si dost dobře představit i analogická deliria, podle kterých Jezája (neboli Ježíš) a prorok Izaiáš jsou také jen odlišnými formami té samé substance.

Rakato (St, 8. 1. 2020 - 21:01)

My psychonauté víme více, ale neřekneme. -----------------------------------------------------------------------------------
„Jen dobří psychonauté se mohou dotknout podstaty světa a hřát se ve světle poznání.“ (psychonaut Miroslav „Hellboy One“ Faltýnek)

dv (St, 8. 1. 2020 - 08:01)

K posouzení možných podobností mezi Jezájou a dnešními rappery zde nabízím free style video s nedávno zesnulým Juice WRLD: https://youtu.be/fSoT13msPe4

Rakato (St, 8. 1. 2020 - 13:01)

Tato kudrnatá smažka připomíná Ježíše jen tím, že má také dvě ruce, dvě nohy a jednu hlavu.

dv (St, 8. 1. 2020 - 21:01)

A nějaký following...

Tony (St, 8. 1. 2020 - 00:01)

Docvaklo mi to až v Hamburku v kostele. Starozákonní čtení bylo z Izaiáše a jasně jsem slyšel, Lesung aus dem Buch Jesaja. Jenže Déčku to žel nevymluvím.

Rakato (St, 8. 1. 2020 - 13:01)

Pěkně jsi to vysvětlil. Potvrzuji. Německy je řekne Izaiáš jako "Isaiah", a když to vyslovíš, máš toho Jezáju.

dv (St, 8. 1. 2020 - 08:01)

To je zajímavé. Teď jsem si ověřil, že Izaiáše označoval slovem "Jesaja" už i Luther ve své německé bibli z roku 1545. Nemám teď po ránu čas na srovnávací jazykozpyt hebrejských kořenů jmen ישעיה a ג'ושוע, nicméně možná by i to bylo hodné času nějakého penzisty. Buď jak buď, my ateističtí vzdělanci dobře víme, že knihu Izaiáš jako celek, a zejména její kapitoly 40-55, označují někteří pámbíčkáři za tzv. "starozákonní evangelium". To mocně sugeruje její svým způsobem jezájovský (nebo, chcete-li, "ježíšovský") charakter.

Rakato (St, 8. 1. 2020 - 13:01)

Jak jsem před chvílí s Tonym dokázal, o Ježíši=Jezájovi jen hloupě plkáš. Styď se. Nás ale nespleteš, čertovo lejno!

Tony (Út, 7. 1. 2020 - 21:01)

Co nadělat s individuem, které si soustavně plete Ježíše s Izaiášem.

Rakato (St, 8. 1. 2020 - 00:01)

Můžeš nějak dokázat, že ten neznámý Jezája je Izaiáš? Protože ten byl dobrý borec.

dv (Út, 7. 1. 2020 - 21:01)

Jsou dnešní rappeři supermoderně urbánními Jezáji (nebo chcete-li, "Ježíši") naší doby?

Rakato (St, 8. 1. 2020 - 00:01)

Rappeři jsou dnes pro společnost stejně potřební, jako byl dříve u krále zapotřebí šašek a za Franze Josefa Pepek Vyskoč. Tento primitivní lid smolí angličtinou o pouhých tisíci slovech několikaslabičné texty o svých stupidních problémech a pak je skřehotá pro pobavení mládeže, která se chce cítit odlišně. Rapp je jen způsob, který vymysleli kudrnáči, jak se dostat k penězům. Uměleckou hodnotu má stejnou, jako umaštěné noviny od svačiny.

Rakato (Út, 7. 1. 2020 - 13:01)

Hodně lidí říká, že Ježíš to vzal za špatný konec. Já si to myslím také. ---------------------- Lidé jsou různí, někteří pochybuji o existenci Ježíše, a někteří dokonce o existenci Václava Klause. Jiní zase jsou obětí spiknutí, které nikdo jiní než oni nevidí. A pak jdou lidé rozumní, ale mluví úmyslně nesrozumitelně a záhadně, aby tě zmátli.

Reklama

Přidat komentář