Reklama

Zánět ramenního kloubu

Olga (So, 4. 3. 2023 - 15:03)

Dobrý den ,
Já jsem spadla a nemůžu zvednout levou ruku , mám bolesti v rameni . Šla jsem k ortopedovi , poslal mně na MRI . Výsledky nejsou dobré , řekl mi , že musím na operaci , výměnu ramenního kloubu. Bojím se , protože trpím záněty kloubů a nevím, jestli se může operovat , když je zánět . Máte někdo zkušenost s tím?

Návštěvník (So, 4. 3. 2023 - 16:03)

Proto dělají předoperační vyšetření. Kdyby byl problém, operace by se dělala po přeléčení.

M. (St, 14. 7. 2021 - 09:07)

Pro ty, kteri maji bolesti ramene zpusobenymi vapencovymi usazeninami (Kalkschulter - omlouvam se, moje cestina nebude asi 100% spravna):
vapenec se usazuje v rameni pomalu a delsi dobu bez zjevnych obtizi. K zanetu dojde ve chvili, kdy se rameno nejakym zpusobem nevhodne pretezuje (predevsim pri praci nad hlavou - to pro zednika). Bolesti jsou pak nesnesitelne - ruku nemuzete predpazit ani upazit.
Rameno je nejslozitejsi kloub lidskeho tela - jako jediny umoznuje pohyb skoro 360 stupnu. Dochazi k zanetum schlachovych uponu (predevsim Supraspinatussehne - nejdulezitejsi slachy rotatoru) nebo uponu dlouhe schlachy bicepsu (Ansatz der langegn Bizepssehne). K tomuto se pripojuje nejcasteji Bursitis subacromialis a eventuelne dalsich schlachovych uponu a svalstva.
Dobra zprva: obcas se stane, ze se vapencove usazeniny (o ktere se slachy pri pohybu odiraji a tim padem dochazi k zanetu a po vyhojeni k zjizveni potrefene tkane) samovolne rozpusti.
Lecba konzervativne: ruku znehybnit (pozor - ne na moc dlouhou dobu, aby nedoslo k "frozen shoulder - zamrzlemu rameni" - rozhybat slachy je velmi dlouhodobou zalezitosti a ne vzdycky se toto podari na 100%), leky oproti bolesti (IBU, Novalgin) - zahrivani ramene v tomto pripade velmi nevhodne - muze zanet zhorsit.
Dalsi moznosti.
"Stoßwellentherapie" - usazeniny jsou rozbijeny urcitymi vlnami (frekvence 2-4 Hz), ktere se do ramene vysilaji (tady na lepsi vysvetleni moje cestina nestaci). lecba se musi nekolkrat opakovat a je predevsim zpocatku bolestiva
Atrhroskopie: operativni odstraneni vapencovych usazenin. Casto staci jen 2 rezy (ca 1 cm) v rameni a artroskopen se vapencova usazeniny odstrani. Pri teto metode dochazi jen velmi zridka k recidivam.
Niedling: injekcni strikackou za podpory Ultrazvuku (Ultraschall) se lekar pokusi usazeninu rozpustit a z ramene vysat - uspesnost nizsi nez u Stoßwellentherapie" - procedura taktez bolestiva.
Akutni zanet se da i ozarovat, aby odstoupil - neresi vsak problem vapencovych usazenin.

Dale Fyzioterapie po odezneni akutnich bolesti.
Existuji cviky, ktere rozsiruji v rameni prostory, kde se vapencove usazeniny nejcasteji tvori - doporucuji hledat v internetu.

Babska rada: 2x denne lzicku jablecneho octa v sklenici vody k vnitrnimu uziti. Pry muze pomoci - presny mechanismus ucinku vsak neni znamy a priznam se ja sam tomu moc neverim.
Koncim, jelikoz uz jsem 3 tydny na neschopnosti kvuli zanetu celeho ramene a ruka zacina zase dost bolet.

Eva Tobiášková (Ne, 20. 6. 2021 - 16:06)

Dobrý den mám bolesti ramenních kloubů obouch bolest je už dlouho léčím to dolgitem nimesilem jsem zoufalá brečím tu mám ještě oteklý kotníky a nárty a oči pod očima mám velký vodnatý váčky a ráno mi vytéká z očí žlutavá tekutina poraďte mi prosim

Návštěvník (Po, 21. 6. 2021 - 17:06)

Evo, byla jste na odběru krve?

Marta (Ne, 20. 6. 2021 - 17:06)

Jak vám vyšel krevní obraz, moč a RTG páteře?

Eva Tobiášková (Ne, 20. 6. 2021 - 16:06)

Dobrý den mám bolesti ramenních kloubů obouch bolest je už dlouho léčím to dolgitem nimesilem jsem zoufalá brečím tu mám ještě oteklý kotníky a nárty a oči pod očima mám velký vodnatý váčky a ráno mi vytéká z očí žlutavá tekutina poraďte mi prosim

Ruzena (St, 22. 1. 2020 - 20:01)

Dnes jsem byla na ortopedii s bolesti v rameni dostala jsem obstrik a tabletky a mazu si rameno mam si na to prikladat studene obklady.za tyden kontrola a dalsi obstrik.

Pavel (St, 15. 1. 2020 - 09:01)

Měl jsem zánět loketního kloubu, doktoři mě posílali od čerta k ďáblu a nic nepomáhalo. Až můj praktik mi píchl do lokte injekci betadine a za pár hodin jsem byl fit. V případě ramene by to mělo fungovat také.

Alena (Čt, 2. 1. 2020 - 18:01)

Doporučil někomu ortoped kloubní výživu, která by opravdu za něco stála?

Návštěvník (Čt, 2. 1. 2020 - 18:01)

Jo, urinu.

Eva (Čt, 21. 11. 2019 - 12:11)

Dá se pořídit tedy v každé lékárně?

Návštěvník (Čt, 21. 11. 2019 - 12:11)

Ne, zeptej se Adriany na vedlejší diskusi.

Návštěvník (Po, 18. 11. 2019 - 09:11)

jo, na vedlejší diskusi píšeš to samé jako Jakub.

Erika (Po, 18. 11. 2019 - 09:11)

Vyzkoušela jsem opravdu několik mastiček a gelů na klouby, hodně jsem trpěla, pak jsem narazila na krém Perozin, který funguje na základě kryoterapie (chladové terapie), od té doby stačí natřít, a mám za chvíli pokoj.

Nesnesitelné b… (Ne, 17. 11. 2019 - 16:11)

Nenašel by se tu někdo, kdo by mi poradil, která mastička nebo gel pomáhá od bolestí kloubů?

Daniel (Pá, 15. 11. 2019 - 10:11)

Koupil jsem z online lékárny nej-lekarna .cz, přírodní krém Perozin, opravdu doporučuji, pokud máte velké bolesti.

Daniel (Čt, 14. 11. 2019 - 20:11)

V sekci spodní prádlo.

Jana (Čt, 14. 11. 2019 - 13:11)

Kde jste ho prosím koupil?

Daniel (St, 13. 11. 2019 - 11:11)

Trpěl jsem hodně na záněty kloubů, často jsem to léčil. Kolikrát jsem nemohl v noci spát… Pak jsem si v lékárně koupil přírodní krém, který skvěle chladí, a do druhého dne jsem měl od bolesti pokoj.

Reklama

Přidat komentář