Reklama

Totální endoprotéza kyčle

pájja (Čt, 21. 11. 2019 - 15:11)

Noha přes nohu, hluboký dřep, plavat prsa, to jsou pohyby, které mi přímo v nemocnici nedoporučili.

Tamara (Čt, 21. 11. 2019 - 16:11)

A v lázních to samé, na nohu přes nohu zapomeňte, neskákat, nepadat. Jsem 4 měsíce po reoperaci po luxaci a jsem ráda, že už se v noci nebudím po otočení na operovaný bok. Chodím stále alespon s jednou berlí otočenou a prý ať si ještě raději počkám než je odložím.

Návštěvník (So, 23. 11. 2019 - 23:11)

A taky bacha na turecký sed. Dřív jsem tak sedávala běžně, musela jsem odvyknout.

Alena (Út, 19. 11. 2019 - 20:11)

O dřepy bych se raději z opatrnosti nepokoušela. Maximálně podřep jako Naďa (jsem 10 let po TEP). Kdysi před lety tu diskuzí běžela tato základní zásada pro tepkaře: "Nepadat, neskákat, nedřepat" :)

Naďa (Út, 19. 11. 2019 - 17:11)

Já se dřepu bojím i pět let po operaci, tak se jim vyhýbám ;-). Kolena ohýbám co nejvíc jen vleže na břiše tak, že paty přitisknu k zadku. Ve stoje jen podřepy, ne až dolů.

Tamara (Út, 12. 11. 2019 - 12:11)

Tak jsem z lázní doma, bylo to super. Byla jsem 4 týdny v Bechyni. Pravda holí jsem se ještě nezbavila, ale prý je to v případech jako je můj naprosto normální. /3 narkozy během 4 týdnů- reoperace po luxaci/. Nejlépe mi dělalo cvičení v bazénu a individuální cvičení.

Eva (Po, 9. 12. 2019 - 05:12)

Tamaro kde Vás operovali??Dovolte tu otázku-předpokládám že jste z blízkosti Tábora když lázně Bechyně......Já jsem z Tábora...Mám dilema kam na operaci...Benešov hodně lidí volí ,k Táboru mám předsudky....Děkuji za odpověd,Eva

Tamara (Po, 9. 12. 2019 - 07:12)

V Táboře, to že musím na operaci byla pro mne tak šokující informace, že jsem se ani nestačila rozkoukat a byla jsem objednána. Na péči si nemohu stěžovat, to že jsem si pak kloub vyhodila byla moje chvilka nepozornosti a to že se nepodařilo nahodit zpět velká smůla.

Eva (Po, 9. 12. 2019 - 12:12)

Tamaro děkuji za Vaší rychlou odpověd,taky se vyrovnávám s tím že můj pravý kyčel je špatný..Je mi 63 let...Ráda cvičím,jsem aktivní a ted ...
Dnes jsem v táborské nemocnici po tříhodinovém čekání od paní doktorky Voběrkové po jejím shlédnutí mého rentgenu vyslechla verdikt -rozpadlý kyčel-budeme operovat...
Hned mi ochotně nabídla termín,květen..Není co rozmýšlet...
Taky jsem dost akční ,zbrklá ,rychlá,takže budu muset přejít do jiného modu-přepnout do normálního režimu...Abych pak neměla pooperační problémy..Cvičím i hubnu-paní doktorka říkala že jsem poměrně štíhlá...
Jak jste dlouho Tamaro po operaci?Já plánovala na příští zimu lázně Jáchymov ,jezdím každý rok na brachyrádium terapii-říká se tomu jáchymovské krabičky ,mě aplikují na páteř,účinky protizánětlivé a analgetické.
Tak prozatím vše,co sděluji,jsem ze Sezimova Ústí,možná jsme sousedky...
Těším se na Vaši odpověd...
Eva

Já jsem

Tamara (Po, 9. 12. 2019 - 14:12)

První operace 24.6. desátý den domů, rekonvalescence se odvíjela jak z čítanky. Pak nepozorný sed v otočce a vše bylo v pr........... od pátku do středy ležení bez pohybu na zádech, 17.7. reoperace. takže cca 5 měsíců po reoperaci, 4 týdny v Bechyni v lázních,

Eva (Po, 9. 12. 2019 - 15:12)

Paní Tamaro at se Vám daří ,já se připravuji fyzicky a psychicky...

Tamara (Po, 9. 12. 2019 - 18:12)

Děkuji. Fyzičku pravda jsem před operacemi neměla. Zato ted cvičím každý den.

Tamara (Út, 12. 11. 2019 - 12:11)

Tak jsem z lázní doma, bylo to super. Byla jsem 4 týdny v Bechyni. Pravda holí jsem se ještě nezbavila, ale prý je to v případech jako je můj naprosto normální. /3 narkozy během 4 týdnů- reoperace po luxaci/. Nejlépe mi dělalo cvičení v bazénu a individuální cvičení.

Tamara (Út, 12. 11. 2019 - 12:11)

Tak jsem z lázní doma, bylo to super. Byla jsem 4 týdny v Bechyni. Pravda holí jsem se ještě nezbavila, ale prý je to v případech jako je můj naprosto normální. /3 narkozy během 4 týdnů- reoperace po luxaci/. Nejlépe mi dělalo cvičení v bazénu a individuální cvičení.

Tamara (Út, 12. 11. 2019 - 12:11)

Tak jsem z lázní doma, bylo to super. Byla jsem 4 týdny v Bechyni. Pravda holí jsem se ještě nezbavila, ale prý je to v případech jako je můj naprosto normální. /3 narkozy během 4 týdnů- reoperace po luxaci/. Nejlépe mi dělalo cvičení v bazénu a individuální cvičení.

Marie (Čt, 24. 10. 2019 - 13:10)

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat, zda by se zde nenašel člověk, který v následujících 6 měsíců podstoupí operaci TEP kyčle a je z jižních Čech. Píšu bakalářskou práci na téma prehabilitace u pacientů před operací kyčle a potřebovala bych několik pacientů do výzkumu. Pokud by se zde vyskytl někdo, kdo by měl zájem pistě na [email protected]. Děkuji

Marie Rezková (Po, 14. 10. 2019 - 17:10)

J

Marie Rezková (Po, 14. 10. 2019 - 17:10)

J

Marie Rezková (Po, 14. 10. 2019 - 17:10)

J

Marie Rezková (Po, 14. 10. 2019 - 17:10)

Jsem sedm týdnů po operaci kyčle, jedu do lázní a přemýšlím, jak si budu zapínat boty a oblékat ponožky. Zatím mi pomáhá manžel. V lázních se dělají procedury v bazénu, chodím o francouzských holích a bojím se uklouznutí a pádu. Navíc neumím plavat. Jaké s tím máte zkušenosti?

Reklama

Přidat komentář