Reklama

Onemocnění králíků přenosné na člověka

Ota (Pá, 15. 11. 2013 - 23:11)

tak to bych oponovala. Ve 4....Ano chytit možná ano...ale tyto nemoci na člověka nebudou až na velmi vzácné vyjímky působit tak vážně, jako na toho králíka, pokud tedy nejde přímo s kontakt doslova s nemocnou mršinou..Spíše platí víc to podebrání rány od škrábnutí králíka špinavým drápkem, pokud člověk má slabší imunitu a není zvyklý na prostředí u králíků..Např návštěva z "paneláku" No a pak samozřejmě zásada hygieny je samozřejmostí

! (Pá, 15. 11. 2013 - 20:11)

Normálně se od králíka...tak to bych oponovala. Ve 4. třídě děti ve škole probírali králíka a mj. i nemoci, které člověk může chytit!

Ota (Pá, 15. 11. 2013 - 20:11)

Normálně se od králíka nic nechytne, tak akorát alergie na chlupy u alergiků.S králikama jsem od malička celý život každý den a spíše si říkám, že jsem asi už od nich tak "naočkovaný", včetně toho, že někdy při tom i ve spěchu jím, že si nepamatuji, že by někdy byl problém, nebo vyrážka. Je fakt, že člověk si má pak umývat ruce a už děda mi jako malému říkával,abych si nežmoulal od králičiny oko a nestrkal obličej k samici zvláště ,když má mladé a je ze všeho nervozní, protože mě může skrábnout drápem od močoviny a kdo ví čeho.. a pak se může chytnout samozřejmě i nějaká ta otrava..Spíše bych se obával škrábnutí drápem od "nervozního" králíka a pletivo či nějaký drát u králikárny, kde je kontakt s králičím hnojem a tím i zdrojem nějaké otravy.

nvn (Pá, 15. 11. 2013 - 08:11)

Ahoj je teda pravda že...pravda to není

Aninka (Čt, 14. 11. 2013 - 20:11)

Ahoj je teda pravda že člověk nemůže chytit od králíka žádnou nemoc prosím odepište spéchá to děkuji :))

Aja (Po, 8. 4. 2019 - 17:04)

Ja ho mam dona asi dva mesice.a ted jsem dostala na neco alergii.Prasky zabiraj ale nemuzu je jist porad.Nevim jestli na kralika nebo na neco co ci zaclo kvest zadnou alergii jsem do ted netrpela.

To je lalok (Ne, 8. 9. 2013 - 08:09)

naš kralik ma take vole na...Hlavně u samiček je to celkem běžná věc a kromě toho, že nemůže na výstavy, tak to nemá vůbec žádný význam. A na výstavy můžou stejně jen králíci s papírama.

anonym (So, 7. 9. 2013 - 21:09)

Dobrý den, mému...naš kralik ma take vole na krku nevime co to je za nemoc prosím poradte.

martinkova.lea (Út, 20. 8. 2013 - 13:08)

Dobrý den, zajímalo by mě,...chtela bych se take zeptat muze kralici mor chitit pes nebo clovek ? prosim o odpoved dekuji

lukas (Po, 19. 8. 2013 - 10:08)

dobry den, my mame doma male 7mesicni miminko a zakrsleho kralika jiz 5 let. kralicek obcas pcika a ma silnou rymu. jednou sme s nim byli u veterinace a dal nam antibiotika.lecba vsak nezabrala a kralik pcika dal. zajimalo by me jestli ta nemoc nemuze nejak ohrozit naseho maleho. nemame zrovna velky byt a jsme vsichni v neustalem kontaktu.dekuji za nazory

Martin (St, 14. 8. 2013 - 20:08)

Dobrý den, mému králíčkovi se udělalo už dříve pod bradou "vole", ale poslední dobou se trochu zmenšilo a místo chlupů se objevila trochu tvrdší růžová kůže. Takže vole je tvořeno spíše povislou kůži, než chlupy. Prosím o nějakou radu nebo zkušenost. Děkuji

markéta (Út, 6. 8. 2013 - 15:08)

dobry den, chtela jsem se zeptat je kralici nemoc prenosna na cloveka i po tepelne uprave? dekuji za odpoved :)

Vlasta (So, 7. 12. 2019 - 14:12)

Dobrý den chci se zeptat ,králík na chov teče mu z oka a chtěla bych vědět zda se můžou jíst Děkuji

Veterinární ordinace (Pá, 6. 11. 2020 - 19:11)

Né nemůže. Obrať tě se na veterinu.

Veterinární ordinace (Pá, 6. 11. 2020 - 19:11)

Jíst né. Obrať tě se na veterinu:)

Zdeněk (Ne, 5. 1. 2020 - 13:01)

Mohou, maso je nezávadné.

Petr (St, 30. 12. 2015 - 22:12)

Dobrý den, zajímalo by mě,...Byla to mixomatóza.. Na člověka nepřenosná.. Dá se ji předejít pouze včasným očkováním po nakažení se nedá vyléčit a zvěře umírá.. Úmrtnost je až 100% více na (mixomatóza) je tam okolo této nemoci vše potřebné

Petr (St, 30. 12. 2015 - 22:12)

Myxomatóza, kokcidióza a...Takže cca 200 Kč za rok je lež očkuje se po půl roce a cena jedné vakcíny proti mixomatoze a moru se pohybuje okolo 14kc takže do roka 2 očkování = 28kc

Petra (Čt, 26. 3. 2015 - 06:03)

Zajděte si k doktorovi vy i králík.

muute (Ne, 23. 6. 2013 - 08:06)

Dobrý den, zajímalo by mě,...Také mívám zduřené uzliny a jednou jsem měla příznaky jako vy.Zašla jsem k doktorovi a ten hned se ptal, jestli nemám králíky nebo kočku-měli jsme králíky i kočku.Prý to je určitý druh alergie na jejich srst.Potom jsem neměla dlouho žádný styk s těmito zvířaty a vše bylo v normálu.Po 6 letech mám opět králíky i kočku,mám někdy zduřelé uzliny, ale nic víc.

Reklama

Přidat komentář