105505 komentářů / 0 nových
Poslední

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Rakato (anonym)
Odpověď na Nesnášíš lžidiskutery, kteří
Už ses zcela přestat kontrolovat z hlediska zdravého rozumu a logiky, a jen bez argumentů popíráš cizí názor. Nechápu, že tě to baví tady bez důkazů někomu vykládat, že bibli nerozumí. Je to nejen povýšené, ale i drzé. -------------------- V podstatě jsi tady schopen vést jen jakousi antidiskusi - jen troubení vlastního názoru, který nemáš ničím podložený. ----------------------- Samozřejmě - tobě to tak vyhovuje, protože když se nedržíš faktů a skutečnosti, nelze na tvoje kázání reagovat. Už chápeš hloubku své beznadějnosti? Jsi prázdná nádoba, naplněna kutňáky jejich výmysly, která občas něco z nich vybryndá na veřejnosti.
6. Prosinec 2019 - 15:50
Obrázek uživatele Návštěvník
Milan (anonym)
Odpověď na Už ses zcela přestat
Tvoje reakce mne nepřekvapují, to by mohl učinit jen opak.
6. Prosinec 2019 - 16:09
Obrázek uživatele Návštěvník
Rakato (anonym)
Odpověď na Tvoje reakce mne nepřekvapují
Moje reakce jsou správné a bohem požehnané, protože bez vůle boha se na světě nic nestane.
6. Prosinec 2019 - 19:39
Obrázek uživatele Návštěvník
Rakato (anonym)
Školská stupidita pokračuje. Inkluzivní skandál už běží, a nyní k nám z USA přišla další školská specialita - když studentům nejde nějaký předmět, tak se jeho výuka omezí, nebo zruší (nebo změní jeho náplň). V této fázi je u nás nyní matematika. -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Takže místo aby se školství podívalo, jaké vzdělání si žádá praxe a podle toho určilo, jaké předměty se budou vyučovat, školství se dívá na studenty a ptá se, jaké předměty se jim líbí a které zvládnou. Je to dementní, nicméně je to také přicházející realita. Zbývá nám netrpělivě čekat, kdy už vznikající umělá inteligence dokáže v praxi nahradit studenty, co studovali špatným směrem, a nic neumí. --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- (V USA se z osnov a praktik vypouští vše, co se studentům zdá nevhodné a drastické - prostě vše, co by nějak mohlo zranit jejich city a jemnou psychiku. Profesoří protestují, ale školy je nepodporují, a stojí za studenty. Jeden profesor řekl - co budeme dělat, až studentům chirurgie bude vadit pohled na krev? Zrušíme chirurgii?)
6. Prosinec 2019 - 19:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Jirka (anonym)
Odpověď na Ale kdepak Tony, jak bych
Mimo, připadá mi, že buď to chápeš nějak zvláštně, anebo tak píšeš záměrně, protože chceš prostě za každou cenu mít pravdu. Mohu ti vypsat třeba ze SZ některé pasáže o víně, které jej nevidí zdaleka v tak negativním světle, jako ty. Vážně to vypadá, že je to opilost, (vycházející z nestřídmosti), která je Biblí odsuzována, nikoliv víno samotné. Tedy chyba je v člověku, v tom, že nezná míru a v jeho jednání pak. Moc nechápu oč ti přesně jde, já nejsem žádný alkoholik, takže nemám potřebu si nic obhajovat, zajímá mě jenom pravda. A jestli i tebe, pak si nemůžeš vytahovat z Bible jenom ty části, které se ti hodí, ale přijímat jí celou. To jak se snažíš si ty texty navlíknout na své přesvědčení je velmi průhledné. Až moc subjektivity je v tvém výkladu.
6. Prosinec 2019 - 20:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Jirka (anonym)
Odpověď na Tak promiň Jirko,že jsem tvé
Mimo, když pominu ty zbytečné řeči okolo, které nevím, jak s tím souvisí, tak jsem moc nepochopil smysl toho, co a proč píšeš. To jako Ježíš se teprve Bohem stal a předtím celou dobu nebyl? To je vážně hereze. Asi jsi se do toho trochu zamotala. Co ty jsi schopná všechno napsat, jenom pro to, aby to vypadalo, že máš pravdu, tomu se nestačí jeden divit. Není podstatné, jestli tento zázrak používá nebo nepoužívá nějaký pijan pro svou výmluvu, a odkud to vlastně můžeš vědět, když do hospody nechodíš (?), je podstatné, že Ježíš to učinil, a nebylo to množství nijak malé a dokonce vína velmi dobrého. Kdyby měl Bůh pohled na víno jako ty, neproměnil by Ježíš vodu na víno, ale učinil by to opačně - vino by proměnil na vodu. A sice vodu, kterou bys hostům podala ty, aby zapili tu tučnu kachnu. Bůh není žádný zákoník, jak můžeš vidět. Ví co je pro koho dobré. Cpát vodu i těm, kteří mají zrovna chuť na víno nebo pivo, je omezování, a žádnému hostu by takové svazování nebylo příjemné. A to ti píšu já, člověk, který nejčastěji pije neperlivou vodu.
6. Prosinec 2019 - 20:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Jirka (anonym)
Nemyslíš si rovněž Mimo, kdyby tomu tak bylo podle tvého přesvědčování, že by si Ježíš vybral jako symboliku ke své krvi, zcela jiný nápoj, než právě víno? U vína si většina lidí představí nějakou oslavu, celkově radost nebo jeho chuť apod. Ne každý člověk, jako třeba ty, si musí hned v souvislosti s vínem představovat extrémní následky opilosti, dopravní nehodovost, lidské trosky, těžké závislosti, zničená játra, mozek apod. Jak jsem už psal, musí mít nějakou příčinu, proč máš o tom takové smýšlení.
6. Prosinec 2019 - 21:08
Obrázek uživatele Návštěvník
Rakato (anonym)
Alkohol ničím nenahradíš. A víno už vůbec ne. Vždyť co má čevenou barvu? Čaj z jahodníku? Šťáva z granátového jablka? Ještě tak by mohli křesťané místo vína pít vodu, do které by zamíchali rozemletou košenilu, což je prášek z vysušených těl hmyzu červce nopálového, tak jak barví Číňané své jahodové kompoty.
6. Prosinec 2019 - 21:20
Obrázek uživatele Návštěvník
Jirka (anonym)
Odpověď na Tondo, tebe naopak napomínám
Milane, je fajn, že jsi kavalír, ale zjevně nechápeš o co se jedná. V tomto případě se nejedná o to, jestli je Mima hodná a laskavá žena, ale co napsala. Máš sklony každého napomínat a poučovat, ale když tobě někdo něco vytkne, sám se urazíš. Mohu pak napsat i já tobě - pokud to nevidíš, jsi pouze k politování. To zní odporně, viď Milane. Ale ty tuhle větu používáš rád a často. Pohrdání, povyšování se a pokrytectví, to nemá s Ježíšem vůbec nic společného.
6. Prosinec 2019 - 22:49
Obrázek uživatele Návštěvník
Rakato (anonym)
Zjišťuji, že podle křesťanů tady nikdo nic nechápe. A kdo teda ano? Možná Ježíš, kdyby přišel? Pochybuji, tady je babylon, stejný jako ten v bibli, hotové zmatení jazyků. Jen ten, kdo odsud rychle zmizí, nebude mít poškozenou auru. ----------------------- Křesťané, křesťané, vy jste to dopracovali.
6. Prosinec 2019 - 23:49
Obrázek uživatele Návštěvník
Nika (anonym)
Dobré ráno Otakare
7. Prosinec 2019 - 8:13
Obrázek uživatele Návštěvník
mima (anonym)
Odpověď na Mimo, když pominu ty zbytečné
Jirko, nejdříve mě obviňujes, že ti neodpovim na otázku a pak mě zase obviňujes, že jsem všeho schopná, abych měla jen pravdu...... Podívej nějaký čas jsem tady na světě, takže ani do té hospody nemusím, stačilo, že jsem chodila do práce a byla mezi lidmi a lidé i když se nezajímali, neznali Biblí, tento příběh o proměně vody v víno všichni dobře znají a jak už jsem psala, všichni alkoholici se na něho odvolávají. A tady nejde vůbec o to, zdáli je Bůh zákoník, nebo není. Tady jde o naše životy. Jeden si dá to pivo ke kachně a zákon určitě neporuší, jiný si dá cigaro k ranním novinám a taky zákon neporuší, ale pak tu je takový Daniel z Bible se svými přáteli a ten svůj život posvětil Bohu, zachoval ho v čistotě a jaký to mělo výsledek ? Sám Bůh je navštíví v ohnivé pece. Jirko tady nejde o to zdáli je to dáno zákonem a nařízeno smíš, nesmíš. To ty si tak vysvětluješ, přece všechno můžeme, jak píše Pavel, ale jestli je to prospěšné pro náš duchovní život. A o co ti vlastně jde v tvém duchovním životě? Chceš být jen křesťan, věříci ........neb chceš mít společenství s Bohem, chceš aby k tobě promlouval, tvými nohami se procházel po této zemí, přinášel vysvobození unaveným...... Víš co je psáno v Biblí....... synové tohoto světa, čekají na projevení, zamanifestovani ( píšu svými slovy ) se synů Božích. Takový Rakato, Hvězdoun a ti další na to čekáji, naše dlouhé příspěvky, citace z Bible jím nic neříkají, ale jen tvůj život v Bohů může přivést na scénu Boha, tak jak se to stalo v případě Daniela...... takže Jirko porozuměj, že v mém případě nikomu nezakazují pít alkohol ke kachně, nakonec, kachnu nemáš každý den natož dvakrát za den :-)
7. Prosinec 2019 - 8:49
Obrázek uživatele Návštěvník
Milan (anonym)
Odpověď na Milane, je fajn, že jsi
Jirko, není důvod se urážet, to jen ty si myslíš o lidech věci podle toho jak to sám chápeš, ale to není skutečnost. Mě nevadí ani výsměch, urážky a nadávky, to dělají pouze ti co to v sobě mají a díky tomu mohou vidět jací momentálně jsou. Uvedu jeden příklad: když jsem kolem roku 2 000 učil mladé kluky vrtat technikou kterou nikdy před tím nepoužívali, tak po cestě z práce jsme se stavěli u jednoho silničního bistra, kde si kluci dávali opečené klobásy a jelikož nejím maso, koupil jsem si ke kávě sušenku. Kluci si mě kvůli tomu rošťácky dobírali. Nechal jsem je dokud se nevytvořila vhodná situace pro odpověď, při které jsem ji se svým klidem řekl, že pro mne je lepší, když si mě někdo dobírá, než aby kvůli mě musel někdo umírat, být zabit. Ta odpověď na ně zapůsobila tak, že po několik minut bylo hrobové ticho. Ani já jsem netušil jak to na ně zapůsobí. Od té doby si mě již nikdy nedobírali, ba naopak jsem cítil z jejich strany ke mě úctu. Vidíš Jirko, že není třeba se urážet, být na někoho naštvaný a cítit se pořád dotčený. A klidně mi můžeš psát, že jsem k politování, mě to nevadí a vůbec mi to nepřipadá hnusné. To připadá hnusné tobě, protože nemáš rád když ti tímto způsobem říkám aby jsi měl vůči Mimě větší úctu a nepodsouval ji pořád své nesmyslné domněnky. Mima, velice dobře ví, co a proč tak píše a pokud to pořád ještě nechápeš tak si polož otázku, komu tím škodí, a co z toho co píše o alkoholu škodí. Podívej se, Otakar tady záměrně a provokativně se svou škodolibou zlomyslností napadá na zdejší diskusi Ježíše a jeho působení, a toho si nevšímáš, a Mimu, která tady po léta obhajuje slušný způsob života napadáš, místo toho aby jsi ji bránil jako ženu jemnějšího pohlaví, jako matku svých dětí, babičku vnoučat, dobrou a laskavou přítelkyni. Řeknu ti akorát jedno, jdi se vycpat. Jsem zvědav jak toto své vystupování budeš obhajovat před Kristem, jestli se nezměníš.
7. Prosinec 2019 - 10:17
Obrázek uživatele Návštěvník
Milan (anonym)
Odpověď na Zjišťuji, že podle křesťanů
Otakare, Otakare, Ježíš přichází k těm kterým se chce dát poznat. Ty máš k němu záporný postoj, proto zůstáváš omezeně nevědomí. Znáš přeci Bibli a víš co se tam píše. Kdo nepřijímá syna, nepřijímá Otce. Kdybys byl šéfem korporace a nějaký tvůj zaměstnanec by se nevybíravým způsobem vyjadřoval k tomu koho jsi za ním poslal, tím mařil tvé záměry a ještě podněcoval druhé vůči tobě, že jsi špatný, že rozhoduješ o nesmyslech, že tomu vůbec nerozumíš a jsi bůhví co, zesměšňoval by tě a tak dále, jak by jsi s ním po čase naložil.
7. Prosinec 2019 - 10:31
Obrázek uživatele Návštěvník
Mohamed (anonym)
Já chtěl poznat Krista, ale přišel ke mně Mohamed, tak jsem se stal muslimem.
7. Prosinec 2019 - 10:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Mohamed (anonym)
Ježíš je jen nevýznamný prorok, to Mohamed je hlavní, kdo tvrdí něco jiného, je ovládaný satanem.
7. Prosinec 2019 - 10:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Jirka (anonym)
Odpověď na Jirko, není důvod se urážet,
Jó Milane, kdyby ti tak jednou došlo, jak všechno vidíš jednoduše. Ohledně dalších věcí jsi se tady projevil už dávno. Nedělej se lepším, lepším než si teď, budeš teprve až si přiznáš chyby. Místo toho tady neustále píšeš, co jsi kde udělal skvěle, koho jsi kde se svým ledovým klidem, svou moudrostí ohromil. Milane, vždyť ty se tady neustále jenom takovým nenápadným způsobem chvástáš. To přece každý, kdo není úplně blbej, musí vidět.
7. Prosinec 2019 - 11:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Jirka (anonym)
Odpověď na Já chtěl poznat Krista, ale
Tak si běž ke svým a tady neotravuj vzduch.
7. Prosinec 2019 - 11:24
Obrázek uživatele Návštěvník
Jirka (anonym)
Odpověď na Jirko, není důvod se urážet,
Chvástáš se a povyšuješ, neustále máš potřebu někoho umravňovat a poučovat o životě, vše, co děláš ty je prostě dobré a žádnou chybičku,zdá se na sobě nenacházíš. Za to ostatní, ti jich mají, co. S takovými lidmi jako ty je v reálu těžké vyjít, když už kdekomu lezeš na nervy svým psaným projevem tady.
7. Prosinec 2019 - 11:42
Obrázek uživatele Návštěvník
Milan (anonym)
Odpověď na Chvástáš se a povyšuješ,
Jirko, schválně jdi v diskusi do minulosti a přečti si co píšeš ty ve svých příspěvcích. Možná se o sobě něco dozvíš, a že bych byl bez chyby a ledově klidný, tak to snad ne :-).
7. Prosinec 2019 - 12:05
Obrázek uživatele Návštěvník
Milan (anonym)
Odpověď na Chvástáš se a povyšuješ,
Ještě doplním, že určitě nejsem sám, kdo tady leze druhým na nervy :-).
7. Prosinec 2019 - 12:07
Obrázek uživatele Návštěvník
Jirka (anonym)
Odpověď na Jirko, nejdříve mě obviňujes,
Mimo, však já to chtěl ukončit už prve. Nečekej, že na naše příspěvky čekají Rakato, Hvězdoun apod, ti z nás mají maximálně tak srandu. Jsi vážně tak naivní, Mimo. Když to shrnu, tak to vypadá, že podle tebe ten, kdo si dá občas pivo nebo víno, nemůže mít vztah s Bohem. Aspoň to z toho tak chápu. Anebo se dost neurčitě vyjadřuješ. Já jsem ale znovuzrozený, jestli chápeš co to znamená. To co říká Ježíš Nikodémovi, že se člověk musí narodit znovu, jinak nemůže spatřit království Boží. A žádnou zásluhu na tom nemám, nechlubím se, nemám čím, vše udělal Bůh. A jak víš, tak lékaře potřebují nemocní, ne zdraví. Hříšník potřebuje v milosti odpuštění, ne ten, co žije čistě a dokonale, ten, co nechybí.
7. Prosinec 2019 - 12:07
Obrázek uživatele Návštěvník
Jirka (anonym)
Odpověď na Ještě doplním, že určitě
Milane všimni si, že předstíráš, a psals to tady už několikrát, že ti na mých názorech vůbec nezáleží a přitom ti na nich záleží až nezdravě moc. Snad si nemyslíš, že to není poznat.
7. Prosinec 2019 - 12:11
Obrázek uživatele Návštěvník
Milan (anonym)
Odpověď na Chvástáš se a povyšuješ,
Jirko a pověz mi, jak si připadáš ohledně vůči Mimě ?
7. Prosinec 2019 - 12:15
Obrázek uživatele Návštěvník
Jirka (anonym)
Odpověď na Ještě doplním, že určitě
....a tomu docela věřím. Zvláště těm, kterých se dotýká pravda.
7. Prosinec 2019 - 12:18
Obrázek uživatele Návštěvník
Milan (anonym)
Odpověď na Milane všimni si, že
Jirko, vyhýbáš se odpovědi, proč napadáš neustále Mimu a Otakara si nevšímáš.
7. Prosinec 2019 - 12:22
Obrázek uživatele Návštěvník
Jirka (anonym)
Odpověď na Jirko a pověz mi, jak si
Píše se buď jen "ohledně" nebo jen "vůči", psát obojí je nesmyslná zbytečnost. Já v tom příspěvku ale nepíšu o Mimě. Píšu o tobě Milane, tak buď muž a vyjádři se k tomu, co píšu o tobě a neodváděj pozornost od sebe k Mimě. S Mimou byla polemika o alkoholu v Bibli, pokud jsi to nestihl zaregistrovat, tohle je věc jiná. Ale zde píšu o tobě.
7. Prosinec 2019 - 12:27
Obrázek uživatele Návštěvník
Jirka (anonym)
Odpověď na Jirko, vyhýbáš se odpovědi,
Není to o tom, že bych se vyhýbal odpovědi, spíš mi na takovou hloupost připadá zbytečné reagovat. Protože jsi si to vymyslel a chceš mi to podsouvat.
7. Prosinec 2019 - 12:30
Obrázek uživatele Návštěvník
Milan (anonym)
Odpověď na Milane všimni si, že
Nic nepředstírám a nejsem na tvých názorech závislý, ale vadí mi jak se někdy chováš k Mimě a v minulosti i Touze. A to je podstatný rozdíl, nemyslíš? A nemám vůči tobě negativní smýšlení i když ti vyčítám jisté věci. A aby nedošlo k mýlce, tak být tvým otcem, asi bych tě párkrát ohnul přes koleno :-).
7. Prosinec 2019 - 12:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Jirka (anonym)
Odpověď na Jirko, vyhýbáš se odpovědi,
Ale dobře, pokusím se ti to vysvětlit. S Rakatem nemám co psát, psal jsem si s ním až až, mnohé mu vytýkal a za mnohé napomínal. Domnívám se, že není biblické to dělat trvale, nemá to prostě efekt. Že ty to nepoznáš, je tvoje věc, ne moje. S Mimou se vedla exegetická polemika, že ty v tom vidíš nějaké osobní napadání, je zase věc tvoje, ne moje. Mimu podezírám trochu ze zákonictví, mám na to právo, nebo nemám? Pokud ano, tak proč mě v tom Milane omezuješ? Ale jestli tě to uklidní, tak Mima má každopádně do křesťana blíže, než ty.
7. Prosinec 2019 - 12:39

Stránky

Přidat komentář