Reklama

ROMOVÉ - žijí tu s námi

Návštěvník (Pá, 6. 12. 2019 - 00:12)

Pohroz mu Sergejem. A už se odstěhujte.

Anonym (Čt, 5. 12. 2019 - 22:12)

Pils, krásně jste to Sany napsala, pravdivě.Sany mi připadá jako bývalá červená žena,jen na okraj,jsem starý muž, kterému červený režim odsoudil otce,za svobodu slova, děkuji vám Pils

Návštěvník (Čt, 5. 12. 2019 - 21:12)

Bylo by super, kdyby se zamilovala, ale šťastně,to by jí dalo sílu. A ženskou by Sergej snad snesl.

Pils - jen pro Sany (Čt, 5. 12. 2019 - 21:12)

Tak Sany, konečně jsem utrhla chvilku na psaní. Už si přesně nepamatuju, na co všechno jsem ti chtěla odpovědět. Jen se mi vybavuje, že na mé dobrácké „šťouchnutí“ jsi vyletěla jako čert z krabičky - narozdíl od Aleše, který bystře pochopil a jemně a vtipně mi to vrátil.
Holka nešťastná, nějak nechápu, proč jsi tady z přeshranice nalakovala totáč na růžovo? Vyjmenovala jsi tu jeho klady, kterým už možná ani sama nevěříš, ale zapomněla jsi na to podstatné! Na trvalé pokřivení lidských charakterů, na zavírání a mučení těch, kteří se „nezařadili“, na zavřené hranice, u kterých stáli vojáci se zbraněmi, asi aby nám do toho „ráje“ někdo nevlezl. Zapomnělas, že přesto, že se tady rodily talenty - namátkově třeba Wichterle nebo Kundera, tak jsme byli civilizovanému světu pro smích. Zapomnělas, kdo nás do toho světa vrátil a koho ten svět obdivoval. Nerozumím tomu, proč máš ke slušným lidem výhrady a prosazuješ ty, kterým není cizí vulgární vyjadřování před celým národem a ty, kteří lžou. I kdybys iniciovala Antichvilky, těžko bys zastavila těch několik stovek tisíc lidí, kteří ještě věří na spravedlnost a poctivost a není jim lhostejné, co se děje. Možná to chce ještě čas, všechno musí uzrát. Ale historie se tak trochu opakuje a lidé, kteří nechápali, co je Dva tisíce slov, Charta 77, Několik vět, nakonec zjistili, že v textech byly v podstatě jen lidsky platné normy a žádost o dodržování lidských práv.
Přes to všechno – hodně věcí je dnes taky v pořádku a mnoha lidem se žije dobře. Vždycky je ale co zlepšovat a lhostejnost nebo slepota nikdy nikam nevedly. Jen to jsem ti chtěla říct – a odpovídat mi nemusíš. Stejně bych to našla pozdě, jdu balit.

Andrea (Čt, 5. 12. 2019 - 20:12)

Povídkáři a celá redakce,cukroví mám i pro skvělé spisovatele těchto sranda článku,jste mě rozesmáli,bravo

povídka, která… (Čt, 5. 12. 2019 - 21:12)

My to tušili!!!!!!!

bianka (Čt, 5. 12. 2019 - 20:12)

Ten Anděl a chodí za něj převlíknuté většinou ženské. Já ještě Anděla neviděla jako chlapa, jen v té pohádce, jak tam lítal v noční košili. A voják Martin tam byl Josef Bek. Název si vzpomenu za chvíli.:-))

Návštěvník (Čt, 5. 12. 2019 - 21:12)

S čerty nejsou žerty.

bianka (Pá, 6. 12. 2019 - 07:12)

Tu pohádku jsem si musela najít: Hrátky s čertem. Těch čertů v pohádkách přibývá a tak se to už plete. Teda čertů přibývá nejen v pohádkách.:-D

Miluna (Čt, 5. 12. 2019 - 19:12)

Ne Miu to ne,ber to že sem taková,prosim.Víš že tě mam ráda.Bianko vidíš Anděl je většinou holka tak já něco zkusim jestli mi to uleví nějakou obejmout a držet chvíli ale pro mě hezkou,nebudu objímat kohokoliv.Už akorát jdu někam ven.

bianka (Čt, 5. 12. 2019 - 19:12)

Objímej hlavně Anděly.:-)

Mia 22 (Čt, 5. 12. 2019 - 19:12)

mě z tebe jednou hrábne.

Kača (Čt, 5. 12. 2019 - 21:12)

Sice mám pořád horečku, ale vidím snad dobře...a já se tady děsím, aby si něco neudělala. Začínám chápat...:). Ale aspoň přijde na jiné myšlenky a já se o ní nebudu tak bát :)). A třeba se zamiluje...

bianka (Pá, 6. 12. 2019 - 08:12)

Káčo, tady to není ale pohádka. :-) Jen souhlasím, že se Miluna opět později "zamiluje", jen musí zase najít tu správnou andělku, nebo anděla. Brzy se uzdrav.

Kača (Pá, 6. 12. 2019 - 13:12)

Bianko děkuji. Jsi mě aspoň naladila na Vánoce s tou pohádkou. Mám ji ráda. Ale jo, jak Vánoce nemusím z dětství, samý křik a rány, tak se těším na klid. Spíš na 25-26.12., kdy se vše zklidní, budeme chodit na procházky, válet se u televize a koukat na pohádky....Musím se aspoň na něco těšit :)

-Aleš- (Pá, 6. 12. 2019 - 09:12)

Nezdá se ti že Kača má tu horečku už nějak dlouho? 1. prosince psala, že bere antibiotika a přesto se jí pořád drží. Já mám horečku vždycky tak jeden dva dny. Máte někdo taky tak dlouho horečku jako Kača?

Kača (Pá, 6. 12. 2019 - 14:12)

Aleši, tvoje starosti na mou hlavu. Jedny atb jsem dobrala v pátek 29.11. (? asi). Jenže jsem chodila do práce, neležela jsem, tak mi začala teplota 1.12. Od odpoledne 2.12. beru Klacid na angínu. Atb mi už zabrala, ale včera večer mi zase vystoupala teplota k 39°. A to jsem byla ráno skoro bez teploty, jako teď. Uvidím jak bude večer. Ty mě pořád nějak podezříváš...:), ale jsem ráda, že sem také píšeš.

Tak určitě (Čt, 5. 12. 2019 - 22:12)

ona sice hledá, jak psala někoho jak tu nešťastnou paní, co ji našla na nádraží, ta ji vzala k sobě domu a živit, aby ji Miluna obráběla. Navíc byla alkoholička, financoval to tam její syn, až tam Milunu objevil a dlouhým obloukem ji vykopl z toho bytu. Předtím se s Marianem nasáčkovali k nějaké hodné staré paní a udělali tam takový bordel a vyžrali jí, prach kradli až je tamodtud museli vyhodit miluniny rodiče a další cikáni. Ta paní byla chudák, který nechápal.Ale třeba skočí na anděla a ten jí dá přes hubu rovnou

Miluna (Čt, 5. 12. 2019 - 22:12)

Nevim na co to píšeš když si tam nebyl a jestli Kači si dovede představit cikány jak oblbujou tak se asi už nebude divit že sem naletěla.

Návštěvník (Čt, 5. 12. 2019 - 22:12)

Miluše nelži zas, ta paní nebyla žádná cikánka ani její syn. Jen využíváš slabých lidí s problémem a ráda je ovládáš. takže nežvaň

Reklama

Přidat komentář