Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

mima (So, 30. 11. 2019 - 10:11)

Jirko, uvědomujes si, že jsme na diskuzi, kterou navštěvuje více kategorií lidí. Že to tady čtou i nevěřící, děti, mládež, jiná vyznání......to není o synagodze, nebo o nějakém kostele. Přece musíš pochopit, že jinák budeme vést komunikací s dítětem, ateistou, křesťanem, či člověkem s jiným vyznáním v soukromí. A tady pokud chceš psát a dělat službu Bohů, musíš mít vážně Ducha Svatého, aby tě poučil, jak máš s kterou osobou komunikovat. Protože s člověkem, který nevěří Božímu písmu, v Boha, ten nikdy neporozumí tvoje evangelium. K takovému člověku se musíš snížit na jeho úroveň, spadnout z těch výšin...... lidé nehledají v nás moudrost Boží, ale život a pokud říkáš, že máš Ducha Svatého, Boha v sobě, tak ten život se v tobě musí manifestovat. Ty uzdravíš ucho, které ve své horlivostí a přesvědčení, že slouží Bohů, někdo uťal. Podívej, jakou radu dává Ježíš svým učedníkům, když je povolál ( tady stoji upozornit, že je to doba před smrtí Ježíše, ještě platí Staré Zákony, pohané ještě nejsou zahrnutí do spasení a učedníci jsou poslání ke ztráceným ovcím Izraele. V té době ještě platí zákon....oko za oko, zub za zub...) A jakou lekcí jím dává Ježíš.....
" Posílám vás jako ovce mezi vlky, proto buďte chytří jako hadi a nevinní jako holubice.......a ještě jedno upozornění. Lidé jsou tak unavení, tak zklamání, všude vládne nepoctivost, nevěra, nenávist, zloba,honba za bohatstvím v rodině není láska, chybí soucit....... lidé jsou žíznívi jak ta poušť, které chybí voda, na které roste jen bodláčí, kaktusy, které mají jen ostny.....
a teď si představ, že křesťan nic jiného neumí, jen pichat, bodat svým bodláčím, ale kdyby v něm byl Duch Svatý, jak píšeš a ten je ta oživující voda, tak ty kapky Ducha Svatého by oživily tu poušť. Listy by zazelenaly, změkly by, daly by stín znavenemu poutníkovi...... Křesťan je pro tuto zemí voda, přes kterou Bůh probouzí jeho semeno........ až někoho takového probudíš, pak budeš muset nejdříve vařit kašičku, krmit ho mlékem, musíš ho obklopit láskou jak ta matka.........až povyroste, budeš měnit jídelníček, ale nikdy nezkoušej svůj pokrm, svou stravu dospělého dávat dítěti, zabiješ ho...... všechno pomine Jirko, proroctví, poznání.....ale láska zůstane. Není to naše láska, naše láska se mění okolnostmi....... Je to ta věčná Boží láska, která nám odpouští......

Jirka (So, 30. 11. 2019 - 18:11)

Mimo, já ti nevím, v něčem máš nepochybně pravdu, ale prostě mě pořád připadá, že si chceš svoje cukrování biblicky podpořit. Já ti můžu najíst zase něco úplně jiného, např. že máme kázat vhod i nevhod a že evangelium je Boží moc ke spasení. Podle toho, co píšeš, má být každý křesťan sluníčkář a mazat med kolem huby. Mimo, mezi znovuzrozenými křesťany jsem nepotkal jediného sluníčkáře. To je pozoruhodné, viď. Kázání evangelia ale není mazání medu kolem huby, ani psychologická metoda sektářů jak zmanipulovat lidi, je to Boží slovo a to má moc působit. Pokud tvoje metody jsou někomu se napřed vlísat pomocí srdíček a smajlíků, tak sorry, v tomdle já nejedu. Jestli píšeš, že píchám jako bodláčí, tak máš podobné názory jako pohani a ateisté z jiných diskusí, kteří křesťany nemají rádi. A nebuď naivní, že by sem chodili děti, copak nevidíš, co se tady většinou píše? Jak říká Tony, chodí sem jenom pár stálých lidí, včetně anonymních záškodníků. A hlavně, nepleť si křesťanství s pouhým cukrováním. Možná ti nedochází, že spoustě lidí, to může být protivné. Ano, zkrátka někomu to je nepříjemné, a já se vůbec nedivím, vždyť se tak chovají i SJ a jednají podobně i finanční podvodné firmy, jmenovitě mám zkušenost se Skyline International, tam měli naučené, že před novými lidmi museli působit pozitivně a pořád se usmívat. Bez urážky, tvůj způsob mi to připomíná. Omlouvám se velice, ale prostě připomíná. A abys neřekla, že jsem takovej bubák, tak hezkej večír. A tumáš ňáký smíšky - :-) :-D :-))) srdíčka neumím, na předchozím telefonu to šlo, tady ne.

Tonda Vlas (So, 30. 11. 2019 - 13:11)

Mimo, sem na doktorku chodí pouze pár stálic, jinak odsud každý slušný člověk vžápětí uteče. Zapřemýšlej proč. Mne je psaní stylem, jakým píšu tu na doktorce bytostně cizí ale za ty roky, vystaven soustavným pomluvám, stalkingu a napadání jsem tu náležitě zvlčel. Jinak bych odsud musel utéci už dávno také, jako odsud utekla i Mare.---------------------------Něco tu okopčím z dnešního neviditelného čokla-----------------Evidentně je něco pravdy na bonmotu, že e-diskuze nahradily nápisy na veřejných záchodcích. Jenže proč tomu tak je? Na WC se přece s odpadními produkty počítá, jenže tady se poskytovatelé (komunikačního) kanálu začasté tváří, jako by jim na solidnosti a kultivovanosti prostředí záleželo. Všechno je samozřejmě úplně jinak. Kdo to nemínil jako frázi, obvykle debaty pod příspěvky redakce zrušil, anebo aspoň přísně vymezil. Ohraničil.-----------------------------------------------

U převažujícího zbytku jde o jakýsi handl. V nadsázce řečeno: špinavý kšeft. Zdaleka neběží – přinejmenším ne primárně – o podněcování k podnětným diskuzím, nýbrž o záměr zvýšit návštěvnost webů stůj co stůj. Tedy též poskytnutím málo hlídaného, anebo zcela nehlídaného prostoru k exhibici. Darováním digitální pavlače jedincům, o jejichž názor by zřejmě nestáli snad ani ve čtvrté cenové. Případně jim tam rozbili ústa...----------------------------https://neviditelnypes.lidovky.cz/spolecnost/internet-kyberprostor-sebeklam-a-realita.A191129_102401_p_spolecnost_waghttps://neviditelnypes.lidovky.cz/spolecnost/internet-kyberprostor-sebeklam-a-realita.A191129_102401_p_spolecnost_wag

Rakato (So, 30. 11. 2019 - 18:11)

Veškeré problémy s fejky a hoxy by vyřešilo zavedení dvou kategorií stránek - stránky "kvalitní" a "nekvalitní" Měly by to povinně uvedeno zřetelně v záhlaví, a pokud by je majitel chtěl posunout z nekvalitních do kvalitních, musel by požádat o certifikát (tak jak je to s potravinami "Klasa" nebo michelinskými hvězdami). A problém vyřešen. Každý, kdo by chtěl číst nekvalitní stránku, by věděl, že tam to nemusí být košer.

Tonda Vlas (So, 30. 11. 2019 - 19:11)

Každý soudný pozná kde je, jako má matka pozná, že Babišovo uzeniny jsou nekvalitní, aniž by se dívala na nějaký certifikát.

Rakato (So, 30. 11. 2019 - 20:11)

Za prvé - nedělej všeználka, dobrý fejk nepoznáš, to tě nikdo na apríla nenachytal? Za druhé - takové označení stránek by zavřelo hubu všem těm protestujícím proti nepravdivým zprávám na internetu (i když čuju, že jim jde spíše o záminku regulovat internet) a mohlo by utnout diskusi o zavedení další cenzury.

Tonda Vlas (So, 30. 11. 2019 - 23:11)

Dobrý fejk nepoznám ale mám zkušenosti se Zkoumalem, který tu to zcela zaneřádil fejkama na zcela jiném tématu, kterému se už přes pět věnuju napříč českým internetem. Ano, párkrát jsem se spletl, jako například ohledně Báry, jenže že jde fejk od Zkoumala se dalo poměrně poznat už při třetím, čtvrtém příspěvku. Nepoznám to třeba v němčině, jíž jsem dříve psal na rakouského netdoktora, než tam ty diskuze uzavřeli, ale tu na doktorce jsem si po letech, co tu jsem, na to už čuch získal.

Církev (So, 30. 11. 2019 - 20:11)

Ti samí co bojují proti fake news by církevní stránky sluníčkáře Františka označili za pravdu...

Tonda Vlas (So, 30. 11. 2019 - 23:11)

Co je mi do papeže? Před lety jsem se rozešel s papismem jako s bludným učením a před lety jsem tu psal, že se papež jednou pokloní Antikristovi (tehdy tu Hvězdoun ještě neoxidoval) ale že to Benedikt ještě nebude. A hle, máme to tady. Papež Franta se už Antikristovi klaní dokonale. Nesnáším pyšné lidi, v tom se tu Hvězdoun náramně předvedl, jenže hrbatá pokora papeže Franty je ještě mnohem zákeřnější než zjevná pýcha. Prý náměstek Kristův ale svou hrbatou pokorou se staví na odiv "tomuto světu" jehož knížetem je satan.

Rakato (So, 30. 11. 2019 - 23:11)

Benedikt? Myslíš toho německého skřeta? Ten se poklonil satanovi už dávno. Jednou citoval byzantského císaře, že islám je učení zla a násilí, a pak se muslimákům za to omluvil! A to už tehdy zabíjeli lidi po celém světě. Byl to bezpáteřný licoměrník, katolický ultras, a neviděl si na špičku nosu.

Rakato (So, 30. 11. 2019 - 21:11)

Ti lidé s námitkami proti fejkům jsou jen škarohlídi, kteří nemají pochopení pro recesi. Humor jim nic neříká. Např. takový černoch ve filmu jako univerzitní profesor. Neříkám, že se žádný mulat nestal nikdy univerzitním profesorem, ale obecně vzato - je to fake. --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Konečně - hodně fejků se chytí na dlouhou dobu, jako když církev vypustila do světa zprávu, že Země je plochá. Egypťané věděli, Řekové věděli, ale blbá církev prý ne. A přitom všichni ve středověké církvi byli gramotní a mnozí četli i v řečtině spisy řeckých filosofů. Ne, Země je plochá a basta. Církev zblbla celý svět. --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dobrý fejk také byl, jak jedna americká rozhlasová stanice začala v roce 1938 vysílat Wellsův sci-fi román "Válka světů", jak nás obsadili Marťani. Lidi i skákali z okna, aby se zachránili. No a co? Zavedli proto Američané cenzuru?

Boží láska (So, 30. 11. 2019 - 10:11)

"1Samuel řekl Saulovi: „Hospodin mě poslal, abych tě pomazal za krále nad jeho lidem, nad Izraelem. Nyní tedy poslechni Hospodinova slova.
2Toto praví Hospodin zástupů: Mám v patrnosti, co učinil Amálek Izraeli; položil se mu do cesty, když vystupoval z Egypta.
3Nyní jdi a pobij Amáleka; jako klaté zničíte vše, co mu patří. Nebudeš ho šetřit, ale usmrtíš muže i ženu, pachole i kojence, býka i ovci, velblouda i osla!“ "

Jirka (Pá, 29. 11. 2019 - 21:11)

Ani tady si nic neospravedlňuju, kdo mě zná, tak ví, že se nehněvám a ani neumím nenávidět. Zjistil jsem, že mi to už nejde. To jsem psal jenom proto, aby si někteří lidé nemysleli, že budou spaseni za potlačování svých emocí. Jistě, ovládat se, ale to není totéž jako přetvařovat se. Jsou situace, kdy je místo pro spravedlivý hněv. Ježíš se asi moc hádal bych nelísal farizejím ve chvíli, když je zrovna nazýval plemenem zmijím. Vůbec Bůh vyjadřuje v Bibli svůj hněv často skrze proroky, hněv směřovaný k svévolníkům, hambářům apod. ale to zdaleka nevylučuje, že je nemiluje. Ale spíš nenávidí jejich hřích. Hněv k jednání osoby, tedy nijak nevylučuje lásku k osobě samé, ale naopak je jejím důkazem, protože vzniká z pohnutek nezištných. Tj nechce se pouze zalíbit krátkodobé s budoucí škodou, ale myslí na užitek dlouhodobý za cenu časné škody. A tak i Bůh nás často vede blátem a remcáme, protože tomu nerozumíme, ale s odstupem zjišťujeme, jak prospěšné to bylo.

Jirka (Pá, 29. 11. 2019 - 20:11)

Kdyby to náhodou někomu, kdo se hlásí ke křesťanství a přijímá korán s otevřenou náručí a muslimy by div nenazval bratry, nevadilo, co stojí třeba v sůře 4:157-158 "Oni (Židé) ho nezabili, ani neukřižovali, ale jen se jim tak zdálo." A když přesto takoví lidé řeknou, že oba věříme v jednoho stejného Boha, pak je nutně závažný problém. Protože tato pouhá věta krátká zahazuje celé Novozákonní evangelium, popírá jej a říká, že lže. Když potom lidé, kteří se hlásí ke křesťanství, tuto knihu považují za neškodnou nebo dokonce dobrou, nejsou to vůbec křesťané, ale obyčejní pošetilí sluníčkáři, kteří z toho vůbec nemají rozum. To je potom neštěstí, že to přináší víc škody než užitku. Lidé, co chtějí být hodní, ale neznají Bibli.

Jirka (Pá, 29. 11. 2019 - 20:11)

A s tím úzce souvisí jednání svědků Jehovovích. Oni kážou lásku k bližnímu, také se odmítají hněvat, mnozí z nich bych hádal asi i vegetariáni, takřka všichni abstinenti a nekuřáci, zbraň by do ruky nezvali, vojenskou službu odmítali, protože nechtějí nikoho zabít, ale přitom učí, že pravý svědek má volit raději smrt bližního svého, člena rodiny, vlastního dítěte, než aby se mohl zachránit krevní transfúzí. Ten rozpor ve slově a činu musí každý vidět. Je to zcela jednoznačně životu nebezpečné učení! Je psáno po jejich ovoci je poznáte. To je jenom jeden z příkladů o lidech, kteří jsou velice milí a hodní. Takhle opravdu působí třeba na ateisty. A když se baví s někým, kdo zná Bibli a nesouhlasí s nimi, už je jejich laskavost opouští a začínají být arogantní. I mezi nimi občas se najde člověk, který má pochyby a hledá skutečnou pravdu, ale to jsou výjimky. Tyto výjimky věřím, že Bůh jim pravdu ukáže, protože klepou na vrata.

Jirka (Pá, 29. 11. 2019 - 19:11)

Nevím, asi vidím věci, co vy dva ne. Třeba Milan, neustále poukazuje na to, jak by jednal a co říkal Ježíš. Přitom vážně pochybuju, že by ty trhovce z toho kostela dokázal bičem vylifrovat, jako to právě udělal Ježíš, alespoň mám důvod tomu nevěřit, podle jeho soustavného projevu zarputilé mírumilovnosti a zarputilého snažení se nikdy nehněvat. Jestli někdo nepozná, kdy co má dělat, tak jenom podléhá liteře a jako by nežil. Jestli má můj hněv zachránit někomu život nebo někomu pomoci, tak se prostě hněvat budu, místo abych se choval jako pokrytec a myslel sám na sebe jestli náhodou se nehněvám a mám pevnou víru, že to bude Bohu milejší. Zrovna tak jsem se nezřídka setkal s lidmi, kteří mají slovník jako dlaždič, ale neváhají pomoci a rozdělit se, zrovna tak s lidmi, kteří se příliš hlídají, aby jim náhodou něco neujelo, ale jsou to sobci a pokrytci. Opět mám pevnou víru v to, že Bůh více cení ty první. Víru, nevím to, ale doufám v to. Já si nic obhajoval nechci a nepotřebuju, sprostě rozhodně nemluvím, naopak je mi protivné být ve sprosté společnosti, ale já ty lidi za to nijak neodsuzuju. Daleko protivnější mi je ale strojenost, je totiž to pokrytectví, které je nakonec ještě sprostější než všechno sprosté dohromady. Nehodnotím a nemohu kdo jaký je, tedy Milan, nebo členové husitské církve a podobné, mohu jenom to, co z nich vychází, a pro samé snažení milovat bližního, ale způsobem pokryteckým, nezbývá láska k Bohu, Kristu, a tak není žádný živý zdroj lásky opravdové k bližnímu, kterou nám dává Bůh, ne my že si ji nějakou úmornou prací vydolujeme. Jako tady psal někdo ze svědků, jak sám potvrdil, žít dobře, je pěkná dřina. Bodejť by ne, když to břemeno nese sám, a nedal ho Kristu. To je potom jenom tělesná napodobenina, pouhá lidská snaha. Není tam Boží láska, s kterou to jde úplně jinak.

Ty (Pá, 29. 11. 2019 - 20:11)

bys prostě potřeboval ženskou, jinak ti ta hlava praskne

Rakato (Pá, 29. 11. 2019 - 18:11)

Já jako ateista si musím položit otázku, co jsou ti křesťané za lidi, když se tady pořád hádají jako malé děti. Ale prý jsou dospělí. No nevím, je to tady v poslední době hnus, jen osobní napadání a údajné křivdy z minulosti. Toto vlákno je prohnilé a psychotické. Příklad, jak se to nemá dělat.

Skutečný Hvězdoslav (Pá, 29. 11. 2019 - 18:11)

Mare jsem nevrátil ani 10% z toho, čím mě ona častovala na KD. Tady chtěla peskovat jehovisty a vyvyšovat se nad ně, tak jsem se jí akorát vysmál z jejího naparování se. Pokud vím, tak psala, že jí to Kristus udělal, což mně přišlo směšné, a tomu jsem se vysmál. Ale to už je jedno, jsou to staré prdy, kterými žije leda alko dědek. Dědek tady ani jinde tímto způsobem nikoho nezevangelizuje, to je snad jasné. Je to parodie na pobožného. Hrouda sádla, alkoholu, mstvivosti a ublíženectví.

Tonda Vlas (So, 30. 11. 2019 - 01:11)

Na KD jsi šel zcela mimo mne. Byls tam pod nickem Kešumande ale tvé příspěvky jsem tehdy nečetl vůbec, takže nevím ani, co ti Mare vytýkala. Pak jsi tam přišel pod nickem Prozřetelnost, co si tam zkrátil na Próza ale tvé příspěvky jsem tam tehdy také dvakrát nečetl, jenom si z toho pamatuju dvě věci, které jsem tu o tobě na rovinu napsal. Poprvé jsem si tě vážně všimnul, když jsi tam o mě vykvákal mé angažmá na www.nakluky,cz. To mi milé nebylo, jenže tehdy jsi mě nenapadal, napadal jsi evangelikála Joeho, v kterém jsi viděl pokrytce a skrytého homosexuála. Ke mne jsi se tehdy choval neutrálně, napsal jsi, že tam také chodím ale že tam dělám svou určitou osvětu. Byli jsme tam poněkud mimoběžní. Jenomže jsi začal jančit až později, když jsi do sebe na OSACRu plně natáhl hnus od Toliho. Já tehdy nevěděl, od kud vítr fouká, protože když jsi tu začal řádit a nehorázně napadat Mare, na jejíž obranu jsem jsem se musel postavit, tak jsem ještě nevěděl, že existuje nějaký OSACR a a jaké chlísty tam Toli píše. Původně jsem si myslel, že Toli jsi ty ale pak mi docvaklo, že jsi jeho produkt. Toli je odpadlý katolík a ty jsi odpadlý letniční. Ale k tomu se Toli, že tě vyplodil se nikdy nepřizná. Když jsem mu napsal, že jsi jeho produkt, tak mi odvětil na tvou adresu, že psychopata vyprodukovat nedokáže. Dokázal, vyprodukoval, ne ale psychopata ale z hlediska lidských vztahů a napadání na diskuzích zcela zvrácené individuum.

Reklama

Přidat komentář