Reklama

Totální endoprotéza kyčle

Věra (Čt, 19. 12. 2019 - 22:12)

Ali, jsem ráda, že ti nohy slouží, jak mají. To je to nejlepší, co si přát do dalšího roku a dalších let. Přeju všem také krásné Vánoce a v novém roce jen to nejlepší a zdraví, zdraví a zdraví. A Ali připijem si jen tak symbolicky 22. 12. ve 22.00 hod. Já vínem a ty pivem a jestli se někdo přidá, napíšem si po Novém roce. Krásné svátky.

Tamara (Ne, 15. 12. 2019 - 07:12)

Také přeji krásné Vánoce, krásné výročí.

Tamara (Čt, 12. 12. 2019 - 17:12)

Dnes kontrola po lázních cca 5 měsíců po reoperaci. RTG v pořádku, rozsah pohybů dobrý. Povoleno vše s opatrností, hlavně při plavání a pohybů venku přes zimu. Další kontrola cca za rok po operaci. Pokračovat v cvičení.

Návštěvník (So, 30. 11. 2019 - 20:11)

Také bydlím ve 3.patře bez výtahu. Je mi 69. Desátý den po operaci jsem těch 60 schodů dala po prvé i po druhé operaci/luxace po 3 týdnech/. K domu mne přivezla vleže sanita a pak pomalu nahoru o francouzských holích to šlo. Chození do schodů mne naučili v nemocnici.

Eva (Po, 9. 12. 2019 - 05:12)

Máre můj obdiv,chodit do třetího patra bez výtahu.Na druhou stranu je to cvičení velmi posilující a u Vás nezbytné...

Věra (So, 30. 11. 2019 - 15:11)

Dobrý den , maminka má 72let a jde na výměnu kyčelního kloubu, teprve jdu na konzultaci za lékařem,ale bydlí ve třetím patře,bez výtahu, určitě nezvládne vyjít do schodů,má prosím někdo zkušenost po operaci,vůbec nevím co nás čeká, určitě výměna bytů.Moc děkuji

Věra (Ne, 1. 12. 2019 - 18:12)

Věro, ono také záleží mamince. Jestli půjde na rehabilitaci po operaci, jestli pojede do lázní, jestli se bude snažit chodit do schodů, jak rychle se bude zotavovat. Je to u každého jiné - možná jste si přečetla část téhle diskuze. Někdo se rozchodí za tři měsíce, někdo ani za půl roku nechodí bez hole. Ale vyměnit byt kvůli operaci snad není nutné. Já mám schody na záchod. To je horší než schody ven. Ven nemusíte :-) To zvládnete, uvidíte.

Alena (Ne, 1. 12. 2019 - 18:12)

Nebojte, vymena bytu neni nutna. Chuzi po schodech maminku nauci uz v nemocnici, zpocatku si bude pomahat holi, pujde to pomaleji, ale pak uz to bude dobre. Take bydlim ve 3. patre a je to v pohode .Vsak proto si ty nemocne kycle nechavame menit, abychom mohli zit zase jako driv.

Stanislav (Ne, 1. 12. 2019 - 13:12)

Dobrý den, z dotazu o konzultaci neni zřejmé, o kereho lékaře se jedná, zda o obvodního, ortopeda nebo operatera. Z mé zkušenosti je nejlepší se ptat u zdravotnického zařízení, u kterého bude operace, a to na dobu pooperační, následnou, lázeňskou péči. To z důvodu rozcviceni kloubu. Každé zdravotnické zařízení to má jinak a hlavně se dotazovat, ve kterem obdobi po operaci je peče poskytována. Ja jsem byl propuštěn 11.den do domácího ošetřování. Schody jsem zvládal o fr. holich.

Jana (St, 13. 11. 2019 - 23:11)

dobrý den - jsem po operaci kyčelního kloubu - endoprotéza již 14 měsíců, chci se zeptat zda mohu dělat dřepy? Je to sice trochu bolestivé, ale zkouším to, mám strach, abych něco nezkazila, zapomněla jsem se na roční kontrole zeptat svého operatéra.

pájja (Čt, 21. 11. 2019 - 15:11)

Noha přes nohu, hluboký dřep, plavat prsa, to jsou pohyby, které mi přímo v nemocnici nedoporučili.

Tamara (Čt, 21. 11. 2019 - 16:11)

A v lázních to samé, na nohu přes nohu zapomeňte, neskákat, nepadat. Jsem 4 měsíce po reoperaci po luxaci a jsem ráda, že už se v noci nebudím po otočení na operovaný bok. Chodím stále alespon s jednou berlí otočenou a prý ať si ještě raději počkám než je odložím.

Návštěvník (So, 23. 11. 2019 - 23:11)

A taky bacha na turecký sed. Dřív jsem tak sedávala běžně, musela jsem odvyknout.

Alena (Út, 19. 11. 2019 - 20:11)

O dřepy bych se raději z opatrnosti nepokoušela. Maximálně podřep jako Naďa (jsem 10 let po TEP). Kdysi před lety tu diskuzí běžela tato základní zásada pro tepkaře: "Nepadat, neskákat, nedřepat" :)

Naďa (Út, 19. 11. 2019 - 17:11)

Já se dřepu bojím i pět let po operaci, tak se jim vyhýbám ;-). Kolena ohýbám co nejvíc jen vleže na břiše tak, že paty přitisknu k zadku. Ve stoje jen podřepy, ne až dolů.

Tamara (Út, 12. 11. 2019 - 12:11)

Tak jsem z lázní doma, bylo to super. Byla jsem 4 týdny v Bechyni. Pravda holí jsem se ještě nezbavila, ale prý je to v případech jako je můj naprosto normální. /3 narkozy během 4 týdnů- reoperace po luxaci/. Nejlépe mi dělalo cvičení v bazénu a individuální cvičení.

Eva (Po, 9. 12. 2019 - 05:12)

Tamaro kde Vás operovali??Dovolte tu otázku-předpokládám že jste z blízkosti Tábora když lázně Bechyně......Já jsem z Tábora...Mám dilema kam na operaci...Benešov hodně lidí volí ,k Táboru mám předsudky....Děkuji za odpověd,Eva

Tamara (Po, 9. 12. 2019 - 07:12)

V Táboře, to že musím na operaci byla pro mne tak šokující informace, že jsem se ani nestačila rozkoukat a byla jsem objednána. Na péči si nemohu stěžovat, to že jsem si pak kloub vyhodila byla moje chvilka nepozornosti a to že se nepodařilo nahodit zpět velká smůla.

Eva (Po, 9. 12. 2019 - 12:12)

Tamaro děkuji za Vaší rychlou odpověd,taky se vyrovnávám s tím že můj pravý kyčel je špatný..Je mi 63 let...Ráda cvičím,jsem aktivní a ted ...
Dnes jsem v táborské nemocnici po tříhodinovém čekání od paní doktorky Voběrkové po jejím shlédnutí mého rentgenu vyslechla verdikt -rozpadlý kyčel-budeme operovat...
Hned mi ochotně nabídla termín,květen..Není co rozmýšlet...
Taky jsem dost akční ,zbrklá ,rychlá,takže budu muset přejít do jiného modu-přepnout do normálního režimu...Abych pak neměla pooperační problémy..Cvičím i hubnu-paní doktorka říkala že jsem poměrně štíhlá...
Jak jste dlouho Tamaro po operaci?Já plánovala na příští zimu lázně Jáchymov ,jezdím každý rok na brachyrádium terapii-říká se tomu jáchymovské krabičky ,mě aplikují na páteř,účinky protizánětlivé a analgetické.
Tak prozatím vše,co sděluji,jsem ze Sezimova Ústí,možná jsme sousedky...
Těším se na Vaši odpověd...
Eva

Já jsem

Tamara (Po, 9. 12. 2019 - 14:12)

První operace 24.6. desátý den domů, rekonvalescence se odvíjela jak z čítanky. Pak nepozorný sed v otočce a vše bylo v pr........... od pátku do středy ležení bez pohybu na zádech, 17.7. reoperace. takže cca 5 měsíců po reoperaci, 4 týdny v Bechyni v lázních,

Reklama

Přidat komentář