1623 komentáře / 0 nových
Poslední

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Jmeno.. (anonym)
..Jirka Existuji lide,velice vzdelani a s nejednim titulem.Jsou velice secteli a kdyz se jich na neco zeptate,kazdy problem vam do hlouby sve podstaty vysvetli.Maji proste mozek,a neboji se jej pouzivat.Mohou na nej byt po pravu hrdi,takovou bednu proste nema jen tak nekdo.. :) Jenze prave tyto typy lidi,nakolik jsou odborniky na teoreticke vyklady,jsou casto v praktickem zivote naprosto nepouzitelni.Nejen,ze si doma nejsou schopni vymenit prasklou zarovku,nakolik vedi vse o zarovkach,vcetne duvodu,proc obcas "praskaji" (a vymenit ji musi jejich sluzebna (stalo se jedne Au-Pair v Londyne v byte jednoho Ing.)) ;ale take maji tendence pohrdat temi,ktere Panbuh ve sve setrnosti neobdaroval podobnym IQ,jake nosi jejich vzdelane hlavy.S takovymi je pak tezke zit a jejich osudem je casta samota a pocit,ze jim nikdo nerozumi,kdyz jejich odbornost,ti prosti lide kolem nich,nejsou schopni obdivovat ci alespon docenit.Diky tomuto postoji se pak casto dostavaji do krizku se svym okolim,pricemz se projevuji velmi hlasite, hystericky a afektovane. Od hysterickych zen se (cca.z 99ti %) odchazi.Bohuzel ale stejne tak mnoho hysterickych inzenyru svymi neurvalymi projevy donutilo odejit nejednoho podrizeneho pracovnika ci pracovnici z firmy.Neumeji proste s lidmi komunikovat,a jejich zeny,pokud od nich z nejakeho duvodu neodesly take,to s nimi doma veru nemaji jednoduche. Oni vzdelanci,nakolik sice maji IQ na urovni CML,maji o mnoho slabsi EQ.Timto tzv.Emocnim kvocientem Pambuh pro zmenu setril u nich.Cimz se dostavam opet k Dr.Golemanovi,kdyz cituji jeho tezi,ze "urovne IQ a EQ si nejsou v jedinci rovne".Po nabytych poznatcich myslim,ze obsah teto myslenky neni treba vice definovat...Jen dodam,ze firmy,ktere se touto rozvijejici se tezi zabyvaji a uroven EQ u svych zajemcu o vedouci pozici -kdyz uz ne nad IQ nadrazuji,tak prinejmensim zohlednuji- skutecne existuji.Reditele techto firem totiz nechteji,aby jim kvuli hysterikovi ve vedouci funkci odchazeli jejich jinak schopni pracovnici. IQ a EQ zkratka nejsou totez.A abych pravdu rekl,vice si vazim lidi s vyssim EQ,nez IQ.Nesnedli sice Salamounovo lejno,ale o to blizsi jsou svemu okoli,a pokud snad nekomu neco radi,delaji tak od srdce a ne proto,aby inteligencne zazarili.Cimz tito geniove mozna pomahaji sami sobe,pozdvihnout si sve Ego,ale pro jine jejich sofistikovane poucky nemaji opravdu prazadny prinos.Ale zkuste to tem egoistum vysvetlit...Nebo radeji ne.Vite uz preci,jak to pokazde dopadne.. :-// Proto hysterkam,ale i hysterikum zmar.. :-J.
12. Říjen 2019 - 11:47
Obrázek uživatele Návštěvník
D (anonym)
Odpověď na No a myslíš,že to neví dobrá
Když v době Druhé čečenské války dělali ruští vojáci kdesi tzv. začístku (tj. zorganizovali hromadnou popravu všech místních mužů nad nějakých 11, 12 či 13 let), nachomýtla se při tom jakási čečenská hysterka, která těm Rusům udělala při této příležitosti tak nepředstavitelnou a strašlivě srdceryvnou scénu, že ti Rusi nakonec opravdu nespustili spouště svých sapíků, a ti čečenští kluci a chlapi byli pro daný den v suchu.¶ Hystericky se chovala i izraelská premiérka Golda Meirová v první den Války yom-kippurské. Izraelské zpravodajské služby na podzim 1973 zjistily, že se Egypt a Sýrie chystají napadnout a anihilovat Izrael. Golda se však rozhodla nic nepodnikat. Když potom egyptská a syrská armáda spustily 6.10. koordinovaný útok na izraelské pozice, Golda zvedla telefon a spustila na Nixona tak hysterický křik, že Američané ihned snesli Židům takřka modré z nebe v termínech zbraňových a muničních dodávek i logistické a zpravodajské podpory. Západ za tuto pomoc Izraeli záhy tvrdě zaplatil, neboť sankcí za ni ze strany OPECu bylo prudké zvýšení cen ropy, jež načas zmrazilo západní ekonomiky. A Kissinger později přiznal, že kdyby se tehdy Izrael rozhodl k preventivnímu útoku proti Egyptu a Sýrii, Američané by pro něj téměř nehnuli prstem.¶ Hysterky prostě apelují mimo jiné i na chlapský ochranářský instinkt, a nejednou v tom bývají dost úspěšné.
12. Říjen 2019 - 14:03
Obrázek uživatele Návštěvník
D (anonym)
Odpověď na ..Jirka
Ano, ale vysoká emoční inteligence nutně neznamená s každým souhlasit a s nikým se nedostat do konfliktu.
12. Říjen 2019 - 14:18
Obrázek uživatele Návštěvník
Jmeno.. (anonym)
.. Jirka. To jiste neznamena,protoze do konfliktu se muze dostat kdokoliv s kymkoliv.EQ pak ovlivnuje nejen zpusob jednani zucastnenych stran,ale i vysledek takoveho konfliktu.Mira EQ je v podstate mirou tolerance,ochoty naslouchat,jako i ochoty byt pristupny ustupku ci kompromisu.A jestli byla hysterka Golda M.,to opravdu nevim.Ale je to dost mozne,az pravdepodobne.On totiz kazdy,kdo to v politice dotahl vysoko,byl a je a vlastne i musi byt vetsi ci mensi manipulator a jak si tu stale opakujeme,manipulatorstvi je Histros osobnostem blizke.Neni tedy nutne konkretne zminovat zrovna Goldu M.Ona a David Gurion byli strujci 6ti denni valky.Stekne,jako A.H.byl strujcem 6ti lete valky,atd.atd...Kdyz se k hysterii prida rasova nenavist,je na problem zadelano hned.Maji tito lide vubec kousek citu v tele?Ja odpovidam,ze "ne"... :-J.
12. Říjen 2019 - 15:40
Obrázek uživatele Návštěvník
D (anonym)
Odpověď na .. Jirka. To jiste neznamena
Pod tu tvoji historickou miniúvahu se nepodepisuju - pokud byli Golda Meirová či Ben-Gurion strůjci Šestidenní války, mohl by za jejího dalšího strůjce být klidně označen třeba i Herzl, ne-li dokonce rabbi Löw.¶ Jinak o Meirové nevím (a pochybuju), zda by na ni pasovala nějaká osobnostně poruchová diagnóza jako hraniční či histrionská porucha osobnosti. Dokázala se projevovat i velmi zrale a velmi uvážlivě. Na podzim 1973 však jistě byla schopna aspoň jednoho velmi hysterického a velmi nátlakového telefonního hovoru. A předtím rovněž například schválila zahraniční popravy palestinských prominentů v nekomunistické Evropě v odvetu za Mnichov 1972, popravy to, které potom vykonávala komanda složená z příslušníků izraelských tajných služeb.
12. Říjen 2019 - 17:12
Obrázek uživatele Návštěvník
Jmeno.. (anonym)
..Jirka. No,jestli zrovna rabbi Loewe byl konstrukterem Sionskeho hnuti,to opravdu nevim,ale treba rabbi Ovadia Josef jeho clenem byl.A ke sklonku sveho zivota se tim vlastne ani netajil,kdyz vyslovoval myslenky sepsane v Protokolech.Ktere spatrily svetlo Sveta prave diky tebou zminenemu novinari.Ale tohle neni politicke vlakno.Cili,abychom se nevychylili od tematu,vratim rec blize k Psychologii...Pripustme zatim odborniky neprijatou tezi,ze HPO ci Histr.porucha mohou vzniknout i v dusledku zaziteho traumatu,resp.nezvladnute a nelecene PTSD.Posttraumaticka porucha je take nazyvana jako "syndrom valecnych veteranu" a nutno rici,ze se netyka jen vojaku,ale vsech,kdo si prosel valkou,resp.vysidlenim,koncentracnimi tabory,vyslechy a mucenimi...V kom by takove zivotni utrapy,spojene se ztratami svych blizkych ci jinych lidi sve rasy,nezanechalo hluboke stopy?A zvlaste,pokud nejruznejsi putky,rozbroje a caste bojuvky ci primo valky trvaji stovky,ale spise tisice let?Vim dobre,ze si rikaji "pronasledovana rasa". Ja chapu jejich postoje i snahy.Ale...tato jejich az krecovita snaha vymanit se z tech tenat,z nich dela to,co jsou.Protokoly nejsou jejich novym smerem,ony tomu smeru jen daly ramec,pisemnou formu.Pricemz,jejich existenci nikdy nepriznali.A tak,zatimco Islamiste ve jmenu sveho Boha nenavidi a vrazdi,Sioniste bojuji ve jmenu sveho naroda,a to zcela jinak.Skryte,rafinovane,nekrvave,ale manipulatorsky.Jsou genialni,vymysleli (mj.) spousty ruznych zbrani..Ale uvnitr sebe jsou chladni,nemaji city.A vida:maji tedy vysoke IQ,ale postradaji EQ. Nic proti,ale byla to prave G.M.,kdo po zakonceni te sestidenni operace rekl:" Meli jsme je anektovat vsechny.." Je to opravdu hrdy narod..Geniove sami na sebe vseobecne byvaji casto hrdi.Ale casto take siri aroganci,neb se citi byt lepsi,nadrazeni.Za coz je pak nikdo nema rad...
12. Říjen 2019 - 21:31
Obrázek uživatele Návštěvník
D (anonym)
Odpověď na ..Jirka. No,jestli zrovna
Já strávil v Izraeli necelý rok, takže vím, že různí Izraelci a Izraelky mají různé vlastnosti, a i jednotliví tamní lidé se chovají různě v různých situacích. Nicméně ano, všeobecně mají ve světě pověst lidí tvrdých a příkrých, a cosi na tom opravdu je. Málokdo tam sice již dneska pamatuje třeba holocaust, ale je to i dnes země plná napětí se sousedy i napětí vnitřního, a mladí muži i mladé ženy tam musí na dnešní mezinárodní poměry relativně dlouho povinně sloužit v ozbrojených silách. A v zaměstnání i v politických orgánech (například v Knessetu) mají mnozí tamní lidé ve zvyku na sebe navzájem hodně křičet.
13. Říjen 2019 - 0:32
Obrázek uživatele Návštěvník
D (anonym)
Ženy mají oproti mužům mnoho společenských výhod, zatímco muži oproti ženám jen naprosté minimum. Žena si může dovolit hysterické záchvaty v rodině i na veřejnosti, při kterých může podle libosti vystavovat na odiv jak svoji moc, tak i svoji zranitelnost. Může kdykoli apelovat na mužský ochranářský instinkt, a do sytosti ho zneužívat.¶ To muž má výhodu maximálně tak v močení ve stoje, a v jakémsi - ještě zdaleka ne vždy aplikovatelném - zvykovém právu veřejně obnažit svoje ňadra v exteriéru. Nicméně i ženské již dnes stále více močí ve stoje, užívajíce přitom relativně nově vyvinuté připoševní močební trubičky (které mohou ostatně použít i kastráti a jiní muži či chlapci s extrémně malými penisy). A i ženské se dnes stále více domáhají práva kojení na veřejnosti, a spolu s ním i práva vystavovat veřejně svá ňadra dokonce i v nekojební situaci.
13. Říjen 2019 - 12:53
Obrázek uživatele Návštěvník
D (anonym)
Muži je dovoleno křičet na jiné muže, ale jen takovým způsobem, aby tím podtrhl svou moc, sílu, autoritu; nikoli zranitelnost. Na vojně jsem si jednou naplánoval, že se pořádně rozkřičím jako četař na svého velitele roty. Tento plán jsem následně opravdu uskutečnil, a velitel roty ke mně od té doby měl respekt. Jedná se o příklad povýtce instrumentálního hněvivého křiku.
13. Říjen 2019 - 16:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
Co to tady je za nesmyslna diskuze.... O cem to tu melete
13. Říjen 2019 - 16:26
Obrázek uživatele Návštěvník
Zničený (anonym)
Odpověď na Muži je dovoleno křičet na
Zkuste se rozkricet na osobu s HPO nebo histrionskou poruchou. I když řeknete jen pravdu a osoba to v danou chvíli přijme. Brzy se k vám otočí nenávistí.
13. Říjen 2019 - 16:52
Obrázek uživatele Návštěvník
D (anonym)
Odpověď na Zkuste se rozkricet na osobu
Takhle: Žena může křičet na muže (stejně jako na jiné ženy), a svým křikem může vyjadřovat jak moc, tak zranitelnost. Pokud však na ženu křičí muž, ať již svým křikem vyjadřuje cokoli, není to "gentleman". Muž však může křičet na jiné muže, pokud svým křikem vyjadřuje moc, nikoli však zranitelnost. A pokud muž mocensky křičí na jiné muže v přítomnosti ženy, obyčejně se od něj očekává, že se té ženě následně aspoň formálně omluví.
13. Říjen 2019 - 17:09
Obrázek uživatele Návštěvník
D (anonym)
Nicméně i gentleman může své zprotivené partnerce s úsměvem říci: "Služby tvé vaginy se nadále nepoptávají. Děkuji ti za tvůj dosavadní servis."
13. Říjen 2019 - 19:30
Obrázek uživatele Návštěvník
D (anonym)
Ještě snad k tomu telefonnímu hovoru mezi Meirovou a Nixonem z října 1973. Meirová, protože byla ženská, si mohla dovolit srdceryvně křičet: "chcete, aby nás tu ti Arabáči všechny pozabíjeli??!! všechny??!! to nás vážně chcete nechat jim napospas??!! tohle si vážně chcete vy vzít na svědomí??!! atd. atd.". Bylo to pro ni jistě velmi snadné, očekávalo se to od ní, a mohla si to dovolit. To ti různí Eškolové-Školnikovové, Allonové či Rabini by bývali museli zůstat věcní, ovládat se, a pak by též z Nixona vytáhli podstatně míň.¶ Meirovou tak lze vnímat jako archetypickou starou babiznu-zachránkyni svého lidu, veliký matriarchální idol, Moranu-spasitelku, stařenu Izergil na třetí, de facto existenční bohyni, objekt to veliké lidové úcty. Z hlediska bible má co do činění i se soudkyní Deborou, s Barákem to spoluopěvovatelkou vítězství nad Síserou. Je též moderním ztělesněním starodávné Ester, život riskující přímluvkyně za svůj lid u krále Ahašvéroše a hubitelky zlého Hamana.
13. Říjen 2019 - 21:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Traged (anonym)
Pane D (anonym), prosím Vás, už na toto vlákno nic nepište. Děkuju.
14. Říjen 2019 - 6:42
Obrázek uživatele Návštěvník
14.10. (anonym)
Odpověď na Nicméně i gentleman může své
Jistě,stejně tak to může říct i žena,postavit se na vlastní nohy,být nezávislá.
14. Říjen 2019 - 6:46
Obrázek uživatele Návštěvník
D (anonym)
Odpověď na Pane D (anonym), prosím Vás,
Prosba od Trageda nemůže být jiná než tragická. Na hrubý pytel hrubá záplata, z jednoho pramene nemůže téct současně voda sladká i hořká, podle jejich ovoce poznáte je - a vůbec.
14. Říjen 2019 - 7:04
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
Pane D vubec v nicem mi tady ty Vase prispevky nepomahaji...jen to tu zbytecne zaplnujete nesmysly. Mohl bych poprosit o nejakou Vasi lidskou zkusenost s hystrionkou? Popripade Vam mohu zaridit v nasem meste prednasku, tam se muzete vyřádit
14. Říjen 2019 - 7:26
Obrázek uživatele Návštěvník
D (anonym)
Golda ale nebyla jedinou mocnou ženou v dějinách, jejíž vykalkulovaný hysterický projev něco výrazného změnil. S promyšlenými hysterickými výbuchy dokázala dobře pracovat i královna Alžběta I. Anglická, jež na ně byla životem dobře připravena již tím, že její otec nechal popravit její matku, aby pak samotná Alžběta byla dlouhodobě vězněna, také ohrožena popravou, a nakonec přinucena na sebe vzít panovnické povinnosti.¶ Mistrovský kus se Alžbětě podařil v době kolem popravy Marie Stuartovny, jejíž ortel smrti sice Alžběta sama podepsala, ale pak se s využitím dvorního záchvatu vzteku přesto od dané popravy dokázala distancovat, obviňujíc z jejího uskutečnění Williama Cecila, 1. barona z Burghley. Daný Alžbětin hysterický projev pak byl dramaticky ztvárněn i v "Marii Stuartovně" Fridricha Schillera.
14. Říjen 2019 - 7:30
Obrázek uživatele Návštěvník
14.10. (anonym)
Případně na fakltě sociologie.
14. Říjen 2019 - 7:31
Obrázek uživatele Návštěvník
14.10. (anonym)
Déčko,já osobně si myslím,že svému zájmu o historii neodoláš.Podobně jako Zámecká paní.
14. Říjen 2019 - 7:35
Obrázek uživatele Návštěvník
D (anonym)
Odpověď na Pane D vubec v nicem mi tady
A pokud prohlašujete něčí příspěvky za nehodnotné jenom proto, že nefoukají na vaše osobní bolístky, za symptom jakého svého mentálního problému považujete tento svůj konkrétní přístup?
14. Říjen 2019 - 7:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Traged (anonym)
Odpověď na Prosba od Trageda nemůže být
Před rokem jsem na toto vlákno o hysterkách napsal svůj první příspěvek. Bylo to z důvodu mé vlastní dvouleté zkušenosti s hysterkou. S dopomocí odborné literatury a hlavně díky sdíleným zkušenostem ostatních přispěvatelů jsem pochopil, že hysterku lze poznat, ale nelze ji pochopit. Mě tyto příspěvky velmi pomohly, a byl jsem za toto vlákno velice vděčný. Bohužel, co jste s ním dokázal Vy, mi hlava nebere.....již nebudu reagovat.
14. Říjen 2019 - 7:45
Obrázek uživatele Návštěvník
D (anonym)
Odpověď na Před rokem jsem na toto
Vaše představy o možnostech reflexe "hysterek" jsou - jak jinak - tragické. Existují přece různé úrovně pochopení jiného člověka - od čistě intelektuálního či vědecky pozitivistického, až po veskrze intimní. Ani u pochopení "hysterky" tomu není jinak.
14. Říjen 2019 - 9:20
Obrázek uživatele Návštěvník
D (anonym)
Další věcí pak jistě je, že někteří muži ve skutečnosti vůbec nechtějí svoje toxické (ex)protějšky pochopit. Nechtějí se totiž smířit s instrumentálním charakterem mnoha jejich toxických projevů.
14. Říjen 2019 - 9:40
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
Odpověď na A pokud prohlašujete něčí
Tohle je pane D diskuze o histronkach ne o historii.. Snazite se tady poucovat a sam nejste tady schopen ani nspsat sve jmeno...velke D je opravdu uchvatne ... Uz nereaguji na Vase nesmysly
14. Říjen 2019 - 15:06
Obrázek uživatele Návštěvník
D (anonym)
Hysterický záchvat u dospělé osoby bývá nejednou a oprávněně odbornou i laickou veřejností nazírán jako forma emocionální regrese. Osoba, u které takovýto záchvat propuká, vlastně zkouší formu nátlaku, která kdysi fungovala v době jejího (zhusta raného) dětství na její rodiče či jiné vychovatele nebo pečovatele.
14. Říjen 2019 - 19:14
Obrázek uživatele Návštěvník
D (anonym)
Specifickým hysterickým projevem, který se může vyskytnout dokonce i u bojujícího vojáka v bitevním poli, je tzv. hysterická slepota. Zájemce o studium tohoto veskrze zajímavého hysterického fenoménu odkazuji na Google.
14. Říjen 2019 - 21:23
Obrázek uživatele Návštěvník
Jmeno.. (anonym)
..Jirka. Decko:S urcitosti jsem nikde nenapsal a ani si nemyslim,ze lide jedniho naroda ci jedne rasy jsou i jednoho smysleni.Nikoho nepausalizuji.Ani zidovky,ani Histros osobnosti.Apropos,zvlaste v Izraeli je videt ta pestrost uvah a svetonazoru.Nova generace je mene ortodoxni,a tedy vice tolerantni.Coz chapu,ze musi byt trnem v ocich tech radikalnich,kteri se v reakci na takove sireni liberalismu o to vice radikalizuji...--- Pro Petra a dalsi:Chapu vase rozhorceni.Ale v tomto s vami nemohu souhlasit.Decko se pridrzuje tematu vlakna,nakolik tak cini po svem.Nebud'te proto tak hystericti a pokud vam tyto vstupy vadi,tak je proste nectete,pripadne zcela ignorujte.Byl by to prosty egoismus,pozadovat,aby se Svet,pripadne jeho jednotlive fragmenty,tocili podle vas a vasich prani.V osobnim zivote budiz,je to vas zivot a vase vec,ale lide a jejich nazory nebudou nikdy zasadne a zcela odpovidat vasich predstavam.Nerad to pisi,ale s takovymi postoji se priblizujete jiste diskuterce,ktera v reakci na vstupy,s jejichz obsahem nesouhlasila,okamzite reagovala utocne a nenavistne.Je to vskutku zla zena,tak prosim,nebud'te jako ona a na vstupy,ktere nevyjadruji zrovna vas nazor,bo pri jejich cteni mate pocit,ze vam nejsou k uzitku,proste a jednoduse na ne nereagujte.Vas mikrosvet se mozna podle vasich predstav toci,ale Svet ve kterem zijete,nikdy takovy nebude;alespon ne vzdy a ne zcela.Ke vseobecnemu souhlasu a mezilidske harmonii nikdy nedojde.Stejne,jako treba pravda a laska nikdy nezvitezi nad lzi a nenavisti.To byla take jen (dost naivni) predstava jednoho snilka... :-J.
15. Říjen 2019 - 2:27
Obrázek uživatele Návštěvník
D (anonym)
Odpověď na ..Jirka. Decko:S urcitosti
Vesměs celkem moudrá slova. Požadovat od jiných účastníků anonymní veřejné diskuse, aby se striktně drželi naší optiky při pojednávání témat na jednotlivých diskusních vláknech, je opravdu dost mimo mísu. Řekl bych dokonce, že to je - například vedle hysterického záchvatu - jen další forma emocionální regrese - přístup to dětinský, ba takřka infantilní.
15. Říjen 2019 - 6:57

Stránky

Přidat komentář