Reklama

Jak poznat hysterku

Petr (Čt, 10. 10. 2019 - 17:10)

Proc by mela soutezit, chtela mozna prachy .. Ty treba soutezis, ja normalne ziju

Petr (Čt, 10. 10. 2019 - 17:10)

Ja s nikym nesoutezil, tak dlouho mne uhanela az se ji to podarilo

Petr (Čt, 10. 10. 2019 - 17:10)

Ja s nikym nesoutezil, tak dlouho mne uhanela az se ji to podarilo

Petr (St, 9. 10. 2019 - 09:10)

Ta citova zavislost na tyto zeny je velka, ony jsou ve vyhode, nahradi vas bez vycitek. Tak si rikam, jestli takovy clovek nema v zivote vyhodu, kdyz nema zadny cit a svedomi. Docela zavidim, ja se trapim a ona je v poho...

D (Út, 3. 11. 2020 - 14:11)

Jejich poruchy jsou formou adaptace na reálný svět. Žádná adaptace ale není dokonalá. Dlouhodobé a stabilní partnerské vztahy, kterých podobné osoby nejsou schopny, přinášejí svým participantům jisté exkluzivní výhody, které jsou nedostupné těm, kteří na takovýchto vztazích neparticipují.

Monika (St, 4. 11. 2020 - 19:11)

Nezlobte se, ale vaše příspěvky se špatně čtou... člověk musí přemýšlet co jste tím chtěl vyjádřit.

D (Út, 3. 11. 2020 - 14:11)

Jejich poruchy jsou formou adaptace na reálný svět. Žádná adaptace ale není dokonalá. Dlouhodobé a stabilní partnerské vztahy, kterých podobné osoby nejsou schopny, přinášejí svým participantům jisté exkluzivní výhody, které jsou nedostupné těm, kteří na takovýchto vztazích neparticipují.

Zničený (St, 9. 10. 2019 - 18:10)

Ano. Mají výhodu. Jen si užívají a ničí.

D (St, 9. 10. 2019 - 23:10)

Žijeme v celkem krutém světě, kde se ne vždy masivní a dlouhodobá citová investice do jakéhokoli mezilidského vztahu vyplácí. Lidé navzájem o partnery či partnerky (o ostatních zdrojích nemluvě) intenzivně soutěží, jsou si navzájem nevěrní a různě se navzájem podrážejí. V takovémto světě jsou potom vztahový oportunismus a predátorství opravdu jednou z možností, jak prožít čas mezi kolébkou a hrobem.

D (Út, 3. 11. 2020 - 14:11)

Žijeme v celkem krutém světě, kde se ne vždy masivní a dlouhodobá citová investice do jakéhokoli mezilidského vztahu vyplácí. Lidé navzájem o partnery či partnerky (o ostatních zdrojích nemluvě) intenzivně soutěží, jsou si navzájem nevěrní a různě se navzájem podrážejí. V takovémto světě jsou potom vztahový oportunismus a predátorství opravdu jednou z možností, jak prožít čas mezi kolébkou a hrobem.

D (St, 9. 10. 2019 - 09:10)

Jejich poruchy jsou formou adaptace na reálný svět. Žádná adaptace ale není dokonalá. Dlouhodobé a stabilní partnerské vztahy, kterých podobné osoby nejsou schopny, přinášejí svým participantům jisté exkluzivní výhody, které jsou nedostupné těm, kteří na takovýchto vztazích neparticipují.

Danny (Út, 1. 10. 2019 - 21:10)

Etiologie a patogeneze ( histrionská porucha osobnosti ) - Nejčastěji se zvažují psychologické příčiny poruchy, u přispůsobivých pacientů se nacházejí oidipovské problémy. Nezralejší ,hůře fungující orální ( závislý) pacienti mívají často v anamnéze ODMÍTÁNÍ A SEPARACI v raném dětství. Průběh a prognoza - průběh i prognoza jsou různé. Často může dojít ke komplikacím typu somatizačních poruch, konverzních poruch, disociačních, sexuálních poruch nebo poruch nálad. Pacienti často trpí reaktivní dysforií ( stav úzkosti s určitého prožitého nepřijemného zážitku) způsobenou ztrátami nebo ODMÍTÁNÍM, trpí ale i obtížemi s prýmočarým, analytickým myšlením. Mohou být však tvořiví, z velkou představivostí. Často jednají spíše instinktivně než na základě logického rozhodnutí.**** Zdroj : Wikisofia https://wikisofia.cz/wiki/6._Poruchy _osobnosti

D (Út, 1. 10. 2019 - 21:10)

Toxické ženy neznají soucit ke svým partnerům, nicméně jsou bohatě schopny hněvu a nenávisti vůči nim. Dokud svého partnera na něco potřebují (například sex, bydlení, finanční zaopatření, citové zázemí), považují jej za svůj majetek. Pokud se jim partner v této fázi vzpříčí či postaví na zadní, berou to velmi osobně jako vzpouru svého majetku proti jejich vlastnímu egu. Nejednou pak sledují i po ztroskotání daného vztahu dlouhodobou nenávistnou kampaň proti takto "vzpurnému" muži.

Jmeno.. (Út, 1. 10. 2019 - 21:10)

..Jirka. Zdravim Danny;zitra,nez pujdu spat po nocni,Ti pisnu mailem par (opozdenych) radek.A budu se tesit na Tvoji odpoved'..Jiste,za vyhledove,jak budes mit cas.. :)
Decko:ze jsi se tu nejak zabydlel,nezda se ti?Oni uz te z tech ostatnich vlaken,napr.Cinkali by jste znovu klicemi,opet vykousali?Nebo te proste jen ignoruji,jako to ted' budu delat ja a ostatni se jiste radi pridaji..? ;-)
:-J.

Danny (Út, 1. 10. 2019 - 22:10)

Ahoj Jirko, těším se na tvůj mail a mou odpovědˇ očekávej odpoledne nebo večer. Velmi rád se přidávám k ignoraci a bojkotu diskutéra "D".

Radovan (Út, 1. 10. 2019 - 07:10)

To Jirka: I v praci jsem se ji maximalne vyhybal. Prerovnal jsem si v hlave casovou osu na ktere moje laska a jeji tragicka nehoda se stala 2 roky pred tim, nez jsem poznal toho sobce, ktery me chtel vzit vse. Ted uz nema sanci. Pak prisla teprve ona a zkratka jsem se spletl, protoze mi moji lasku jen pripomnela a pripomina. Bylo tezke, kdyz jsem ucitil treba jeji vuni na chodbe, musel se obcas pohybovat vedle ni....ted uz "vim", ze jsem v takovych situacich jen popleteny. Moje laska je preci davno mrtva a tato zena je jen prelud, ktery mi ji pripomina. To neni ona. Kolem silnic je spousta pomnicku beze jmen. Tak si nejaky vyberte a tam ji pohrbete. Vase laska preci nemohla byt tak kruta. Odesla. Nechte ji jit a uz se k ni neveacejte. Ona uz neni. Ta jina zena je ji jen zdanlive podobna. ;-) Tim oddelite to dobre a aspon neco vam zustane ;-) Snad je to trosku k pochopeni.

Jmeno.. (Út, 1. 10. 2019 - 04:10)

..Jirka. Jeste bych tu mel jedno voditko pro Zniceneho.Ono jich moc k pochppeni zeny neni,ale toto plati dokonale a odhaluje rozdil mezi chlapy a zenami:
"Kdyz zena rika " ne",mysli tim "snad". Kdyz zena rika " snad",mysli tim "ano"..." Tak to je a ja uz v zivote zjistil,ze my,chlapi,mame tuto rovnici zvela obracene;ze totiz: Kdyz chlap rika "ano",tak tim mysli " snad"..A kdyz chlap rika "snad", tak tim mysli spis " ne"...
To je zajimave,ne?Jsme vubec ze stejne planety..? :) :-J.

Jmeno.. (Út, 1. 10. 2019 - 04:10)

..Jirka Aha,uz to vidim Radovane,jak jsi si to vysvetloval.Jasne.To je docela takticke reseni.Je videt,ze zdrave mysleni si dokaze racionalne poradit v jakemkoliv maleru,do ktereho se clovek s vyssim emocnim kvocientem muze dostat.Jsem rad,ze Ti to pomohlo,a ze toto Tve EQ,doufam, nedoznalo vaznejsi ujmy.. :-J.

Jmeno.. (Út, 1. 10. 2019 - 03:10)

..Jirka. Zdravim po case vsechny vice ci mene bolave duse.Komu jsem tuto noc nenapsal maila,slibuji,ze tak ucinim co nejdrive (Danny..). Zdravim predne Radovana,kteremu timto dekuji za pozdrav a na jehoz posledni vstup ted' chci reagovat. Radovane,pomucka,ktera Ti poslouzila pro lepsi zapominani na to,co bylo a zkoncilo,vubec neni hloupa a uz vubec ne legracni.Je to docela logicky a take dobry napad,jak se s rozchodem vyrovnat.I ja to tak po odchodu od "me" hranicne/histrionske lasky udelal.Vytvoril jsem si stejne jako Ty,pribeh o jeji nehode s fatalnim nasledkem a nasledne se snazil tomu i uverit.Zrejme jde o sebeobranny proces mozku,ale nutno rici,ze i u mne to zafungovalo a ta tenze opravdu polevila.Zrejme jsme schopni racionalneji prijmout tragickou nehodu,nez zdrcujici rozpad vztahu za tak podivnych okolnosti,jako je utek od sice milovane,avsak natolik dusevne nemocne osoby,se kterou neni mozne v klidu a pohode zit...Jen mi neni jasne,jak jsis vysvetloval,ze pote,co jsi ji pohrbil,Ti dalsi den prisla znovu do prace...?To musel pro Tebe byt docela s'ok,ne? :) No,hlavne,ze smysl tato praktika splnila a ze jsi z toho snad jiz venku.. :)
Jinak,vsem diky za vase ctive,poucne a hlavne moudre vstupy.Je z nich videt,jak praxe ma navrch nad teorii,jakkoliv opentlenou sofistikovanou mluvou,kterou pouziva vecny oponent Decko...Pochybuji,ze zazil to,co vetsina z nas zde;a pokud ano,tak to bylo nejspis tak davno a tak hrozne,ze uz vsechny vzpominky vytesnil tak dokonale,az mu v hlave zustala jen a pouze ta nactena teorie...
Preji hezke Utery vsem.. :-J.

Danny (Út, 1. 10. 2019 - 18:10)

Zdravím všechny oběti ! a jsem rád Jirko za tvou přítomnost na diskuzi a přesně jak si napsal "věčný oponent Déčko", si jeho často arogantními projevy asi léčí nějaké komplexi.Za lavinou "odborných" slov a výrazů se často skrývají veliké nesmysli a když je na určité rozpory upozorněn, vytváří různé úhybné manévry a mlží. Je pravdou, že na jeho technikách je cosi histrionského, takže tady na foru o tom jak poznat hysterku je to názorný příklad, jaké manipulativní techniky osoby takto poztižené užívají v praxi. Moje 19 letá zkušenost z histrionskou manželkou mě naučila být k takovému jednání obezřetný.

Reklama

Přidat komentář