Reklama

Obřízka u dětí

Autor diskuse
Dana

Dobry den,mam 6 mesicniho syna a mame v planu do budoucna mu udelat obrizku.chtela jsem se zeptat v jakem veku je nejlepsi tento zakrok podstoupit.dekuji za odpoved

Ing. Martin (Po, 23. 8. 2021 - 23:08)

Lidé co nechávají svým dětem dělat obřízku z jiného než zdravotního důvodu, by jim měli být ty děti odebrány!

Návštěvník (Po, 23. 8. 2021 - 23:08)

U holčiček je něco takového barbarství a mělo by být tvrdě trestáno !

Návštěvník (Út, 24. 8. 2021 - 06:08)

Pravda. Je to totéž, jako by klukovi uřízli žaluda.

Návštěvník (Po, 23. 8. 2021 - 23:08)

Obřízka se dělá hlavně u dětí, protože v dospělosti bývá traumatizující. Jeden africký kmen to dělá jako zkoušku dospělosti cca v osmnácti letech věku. Židé i arabové, co nejdříve. Z náboženských, ale spíše hygienických důvodů.

Tonda Vlas (St, 9. 10. 2019 - 13:10)

Multinicku!!!Tu jde o PRÁVO NA VLASTNÍ TĚLO, základní lidské právo, které je nehorázně pošlapáváno-------a teď ten bonbónek, je to už 4 roky staré, ale já o tom vím teprve pár dní.--------------------Kevin Lloyd Cagle ----------------další mladý Američan, který se kvůli pošlapání jeho základního lidského práva a na něm provedené novorozenecké obřízce ve dvaceti letech zasebevraždil-------http://intaction.org/kevin-cagle-circumcision-suicide/-------------------Multinicku, je mi z tebe a tobě podobných opravdu do blití. A teď jdu do té putyky.

Doktor (St, 9. 10. 2019 - 09:10)

Jak bylo napsáno níže.

Tony (Út, 8. 10. 2019 - 18:10)

Nevím, kdo to tu napsal jako anonym pod nickem Dana, pravděpodobně to bude fejk, ale pokud se jedná o nějakou skutečnou nánu, tak pro ní mám ten bonbónek. O tom případu vím teprve pár dní-----------------------Jinak, toto platí pro Starou smlouvu, pokud tvrdíš, že to platí všeobecně, tak pošlapáváš Evangelium----------proto tě oslovuju, POKRYTECKÝ EVANGELIKÁLE---------------dle apoštola Pavla jsi v anathemě.

No (Út, 8. 10. 2019 - 18:10)

Nahoře jsi anonym, podpisem Dana. Je to ale úplně jedno. Pro všechny chlapce je to 8. den. Přečti si bibli a dozvíš se to. Bůh ví a vědel proč! „Osmý den [po narození dítěte mužského pohlaví] bude obřezáno maso jeho předkožky."

Tony (Ne, 6. 10. 2019 - 02:10)

Chápu, že ses pří zaniklách KD nesnášel s Mare.

Tony (Ne, 6. 10. 2019 - 02:10)

Chápu, že ses pří zaniklách KD nesnášel s Mare.

Tony (So, 5. 10. 2019 - 15:10)

I i dítěte je někdy ta obřízka nutná. Jediným zdravotním důvodem v dětském věku je choroba BXO - lichen sclerosus, která je v dětském věku velmi vzácná a ta obřízka je nutná v 50% případů.

Návštěvník (So, 5. 10. 2019 - 13:10)

Je mi to celkem jedno, ale když už takové téma je, tak by mělo být jen k věci. Bez vzájemného osočování, které nikam nevede. Jen můj názor. Je to natolik závažné, že by si měl majitel o obřízce rozhodnout sám. Tudíž by u dětí k ní nemělo vůbec dojít. Až tak v pubertě, kdy je už vše vyvinuto, tak řešit nějaké poruchy. A to už taky majitel má svůj rozum.

Návštěvnice (St, 9. 10. 2019 - 12:10)

V pubertě není ještě nic úplně vyvinuto, a právě proto je obřízka důležitá zavčas, jako očkování, a vše ostatní co souvisí se zdravým vývojem, výchovou a vzdēláním a od toho jsou rodiče a stát, nejlépe ještě před pubertou, aby se vše řádně mohlo vyvíjet a bylo vyvinuto ! Pak musí kluci na vojnu v 19., aby se dovyvinuli a mohli být v 21. plnoletí ( v některých zemích) a teprve pak, byvše obřezáni a vivinuti,aby mohli rozhoudnou, zda požívat alkohol a kouřit v rámci platných zákonů. Vše je ve vývoji do 24 - 25 let, kdy započnou degenerativní změny organizmu, ale někteří degenerují a zregenerují velmi rychle. Rozhodně je však zajímavý názor o vlastnickém právu k obřízce, až v pubertě. Je vidět, že kromě nad-lékaře je zde někdo i nad-právník.

Martina (So, 5. 10. 2019 - 11:10)

Po strašně dlouhé době jsem vlezla na Doktorku. Asi poprvé, co jsou nové stránky. A jak koukám, vypadá to, že jsem se vrátila o dva roky zpět. Tedy to je výdrž :(.

Tony (So, 5. 10. 2019 - 11:10)

Tys tu fakt nebyla dlouho, poslední dobou jsem si říkal, co s tebou je, že se tu neukazuješ. Tato nová verze jede už rok, byla spuštěna loni, v polovině října. To jsem akorát ležel v Nemocnici na kraji města poté, co mi z chlastu praskla ledvina...............................................................Jinak, pro ty kdo obhajují toto bestiální zvěrstvo páchané na dětech mám přichystaný bonbónek. Dám ho sem dnes večer nebo až zítra. A nejen sem ale po celém českém a slovenském internetu, kde se píše na toto téma.

No (So, 5. 10. 2019 - 18:10)

To je smutný příklad vědomého sebepoškozování na úkor poctivých a svědomitých plátců zdravotního pojištění a neschopnost pojišťovny ti dát celé léčení k úhradě, pak bys přestal chlastat a psát bláboly v opilosti na doktorku.

Tony (Pá, 4. 10. 2019 - 21:10)

Celé toto vlákno je zcela mimo, předpokládám, že i zakladatelka je Zkoumalův fejk. Doba pokročila, a věřit camcům na diskuzi, kde není povinná registrace, nelze věřit ani náhodou. Proto rakouský netdoktor veškeré diskuze zcela uzamkl. Já se tam dočkal plné satisfakce zhruba tři týdny před uzamknutí těch diskuzí.

Dan (Pá, 4. 10. 2019 - 23:10)

Hehe a co tvoje dychtivá reakce na první Fejk? Ty už nevěříš ani sám sobě. Vypadá to přesně podle tvého scénáře, založ vlákno, reaguj a napadni Zkoumala....a vystříkni.

Tony (So, 5. 10. 2019 - 08:10)

ZASE příspěvek věcnej jako stehno.

Steve (Pá, 4. 10. 2019 - 21:10)

Kde máš zase svého nicka?

Reklama

Přidat komentář