Reklama

Děti a punčocháče.

Pepa (Ne, 6. 10. 2019 - 16:10)

Punčocháče jsou príma věc! Dnes klasika není takova jako byla za sociku, ale lepší než nic.

Karel (Ne, 6. 10. 2019 - 23:10)

Jó, to máš pravdu, ale už ani ty zimy nebývaj tak studený jako dřív. Punčocháče jsou tenší a taky se dřív rozederou.

Old Men (Čt, 3. 10. 2019 - 07:10)

Nemusíš hľadať nikde v Poľsku, stačí sa pozrieť na Tatrasvit vo Svite, alebo Loana v Rožnove pod Radhoštěm. Sú aj iné podniky na Slovensku, alebo v Čechách, ktoré vyrábajú vrúbkované pančucháče.

Tirolak (Čt, 3. 10. 2019 - 10:10)

To som sa nepytal sam seba. Niekto zneuzil moju prezyvku. A to napisal. Z Polska som ich nedostal. Ale z internetoveho obchodu zo Slovenska. A z z Loany z Ceska by bolo velmi drahe postovne. A Tatrasvit ma na svojej stranke, najvacsiu velkost 160. A slovensky internetovy obchod tie polske, ktore sa volaju Agata plus ich ma od velkosti 2 S, co su priblizne 164. Az do velkosti 5 XL priblizne 180.

Old Men (Pá, 4. 10. 2019 - 08:10)

Nemáš pravdu, sám mám na sebe 180 z Tatrasvitu. Občas sa dostanú na náš trh z kolekcie, ktorá sa vyrába pre zahraničie.Výroba je rentabilna, keď je kolekcia niekoľko 10 000 kusov. Najviac ide na vývoz a iba zvyšok ostáva na domácom trhu. Problém, je v tom, že obchodníci žijú v predstave, že sa vyrábajú iba do veľkosti 160. Najskôr ich dostaneš v podnikovej predajni Tatrasvit. Môžeš aj zavolať do Tatrasvitu na číslo, ktoré nájdeš na nete a oni ťa nasmerujú tam kde budeš potrebovať.

Tirolak (Pá, 4. 10. 2019 - 13:10)

Dakujem za informaciu. Ked ich vyraba aj Tatrasvit, tak ako pises vo svojom prispevku.

Návštěvník (Čt, 3. 10. 2019 - 10:10)

Prepač,ak si myslíš,že som zneužil tvoje meno.Ale ja som napísal Tirolak, s čiarkou a opýtal na obchod.

Tirolak (Čt, 3. 10. 2019 - 13:10)

Ci ciarka za menom je, alebo nie to nemeni na veci nic. Dalo by sa predpokladat, ze aj ja som ju dal omylom. A som si to nevsimol. Ako je komentar ci sam sa na to pytam.Ak chces nieco komentovat, daj si ako meno, tiez nejaku prezyvku a tak komentuj. Nakolko na anonym bez mena /prezyvky/, nebudem pisat informacie.

Old Men (Čt, 3. 10. 2019 - 07:10)

Pýtaš sa sám seba na názov obchodu?

Old Men (Út, 1. 10. 2019 - 13:10)

Ako chlapec som pančucháče nosil. Na začiatku 60-tých rokov som pančušky nosil aj ku krátkym nohaviciam do školy. Boli sme tak oblečení skoro všetci a nikto sa nikomu neposmieval. Nosenie pančucháčov sme považovali za normálne. Vo vyšších ročníkoch sme ich nosili tiež, ale iba pod dlhé nohavice v zime. To znamená od októbra do apríla a niekedy aj dlhšie. Neskôr sme tak nejak prešli na spodky. Tie som nosiť veľmi nechcel a obliekol som si ich až na veľké naliehanie mamky, ale vyzliekol som si ich hneď ako sa dalo. Keď som chodil na strednú školu, pred lyžiarskym zájazdom, mama domov priniesla pančucháče pre seba. Boli na nerozoznanie od tých detských, len boli väčšie. Opýtala sa ma, či si ich nechcem skúsiť, či mi nebudú dobré a či ich nemá kúpiť aj mne na lyžiarsky výcvik. Najprv som odmietol, že to sa nehodí, že pančušky sú pre deti. Mama trvala na tom, aby som si ich skúsil, že za to nič nedám a keď mi nebudú dobré, nič sa nestane. Boli mi akurát a tak som mame povedal, nech mi ich kúpi keď chce, ale že na lyžiarsky si ich nevezmem, aby som nebol na posmech, ale po škole si ich oblečiem. Mama súhlasila, hoci povedala, že aj nejaká jej známa kúpila synovi na lyžiarsky pančušky, ale keď nechcem nemusím si ich vziať. Na lyžiarsky mi mama do batoha medzi spodky prepašovala aj dvoje pančucháče. Zistil som to až na mieste, keď som sa vybaľoval. Na izbe sme boli 4 a tak som dával pozor, aby to nikto zo spolubývajúcich nezbadal a pančucháče som nechal v batohu. Ráno som s prekvapením zistil, že jeden zo spolubývajúcich si oblieka pančucháče, také isté ako mám ja v batohu a nerobí s tým žiadne tajnosti. Na svahu som si všimol jedného spolužiaka, že sa mu pod šponovkami niečo rysuje, také tie kolieska na zadku, ale nebol som si istý, tak som to nechal tak. Po večeri som zašiel k ním na izbu, len tak, aby mi prešiel čas. Na radiátore boli zavesené dvoje pančucháče, to znamená, že ešte niekto z ich izby mal pančucháče. Teraz som už bol zvedavý, kto to bol a čakal som, kto sa k ním prizná, ale nedočkal som sa. Zato som sa dočkal na našej izbe. Ráno si pančucháče obliekal aj druhý spolubývajúci. Keďže sa hovorí, že mala kopa pýta viac, tak som aj ja vytiahol pančucháče s batohu a obliekol som si ich. Po lyžiarskom sa stávalo, že sa objavili pančucháče aj v škole pri prezliekaní na telocvik. Môžem povedať, že okrem vojenčiny som ostal verný pančucháčom až do teraz.

Tirolak (St, 2. 10. 2019 - 22:10)

Old Men, sme teda rovesnici. Ako pisem v mojom prvom prispevku tiez som pancusky v tom case nosil aj ku kratkym nohsviciam. Ja som ich nosil aj ako stredoskolak. Ale boli to krepsilonove, ktore som zacal nosit od 8. triedy ZDS.
Po navrate z vojenciny som nosil spodky.
K pancuskam som sa vratil az neskorsie. Ale nie k tym, ktore sme nosili ako deti, ale k silonkam. Kupoval a kupujem si damske, nakolko su lacnejsie ako panske.
Pred dvoma rokmi som na internete objavil internetovy obchod. Okrem pancusiek siloniek ma v ponuke aj klasicke bavlnene vrubkovane. Podobne ako sme nosili ako deti. Su to od polskeho vyrobcu. V ponuke boli vo viacerych farbach. Ale objednal som si hnede, ake sme nosili. Nakolko aj silonky ci uz menej DEN alebo viac DEN si kupujem v telovej resp. silnejsie DEN uz vyzeraju ako hnede. A fakt prijemnejsie sa citim v pancuskach ako v spodkoch. A tensie pancusky-silonky 20 DEN su vhodne v jeseni ked uz je chlladnejsie. A na jar, ked este nie je tak teplo.

Tirolak, (Čt, 3. 10. 2019 - 07:10)

aký obchod je to.Napíš názov.

ron (Po, 30. 9. 2019 - 23:09)

Dosť často spomínate 70 denové pančuchy ,aké značky preferujete ?

(Po, 30. 9. 2019 - 17:09)

Ono pro kluka stačí klasické silonove punčocháče mohou bit klidně i dámské a nikdo to nepozná já také nosím dámské jako dnes ráno jsem si vzal dámské 70 den ono v tomto větru poslouzili dobře a nedělám s toho žádnou vědu za 1 není mi chladno po ránu a na odpoledne se také hodí a pak i na večer.

Pet (Po, 30. 9. 2019 - 18:09)

Tak dneska zrovna u nás ráno bylo docela teplo.Tak jsem to zvládl jen v 3/4 a silonkách.Ale od středy už to asi bude chtít punčocháče pod kalhoty.

Honza (So, 28. 9. 2019 - 18:09)

Já mám v paměti zážitek ze školy, taky ze 70. let. Dva kluci o přestávce zlechtali na nohách kluka, který měl punčocháče. O přestávce ho povalili na zem, zuli mu bačkory a přes punčocháče ho lechtali na chodidlech – tedy jeden na něm seděl a druhý mu lechtal nohy. Zlechtal ho do počůrání, i když to bylo přes punčocháče.

Petr (Ne, 29. 9. 2019 - 12:09)

Přes punčochy se lechtalo dobře. Na chodidlech byly docela slabé, takže to lechtaného kluka muselo šimrat, jako kdy byl úplně bos.

Petra (Ne, 29. 9. 2019 - 16:09)

Silnější silonky na chlapcích jsem už také viděla, patrně jim dávají přednost před bavlněnými punčocháči, že nevypadají tak dětsky.

(Pá, 27. 9. 2019 - 15:09)

Ať si každý nosí punčocháče jak chce já je nosím normálně punčocháče stále mamka vždy večer mne a ségře připraví punčocháče silonove ségra si je nevezme ale já jo když se odpoledne když přijdu ze školy domů tak se mamka diví že já je mám a ségra nikoliv. A občas se mne směje a říká mi ještě ať si rovnou máme řeknu o plenu to to nosí malé děti punčocháče a plenky a vždy ji za trest dostane ona za posměch a používá ty pleny celý víkend aby se pro příště noposmivala a když chce jít ven tak jedině s plenkami a punčocháčemi jinak nikoliv já nosím také pleny na cestu a na spaní jelikož se pocuravam.

Iva (Pá, 27. 9. 2019 - 13:09)

Naši kluci 13 a 10 punčochače do školy né, ale na sport, kolo, lyže, turistiku je nosej.

Reklama

Přidat komentář