Reklama

Jak poznat hysterku

D (St, 18. 9. 2019 - 10:09)

Jak poučit podobné lidi, že co dělají není správné? Se správností je to jako s krásou - it's also "in eyes of beholder", řečeno hezky kantovsky šlehnutou angličtinou. Jinak poškození tohle řeší různým způsobem - legáním, ne nelegálním,, i ilegálním. Někde v Americe požadují mnohamilionové odškodné za různé "emocionální újmy" či "zraněné city", zatímco jiní nebo v jiných zemích třeba takové nezdárné (ex)-partnery rozmanitě bijí, případně i fyzicky likvidují. O poučení v pravém slova smyslu ale nikdy nejde - něco takového je prakticky nemožné. Jde jen o kompenzaci a zadostiučinění na poškozené straně.

Ten co přežil Kosovo (St, 18. 9. 2019 - 01:09)

Jojo, abych vše zkrátil pořád se to točí kolem citové závislosti, ke mně dneska přijela na návštěvu sestra s neteřinkou a zprdla mě hned na první brácha jak si mohl takový pí** povolit ,když si se z toho berchal před léty pomalu rok zpátky nestydíš se dostal sem takovou sodu od ségry, že sem totálně vyléčen ona je totiž zdravotní sestra a mají taky perfektní psychologii a v podstatě řekla natvrdku, že i šuk po letech rozpoutá válku :) je to smutný ale je to tak...Hysterkam zmar!! P.s: vše je to bohužel závislost a oni se nemění...

jmeno.. (Út, 17. 9. 2019 - 23:09)

..Jirka. Zdravim Danny.Vsak take citace,ktere sem vkladas ty,odborny zaklad maji..A jejich autori dobre vedi,o cem pisi.. Ale pokud je pravda,ze Psychoterapeut na svem fb profilu uvazuje o zpusobech,jak potrestat ci "potrestat" Hranicare/Histros za jejich projevy PO,jak sem vlozil Zoufaly odkaz,tak to podle mne Zoufaly zoufaleho potkal..Tohle si nikdo z lekaru nemuze dovolit napsat,to je profesni selhani,ktere vuci temto lidem vytvari v laicke spolecnosti negativni prostredi.Spravne a i odborne poznatky o Hranicnich os.sem vkladas snad jen a prave Ty,Danny. :) A ja Ti za to,i coby nekdejsi,do jiste miry Hranicar,dekuji,ze uvadis veci na pravou miru a zaroven jsem rad,ze jsi sam tak smirlivy a tolerantni.Nikoho nevinis a nechces se nijak mstit. (To by mohlo dokazovat,ze onen Psychoterapeut mel anabazi,patrne se svoji klientkou /pusobivou blaznivkou/ se smisenou PO a naslednou realitu,ktera predcila jeho teoreticke zkusenosti proste nerozdychal [pri nejmensim po nejaky cas...] ).. I to se muze stat.. Danny,smel bych Ti napsat na mail?Pokud o to stojis,muj mail je [email protected],pokud nechces vkladat svuj mail sem.Snad bychom si meli co napsat.. :) Kdyztak dekuji.. Dobry vecer vsem; :-J.

jmeno.. (Út, 17. 9. 2019 - 21:09)

..Jirka. Ano,nedozrale Ego;od nej se pak odviji cela struktura osobnosti.Ktera se projevi v cele "krase" prave a ponejvice v partnerskych vztazich.Ze je Laska chemicky proces v tele,ovlivnujici mozkovou cinnost,neni zadny novy objev.Vi se,ze vse souvisi se spravnou produkci a schopnosti zpracovani Serotoninu,na tomto principu funguji AD IV generace,se schopnosti SSRI.Pro ty,jimz prave zpracovani Serotoninu mozkem nefunguje tak,jak ma... Zniceny,pravdu kterou jsi hledal jsi jiz v knihach i na netu nalezl,ted' uz si jen drasas nervy.Tvuj smer by mel byt opacny,zamereny na sebe a naopak zcela odvraceny od Hysterek,o kterych jiz vis sve.Praxe je nejlepsi ucitel,i pres sofistikovana slova odborniku teorie.Stejne se to kazdy uci az kdyz uz je pozde,a pak hleda odpovedi,kde jen to jde.Ale ne vsechny definice,ktere jde nalezt na netu,(a na FB obzvlast),muzeme povazovat za odborny vyklad.Pokud se kdokoliv chce v nejakem oboru vzdelavat,musi sahat vzdy a jen po ucebnicich a odbornych knihach a publikacich.Pripadne int.stranek.Kde je ale nutno pocitat s tim,ze k problemu se muze vyjadrit kdokoliv,at' jiz odbornik,nebo naprosty snilek,teoretik,laik,pseudofilosof... Vidis ted' svoji byvalku ve vsech clancich i uvahach,a prave z toho by jsi se mel snazit vymanit (nepisi "musis",ale mel bys.. :) )..To je totiz ta zavislost,ta touha po droze,bez ktere to jde v zivote zavisleho od 10ti k 5ti.Bez ohledu na chemii ci odborne vyklady,tohle je Laska.Bohuzel vsak do spatne osoby,je to marna laska,coz je potreba zpracovat a prijmout;Viktorka od splavu to bohuzel prijmout nedokazala,a jak dopadla..? A nebyla a neni a nebude zdaleka jedina...Na zaludnosti marne lasky pozor!Existuje jenom jedna forma a to je zdrava laska,nenucena,nesobecka,prirozene tolerantni a umirnene zarliva,proste zadny extrem neni pro vztah zdravy.Kde ma navrch porusena osobnost,tam to bude vzdy a jenom o zavislosti.. :-J.

Danny (Út, 17. 9. 2019 - 21:09)

Zdravím Jirku i Zničeného- Já chápu závislost a abstinenční stavy Zničeného i tvůj, už vyléčeného člověka pohled Jirko. Já se tedˇ, v devátém měsíci od odkopnutí histrionky nacházím někde v polovině cesty mezi závislým, se všemi příznaky závislosti na svém trýzniteli a zárovenˇ postupným, racionálním myšlením podpořeným odpoutáváním se. Máš Jirko jistě pravdu v tom, že se musí Zničený postupně obracet svou myslí na jiné aspekty života a na to mě osobně pomáhá pobyt v přírodě, v otevřené krajině, vnímat tu krásu, ten klid, zelenˇ stromů a sílu přírody. To citlivého člověka přivádí do harmonie a dává mu to sílu jít v životě dál.Zárovenˇ mě na začátku pomohlo zjištění s jakou osobou jsem to žil a ta potřeba odpovědí na zpoustu otázek člověka obohatí o další poznání a taky ho zbaví toho břemene sebeobvinˇování a sebekritiky, že za kolaps vztahu nese vinu hlavně on a postupně se taky tím zjištěním zbaví toho vnitřního zmatku, který v něm zanechala tato temná bytost. Jak píšeš Jirko, nejlepší informace se dají získat z odborné literatury a taky od psychiatrů a psychologů. Právě v tomto duchu zde na tomto foru uvádím názvy podle mě kvalitních knih a vkládám sem s těchto knih úryvky.

Zničený (Út, 17. 9. 2019 - 20:09)

Jirka:
V české přeložené (ne dobře) verzi: cs.sainte-anastasie.org/articles/pareja/puede-amar-un-psicpata.html
Když si domyslis správný překlad,nebo vezmeš z jiného jazyka.
Myslím že tady je jedna z možností vysvětlení chování histrionek. Jedna z možností.... Nicméně na tu,,mou,, zcela pasující. Dokazu si teď lépe představit jejich zvraceny způsob myšlení. Respektive já mohu, ty ne. Nebude-li po mém,jsi překážka.

jmeno.. (Út, 17. 9. 2019 - 19:09)

..Jirka A z ktereho roku ze je ten clanek,Zniceny?Uz nejaky cas se totiz termin Psychopat v odbornem vykladu nepouziva.Je to ponekud obsirny pojem.Proto definujeme konkretni Poruchy osobnosti.Ty soucasne jsou uvedeny v MKN-10 a maji pomerne siroke pole definice.Kdo je tedy (tolikrat opakovany) Psychopat,dle autora z nehoz citujes?Z clanku to je mozna nekomu povedome,ale konkretni PO v nem podle klasifikace MKN uvedena neni..Diky :) :-J.

Danny (Út, 17. 9. 2019 - 18:09)

Zdravím opět všechny oběti! Dnes přidám další informace na tohle forum a to s knihy PROČ MI DĚLÁŠ SCÉNY?! od autorů Tomáše Nováka a Hany Drinocké, která vyšla v roce 2002 a pojednává právě o histrionské poruše osobnosti.** Osoba, jež pláče nad osudem mravenečka topícího se v kaluži, přičemž v klidu přechází fakt, že její manželský protějšek trpí v důsledku partnerských konfliktů řadou psychosomatických chorob, je obvykle osoba hysterická. Hysterie není ovšem vyhrazena pouze ženám. U nich je častější. Obě pohlaví hysteriků tvrdě a nekompromisně deptají svého partnera. Trpí věčným pocitem neuspokojení , napětí, nedocenění. Blízký je jim hysterický médeismus-raději vše zničit než ustoupit ke kompromisu. V jejich očích partner může za všechno.Ženy popisují svého nezřídka ustrašeného mužíčka jako primitivního barbara, který pošlapal jejich iluze i panenství.To samozřejmě bez ohledu na míru jejich nezřídka rozsáhlé zkušenosti při seznámení. Hysterici zase popisují svou utrápenou, věrnou ženu jako hloupou, neschopnou vytvořit rodinné zázemí, jindy dokonce jako promiskuitní hazardérku. Obě pohlaví hovoří vzletně o manželství a významu rodiny. Nezřídka volí poetické metafory.Milujete-li, nebe je přinejmenším modřejší a slunce jasnější.Běda, když ne! To vám zatopí tak, že na to hned tak nezapomenete. Hysterici jsou herci na jevišti života. Dokáží být chvíli anděl a chvíli dˇábel. Za pěknými slovy a zdánlivou citovostí je u nich jen vypočítavý klam. Poučení z krizového vývoje vztahů s hysterkou či hysterikem je jednoznačné: NEBRAT- VYHNOUT SE JAKO ČERT KŘÍŽI! a to bez ohledu na to, zda nás dotyčný láká jako siréna nebo zdánlivě odmítá. Odmítání totiž bývá jen pláštíkem pro nalákání a naprosté ovládnutí. Jedna z typických vlastností hysteriků je krutost. Krutý může být jak hysterický muž, tak hysterická žena. Zaměření oné krutosti je jak na dospělé, tak i na děti.Společným jmenovatelem, který hysterická osobnost neopouští, je "narušení vlastních plánů". Je vcelku lhostejné, zda přinese dítě pětku a tím naruší představu hysterika o tom, že má geniálního potomka, nebo zda se partner, hysteroidní osobnosti chová jinak, než si tato osobnost předsevzala.S krutostí hysteriků souvisí jiná výrazná vlastnost, kterou je nedostatek empatie-vcítění. K diagnoze hysterie též patří hysterická tenze. Jde o podrážděný stav poněkud připomínající Papinův hrnec před výbuchem. Dotyčný postižený se sice ovládá, ale tak tak. Je vidět, že by nejraději do všech a do všeho kopl a rozvod by mu byl v onu chvíli málo.Optimální by bylo bombardování.Vzteklá podrážděnost z něj jen kape, chytá vás za slovo, dává najevo, že jej krutý osud nutí trávit čas s osobami mentálně nerozvinutými a po všech stránkách odsouzeníhodnými. Ona to ještě chvíli vydrží, ale dlouho to už nebude. Na manželství tyto stavy působí podobně jako mráz na květy meruněk. Pro hysterii jsou typická zdánlivě vlídná slova s patřičně agresivním podtonem. Jde o variantu"hlazení do vyhlazení". Citové vydírání se zde snoubí s prvky patetického gesta. Právo, svědomí... co slovo, to perla. Též slovo promlouvání, potažmo vyříkávání, se zhusta užívá. Pokud ovšem chcete s hysteriodní osobou vyjít, můžete si vybrat jen mezi: ano, yes, igen, da a chcete-li hej. Souhlasit nutno na každý pád. Další typickou vlastností hysteriků je neochota odkládat uspokojení- každé přání, každý impuls musí být uspokojen, pokud možno hned, protože čekání je nesnesitelné.Pokud má takový člověk nějaké přání, je jím přímo posedlý, nemůže myslet na nic jiného- stává se, že pak ani nedbá na důsledky svých činů a splní si své tužby za každou cenu.

Zničený (Út, 17. 9. 2019 - 19:09)

Danny: jak smutné a do poslední tečky vše pravdivé :(

Pridam něco co jsem četl já:
Láska
Láska by mohla být definována jako emocionální stav, který na psychologické úrovni kombinuje motivaci k příslušnosti (vztahující se k potřebě připoutanosti), společensky naučné postoje a očekávání a zjevné chování. To vše se odehrava na neurobiologickém základě který zahrnuje různé oblasti aktivace v mozku a segregaci určitých neurotransmiterů, jako je oxytocin a dopamin.
Dopamin je spojen s potěšením a posilováním. Jejich odezva v psychopatech neodpovídá jen tomu, co je tomu u nepsychopatů, když hovoříme o neutrálních a přitažlivých situacích, ale jejich vylučování může být větší, mnohem větší odměnou, tváří v tvář zesílení (v sekundárních psychopatech), zejména když je bolest mezi nimi. (v primárních psychopatech).
Zdá se, že afektivní zploštění psychopatů se střetává s charakteristikami a chováním, které jsou sociokulturně připisovány lásce. Ale dva velké rysy, které jsme zmínili, nemají nic společného s láskou. Emocionální problémy psychopata se týkají utrpení druhých, strachu a bolesti, ne všech emocí.
To znamená, že psychopat může v zásadě milovat, ale s vlastními pravidly. Nesmíte projevit obavy nebo změny, pokud vaše polovička nepřijde domů včas, ale stále se objevuje a miluje vás. Může lhát a být nevěrna svému partnerovi, ale stále máte pocit, že chce být po vašem boku. Samozřejmě, že tato „pravidla“ psychopata nemusí být přijata jeho rodinou nebo společností (a ve skutečnosti by v mnoha případech neměla být), ale existují a existuje za nimi určitý morální kodex..
Jiná emocionalita
Jde o to, že láska psychopata nezahrnuje sociokulturní doplňky spojené s touto emocí (věrnost, soucit, upřímnost ...), ani ty doplňky, které pocházejí z emocí bolesti nebo strachu. Psychopat necítí lásku stejným způsobem jako my a já: v jeho mysli je to omezená emoce, protože struktury zapojené do emocí, jako je amygdala a hippocampus, fungují abnormálním způsobem.
Bude to druh lásky s vlastními aspekty antisociální značky (Dopamin je aktivován vlastním způsobem). Ale láska, zvláštním a hrubým způsobem, je také realitou v mysli psychopata.
Tento zvláštní způsob lásky vede k toxickým vztahům, kde partner psychopata neustále trpí. Je však možné, že pro psychopata jsou také neuspokojivé vztahy, ve kterých nikdy nedostanou přesně to, co chtějí (stejně jako v zločinech, které spáchají) kvůli svým vlastním omezením.

Nevim zda se mi povedl upravit ne úplně přesný překlad,ale snad to dává smysl.

oprava.. (Út, 17. 9. 2019 - 09:09)

...rychle palce a preklep je na Svete.. Spravne "v PTSP"... :) :-J.

jmeno.. (Út, 17. 9. 2019 - 09:09)

..Jirka. Zdar Kosovo (a spol.) Kdo nezazil,ten vskutku neuveri.A kdo zazil,nekdy byl i rad,ze ve zdravi prezil...Jako treba i rapper z odkazu,jez jsi sem vlozil;ten se musel taky pekne spalit..Dobry text,ty poslouchas Rap?Pak bych tu mel i ja jeden hodnotny typ.Nejen pro Kosova,ale predevsim pro ty,co se aktualne zbavuji bolesti,horko tezko se zvedajice ze zeme,snazivse se ustat tu tizi a vnitrni krizi.I tehle rapper vi,o cem mluvi,o cem je zivot...Poslechnete si: Fosco Alma - Zdi Tahle pisnicka je oblibena mezi mladezi,prochazejici si svymi tezkymi obdobimi,po rozchodech ad.krizovych situacich,proste v tenzich a v PSTP,dava jim silu jit dal.Ale urcite ma co rici nejen mladym,ale prave vsem,kdo se t.c.trapi... Pekny den; :-J.

Ten co přežil Kosovo (Út, 17. 9. 2019 - 07:09)

Pánové, je to přesně tak jak píšete když sem před léty poprvé navštívil toto fórum a popsal svůj příběh a ještě sem si přečetl další zkušenosti nemohl sem uvěřit tomu co za andělskou bestii sem měl za prdeli ona ta srážka s realitou a pravda taky bolí, ale v rámci zachování duševního zdraví je dobrý vědět na čem člověk je jak tu někdo psal tyto typy žen pouze jako milenku (nesmí ale spadnout do citové závislosti!!! což si ustojí málokdo), jinak ruce i další části pryč.Chudak ten její novej záchrance muhehe....ale o tom už ten život je a všiml sem si ještě jedny věci v poslední době si začala vybírat mladší borce proč asi? :)) Hysterkam zmar!!

jmeno.. (Po, 16. 9. 2019 - 23:09)

..Jirka. Dekuji Coudy za uznani.To vis,ze bych se radeji mylil,ale to co jsem napsal,je skutecna skola zivota.Je to skoda,velka skoda pro hysterky i pro nas,jejich,dnes jiz expartnery.Mohli jsme si v klidu zit,radovat se z kazdeho dne s nimi,tesit se na navrat domu,ke sve lasce.Bohuzel vsak,harmonie je Histrionkam spise trnem v oku,kdyz jejich nalady (resp."rozlady") je stale ponoukaji k tomu,cokoliv otocit proti svemu protejsku a vygradovat tak situaci az do absurdna a nesnesitelna... Jsem rad Coudy,ze jsi to prohledl,ted' jiz poznas Histros osobnost v dostatecnem predstihu a nedovolis,aby jsi se opet stal obeti manipulaci nektere dalsi z nich.At' si ji jeji zachranci uziji (dokud jsou jeste jeji masky privetive...) Vsak i oni jednou zpoznaji,jaka je pravda... Vubec se jim ale nesmeji;vzdyt' i my jsme nekdy v minulosti uverili dusevne nemocnemu cloveku... Ale to se 2X nestane,mame-li pud sebezachovy v poradku.. :) Preji mnoho uspechu i dusevnich sil,Coudy.Hysterkam zmar..! :-J.

jmeno.. (Po, 16. 9. 2019 - 21:09)

..Jirka. Ano,jejich vliv na sveho partnera je skutecne znicujici.Jak z citace Dr.Rohra vyplyva,jde zcasti i o Paranoidni PO.Kdo zazil vztah s takto postizenou osobou,da mi jiste za pravdu.Ze ve slovech sveho protejsku casto vidi utok proti nim,ackoliv tomu tak neni,vsim jsou vinni jini,nikoliv hysterka samotna,ktera trpi hlubokym pocitem krivdy,kdyz za vsim vidi pomluvy a urazky,coz by si ale clovek,ktery vi,kdo to proti nemu stoji,ani nedovolil,bo vi,jake dusledky by to mohlo zpusobit.Hadky a zloby z jeji strany,podporovane vzdy stejnymi argumenty typu:tys mne nikdy nemel rad,nic si pro mne neudelal,kdezto ja se dru a lopotim a ty si jen v klidu zijes.Zadne argumenty pak nejsou nic platne,ty naopak jeste vice rozviri hadku.Smutne pak je i to,ze pokud nekde reknete pravdu o tom,jak se doma mate,a hysterka se to dozvi,dalsi utok proti vam bude veden opet v podobnem duchu:"ty mne pomlouvas!Jak si to dovolujes,kdyz jsem to ja,kdo se o nas stara,kdo vse zarizuje,vari,pere"..atd.Jejich partneri brzy pochopi,ze vubec nejlepsi je v tech chvilich mlcet,vycouvat a nedrazdit je,ani snahou o uklidneni a ukonejseni.Logicke argumenty v tech vypjatych chvilich nefunguji..Hysterky nejsou schopne jakekoliv sebereflexe a pokud to tak vypada,je to ve skutecnosti opet jejich maska a takticka hra...A ano,nikdy se lecit nepujdou,bo,dle jejich mineni jsou v poradku a zdrave a jejich jediny problem jste vy,se svymi (casto domnelymi) utoky proti nim. :-( Histrionky se v tomto nikdy nezmeni,bo jsou presvedceny o vlastnich hodnotach,o Altruismu v sobe a o slaboduchosti tech,se kterymi museji tak trpce a ponizene zit.. :-J.

Coudy (Po, 16. 9. 2019 - 22:09)

To jsi řekl naprosto přesně a dokonale, sám bych to nezvládl lépe. Kluci, já jsem již někde jinde a z těch sraček se vyhrabal, ale jsem moc rád, že jsem vás poznal. Až toto diskusní fórum a psycholog mi otevřeli oči. Měl jsem hrozne psychosonaticke problémy, deprese a pocity viny, ale ta pravda byla úplně někde jinde. Moje hysterka byla krásná žena, úžasná bytost, ale také satan v lidské podobě. Až nyní, když znám více z její minulosti vidím, co jsem si vzal za ženu. Děti jsme neměli, mám svoje již dospělé a byla mnou a mojí rodinou po posledním průseru vyhozena z bytu i života, rozvod byl vysvobození a oslavil jsem to Bohemkou. Samozřejmě měla zástupy zachráncu a vše jsem si raději dokumentovat, jelikož mne promlouvá a málem mne dostala do kreminalu. Lži, manipulace zvládá excelentne, herečka je neskutečná.

Danny (Po, 16. 9. 2019 - 20:09)

zDRAVÍM VŠECHNY OBĚTI! Dnes přidám pro další informace o těchto dˇábelských bytostech úryvek s knihy HYSTERIE-STRACH S ODMÍTNUTÍ od německého autora,psychologa,psychoterapeuta Heinze-Petera Rohra, která vyšla v roce 2009. * *Jen s odstupu jde poznat, že hysterik pomocí svých symptomů partnera masivně omezuje a ovládá.Manipulativní chování je pro hysterickou poruchu osobnosti přímo typické.Hysterik se nepřímými cestami snaží dosáhnout svého cíle.Velice vhodné pro jeho účely je vytváření pocitu provinilosti v druhých, aby od nich dostal to, co nehodlají vydat o své vůli. Hysteričtí lidé bývají až obludně zruční v ovládání správných tlačítek, s jejichž pomocí manipulují ostatními. Členové rodiny, tedy děti nebo partner, se k tomu většinou hodí nejlépe, protože jsou morálně závislý. Vzdálenější příbuzní a známí jsou nazůčastnění nebo se chovají odmítavě. Mohou však být rovněž strženi do závislosti, pokud přijmou roli pomocníka. Pak jsou i oni obětˇmi vykořistˇování, které v podstatě nikomu nepomůže. S léty se pak může rozvinout syndrom"já jsem chudák". Jeho součástí je absolutní přesvědčení, že je člověk obětí nespravedlivého, zlého světa , který ho zlomyslně pronásleduje. Proto potřebuje pomocníka a věří, že sám nemůže pro zlepšení své situace vůbec nic udělat. Zajímavé je, že postižený člověk nehraje něco jen pro svůj protějšek, nýbrž hlavně také pro sebe samého. Věří, že je opravdu bezmocný a malý a potřebuje pomoc. To ho především zbavuje nutnosti zabývat se svým svědomím. Jeho neštěstím jsou vinni druzí, on sám je nevinen. Hra , jíž se člověk vydává za menšího,dětstějšího a bezmocnějšího, než ve skutečnosti je, má svůj protějšek ve hře, jíž se vydává naopak za většího a silnějšího.Je to hraná stabilita, tedy pseudostabilita. Na pohled se tito lidé extrémně prosazují, zejména jde-li o jejich vlastní potřeby. V partnerských vztazích se to projevuje také v podobě silné dominance. Zjevně je nutné, aby partner pokaždé znovu umírnˇoval její přepjaté emoce. Když jí připadá, že s ní někdo nespravedlivě nakládá, snadno ztrácí kontrolu nad zlostí a zuřivostí.Rovněž její úzkosti a obavy musí partner upokojovat.Přijal úlohu stabilizátora jejích labilních emocí.On sám je zdrženlivý a pro sebe požaduje snad až příliš málo. Ona se cítí nadřazená a pohrdá jím. Takový postoj vede k tomu, že partner si připadá jako vykastrovaný- a skutečně to často vede u oběti k poruchám erekce. To je další důvod, nebo spíše záminka pro pohrdání a začarovaný kruh je tu. Hysteriky jen málokdy napadne ,že oni jsou příčinou problémů. Dobrovolně také nejdou na psychoterapii, pokud na ně nečiní nátlak partner nebo a to je častější, je k tomu nepřimějí jiné symptomy, jako je fobie,deprese,závislosti či psychosomatická onemocnění, časté jsou u nich i ataky paniky. Partneři hysteriků si nejednou připadají jako v mlze, jsou zmateni, protože nejsou s to sledovat jejich neustále se měnící záměry a hodnocení. Přijali roli otce nebo matky nevychovatelného dítěte."Co je mi po mém včerejším mínění, když to dnes vypadá daleko líp."Přesně takto znějí v praxi argumenty hysteriků.OPOMÍJEJÍ REALITU, LOGIKA JE NEZAJÍMÁ A ROZPORY JIM NEVADÍ. Jejich nedostatečné svědomí je vede k myšlení typu: "kdo by se držel pravidel!", "co to je , nějaká věrnost?Nikdo přece není věrný!", ale běda, kdyby měli být poškozeni před veřejností, pak je to dokonalá katastrofa, tím by se totiž odkryla jedna s jejich masek, jejich role ušlechtilé a dokonalé osoby. Hysterici jsou v partnerských svazcích závislí a jejich partneři se dostávají do spoluzávislosti.

Ten co přežil Kosovo (Po, 16. 9. 2019 - 00:09)

https://youtu.be/Q_g2OSYDNvI
Když už jedeme občas songy tak přidávám další, poznatek od kamaráda se kterým sem strávil víkend moje ex historionka si mě vytipovala už pár měsíců před oficiálním randetem dneska sme to spolu rozebírali proč a co se stalo a dal.mi za pravdu tvl tys ji odhlalil i ty divadla a další věci.... njn Hysterkam zmar!!!

Petr (Po, 16. 9. 2019 - 14:09)

Mne uhanela taky dlouho, mela vse naplanovane do detailu

Zničený (So, 14. 9. 2019 - 21:09)

Danny, krásně napsané. Bohužel HPO a histrionska porucha se často prolínají většinou jsou ruku v ruce. Ta ,,má,, je více histrionka,přesto tam z HPO má také hodne. A to pak opravdu nevíš co se děje. Nyní jsem absolutně devalvovan,jsem odpad pro všechny její blízke a ji samotnou. Ona jen popíjí a idealizuje si ty,co dřív zatracovala. Ono i to pití je forma sebepoškozování. Nic méně vše co jsi napsal je pravda. A my oběti, zvláště já se nedokážu vzpamatovat z toho co se vlastně dělo,co byla pravda a co je pravda.

jmeno.. (So, 14. 9. 2019 - 20:09)

...Jirka. Ahoj Danny (a spol.).Je to presne tak,jak pises;krasny souhrn faktu...Bohuzel mam nekdy pocit,ze Histrionka je v dnesni dobe kazda zena a ze i hranicnich osob kolem nas pribyva.Ovsem,zatimco HPO muze s vekem i zcela odeznit,histrionstvi je prakticky nelecitelne. A proc je hranicnich osob cim dal,tim vice?Nejvice to zalezi na vychove a pristupu rodicu ke svym detem a to jiz od raneho veku.Bohuzel,od 1990 rok co rok stoupa pocek uzivatelek tvrdych drog,typicky Pervitinu.Coz je zabijak citu,takze nakolik fyzickou zavislost lze lecit a v podstate i vylecit,poskozenou psychiku techto uzivatel/-ek jiz nikoliv.Navic,navykove latky prostupuji placentou k plodu,takze matce uzivatelce se narodi jiz toxikovane dite a jeho prvni cesta od ni je primo do detoxu.Je to vzdy smutne,ale je to tak.. :( Potom plati okridlena otazka:"co z toho ditete jednou bude..?" To nikdo dopredu nevi,ale jiste predpoklady zde jsou.Poruchy soustredeni i prizpusobeni,ADHD a samozrejme i HPO.Protoze kazda matka,jez ma svoje problemy,nedokaze vychovat bezproblemove dite;tak uz to je.. :-/ Preji hezky zbytek vecera.. :-J.

Reklama

Přidat komentář