Reklama

Děti a punčocháče.

Anomým (Po, 16. 9. 2019 - 12:09)

Možno tu čárku má místo mozku.

Tom, (So, 14. 9. 2019 - 13:09)

on si s nimi honí vtáka.

Tom (So, 14. 9. 2019 - 17:09)

Nepodepisuj sa mím ménem!!!

Tomík (Pá, 13. 9. 2019 - 14:09)

Taky to znám když mamka je přípravy tak si je musím vzít teď vždy ráno nosím zatím jenom silonky a pro doma klasické bavlněné punčocháče ale i občas i do školy je nosím a nikomu nejsem pro smích ostatní je také nosí chodím do páté třídy ale po prvé s mne stalo že jsem Zapoměl tepláky na tělocvik tak jsem byl jen v bavlněných punčocháčich ale dva kluci se mne smáli že je nosím ale když jsme byly v šatně tak potom si také oblékli punčocháče bavlněné a já jim řekl proč se mne smějí když je také sami nosí a pan telocvikar to slyšel a pak řekl dva který se smějí a pak to nosí také tak příště pánové budete jenom v punčocháčích cvičit.

Tom (So, 14. 9. 2019 - 08:09)

Ty už nosíš punčochy nyní v září ??? S tím tělocvikem se to stalo v tomto školním roce? Snad loni? Jaké jsou to klasické?

Seter (Čt, 12. 9. 2019 - 15:09)

Neustále sa tu prekrýva minulosť s prítomnosťou. Minulosť kedy sa nosili bežne a prítomnosť kedy sa nosia, ale zriedka. Zrejme môže za to aj zmena klímy.

Martina (Čt, 12. 9. 2019 - 15:09)

Jo a taky doba je jiná, děti jsou samostatnější a umí si říct ten svůj názor rodičům o mnoho víc než jsme si dovolili my. Můj syn mi klidně řekne že venku není taká zima a punčocháče si jednoduše nevezme. Já, když mi je máma ráno připravila nebo řekla abych si je oblékla, tak jsem ji bez slova poslechla.

Tirolak (Čt, 12. 9. 2019 - 16:09)

Martina, mate uplnu pravdu. Za mojich mladych cias to bolo takto: chlapci na 1. stupni ZDS sme pancusky v teplych jesennych a jarnych dnoch nosili ku kratkym nohaviciam. A dievcata k suknickam. A v zime k dlhym nohaviciam. V tom case neskorsie prisli na trh aj krepsilonove pancusky. Ktore boli v tom case velmi oblubene, hlavne u dievcat. A niektori chlapci ak, tak po starsich sestrach. Ale to bola vynimka. Mne mama nemusela povedat aby som si ich obliekol. Nosil som ich rad, radsej ako spodky. A od 8. triedy ZDS namiesto spodiek mi mama kupovala tie krepsilonove, ako tie obycajne resp.cvernove, ako sa u nas im hovorilo. Nakolko tie sa dali viac natiahnut. A tie krepsilonove som dokonca nosil este aj ako stredoskolak. A bezne ich v tom case na strednej skole nosili aj dievcata. Farebne nosili v jeseni a na jar k suknickam. A v zime k nohaviciam, farebne ale aj hnede.

Ladislav (So, 21. 9. 2019 - 11:09)

Z jaké to je doby, prosím Vás? Já jsem chodil do ZDŠ v letech 1970 - 1979 a nikdy jsem neviděl, že by měl kluk kraťasy a pod nimi punčocháče. To je občas k vidění ve filmech, které se odehrávají za druhé světové války nebo po ní. Takže pokud jste chodil do školy v té době, za války nebo těsně po ní, tak Vám gratuluji, že tak dobře zvládáte ve Vašem věku počítač a internet. Mě bude 56 let a už s tím mám problémy, to zvládat.

Nikto (Po, 23. 9. 2019 - 09:09)

V roku 1970 som už bol na vojenčine. V tej dobe už chlapci nosili pančucháče iba pod dlhé nohavice. Ale na prvomájovom sprievode v jednom českom mestečku sa objavili chlapci v pančuškách a kraťasoch. Boli to asi druháci, alebo tretiaci. Určite to nebol ich nápad, ale asi učiteľkin. Malo to asi predstavovať naša štátne farby, lebo mali modré nohavice, červenú pioniersku šatku a bielu košeľu.

Nikto (Čt, 26. 9. 2019 - 10:09)

Ospravedlňujem sa za preklep .... V roku 1976......

Tirolak (Ne, 22. 9. 2019 - 22:09)

Kratasy a pancusky sme chlapci na 1. stupni ZDS nosili v prvej polovici 60-tych rokoch. A potom uz dalej ako pisem v mojom prispevku.
A, ze ovladam internet a pocitac, bolo sa potrebne preskolit.

Nikto (Po, 16. 9. 2019 - 08:09)

Rána sú aj teraz studené, ale na obed je niekedy poriadne teplo a kombinácia krátkych nohavíc a pančušiek je v podstate ideálna. Ráno pančušky ochránili pred chladom a na obed sa dali zniesť. Najhoršie bolo iba si na ne privyknúť. Čim nás bolo viac, tým to bolo ľahšie. Dlhé nohavice boli voľakedy hrubé a kým si človek na ne neprivykol, tak bez pančušiek strašne hrýzli.

Anomým (Po, 16. 9. 2019 - 12:09)

To s tím, že tehdy kalhoty kousali máš pravdu. Člověk si na to kousání musel zvyknout. My jsme jim říkali kopřivky. Já nevím, co to byl za materiál, možná, že v tom byla vlna nebo co? Punčocháče byly pod ně nutnost. Oni ty kalhoty byly teplý, hrubý a hlavně na sebe zbírali každej bordel. Těžko se z nich sundávali hlavne vyschlé bodláky a taky se těžko zbavovali bláta, nedalo sa vykartáčovat. Na podzim a taky z jara jsme taky nosili kraťasy a punčocháče. Myslím, že těch dob jsem neviděl takhle oblečenýho kluka. Mám taky pár černobílých fotek, kde jsem tak oblíknutej. Když se vdávala nejstarší sestra, tak mi máma koupila bíle punčocháče, černej obleček s krátkejma kalhotama a taky černý polobotky. Na ty punčocháče stála frontu. A ty jediný mi byli tak akorát. Aby se mi nedělaly harmoniky. Jiné punčocháče mi vždy koupila o číslo větší.

Nikto (Út, 17. 9. 2019 - 09:09)

Aj moja mama mi kupovala o číslo väčšie pančucháče. Kým mi boli akurát, tak už boli zodraté, niekedy už aj na palci, alebo päte zaštopkané.

Miro (Pá, 13. 9. 2019 - 07:09)

tak, tak

p (Út, 10. 9. 2019 - 08:09)

Červené trenýrky jakožto symbol socialismu bohužel i našeho předního politika mají svůj původ v Sokole. Začali se na cvičení nosit dříve než přišelo k socíku i novodobé punčocháče v 50. letech. Pokud punčocháče jsou v zaslouženém důchodu cca 70 let a pomalu a jistě mizí ze šatníků dětí, tak červená trenrenky se blíží k 100.

Nikto (Út, 10. 9. 2019 - 11:09)

Neviem, či sú pančucháče v zaslúženom dôchodku, skôr si myslím, že naopak.
Ale pán Tyrš založil Sokol ešte za Rakúsko-Uhorska. Takže to bude viac ako 100 rokov. A prečo práve červené trenky to neviem. Ženy vtedy cvičili v sukniach zopnutých medzi kolenami.

Návštěvník (Po, 9. 9. 2019 - 00:09)

ano trikolora to bych pochopil ,ale červená je holky a modrá jsou kluci ,ale v outfitu na tělocvik to bylo obráceně a v zimě "teda za nás" holky i kluci modré tepláky ale pořád to nevysvětluje červené trenky, a modré kalhotky když bylo teplejší počasí .

Pamětník (Po, 9. 9. 2019 - 05:09)

Možná proto, že to byl cvičební úbor dětí na první spartakiádě a pak už to tak ze setrvačnosti zůstalo. Také jsem zažil nacvičování. U nás se v tělocvičně topilo kamny na uhlí, v zimě nebylo možné tělocvičnu vytopit, také jsme cvičili s punčocháči nebo tepláky, vyjímečně někteří kluci spodkami, pod povinnými červenými trenýrkami.

Reklama

Přidat komentář