Reklama

Jak poznat hysterku

D (Čt, 12. 9. 2019 - 10:09)

Video Dr Grande: "Může osoba s HPO milovat druhé?" (v angl.) - https://youtu.be/IrNWzmd9grU

Petr (St, 11. 9. 2019 - 15:09)

ta moje se k mému dítěti chovala chladně a on ji neměl rád. Pořád mne nabádala, že bych měl být k výchově tvrdší atd. Na své dítě neskutečně křičela, běda, když si i špatně sedl, když to nebylo podle její představy. On si to pak vše chudák vynahrazoval ve škole, kde bil své spolužáky.

N. pro D (St, 11. 9. 2019 - 10:09)

Erich Fromm vyjadřuje mateřskou lásku heslem: „Jsem milován, protože jsem“

D (St, 11. 9. 2019 - 11:09)

Nicméně matky se asi vždycky budou ke svým dětem chovat různě, mimo jiné i v závislosti na jejich chování a výsledcích, samozřejmě vedle řady jiných faktorů, jak jejich dětmi ovlivnitelných, tak zejména i neovlivnitelných. A některé matky mohou své děti případně odměňovat i za jejich neúspěchy, a trestat je za jakékoli pokusy se od nich v sebemenší míře osamostatnit.

N. pro D (Čt, 12. 9. 2019 - 09:09)

Ano, D, to už je pak teorie v praxim, výchovné metody, znáš to: autoritativní, demokratické atd..Nad tím vším ale je mateřská láska……….. K těm pokusům o osamostatnění, odpoutání: Ty začínají už někdy v raném předškolním věku, kdy dítě přestává vidět svět jen jako já x matka. A zásadní moment nastává tehdy, když dítě odchází z domu, matka jej přestává kontrolovat, podporovat, odměńovat, trestat, prostě vychovávat a zabezpečovat třeba finančně a dítě žije svůj dospělý život. A tehdy může dítě začít dělat fatální chyby. Ne náhodou se říká, že nejtěžší a nehodnotnější je právě tato mateřská láska. Mám někde knihu, beletrii, která se jmenuje tuším: Můj syn je vrah, teď nemohu dohledat autorku. A tam to přesně je. Syn vrah a matka, která ho ani tehdy neopouští bez ohledu na to, čím se provinil, ale s vědomím toho čím se provinil

D (Čt, 12. 9. 2019 - 10:09)

Jo jo, některé matky vrahů dovedou být k některým vrahům fakt hodné.¶ Přes internet jsem se dostal za celkem zvláštních okolností do kontaktu s jedním mírnějším, nevražedným delikventem, a potažmo tak trochu i s jeho rodinou a některými přáteli. A ta rodina, počítaje v to i tu matku, mě fakt moc nemusí.¶ Mateřské instinkty k vlastnímu dítěti holt jsou to, co jsou...

N. (Čt, 12. 9. 2019 - 10:09)

Tak ještě k tomu instinktu. Dnes se hodně diskutuje o to, zda se vůbec jedná o instinkt nebo o společensky ovlivnitelný vztah vznikající až na základě interakce. Protože u mnoha matek k probuzení onoho instinktu někdy vůbec nedojde

D (Čt, 12. 9. 2019 - 21:09)

Některé matky u jiných savců, dalších amniotů, nebo snad dokonce i ostatních terestriálních tetrapodů, přece svoje potomky v jejich útlém věku, kdy se tito o sebe ještě nedokáží postarat, též opouštějí, nebo v extrémních případech dokonce přímo fyzicky likvidují.¶ A jinak u našeho druhu samozřejmě i ve vztahu mezi matkami a jejich dětmi platí, že co nám chybí ve vrozené instinktivní výbavě, to si vynahrazujeme institucionálními prostředky.

Petr (Pá, 13. 9. 2019 - 05:09)

tohle je ještě pořád diskuze o histrionkach ?

12.9. (Čt, 12. 9. 2019 - 09:09)

Přidám ještě snad přestává kontrolovat.ale dítě se vrací zpět do hnízda,kdy se mu zachce.Má to i vědět,že může přijít.

N. (Čt, 12. 9. 2019 - 09:09)

Přesně tak, datumko

N. (Út, 10. 9. 2019 - 21:09)

Matka hraničářka má problém se vztahem se svým dítětem. Pokud bych to shrnula, nedokáže je milovat bez výhrady neboli nepodmíněně. A protože není schopna nepodmíněné lásky ke svému dítěti, je pravděpodobné to co píše D.

D (Út, 10. 9. 2019 - 23:09)

Mít doma, nebo třeba byť jen na pracovišti nebo ve škole, hraničářku, musí být naprosté peklo. Nicméně pokud jde konkrétně o tu nepodmíněnou lásku k vlastnímu dítěti, existuje vůbec něco takového na téhle planetě?

N. (Út, 10. 9. 2019 - 23:09)

Netřeba z nepodmíněné mateřské lásky dělat nějakou romantiku. Normální matka prostě miluje svoje dítě, i když je neúspěšné, zlobivé a hlavně tehdy, když nesplňuje její sny.Dítě potřebuje zažít tento pocit, že jej matka bezpodmínečně miluje a přijímá ….. Nepodmíněná láska dovoluje dítěti vývoj dalších dovedností. Výsledek podmíněné lásky vytváří v dítěti psychický konflikt (depresi, pocit špatnosti) mezi tím zda zůstat závislé nebo se osamostatnit např.

D (St, 11. 9. 2019 - 07:09)

Hovoříte o lásce jako psychologickém konstruktu, sestávajícím ze složek affection, passion & commitment?

11.9. (St, 11. 9. 2019 - 19:09)

Co ji vyjádřit jako sloučeninu v chemickém vzorci.

N. (St, 11. 9. 2019 - 08:09)

Já bych ten trojúhelník mateřské lásky je dle mě: nezištná, oddaná, pečující. (Touha)

jmeno.. (Út, 10. 9. 2019 - 14:09)

..Jirka Pro Kosovo;dekuji,odpoved' byla uspesne odeslana,tak snad Ti dorazila.. :)

Ten co přežil Kosovo (Út, 10. 9. 2019 - 13:09)

Pro Jirku, máš zprávu na mailu.

oprava.. (Út, 10. 9. 2019 - 11:09)

"..jak nApsal Petr.."..Pardon.. :-J.

Reklama

Přidat komentář