Reklama

poruchy příjmu potravy- anorexie, bulimie

Petra (St, 11. 9. 2019 - 13:09)

původní váha byla 50 kilo celé roky, ted 38 kg. jí opravdu dobře celé týdny, jsem u všeho nezvrací, nechodí na wc protože trpí i zácpou, opravdu jsem měla volno nebo kdokoli z rodiny, celé dny byla doma a jí 5x denně. Lékař řekl že to chce čas..nepřipadalo mu divné že nepřibírá..ale já to nechápu

AL. (St, 11. 9. 2019 - 16:09)

Tak to vypadá vpořádku, jak říká doktor, musíte obě vydržet

Magda (St, 11. 9. 2019 - 07:09)

Kdyby po dobu 7 týdnů 5x denně jedla, tak musí něco přibrat. Někde bude problém. Teda pokud nejí mini porce nebo pokud nemá moc velkou fyzickou aktivitu, kdy výdej energie převýčí příjem. Kamarádka anorektička neustále cvičila, běhala, nikdy nejela výtahem atd....

Petra (St, 11. 9. 2019 - 13:09)

Aktivitu nemá žádnou právě i zákaz tělocviku, aktivitu měla 9 let od první třídy tančila několikrát týdně, ted od května vůbec musela přestat
popíšu vám např. nedělní den a jídlo:

ráno...ovesná kaše s plnotučným mlíkem, lžíce arašídového másla, 4 kousky kvalitní černé čokolády + broskev...plná miska

svačina...bílý rohlík s tvarohem v tom rozmíchaný calogen nutricia + paprika velká

oběd.....dýňová polévka rozmixovaná se smetanou a bramborem + krutony
, kuře na paprice týže..plný talíř

svačina. ochucený tvaroh + meruňky+ 2 rýžové chleby s čokoládou

večeře: 2 tousty (4 plátky 2 + 2 na sobě) se šunkou sýrem, sladký čaj s glukopurem,rajčata

druhá večeře: zmrzlina miska

Je toto málo? druou večeři už ani nemůže sníst

petra (Út, 10. 9. 2019 - 19:09)

prosím za jak dlouho jste začali přibírat při léčbě PPP, když jste opravdu jedli dost a 5x denně..dcera 7 týdnů a níc...a opravdu to sní...

AL. (Út, 10. 9. 2019 - 19:09)

Aha dcera. Kontroluješ ji, jestli to vždy nevyzvrací? Anorexie se brání tím, že se často překlopí do bulimie. Musíš ji hlídat, je to prostě náročné

AL. (Út, 10. 9. 2019 - 19:09)

Co je to dost? Napiš, co a kolik jsi jedla dnes

Lucka28 (Po, 3. 7. 2017 - 00:07)

Dobry den. Před dvěma lety jsem mela velké deprese a celych 5 dni jsem nesnedla téměř nic (za celý den jednu max dva čtverečky cokolady) zhubla jsem za tu dobu z 54kg na 48kg. Od té doby jsem nejedla jako dřív proste dávala jsem si menší porce ale vrátila jsem se na 53kg. Dnes jim ale ještě menší porce a nejim 5x denně ale jen jednou denně (stačí mi to). Je mi 20 a má váha ted kolisa mezi 45-43kg a měřím 163cm. Chtěla bych se zeptat co mám dělat? Když se najim je mi špatně na zvracení občas to v sobě neudrzim (když sním víc než jsem teď zvykla zvracim pokaždé někdy i několikrát a pak mám hrozné křeče). Kamarádka se me občas zeptá proč s ni nejdu na jídlo jako driv.. pokaždé se najde výmluva proč ale už mi to přestává věřit. Děkuji za odpověď

Lucka28 (Po, 3. 7. 2017 - 00:07)

Dobry den. Před dvěma lety jsem mela velké deprese a celych 5 dni jsem nesnedla téměř nic (za celý den jednu max dva čtverečky cokolady) zhubla jsem za tu dobu z 54kg na 48kg. Od té doby jsem nejedla jako dřív proste dávala jsem si menší porce ale vrátila jsem se na 53kg. Dnes jim ale ještě menší porce a nejim 5x denně ale jen jednou denně (stačí mi to). Je mi 20 a má váha ted kolisa mezi 45-43kg a měřím 163cm. Chtěla bych se zeptat co mám dělat? Když se najim je mi špatně na zvracení občas to v sobě neudrzim (když sním víc než jsem teď zvykla zvracim pokaždé někdy i několikrát a pak mám hrozné křeče). Kamarádka se me občas zeptá proč s ni nejdu na jídlo jako driv.. pokaždé se najde výmluva proč ale už mi to přestává věřit. Děkuji za odpověď

Anna (Út, 5. 7. 2016 - 17:07)

Taky jsem chtěla být...Ahoj udělala jsem video které třeba některým z Vás pomůže najít vnitřní motivaci https://www.youtube.com/watch?v=koYpGKlqxow :-)

Pro ko ko ko dá (Čt, 18. 2. 2016 - 10:02)

Tak se otoč na cvokárnu, tam s nima mají nejvíce zkušeností! Ale to léčení by si měly celé platit! Vždyť si to samy zavinily, tak proč máme na jejich blbost doplácet? Pak nejsou peníze na léčení opravdu nemocných a vyhazujou se ne léčení slepičí nemoci!

Marketa (St, 17. 2. 2016 - 16:02)

Taky jsem chtěla být...Napis mi prosim na mail pegy.jen na seznamu

Markéta (Po, 15. 2. 2016 - 22:02)

Dobrý den, chystám se psát bakalářskou práci na téma Životní perspektiva žen s poruchou příjmu potravy. Nevím přesně, kam se obrátit, proto nejprve píši sem, zda by byl někdo ochotný mi poskytnout rozhovor, nebo vlastně jen odpovědět na otázky týkající se nemoci, ale hlavně životní spokojenosti. Samozřejmě anonymně a stačí odpovídat na otázky například přes email. Předem děkuji za případné odpovědi na můj email [email protected].
Markéta Jeníčková

fuck (Pá, 29. 11. 2013 - 23:11)

kamarádka to zvládá s...táhni do píčy s těma reklamama.

Pavlinica (Čt, 8. 8. 2013 - 16:08)

Dobrý den, chtěla bych poradit, jak bojovat s anorexií. Byla jsem na léčení a celkem jsem to zvládala, ale někdy mi nastanou slabší chvilky a pak mám výčitky, pocit pnutí a kynutí a schovávám jídlo nebo ho tajně vynechávám a cvičila jsem i když to mám zakázané, tak jak se tomu bránit? jak s tím bojovat?

Markéta Brno (Út, 3. 3. 2015 - 19:03)

Dobrý den. Mám velký problém s mím synem 5 let. Kolem 2 roku měl pusinku celou aftů a od té doby se začal trochu bát jídla. Došlo to tak daleko že mě nechce jíst mnoho potravin, ale hlavně je nechce ani ochutnat. Zakrívá si pusu rukou a pokud mu dáte do pusy ždibek tak má dávivý reflex. Už nevím co s ním u psychologa jsem byla řekla mi jen že ho nemám nutit. Ve školce skoro nic nejí jen polívku a pak třeba jen brambory. Chleba mi jí suchý ani neví jak maslo šunka sýr na chlebu chutná nevím jak dál. Děkuji za radu.

Lucie (St, 5. 6. 2013 - 04:06)

Dobry den,

obracim se na Vas s prosbou o radu.. Mam podezreni,ze ma pritelkyne,trpi anorexii. Po delsi dobe svolila,ze zajdeme k lekari,ale
netusim,jaky odbornik je vhodny k teto lecbe? Psycholog ci psychiatr? Obvodni lekarka,je spise "automat na paralen",tak bych radeji
zasla rovnou k odbornikovi,zda je to mozne.

Moc dekuji,za radu.

Alice (Čt, 30. 5. 2013 - 18:05)

Ahoj,

chtěl jsem se vás zeptat, konkrétně té, která by měla zájem. Já jsem si prošla anorexií a jež nedávno jsem o tom vydala knihu, byla to kniha obrazně sepsána, ale týden tomu co jsem se rozhodla sepsat vše podrobně a ráda by jsem chtěla příběh, názory, pocity jiných lidí, kteří se bohužel s touto nemocí střetli. Byla by jsem velice ráda, kdyby jste se mi ozvali. Prosím, pokud budete mít zájem ozvěte se na email : [email protected] ..

zdenka.packova@ (So, 11. 5. 2013 - 13:05)

Zdravím všechny se stejným...jitko, můžeš mi prosím napsat na výše uvedený e-mail?

Markéta Pavelko (Pá, 10. 1. 2014 - 16:01)

Dobrý den,
jsem studentka psychologie a píšu bakalářskou práci o mentální anorexii a rodinných vztazích.

Pokud se vás toto téma týká, chci vás moc poprosit o vyplnění dotazníku. Zabere vám to asi 20-25 minut a mně to moc pomůže :) Vše je úplně anonymní, dotazník najdete tady: https://docs.google.com/forms/d/1TbSypr0HW9b9Xvisbg9PLAQHJI-nzH5JqwyV68Xv2yE/viewform

Předem děkuji a přeji hezký den všem :)
Markéta Pavelková

Reklama

Přidat komentář