Reklama

Gamblerství

Tragik (Čt, 14. 1. 2016 - 17:01)

Svereni se nejblizsim je soucast priznani problemu i sobe. Zvlast pokud ji pomohli prvne.

Dva zavisly je nevyhoda jak vrata! Zvlast tady bych zahodil pokusy o svepomoc!

Lemog (Čt, 14. 1. 2016 - 17:01)

Ahoj,

je mi z toho smutno...Ahoj Tragiku,

bude to mít Gamblerka s partnerem těžké , nedovedu si dost dobře predstavit jak se to resi kdyz jsou zavisli oba, jestli to muze byt za urcitych okolnosti vyhoda nebo nevyhoda, obecne si predstavuji, ze pokud hraji oba partneri, je to ta horsi varianta. Gamblerka bude muset byt hodne silna a dodrzovat prisnou disciplinu.

Take citim, ze s tou gamblerskou identitou u Gamblerky je jeste jista rezerva, nicmene uvedomeni si problemu a chtit ho resit je z prispevku znat.

Nesouhlasim s tebou Tragiku, ze pro priznani gamblerske identity je bezpodminecne nutne sverit se rodicum - bude li chtit , muze to udelat kdykoliv.

Lemog

Tragik (Čt, 14. 1. 2016 - 16:01)

Ahoj,

je mi z toho smutno Gamblerko.

1. Co si chces dokazovat. Jde o zivot jak pise Lemog.

2. Svoji gamblerskou identitu jsi jeste neprijala. Hrozne je to citit. Viz napr to ze to tajis pred rodici

O tom to vubec neni. A odvykat spolecne s pritelem gamblerem? Cesta do pekla! Precti si o zavislostech obecne. Gambl je navic nejhorsi coz tvrdi i Nespor.

Jestli miris do prahy na ag dej vedet kdy chcesli.

Tragik

Lemog (Čt, 14. 1. 2016 - 16:01)

Ahoj Gamblerko,

myslím, že si musíš sama sobě položit několik zakladnich otazek a po odpovedich zvolit zpusob lecby, prevence , pravidel, jak se zachovat v pripade recidivy, co delet kdyz prijde bazeni, a dalsi a dalsi okolnosti - primo ci neprimo souvisejici s gamblerstvim. Vzdy muze byt huře, proto neotalej a pust se do boje o svuj zivot. O nic mensiho nez je tvuj zivot tady nejde.
Precetla-li jsi celou tuto diskuzi (ja tedy taky a cerpam z ni informace, postrehy autentickych gambleru a partneru gambleru), tak vis, že jsem 14.9.2015 sekl s hranim a zaroven prestal kourit, pustil jsem se do boje sam, bez hospitalizace v PL, nebyl jsem zatim na zadnem AG a za dodrzovani prisnych pravidel jsou to dnes 4 mesice a prestoze mam dluhy, ktere budu splacet do smrti, relativne v klidu si ziju a uzivam zpet nabyte svobody a sebeucty, se svou ZAVISLOSTi jsme si promluvili a zatim nase umluva funguje spolehlive.

Mas uz tedy predstavu, jak budes sve a partnerovo gamblerstvi resit?

Lemog

Gamblerka (Čt, 14. 1. 2016 - 15:01)

Chtela bych si dokazat ze to zvlaneme sami. Nastesti nikdy nikdo nehral sam vzdy i kdyz se jednalo o kamarady tak vzdy v parte tak mam 99% jistotu ze pokud nepujdu ja nepujde ani on. Uvidime jsem k sobe uz uprimna. Mam v palnu zajit na ag do prahy inhed jak bude nejblizsi termin

Xax (Čt, 14. 1. 2016 - 15:01)

Urcite to po twch letech sami bez pomoci nezvladnete. Dva gambleri se nemohou/nesmi o sebe v tomto oprit. Jestli opravdu chces zpet svuj zivot musis vyhledat pomoc.

Gamblerka (Čt, 14. 1. 2016 - 14:01)

2 den bez hrani

Gamblerka (Čt, 14. 1. 2016 - 14:01)

Jak to vzniklo u me? Vcelku blbosti. Vikendove dostihy se sazkou max 50kc. Chytry pritel me kamarady (taky gamblerka) nam "chytre" poradil. Bezte na ruletu tam je to 50 na 50. My neznalci jsme se na to donce jeste ohakli jak na ples a vyrazili do "velkeho" sveta. Nastesti min vklad 100kc v te dobe pro nas byl devastuji a jeste tenkrst jsme meli nejaky ten pud sebezachovy a po par navstevach a prohrach v redech tisicovky jsme si rekli tudy cesta nevede. Ale uz nahlodany hrou jsme hledaly "levnejsi" formu hry. A tou se stalo bingo. Ja jako vetsina gembleru nemela ani to stesti vyher na zacatku a o to vic moz soutezivosti jsem chtela uz konecne vyhrat. Leta na bingu bych jeste nebrala hako devastuji z pohledu financi (20kc za tiket na cca 10 min hry) ale toho casu? Prosedeli jsme tam mladi a spousta kamaradu z okoli ktere jsem tam nalakala taky vsichni propadli. Zlom ovsem nastal kdyz kamaradka pribehla ze jeji pritel ma na bedne 30000 coz pro me byla vyhra nepredstavitelna (nejvetsi vyhra doposud 5tisic v nejake premiove hre). Oci na vrch hlavy a uz jsme to zkouseli. To byla ma zkaza. Pote jsem jako student zadluzeny cca 100tisici a splatkami prevysujicimi me kapesne musela s pravdou ven (lichvari necekaji a nemaji slitovani). Rodice vse zaplatili a rok jsem u nich zila a byla pod dohledem a nehrala. Pote jeste tak dva roky jsem zadnou instituci nenavstivila. Jednou ale kamos navrhl jit opet zkusit bingo a ja podlehla. A dalsi maraton a zkaza byla na svete. Podotykam ze nejsem agresivni hrac, moje max sazka na bedne je 20kc, vzdy davam jen 200kc do strije a vybiram litr. Presto jsem tam kde jsem a dluhy vysoke. Muj pritelel take hraje (ke hre jsem ho privedla ja) Zlom kdy jsem si vazne priznala jak na tom jsem bylo diky velkym splatkam pomalu se blizicich hranici vyplaty a to ze pritel prohral 5tisic za vecer a to i na nej je vazne dost. Litame v tim oba a ja to chci zastavi - vim ze pritel je psychicky slabsi a on by to nezvladl. Je za 5 min 12. Sve rodice nemuzu opet zklamat a priznani neprichazi v uvahu. Vse si platim, nikdy se nespozdim se splatkou a mame krasny dum o ktery vych nerada prisla (hypo taky musime splacet).

Gamblerka (Čt, 14. 1. 2016 - 14:01)

Ahoj vsichni co se potykate s gamblerstvim. Prave jsem docetla celou historii teto diskuze a nasla se ve vsem. Na diskuzi jsem narazila intenzivnim hledanim pomoci. Konecne po xletech hrani si dozu rici - jsi patologcky hrac a gambler. Za tech 14 let co jsem zacala hrat jsem prohrala tak 1,5 milionu, dnesni muj dluh z cisteho hrani cinni kolem 700 tisic. Mam dobrou praci, jsem Vysokoskolak v oboru finance a presto jsem si neumela poradit.

Lemog (Čt, 14. 1. 2016 - 06:01)

Ahoj všem: 123. den bez gamblu a cigaret

Lemog

Lemog (St, 13. 1. 2016 - 06:01)

Ahoj všem: 122. den bez gamblu a cigaret

Lemog

Petr Brno (Út, 12. 1. 2016 - 22:01)

Ale jistá tvrdost musí být, to je jasné.
Těžko radit. Já vím že jsem na ten boj sám. Sám to musím porazit.

Petr Brno (Út, 12. 1. 2016 - 22:01)

Pro A. Sklenarova:
Vezmu to z jeho pohledu (pokusím se o to...)
Když se moje přítelkyně dozvěděla, jaký mám problém, tak jsem myslel že dostanu infarkt. Když mi dnes vyčte, že hraji, tak jsem nevrlý a říkám, že to mám pod kontrolou. Když mi řekne: "snaž se, já ti věřím a jsem s tebou" tak mi to pomůže. Ale jen psychicky. Když mi dodá "ale pro tvoje dobro tě trošku budu kontrolovat, abys v tom nebyl sám" tak se cítím ještě líp, protože vím, že jsem pod kontrolou a něco mě nutí se víc snažit (nenadává mi, takže ani není důvod aby jsme se hádali... a vím že mi hlídá očkem finance takže s nemůžu dělat co chci což bych jako gambler normálně dělal)

Petr Brno (Út, 12. 1. 2016 - 22:01)

Jak jsem dospěl k mému rozhodnutí: Seděl jsem u toho včera do 2 do rána a bylo mi jedno kdo hraje. Chtěl jsem hrát a sázet. Už se chci normálně vyspat a nebýt otrok sám sebe.
Moje historie: 7 let automaty. 1 rok sportka, sazka a ruleta.
2 roky sportovní sázky. Prvních 8 let brutální prohry. Poslední 2 roky malé hraní, ale gambel snad ještě větší, co se týká času.
Prostě učebnicový příklad.
Chlapi držte se. Jinak můj boj teprve začíná....

Petr Brno (Út, 12. 1. 2016 - 22:01)

Takže dnes první den bez hraní

Petr Brno (Út, 12. 1. 2016 - 22:01)

Já to věděl už z AG ale potřeboval jsem na to tzv. přijít sám.
Jinak když už jsem tu začal psát, tak Vás všechny budu informovat i sebekriticky, jak to jde.

Petr Brno (Út, 12. 1. 2016 - 22:01)

A polointeligentní nejsem. Jednu Vysokou školu mám už pár let úspěšně za sebou :) Ale souhlasím s tím, že když to zpětně čtu, tak vidím, že člověk pod tíhou závislosti dokáže spadnou opravdu hluboko. PS: Hrát občas a za mále je pičovina. Hrát se nesmí vůbec.

Petr Brno (Út, 12. 1. 2016 - 22:01)

Odpoved pro Honzu:
Když jsem tu dvakrát psal, tak jsem psal z mobilního telefonu a byl jsem popitý (psal jsem to v podstatě v hospodě u piva).
Jinak hlásím, že jsem dnes ráno požádal přítelkyni aby mi změnila heslo do sázkovky a aby občas zkontrolovala, že jsem nepožádal o jeho změnu. Jsem hrdý že jsem dva roky neudělal průser, t.j. omezil hraní a je čas s tím definitivně seknout. Do léčebny nemůžu, protože bych ohrozil střechu nad hlavou těch, na kterých mi záleží (velké splátky, potřeba platit byt atd.). Pokud se nepovede abstinence, připouštím léčebnu. Nedělám to kvůli předsevzetí, prostě to tak ted vyšlo.

Lemog (Út, 12. 1. 2016 - 06:01)

Ahoj všem: 121. den bez gamblu a cigaret

Lemog

Lemog (Po, 11. 1. 2016 - 06:01)

Ahoj všem: 120. den bez gamblu a cigaret

Lemog

Reklama

Přidat komentář