Reklama

Gamblerství

Martin (So, 28. 11. 2015 - 10:11)

No tak to tedy zasnu a Praha...Konečně nějaký dobrý zákon. Držím ti palce!

Lemog (So, 28. 11. 2015 - 09:11)

Ahoj všem: 76. den bez gamblu a cigaret

Lemog

Lemog (Pá, 27. 11. 2015 - 19:11)

No tak to tedy zasnu a Praha 4 uplne bez heren a kasin - HURAAAA

Lemog

Lemog (Pá, 27. 11. 2015 - 19:11)

Ahoj všem: 75. den bez gamblu a cigaret

Lemog

Lemog (Čt, 26. 11. 2015 - 19:11)

Ahoj všem: 74. den bez gamblu a cigaret

Lemog

Lemog (St, 25. 11. 2015 - 19:11)

Ahoj všem: 73. den bez gamblu a cigaret

To Tragik: Zdravim, se to pekne rozjizdi - Rusko - Turecko : to kluci nevi, ze potrebujeme k abstinenci klidecek?...Konec srandy - dalsi uspesny den abstinence za mnou, bazeni zadne az podezrele klidne ovzdusi. Tragiku, aby jsi dobre rozumel, proc jsem zvolil nebo nezvolil PL, AG apod : neopiram svou sanvci o pribehy a zvoleni strategie kohokoliv - libi se mi ovsem velmi, ze jsem se tady docetl , ze to lze zvladnout svepomoci a tak jsem si na zaklade svych vlůastnich zkusenosti s recidivou, bazenim, spoustecem apod zvolil cestu samolecby stim, ze si z kazde metody vyberu to, co mi nejlepe vyhovuje a s cim mohu pracovat ve svuj prospech k uspesne abstinenci. Neni mym cilem abstinovat rok, dva nebo pet a pritom mit bazeni a celou dobu se obavat , ze kdykoliv muzu podlehnout. Chci docilit absolutniho oprosteni - se jakekoliv myslenky na ruletu a proto jsem zvolil system, ktery si myslim , ze v mem pripade muze mit uspech.
Kazdy clovek je jiny , ja u sebe citim, ze ac by mi AG neublizilo, zatim navsteva AG nezapada do meho planu samolecby, nevylucuji, ze v urcite fazi muzu zmenit nazor a vyuzit AG jako doplnek lecby pri abstinenci. Chtel bych aby to nebylo nutne, zatim jsem tuto otazku neuzavrel. Napr. hospitalizace v PL. No ted budu mit opravdu dobrou prilezitost vzdalene vyzvedet a mit takrikajic informace z prvni ruky a to z tohoto duvodu: mam kamarada, ktery prave nastoupil do PL na protialkohol lecbu, velmi jsem se zasadil o to aby tam nastoupil, protoze co s nim ten chlast delal....desne.....protoze nikdo v mem okoli nevi , ze jsem gambler ( nemame to napsano na cele, ze ), a pusobim sebejistym a vyrovnanym dojmem a v pripade problemu se na me kam,aradi s duverou obraceji, zaridil jsem mu tedy tuto hospitralizaci, ............alkoholismus a gamblerstvi si myslim , ze se leci na stejnem oddeleni, budu tedy vyzvidat, jak to tam chodi a podporovat ho v lecbe - tam zadna jina moznost nez hospitalizace nebyla, jedine odriznout od alkoholu - snad to dobre dopadne.
U me zatim ta zdrava cast mozku funguje , nikomu ovsem nevymlouvam, ze by gambler nemel absolvovat PL, a nikomu nemuzu zazlivat ze prosazuje na sobe vyzkousenou a uspesnou metodu lecby - u tebe AG...moc ti v tom fandim, aby to pro tebe melo ty ucinky, ktere ocekavas.

S tema penezma u sebe : pokud by jsi se koukl, co jsem tady psal , kdyz jsem na doktorku zacal chodit....bylo to ohledne penez asi takto:kamaradka mi zridila ucet , ke kteremu mam platebni kartu a je to zarizeno tak, ze na ucet muzu vkladat na prepazce nebo pres bankomat, nemam vsak opravneni vybirat na prepazce nebo z bankomatu, nemam pristup k netovemu bankovnictvi, mohu pouze pouzivat platebni kartu a dnes se da platit kartou temer vsude, takze muj plan byl takovy, ze staci kdyz vsechny penize z vyplaty odnesu do bankomatu a mam po starostech a bazeni.....takto jsem to udelal hned ze zacatku abstinence ale na pripominku jednoho ze zde diskutujicich ze to neni reseni, abych do konce zivota mel vsechny penize jen na karte a ze pokud u sebe nebudu mit nejake penize, nezjistim, jak to s tim bazenim je, ted odnasim vetsinu penez do bankomatu ale doma si nechavam nekde kolem 6000 se kterymi normalne platim po obchodech a muzu rict, ze zatim zadne bazeni a to se stava ze mam u sebe treba i 20000 a nebylo zadnou vyjimkou, ze jsem dokazal nekolik desitek tisic prohrat , jako kdyby to ani nebylo platidlo.

Dva a pul mesice nehraji, bazeni mam v porovnani s minulosti velice slaboucke a kratke - zatim zahanim spolehlive. A prave proto, ze jsem gambler mnoho let a mam za sebou recidivy, vim, ze musim byt ve strehu.........cerpam informace a motivacio, kde se da - treba i v tramvaji..........uz dva mesice jezdim misto autem tramvaji - koukam na lidi

To Mirek Brno: zdravim...........koukam na lidi a trochu je obiram, lehce si ukrojim ani to nepoznaji, beru si abych potom mohl davat........

Lemog

Mirek Brno (St, 25. 11. 2015 - 18:11)

A kdo jsi Brňáku?:)

brnak (St, 25. 11. 2015 - 14:11)

Mirka brno znam z ag brno pred asi 5 roky. Hodne uprimnej s ranar, ale jedinej kdo v tom byl hodne a dostal se z toho. Znama brnenska postavicka driv silnej hrac co prohral nesmysl. Jeden kamarad ho zna z pokeru a grandu a tak potvrzoval, ze fakt ma dum a je pri penezich. No ja sam obcas ulitnu a sem v dluzich a exekucich. Sch jo.

Také (St, 25. 11. 2015 - 10:11)

si myslím,že jen málokdo to zvládne sám.Důležité je chtít a pokud jdete na léčení s doporučením,nebo to máte soudně nařízené,jako třeba u alkoholiků,pak ani ta léčba nepomůže,ale každopádně věřím,že vám to něco dá a po druhé už tam jdete sami a pak to právě pomůže.Záleží také na vůli,takže můžou být jedinci,kteří to sami zvládnou.Stejně je to závislost jako každá jiná,takže už do smrti se tomu musíte vyhýbat.

Tragik (St, 25. 11. 2015 - 08:11)

Ahoj,

no podle mého názoru nesmysl. Také jsem se setkal s množstvím gamblerů a ti co abstinují kolem dvou let a déle rozhodně nejsou žádné mrtvoly, trosky a neustálým baažením se musím smát :)

Oproti tomu neznám (osobně) jediný případ toho kdo to zvládl sám. Jednoho znám co neabsolvoval léčbu a šel trochu jinou cestou. Chodil první asi rok snad 4x týdně právě na skupiny. Nyní chodí asi jednou za čas jak mu to vyjde ale chodit chce pořád. Je to btw člověk který mě svýmm příběhem hodně nakopl.

tak si užijte další krasný abstinenční den :)

Sí ja...

Mirek Brno (Út, 24. 11. 2015 - 22:11)

Ahoj, mrknu abych podpořil Lemoga a dobře se to tady rozjíždí.:) Potvrzuji, že nechodím do brlohu, že sem za 26 měsíců neměl žádné bažení a destruktivní závislost na hazardu mi nic neříká. A to sem byl těžší případ než Lemog. Nevidím důvod, aby to nezvládl také. Lidí co chodili na AG a absolvovali léčebnu jsou spousty a drtivá většina z nich recidivuje a nebo přežívá jak chodící mrtvoly s neustálým bažením.

Tragik (Út, 24. 11. 2015 - 13:11)

Za mne represe málokdy něco řeší. V zájmu všech by měla být dost stížená dostupnost. Plus bych uvítal možnost se z hazardní hry globálně sebevyloučit.

Zrušit (Út, 24. 11. 2015 - 13:11)

všechny automaty,rulety a hned by bylo po problémů.Jen si tak říkám,že někdo to má tolik v sobě,že jestli by potom nevyhledával něco jiného.Třeba karty,kostky v hospodě.

Tragik (Út, 24. 11. 2015 - 11:11)

No vidíš.. sám pochybuješ zda ten člověk nekecal ale celou svojí šanci opíráš o virtuální možná kecající gamblery :o)

Navíc oba výše zmiňovaní mohou touto dobou už být opět někde v brlohu a točit automaty. To už se nedovíš.

Pokud tě na tu skupinu dostanu.. budu rád. Nemůže ti to uškodit. Jen pomoci. Zjistíš že:

Všechny příběhy jsou v mnohém stejné.
Všechny myšlenky o naději, kontrole, zoufalství atd. jsou stejné.
Drtivá většína nakonec dospěla k tomu samému a to je to že v současné době jim jejich mozek neumožní to zvládnout. Hrdinství není to zkoušet. Hrdinství je si to přiznat.

Ani já nechci do konce života chodit s padesátikorunou. BTW teď mám asi 150 u sebe :)

Až se na to budu cítit třeba zvladnu i víc. Mám před tím respekt. K tomu bankomatu už nemusíš dojít!

Dovol jseden příměr.. jsi jako člověk který se právě rozhodl stát se akrobatem. Nemáš s akrobacíí žádnou zkušenost ale rozhodl jsi se přejít mezi dvěma mrakodrapy po napjatém laně. ano může se to povést ale padneš-li může tě to stát život. Nikdo totiž nevíme kolik pádů ještě přežijem.

Navíc abych pokračoval v příměru.. někdo ti říká:

"chyť se aspoň toho lana vedle.. a ty na to..
"ne to nepotřebuju.. a víte co? Zavažte mě oči"

No nic Lemogu.. budem asi válčit sami dva. Tak se zase měj a drž se. I přes moje rýpance si nejvíc ze všeho přeju abychom ani jeden už neselhal. Aby už nikdo neselhal.

Lemog (Út, 24. 11. 2015 - 10:11)

Ahoj všem: 72. den bez gamblu a cigaret

To Tragik: Zdravim a musim konstatovat, ze to , ze chodis na AG ti dava moznost porovnavat, tuto moznost ja nemam a jsem rad, ze sem davas sve komentare a postrehy. Je videt, ze jsi tu diskuzi taka cetl a zminujes tzv. "nejsilnejsi generaci" pusobici zde na doktorce, me jeste napada, ze do teto generace patril Zdenda, Rybíz, Pavla xy, nasledoval Murat a dalsi ale to uz byla zlata doba diskuze pryc.

Ano, jednim z mnou myslenych je MIK. Jisteze nikdy neni jiste, zda gambler zde pisici opravdu abstinuje, to se asi nikdy nikdo nedozvi, v tomto jsou skupiny nenahraditelne a jeste chvili udavej sve argumenty a ja uz bezim na pavlak:-))),nicmene ja jsem se v dobe sveho rozhodnuti seknout s tim nadobro zacetl do teto diskuze a muzu rict, ze mi to hodne dalo, mam zkopirovanych nekolik prispevku, ktere me velmi oslovily a muzu se k nim kdykoliv vratit a hledat myslenky pisatele, pisou to autenticti gambleri, ma to neco do sebe a ja z tohjo cerpam inspiraci a motivaci k abstinenci.
MIK - ano, aktivnbe tady prispival v roce 2007 asi pul roku, tomu by odpovidalo cislo 170....potom si vzpomionam, ze nekolik let nato asi v roce 2010 tady sem tam prispel a pak uz se neobjevil.
- myslim ze psal, ze ma slabe bazeni ale vicemene mas pravdu, ze bazeni a vsichni gambleri znaji silne bazeni, tak o tom se nezminoval, ...nevim, jaky mel na to system, treba se nekdy k jeho prispevkum vratim a budu hledat
-take u sebe nosim vetsi hotovost a nemam problem - vim , ze je to riskantni, vim, ze bych to nemusel ustat ale nechci do konce zivota mit v kapse 50 kc.....tak toi zkousim a v tuto chvili si verim, pokud by prislop bazeni - okamzite vsechny penize odnasim do bankomatu
ja uz mam psychology za sebou a nic uz by mi to nedalo, take je ted nenavstevuji
-splacet 30000 se da . mohu potvrdit z vlastni zkusenosti,
- zmlatil veritele is azbukem - to je podivne
-s tou ip adresou to prestrelil - evidentne zde psal pod vice nickama a v tu chvili jsem mu taky prestal neco verit ale gambler to jiste je , jinak by nemohl tak vecne popisovat okolnosti, zvyky, recidivy a vubec vse kolem gamblu
Takze ano, MIK je jednim z nich a ja si z toho co zde napsal vybiram to, co me muze nejak obohatit v mem boji.

Druhy, ktery uspesne abstinuje bez PL je MIrek Brno, ten tady psal nekdy asi mezi 2011-2013.

zajimalo by me, jak se dnes maji ti, co tady prispivali, prave napr Igor s Lenkou - to jsou velmi prinosne komentare jak pro gamblera, tak pro partnery gambleru, tuto diskuzi vlastne zalozila Andy- partnerka gamblera..........bohuzel jsou tady i pribehy s tim nejhorsim koncem..............

tak kde jsou vsichni gambleri apartneri gambleru?

Lemog

Tragik (Út, 24. 11. 2015 - 09:11)

Dobré ráno.. budu tedy pošťouchávat dál.

Lemogu, i já jsem přečetl celou diskusi. Pověz mě víc o těch dvou co to dokázali svépomocí?

Já jsem totiž nic takového nepostřehl. Jestli myslíš MIKa, který sem před lety chodil tak já tomu příběhu prostě nevěřím. Nezlob se na mě ale mám li postavit na váhy jeho příběh a příběhy které poslouchám každý týden na AG tak prostě věřím klukům ze skupin.

Pokud se sem Mik občas ještě podívá snad mě odpustí tohle shrnutí ale ty jsi to četl tak uznej sám:

Kluk kolem 27mi let.
Nadprůměrné statisícové výdělky.
X let v kasinu
Rozhodl se přestat hrát sám o sobě.
Psal jsem asi do 170ti dnů od posledního hraní.

A nyní k jeho superschopnostem:

za celou dobu neměl bažení protože si prostě řekl že ho mít nebude.
U sebe nosil větší hotovost a neměl probém.
Nechodil ani k psychologovi - naopak rozebíral ostatní.
Opustiil dobře placenou práci aby tím "prošel jako obyčejný člověk"
I tak dokázal zvládnout splátky třeba 30tisíc za jeden měsíc.
Zmlátil věřitele, který si přivedl jako ochranku nějakýho rusáka co měl kriminální minulost. Zmlátil je tak že je odvezli do nemocnice.
Během 15ti minut tu zjistil IP adresu nějakého anonyma a odhlalil část jeho totožnosti. Anonym poté řekl jen "tos posral" a zbaběle utekl.
během toho všeho ještě bojoval se zákeřnou nemocí.

Hele já nevím co je pravda a co ne, ale jak jsem řekl. Dám li na váhu tenhle příběh a příběhy které slýchám pravidelně nyní tak neobstojí.

I kdyby ano.. s takovýmto superčlověkem se měřit nechci.. na to nemám.

Nevím koho si myslel jako druhého ale závěrem jedna zásadní věc:

PÍŠEŠ ŽE TO ZVLÁDLI. JAK TO VÍŠ? TO JESLTI TO GAMBLER ZVLÁDL SE VÍ BOHUŽEL AŽ PO JEHO SMRTI.

Tak se měj a piš.. třeba to tu vzkřísíme a vylákáme ostatní...
Igora s Lenkou - neskončili nakonec spolu?
Toxiho - drží se?
MIKa - ten mě to nandá
MÁMU - třeba už nechodí protože se syn srovnal a žijí normální život..

A další..

Lemog (Po, 23. 11. 2015 - 19:11)

Ahoj Tragiku,

zdravim a bez ironie jsem rad, ze jsi se tady objevil, kdy se potkame na pavlaku nevim, zatim se nic nezmenilo na tom, ze AG nezavrhuji ale ani AG zatim neplanuji.

Pokud mas pocit, ze jsme se dostali do pře, ja takovy pocit nemam, rad si poslechnu nazory, navrhy, doporuceni, zkusenosti jinych gambleru, nezavrhuji zadnou metodu lecby, v tuto chvili mam ovsem svuj plan samolecby. Nezlobim se, naopak - takove lehke postouchnuti , ze se to bez lecby neda zvladnout me nakopava a motivuje a utvrzuje v tom, ze jsem v tuto chvili zvolil spravnou volbu. Tady na doktorce, kde jsem jednim dechem precetl celou diskuzi a velmi vsem gamblerum taktez doporucuji precist, kdy tato diskuze trva 15 let a cita pres 4500 prispevku, tak za celou dobu existence teto diskuze jen 2 gambleri dokazali prestat bez hospitalizace v PL, kazdy jinou metodou, to me motivuje a chci byt treti.

Ja take vim, ze prijde bazeni, zazil jsem to hodnekrat, tentokrat si myslim , ze jsem pripraven celit ataku a se stejnou intenzitou budu "Z" vracet udery . Brzy postoupiom do dalsiho kola sve lecby a to tim, ze podstoupim holotropni dychani. Budu na sobe systematicky pracovat a bojovat - vim, ze jde o zivot, co si budeme povidat............nedam se zviklat

I ja tobe Tragiku preji hodne zdaru ve tvem boji, ktery zahrnuje AG - nevylucuji, ze se tam nekdy muzeme potkat, pokud by vse slo podle mych planu, - ten AG zatim nezahrnuje

Taktez gratuluji k mesici abstinence, jen tak dal

Lemog

Lemog (Po, 23. 11. 2015 - 19:11)

Ahoj všem: 71. den bez gamblu a cigaret

Lemog

Tragik (Po, 23. 11. 2015 - 17:11)

Ještě vysvětlení.. snad se Lemoga nedotknu.
Byli jsme již ve při na jiném fóru kdy jsem mu tvrdil, že to sám zvládnout nemůže. Respektive že je příliž malá pravděpodobnost to zvládnout sám. A že celý jeho alternativní postup může jít do pekel což je riziko, které je zbytečné podstupovat.

Já vím o čem mluvím.. já se léčil a přestal chodit na skupiny a během pár měsíců to šlo do kopru. Byl jsem stejně nadšený jako ty. Nyní se mě snad to myšlení trochu přeskládalo.

Mám k tomu veliký respekt. Nehodlám riskovat ani tím že doléčení zanedbám ani tím že u sebe budu nosit peníze. Někteří tu psali že se chtějí vyléčit a nechodit okolo heren tak aby se jim zvedal žaludek.

Já vím že se nevyléčím. Nikdy nebudu uplně zdraví ale tu mrchu krmit už nebudu (myšleno závislost). A popravdě pokud nastane den aby se mě okolo heren nezvedal žaludek tak zdvojnásobím své úsilí v negativní motivaci aby tomu zase tak bylo.

Lemogu, neber to zle že ti nefandím. Jen mám strach. A myslím že to za život nestojí.

I tak si tu hodlám číst tvé příspěvky a číslovky a sem tam hodím svoje..

32. Dnů nehraju. Dřív jsem říkal že víc ale tím že jsem si prošel účty a udělal pořádek jsem zjistil že si to nepamatuju správně. Taky zajímavé.

27. Dnů nepiju žádný alkohol. Ne kvůli hraní. Propojené jsem to já neměl ale když životní změna tak životní změna!

Třeba Tě dostanu párkrát na AG nebo dokonce na řízenou skupinu přímo k panu Nešporovi. :)

Tragik (Po, 23. 11. 2015 - 17:11)

Ahoj Lemogu a všichni. Tak už jsem tu taky.. jsi rád? :o)

Jak se držíš a kdy se potkáme na pavláku na AG? :o)

Reklama

Přidat komentář