Reklama

Gamblerství

Lemog (St, 7. 10. 2015 - 20:10)

citace:

"V podsatatě se dá říct, že pokud hráč hraje, tak vyčítá, obviňuje své okolí ze své situace. On totiž věří v to, že jeho situace ve hře se otočí....a to musím říct z vlastní zkušenosti. Tzn. každý, kdo mu odmítne finančně pomoci, ať už udá důvod pro půjčku jakýkoli, ho vlastně nemá rád, nezáleží mu na něm. S tím také své okolí vydírá. Velmi často také tvrdí, že hraje proto, aby se odreagoval a zapomněl na to, jaké příkoří mu ten, či onen provedl tzv. vypnul...samozřejmě je to hloupost. Je to jakoby za vámi přišel narkoman, který má zrovna absťák, sotva chodil, upocený, rozuměli by jste mu každé třetí slovo a tvrdil vám, že nutně potřebuje peníze na to, aby je mohl poslat na konto "pomozte dětem", nebo je nutně potřebuje proto, že musí zaplatit dluh dealerovi, jinak ho zabije...a protože on s fetem chce skončit, tak musí nejdřív zaplatit, aby měl už klid. No a Vy mu přece pomůžete ne, když ho máte rádi...S hráčem je to úplně to samé, jenže o to těžší, že díky frekvenci lhaní a tomu, že závislost se fyzicky natolik navenek neprojevuje jako u narkomana, je těžší rozpoznat-objevit realitu. Hráč zajde téměř kamkoliv, aby získal peníze na hru. Jak už tady bylo mnohokrát napsáno...pokud chcete hráči pomoci (a on sám v nápravě dělá správné kroky), nikdy mu peníze nedávejte do ruky. Pozor také na placení soukromých dluhů věřitelům...častokrát jde také u aktivních hráčů o domluvu s nějakým "kamarádem"...a za chvilku je opět na hru. Gambler se prostě nezastaví před ničím nemorálním, ovšem samozřejmě jen vyjma toho, co mu jeho strach dovolí, nebo ne. Proto někteří hráči dokážou např. vykrást banku a jiní ne, za to dokážou např. obalamutit (okrást)svou mámu, tátu, ženu bráchu...což ponechám na každém z nás, co je větší svinstvo.
Dnes se asi zde vyjadřuji trochu jinak, než obvykle, nějak nemám den, ale vším co jsem napsal, jsem jenom chtěl říct, že hráč je prostě nemocný člověk. Je to asi jakoby za vámi přišel syn, který má rakovinu plic a chtěl po vás cigarety....jenom s tím rozdílem, že jeho osud nezáleží oproti gamblerovi už jenom na jeho vlastní pomoci. Tím nechci říct, že každý aktivní hráč dokáže přestat sám, bez pomoci, ba naopak většina to nedokáže, ale oproti člověku nemocnému rakovinou má tu výhodu, že když opravdu nechce důsledky své nemoci zhoršovat, tak je může změnit z minuty na minutu, kdežto člověk s rakovinou musí čekat a věřit.
Závěrem-moje subjektivní poučení, za kterým si jakožto abstinující gambler stojím je: Pokud hráč někomu vyčítá, že je příčinou jeho problému, zaručeně ještě nenastoupil na cestu abstinence."

Jarka (St, 7. 10. 2015 - 20:10)

Ahoj ja mam zkusenost se svym kamaradem ktery leta hraje v casinu prohrava vsechno I svuj zivot vsechny kamarady co Mel prisel o rodinu ale zase nekrade chodi chudak poctive do prace a pak kazdou vydelanou korunu odnese jak robot do kasina a uz jsme zkouseli vsechno I ze jsem mu schovala penize ale on skratka po par tydnech to vzdal .Protoze je Sam nema nikoho tak on nemuze jit se lecit kdo by ho zivil nevim jak pomoci

Jarka (St, 7. 10. 2015 - 20:10)

Ahoj ja mam zkusenost se svym kamaradem ktery leta hraje v casinu prohrava vsechno I svuj zivot vsechny kamarady co Mel prisel o rodinu ale zase nekrade chodi chudak poctive do prace a pak kazdou vydelanou korunu odnese jak robot do kasina a uz jsme zkouseli vsechno I ze jsem mu schovala penize ale on skratka po par tydnech to vzdal .Protoze je Sam nema nikoho tak on nemuze jit se lecit kdo by ho zivil nevim jak pomoci

Jarka (St, 7. 10. 2015 - 20:10)

Ahoj ja mam zkusenost se svym kamaradem ktery leta hraje v casinu prohrava vsechno I svuj zivot vsechny kamarady co Mel prisel o rodinu ale zase nekrade chodi chudak poctive do prace a pak kazdou vydelanou korunu odnese jak robot do kasina a uz jsme zkouseli vsechno I ze jsem mu schovala penize ale on skratka po par tydnech to vzdal .Protoze je Sam nema nikoho tak on nemuze jit se lecit kdo by ho zivil nevim jak pomoci

Jarka (St, 7. 10. 2015 - 20:10)

Ahoj ja mam zkusenost se svym kamaradem ktery leta hraje v casinu prohrava vsechno I svuj zivot vsechny kamarady co Mel prisel o rodinu ale zase nekrade chodi chudak poctive do prace a pak kazdou vydelanou korunu odnese jak robot do kasina a uz jsme zkouseli vsechno I ze jsem mu schovala penize ale on skratka po par tydnech to vzdal .Protoze je Sam nema nikoho tak on nemuze jit se lecit kdo by ho zivil nevim jak pomoci

Jarka (St, 7. 10. 2015 - 20:10)

Ahoj ja mam zkusenost se svym kamaradem ktery leta hraje v casinu prohrava vsechno I svuj zivot vsechny kamarady co Mel prisel o rodinu ale zase nekrade chodi chudak poctive do prace a pak kazdou vydelanou korunu odnese jak robot do kasina a uz jsme zkouseli vsechno I ze jsem mu schovala penize ale on skratka po par tydnech to vzdal .Protoze je Sam nema nikoho tak on nemuze jit se lecit kdo by ho zivil nevim jak pomoci

Jarka (St, 7. 10. 2015 - 20:10)

Ahoj ja mam zkusenost se svym kamaradem ktery leta hraje v casinu prohrava vsechno I svuj zivot vsechny kamarady co Mel prisel o rodinu ale zase nekrade chodi chudak poctive do prace a pak kazdou vydelanou korunu odnese jak robot do kasina a uz jsme zkouseli vsechno I ze jsem mu schovala penize ale on skratka po par tydnech to vzdal .Protoze je Sam nema nikoho tak on nemuze jit se lecit kdo by ho zivil nevim jak pomoci

Jarka (St, 7. 10. 2015 - 20:10)

Ahoj ja mam zkusenost se svym kamaradem ktery leta hraje v casinu prohrava vsechno I svuj zivot vsechny kamarady co Mel prisel o rodinu ale zase nekrade chodi chudak poctive do prace a pak kazdou vydelanou korunu odnese jak robot do kasina a uz jsme zkouseli vsechno I ze jsem mu schovala penize ale on skratka po par tydnech to vzdal .Protoze je Sam nema nikoho tak on nemuze jit se lecit kdo by ho zivil nevim jak pomoci

Jarka (St, 7. 10. 2015 - 20:10)

Ahoj ja mam zkusenost se svym kamaradem ktery leta hraje v casinu prohrava vsechno I svuj zivot vsechny kamarady co Mel prisel o rodinu ale zase nekrade chodi chudak poctive do prace a pak kazdou vydelanou korunu odnese jak robot do kasina a uz jsme zkouseli vsechno I ze jsem mu schovala penize ale on skratka po par tydnech to vzdal .Protoze je Sam nema nikoho tak on nemuze jit se lecit kdo by ho zivil nevim jak pomoci

Lemog (St, 7. 10. 2015 - 19:10)

Ahoj všem: 24. den bez gamblu a cigaret

Lemog

Lemog (Út, 6. 10. 2015 - 19:10)

Ahoj všem: 23. den bez gamblu a cigaret

Lemog

Lemog (Po, 5. 10. 2015 - 20:10)

Ahoj všem: 22. den bez gamblu a cigaret

v tech malych hernach je to asi opravdu o strach pracovat jako obsluha, ja chodil do vetsich, bylo tam vzdy nekolik (2-4) zenskych jako obsluhujici servirky a minimalne 1 borec jako vyhazovac

Lemog

Jana (Po, 5. 10. 2015 - 08:10)

Ahoj Lemogu, je skvělé, že...Je to práce spíš opravdu pro muže,ženská aby se tam bála.I já jsem měla kdysi možnost tam pracovat,otevřeno 24 hod.nonstop,ale první co mě zajímalo,jestli tam se mnou někdo bude.Ne,proto jsem to nevzala.

Marie (Ne, 4. 10. 2015 - 21:10)

Ahoj všem: 21. den bez...Ahoj Lemogu, je skvělé, že nepiješ. A hlavně, že se držíš. Skvělý. Tak to opravdu věřím, že to dokážeš. Pro jistotu bych se vybodla i na ten tvrdý alkohol. Přeci jen...
Minulý týden jsem jedním dechem přečetla knihu Zfetovaná duše, o gamblerovi a později feťákovi, je to autobiografický deník, věc šílená, ale je zajímavé nahlédnout do duše gamblerovi. Přesně jak píšeš, ztrácel - i bez fetu, kterému propadl později, když už měl velké finanční problémy - pojem o čase, o realitě.

V práci jsem nebyla jako servírka, já nabírala sázky na sportovní zápasy, měli jsme v tom baru pobočku. Ze začátku jsem to dělala pro svůj zájem o téměř všechny sporty, ale asi po třech letech už jsem byla znechucená právě koukáním na ty trosky u rulety a automatů. Dva roky mi trvalo, než jsem se konečně rozhoupala a začala hledat novou práci. Podařilo se, teď jsem v práci šťastná.
Když můj kamarád vyhrál 600 tisíc na 6 sázenek, do 4 dnů to měla společnost zpátky. Jak se člověk zaháčkuje, vše to sázkovkám, automatům, ruletě vrátí. Nezažila jsem, že by někdo po vysoké výhře odešel a nevrátil se.
Strašně se během večera měnili charaktery hráčů. Hlavně když byli napití. Chtěli si ode mne půjčit z kasy, i mi vyhrožovali. Druhý den přišli s omluvou, ale za pár hodin se to opakovalo.

Jinak závislého gamblera jsem nejdřív nevnímala, nechtěla jsem to vidět. Když byl vyhozen 4 kluk - barman, už mi to šlo na nervy, jak je to možné, že ty prohry vidí, ale stejně do toho jdou a ještě si vezmou peníze z kasy majitele baru.

Obsluha baru nijak vyškolená není, bar si může pronajmout každý a hned se tam nacpou reprezentanti různých společností, takže mají na výběr jaké automaty si pořídí, nyní i jestli si koupí terminál sázkovky, atd. Pak jen naberou obsluhu baru a víc se nezajímají. Jde jen o prachy a čím víc závislých, tím lépe.
V sázkovce jsme školení měli, ale bylo to spíš kvůli naší bezpečnosti, než jak zacházet s "pacientem", který za den na sportovní zápasy vsadí i půl miliónu.

Byla to zajímavá zkušenost, ale už bych se do herny nevrátila. A jsem pro, aby byly tvrdě omezeny jejich počty.

Držím palce, ráda se sem budu dívat (i psát) a vidět, že jsi ok.
Marie

Jj, (Ne, 4. 10. 2015 - 20:10)

Kdybych třeba já pracovala...dej na Anonymku, ta má rady ze zlata. Jen je psychicky nemocná, jak správně píše její přítel Hanz. Píše na všechny diskuse, pokaždé pod jiným jménem, má problém s identitou.

Jana (Ne, 4. 10. 2015 - 18:10)

Kdybych třeba já pracovala v herně,tak sice by mi bylo líto těchto lidí,ale nijak bych to víc neprožívala,byla by to prostě moje práce a ti lidé si za to mohou sami,bohužel.Samozřejmě horší,pokud bych někoho znala,měla ho ráda,to už by bylo jiné.Jinak se držíš,tak v tom hlavně pokračuj,at ti to opravdu vydrží.Držím palce.

Lemog (Ne, 4. 10. 2015 - 08:10)

Můžu se zeptat: piješ...Ahoj všem: 21. den bez gamblu a cigaret

To Marie: Ahoj Marie, nepiji alkohol temer vubec, pivo a vino vubec a tvrdeho alkoholu vypiji za rok tak par deci pri nejake spolecenske prilezitosti. Vím, ze nekteri gambleri se gamblery stavaji po poziti alkoholu, toto neni muj pripad - nastesti.
Gamblerstvi je priserna zavislost, casto jsem si kladl otazku jak obsluhujici personal herny muze koukat na nas gamblery, kdyz je jasne, ze gambler stejne vsechny penize necha v herne.....ten gambler si to v te chvili neuvedomuje a konkretne u me je to tak, ze pri vstupu do herny se ocitam v jinem svete, ztracim pojem o case (i kdyz uz jsem si treba i na mobiulu nastavoval budik aby mi to zvonilo kazdych 20 minut), ztrácim pojem o hodnote penez a zajima me jen to vzruseni ze hry. A tak ja vnimam , ze jsem ovladan necim, cim nechci a ted uz chci abych "já byl já", protoze pri pobytu v herne "já nejsem já", je to jako z nejakeho hororu, kdy ti v hlave precvakne neco a ty to nemuzes ovlivnit a chovas se uplne jinak nez v normalnim stavu veci.

Tuto diskuzi zalozila pred 16 lety Andy, partnerka gamblera, scházely se tady partnerky gambleru i gambleri samotni, resily se tady problemy partnerek gambleru, nektere pribehy skoncily i smrti............ja si jen vzdalene dokazu predstavit, co proziva partner gamblera, ja nemam naturu na to, abych partnerku stahl sebou na dno gamblerskeho marasmu - se mnou to absolvuje pes, ten to snasi docela , docela v pohode

Jak vnímáš gamblera jako obsluhujici servirka v herne? Musis mit nejaky blok, aby jsi nevidela, neslysela? Delas to jen jako zamestnani pro penize ? Je prece jasne, ze vsichni v herne prohravaji. Absolvuji snad obsluhujici v hernach nejake skoleni jak se chovat ke gamblůerum?

Take obdivuji a gratuluji. že jsi sekla s kouřením, u mě to "bez cigaret" vyzníva tak jednoduše, dnes 21. den nekouřím a nedela mi to zadny problem, prvni 3 dny jsem se kroutil a ted uz jen parkrat za den prijde na mysl chut na cigaretu ale ta se da zahnat pomerne jednoduse

Lemog

jano (Ne, 4. 10. 2015 - 01:10)

dhc continus mam 2 cele balenia 60ng a 120 mg keby bol zaujem cena 1400kc/60mg 2800/120mg email: [email protected]

Marie (So, 3. 10. 2015 - 22:10)

Ahoj všem, 20. den bez...Můžu se zeptat: piješ někdy alkohol?
Pracovala jsem 6 let v sázkovce v baru - herně, viděla jsem hodně lidí, které hraní to dostalo na dno, dva si šli i "sednout". Ale také jsem viděla kluky, kteří s tím sekli. Jenže pár z nich mělo recidivu, právě když se opili. A už v tom jeli zase.
Jak si na tom ty? Jestliže nepiješ, věřím, že se z toho dostaneš. Klobouk dolů...

Mimochodem, v té herně jsem, po 15 letech závislosti na cigaretách, přestala kouřit. Bylo tam tak nahuleno, že mi z toho bylo zle. Takže přes 8 let jsem nešáhla na cigaretu a vůbec mi to nechybí, naopak.

Lemog (So, 3. 10. 2015 - 19:10)

Ahoj všem, 20. den bez gamblu a cigaret

Lemog

Reklama

Přidat komentář