Reklama

Děti a punčocháče.

Kubo (Po, 26. 8. 2019 - 08:08)

Prišiel som k Petrovi, chlapcovi ktorý ma mal doučovať matematiku. Zvonil som, ale nik mi neotváral. Skúšal som mu zavolať, ale nedvíhal, tak som čakal. Po chvíli dorazil a ospravedlňoval sa mi, že mešká. Odomkol dvere a vošli sme dnu. Pri vizúvaní som si všimol, že mal na nohách ponožky, ktoré vyzerajú ako pančuchy /bolo tu o nich písané/. Teda, bol som presvedčený, že gymnazista bude mať na sebe ponožky, určite nie pančuchy, hoci bol už dosť chladný november. Ja som tiež mal také ponožky a celkom rád som ich nosil. Usadili sme sa do obyvačky, Peter bol na moje prekvapenie veľmi milý a priateľský, vôbec nie taký, akého som si ho pamätal z leta. Pýtal sa ma čo mi robí problémy a uvaril čaj. Po naozaj kamarátskom rozhovore, sme sa pustili do matiky. Dokázal mi veľmi dobre vysvetliť, čomu som nerozumel. Začali sme rátať. Po chvíli povedal, že mu je teplo a bez zábran si zložil nohavice. Mne vypadli skoro oči s jamôk, na nohách nemal ponožky ako som si myslel, ale pančuchy. Neubránil som sa a opýtal sa ho, či ich naozaj nosí aj do školy. On sa zasmial a povedal, či nevidím, že ich má na sebe. Navrhol mi, že ak mi je teplo, mám sa vyzliecť aj ja. Ja som povedal, že mi je príjemne. Nasledovala otázka
či ja pančuchy nenosím? Lakonicky som odpovedal - občas a pokračoval som v počítaní príkladu.
Oči mi pod chvíľou zbehávali na jeho nohy v pančuchách. Ani vo sne by ma nenapadlo, že aj 16 ročný chlapec ich môže nosiť. Spoločne sme vyrátali príklad. Neubránil som sa otázke, že ako to berú jeho spolužiaci. On povedal, že normálne. Vraj keď bol prvák, tak padli nejaké poznámky, ale nič viac. Vravel, že tak ako niekto neznáša pančuchy on neznáša spodky. Pustili sme sa do ďalšieho príkladu. Zrazu som aj ja pocítil potrebu ukázať mu, že ich mám na sebe. Opýtal som sa ho, či mu naozaj nevadí, ak si aj ja vyzlečiem nohavice. Zasmial sa, že prečo by mu to malo vadiť, len ostal prekvapený, prečo mám na pančuchách podkolienky, pýtal sa ma či mi je taká zima, alebo ich maskujem. Povedal som mu, čo sa mi v škole stalo. Povedal mi, že aj on zažil podobné veci, ale nerobil si z toho ťažkú hlavu. Vraj nech si každý nosí to, v čom sa cíti dobre. Potom sme sa viac venovali téme pančúch ako matematike. Aj mi ukázal v skrini koľko ich má a že ak chcem, dá mi svoje z ktoré sú mu už malé. Skrsla mi myšlienka, čo ak tie pančuchy zoberiem a poviem mame, že som si ich kúpil a peniaze mi ostanú. Povedal som mu, že by som si ich aj zobral a pýtal sa, čo za ne chce. Zasmial sa, že nič. Plán na zbohatnutie začal vychádzať, vybral mi asi 4-5 kusov, ktoré mu boli malé. Na pančuchách bolo však vidieť, že boli nosené, tak to by som asi doma neobhájil, že som si ich kúpil. Moje pevné rozhodnutie, že ja s pančuchami končím bolo naštrbené. Záškodnícke plány na zisk peňazí prerušil telefón od mamy, kontrolovala ma, či som na doučovaní. Ja som jej povedal, že áno a povedal som jej aj o dare od Petra. Povedala mi, že keď skončíme, tak máme ísť do obchodu spolu a kúpiť mne aj Petrovi nové pančuchy. Tak sa aj stalo. Bol som rád, že išiel so mnou. Nevedel som ako by som ich sám kupoval. On však nechcel aby som mu pančuchy kúpil. Na ďalšie doučovanie som už išiel v pančuchách bez podkolienok. Tak isto aj do školy. Skamarátil som sa v škole aj s druhým Petrom - chlapcom ktorý pančuchy začal nosiť ako prvý. Nosil som ich potom až do 8 triedy - tie klasické detské a potom, už mi boli malé som začal nosiť hrubšie silonky a hladké bavlnené asi dámske.

Nikto (Po, 26. 8. 2019 - 13:08)

Pekný príbeh. Zaujímavé a vcelku dobre podané. Skús ešte niečo.

Kubo (Ne, 25. 8. 2019 - 19:08)

Ja som tiež v šiestej triede riešil, čo budem nosiť cez zimu, či pančuchy alebo spodky. Spodky som naozaj nemal veľmi rád, v triede mi v ních bolo omnoho teplejšie ako v pančuchách, vadilo mi, že sa z ních vyťahovali ponožky, aj to že guma na ponožkách mi otlačila kotník, podkolienk som nemal ani toľko a to bola na jednom mieste dvojitá vrstva, na druhej pančuchy v mojom veku som už pokladal za nie veľmi vhodný odev. Pár krát si pančuškári v predchádzajúcom roku vyslúžili ani nie tak posmech, ale poznámky na ich aj moju adresu padali. Mama mi povedala, že sa mám sám rozhodnúť, čo budem nosiť. Bolo jej jedno, čo to bude, ale určite si niečo musím pod nohavice obliekať, lebo do školy som to mal dosť veľký kus. Jeden spolužiak, už pančuchy začal nosiť, videl som to pred prezliekaním na TV, ale prebehlo to bez poznámok. Povedal som si, že možno si ich zoberiem časom aj ja, ale počkám na mamin príkaz. Ten našťastie stále neprichádzal. V škole bola štvrťročná konferencia a mame oznámila učiteľka, že z matikou som na tom dosť zle. Mama prišla z rodička dosť nahnevaná, a povedala, že mi vybavila doučovanie. Vyčítala mi, prečo som jej hneď nepovedal, že som nachytal toľko zlých známok a aby to nebolo dosť vynadala mi, že prečo sa poriadne neobliekam, do prania nedala túto jeseň ani jedny moje spodky ani pančuchy. Vraj ma pokladala už za samostatného a rozumného, ale bude ma musieť viac kontrolovať. Spýtala sa ma čo si oblečiem na druhý deň do školy. Povedal som pančuchy. Pripravila mi ich a chcela vedieť, čo mi má kúpiť na zimu. Ja som sa vykrúcal, že ešte neviem. Mamina reakcia bola prekvapivá, vybrala z peňaženky peniaze a povedala, keď nevieš ,tak si kúp sám čo chceš nosiť a okrem toho zajtrá ideš na doučovanie. Čierny večer pokračoval do čierneho dňa. Ráno som si obliekol pančuchy a išiel do školy. Celkom som zabudol, že v ten deň máme TV a ja som si zabudol úbor. Išiel som za telocvikárom a povedal som mu, čo sa mi stalo, že nechcem cvičiť, lebo sa necítim dobre, chcel potvrdenie od lekára, alebo správu od rodiča. Ja som mu povedal, že v čom je problém - on mi povedal, že si môžem vybrať, buď budem cvičiť v pančuchách, alebo dostanem poznámku. Po včerajšku som si ďalšiu jóbovku pre mamu nechcel dovoliť. Cvičil som v pančuchácha to viete, že poznámkami a posmeškami na moju adresu sa to len tak hemžilo. Pevne som bol presvedčený, že po doučovaní si kúpim spodky, pančuchy už na seba neoblečiem nikdy. Jediný kto sa mi nesmial bol spolužiak, ktorý pančuchy začal nosiť ako prvý, ale on mal tepláky. Nemal som ho rád, nebol to typ maznáčika, ale ani grázla ku ktorým som viac patril ja. Ale aj najlepší kamoši si na mojich pančuchách zgustli. Po škole som prišiel domov, chcel som si preobliecť spodky, ale zistil som, že sú mi malé. Nenatiahli sa tak ako pančuchy z minulého roku. Dal som si znova pančuchy ale natiahol som si na ne podkolienky. Nechcel som zažiť posmech aj na doučovaní, lebo to bol syn jednej našej známej - gymnazista.
Pamätal som si ho z predchádzajúceho leta, boli sme spolu na chate a dosť si ma vedel ako mladšieho doberať. So zamaskovanými pančucháčmi som sa vybral k známym. Dokončím nabudúce, ani som netušil, že sa tak rozpíšem.

Alias (Čt, 22. 8. 2019 - 10:08)

Dnes ráno jsem chtěl punčocháče nejdříve jsem chtěl bavlněné a nebo silonky nebyli ani jedny tak jsem dostal leginy byi mi nijak chladno mamka mi říkala že nijake nakoupí silonove punčocháče jak pro sebe tak pro mne nosím jakou koliv barvu silonek mimo červených žlutých atd. Číslo punčocháču mám minulý rok jsem nosil jedničky a teď to budou 2 a nebo 3 neboli S, M, L......

XXL (Pá, 23. 8. 2019 - 11:08)

No jó´!

Petr (St, 21. 8. 2019 - 13:08)

Většinou silonky, zpočátku její a teď už mi kupuje i vlastní. Přes zimu jsem měl párkrát na sobě takové ty hrubší, asi bavlněné. Bylo v nich dost horko. Předtím jsem punčocháče nosil asi jako každý, jako kluk na základce a možná ještě jako prvňák na střední škole. Pak už máma jejich oblékání nevyžadovala a přestal jsem je nosit.

Mirek (St, 21. 8. 2019 - 08:08)

Pánové a co tak zapojit fantazii, pokud selhává vaše představivost - punčocháče jsem přestal nosit asi v 10 letech. Také se u nás dědily. Mou zvláštností je, že na nich netrvala tak máma, ale táta. Ten je nosil jako kluk velice dlouho. Čas od času jsem je pomuchlal a hodil do špíny. Budil jsem dojem, že je nosím. Oblékal jsem je, jen když přišla nová várka dědictví aby se zjistilo, zda jsou mi dobré. Tak to pokračovalo beze změny. Přes zimu jsem nosil jen ponožky. Občas spodky. Na lyžařském jsem byl na pokoji z dvěma chlapci, oni měli punčocháče. Já jsem je měl sbalené, ale ani jednou jsem si je neoblékl. Oni mě přesvědčovali, abych nebyl hlupák a nemrzl, ať si je obléknu. Mně ale opravdu nebyla zima, možná trochu. Punčocháče které jsem měl ze sebou jsem jim daroval. Doma jsem řekl, že jsem je na lyžáku ztratil. Reakce doma byla, že mi koupili nové. No co, pomuchlať a hodiď do špíny. Jednou jsem přišel domů s holkou se kterou jsme začali kamarádit na lyžáku. Byli jsme doma sami. Něco jsem hledal ve skříni. Ona když spatřila moje punčocháče řekla ať si je obléknu. Já jsem to udělal, ale jsem jí říkal, že je nenosím. Pak udělala něco, co se mi velmi líbilo / trochu představivosti /. Pak jsme chtěli jít ven, trvala na tom, že si mám punčocháče nechat na sobě. Zjistil jsem, že bylo v nich opravdu docela příjemně. Tak je nosím dosud.

Petr (St, 21. 8. 2019 - 12:08)

Jo, to znám taky a to jsem si myslel, že moc takových případů nebude. Moje holka taky zpočátku chtěla abych si její silonky jenom vyzkoušel, pak aby jsem v nich byl párkrát doma, nebo v posteli. Pak mě promluvila abych je vyzkoušel taky na ven pod kalhoty a teď je snad nosím častěji nežli ona. Co ale neuděláte pro holku, když ona se taky snaží.

Nikto (St, 21. 8. 2019 - 12:08)

A nosíš iba silonky? Pred tým si pančušky nosil?

Vlasta (St, 21. 8. 2019 - 09:08)

Chceš říct, že Ti nebylo zima? A máma to nezistila? Použité punčocháče vypadají jinak jako jenom smuchlané.
A mimochodem, kolik Ti je?

Mirek (St, 21. 8. 2019 - 11:08)

Milá slečno nebo paní Vlasto. Kdyby si četla pozorněji, je to tam, píšu o lyžáku - bylo mi trochu zima. Nevím jaké prádlo dáváš do pračky ty, ale u nás do špíny jde spodní prádlo včetně punčocháčů po prvním oblečení. Slipy, boxerky, ponožky dávám na sebe jen jednou. Možná ty je nosíš týden, já ne. Pár krát padla poznámka a podezření, že punčocháče nenosím a jsou čisté, tak jsem se postaral, aby tak nepůsobily. Také se neptám na tvůj věk, zda a kdy si měla první petting. Pokud se ti základka zdá být skoro, tak varianta pro tebe střední škola. Pokud hledáš zajíčka v punčocháčích, toto není ta správná adresa, napíš číslo já se ozvu.

Stano (St, 21. 8. 2019 - 12:08)

Trochu silná káva, ale ako sa do hory volá, tak sa ozýva. Neľutoval si neskôr ten čas, kedy si pančucháče mohol nosiť a nenosil si ich? Stále nosíš detské bavlnené, alebo si presedlal na niečo iné. Ak som dobre pochopil, tváriš sa, že ich nosíš stále.

Vlasta (St, 21. 8. 2019 - 12:08)

Neříkam, že prádlo jde do praní špinavé a ušmudlané, ale punčocháče natažené na nohách jsou roztáhané, kolena vyboulené a hlavne tlapky jsou také roztáhnuté, no prostě nosené. Myslím, že spodní prádlo a také punčocháče by se měli měnit každý den. A určitě zajíčka v punčochačích nehledám. Určitě bych zistila, že mojí kluci neměli punčocháče. Já na punčocháčích netrvám, mojí kluci se slobodně rozhodují co si vemou do školy, ale bez teplého oblečení v zimě to by nešlo

Mirek (So, 24. 8. 2019 - 12:08)

Promiň Vlasto pokud jsem byl netaktní. Trochu mě namíchlo, když někdo chtěl kritizovat mou mámu. Tehdy měla velmi těžké období, řešila vážné zdravotní problémy. To aby ji zajímalo, jestli její povedený syn nosí punčocháče, nebo ne bylo absolutně . Pár dní před odchodem v nemocnici mi řekla - Mirku nikdy nelži, aby ses za to později nemusel stydět. Mně to všechno přišlo tak líto, punčocháče, ale i kopec jiných rošťáren které jsem udělal.

Nikto (St, 21. 8. 2019 - 08:08)

Palec hore.

Nikto (Út, 20. 8. 2019 - 23:08)

Tiež si myslím.

Seter (Út, 20. 8. 2019 - 22:08)

Mirku, mohol by si svoj príbeh porozprávať aj trochu obšírnejšie? Vyzerá byť zaujímavý. Dik

Senior (Út, 20. 8. 2019 - 13:08)

Já se narodil za války. Bylo nás 5 dětí a byli sme rádi, že alespoň máme co na sebe a něco do žaludku. Já ještě nosil punčochy na podvazky a někdy v 50-tých letech jsem dostal 1. punčocháče. Bylo to mnohem lepší na oblékaní jako punčochy. Nemusel jsem si natahovat nejdřiv podvazky a punčochy a pak trenky(abych mohl na záchod). Když mi maminka sehnala punčocháče, tak mi je všichni kluci záviděli. Dlouhy kalhoty se nosily až od měšťanky i to ne všichni. Tehdy se nosily pumpky. To byly kalhoty , které končily zapínaním, nebo gumičkou pod kolenem a byly dost široké. Nosily se k ním punčochy, nebo podkolenky a později i punčocháče. Punčocháče jsem nosil do 15 běžně a pak občas i do učení. Byly takové pískově hnědé a po každém praní se barva měnila, šedla.

Tom (Út, 20. 8. 2019 - 08:08)

Škoda že nejsme spolužaci.

legin (Po, 19. 8. 2019 - 15:08)

Já jsem udělal kompromis. Leginy, noha jako v punčoše, ale třeba ponožku jako při spodkách. Spodky jsem měl jedny - Brrr! Leginy nosím je od třetí třídy. Ve čtverce punčocháče už nikdo neměl. V pětce přišli dva nový spolužáci. Ti je nosili bez problému. Dost s nimi kamarádím. Asi si řeknu mámě aby mi jedny punčocháče pořídila. Určitě bez obrázků.

Reklama

Přidat komentář