Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

Jirka (St, 14. 8. 2019 - 18:08)

Nerozumím. O jakých klapkach na očích to mluvíš....Jakože nepřečtu text nebo co máš na mysli?

Rakato (St, 14. 8. 2019 - 20:08)

Jsi omezený svém zaměřením. Zajímáš se jen o bibli, apokryfy jsi viděl z rychlíku (a možná vůbec), historii Palestiny a křesťanství moc neznáš, vědu skoro vůbec. Vlastně není divu, žes skončil jako ježíšovec. To je nejsnadnější cesta. Bible ti všechno vysvětlila, takže teď všemu rozumíš, a myslet vlastním rozumem jsi přitom nemusel, což je obrovský bonus, že? Ale svět není tak přihlouplý, jak jej presentuje bible, je mnohem složitější a většinu o něm teprve musíme poznat. (Ty ne, ty už teď víš úplně všechno.)

Jirka (St, 14. 8. 2019 - 20:08)

Ono právě se potvrzuje, že Bibli za jednoduchou a málo pestrou považují lidé, kteří jí špatně rozuměli. Nepronikli hlouběji do tůně bohatství významu jejich textů. V Bibli se dá objevovat mnoho věcí po několik lidských životů. Je pokrmem lidského ducha a vědí to i ty největší kapacity v oblasti vědy a filozofie. Samozřejmě vyjma tělesných barbarů, co hledají jenom pokrm těla.

Rakato (St, 14. 8. 2019 - 21:08)

No vidíš, právě jsi dokázal ty klapky na svých očích. Máš mnoho textů, které ukazují na biblické nesmysly, protimluvy, lži, dokonce církev přiznala, že nejmíň polovinu Pavlových dopisů nenapsal Pavel. Ale ty tohle všechno ignoruješ. -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bibli patlala dohromady nejmíň stovka lidí, a podle toho vypadá - snůška židovských skazek, historických skutečností, pohádek, pověstí, primitivní světonázor, pořekadla, dokonce erotický text, což je hodně trapné. A pak přišli Ježíšovci a tu patlaninu dopatlali polovylhanými historkami o Ježíši. A mimochodem, není to divné, proč gramotný Ježíš nic nenapsal? Jak si to vysvětluješ?

Jirka (St, 14. 8. 2019 - 21:08)

Já myslím, že je všechno v pořádku :-)

Ty (St, 14. 8. 2019 - 20:08)

by sis měl taky občas zašukat

Jirka (St, 14. 8. 2019 - 20:08)

Ale no tak, na takovou úroveň se snižovat. Hambáři!

Ty (St, 14. 8. 2019 - 20:08)

:))

Jirka (St, 14. 8. 2019 - 20:08)

Asi by ses divil, co všechno jsem přečetl. Ale nechme toho.

ale (St, 14. 8. 2019 - 18:08)

Ty nejsi hloupej kluk, máš dost načteno. Nesmíš ale zabřednout do té tvé duchařiny, pak plácáš ohnivé blbiny

Jirka (St, 14. 8. 2019 - 18:08)

Podle toho kolik mi kdysi naměřili IQ, blbej asi nebudu, za to o tvojí inteligenci by se dalo úspěšně pochybovat, pokud opravdu soudíš logikou věřící rovnáse blbej. Potom třeba Grygar a spousta další, co jsou křesťané, jsou absolutní idioti. Víc píšeš než myslíš a nepatříš k lidem co by mohli posuzovat kdo je blbej a kdo ne.

Jirka (St, 14. 8. 2019 - 19:08)

Naměřili mi IQ 85,5

:-) (St, 14. 8. 2019 - 18:08)

Tolik chyb a vysoké IQ?

Jirka (St, 14. 8. 2019 - 19:08)

Gramatických? Gramatika není projevem inteligence, to bys mohl vědět. Ale Rakato ani tak s tebou nesouhlasí, neboť říkal, že pravopis mám dobrý. Ale nebuď špatný, od doby kdy jsem křesťan, není pro mě důležitá ani inteligence. Na inteligenci nezáleží a já si ani nijak inteligentní nepřipadám. Spíš často jako blbec, ale zároveň mi ani moc nezáleží na tom co si o mně druzí myslí. Dokážu si ze sebe dělat srandu. To někteří lidé nedokážou.

Rakato (St, 14. 8. 2019 - 20:08)

S gramatikou je to zajímavé - nekladou na ni důraz ti, kteří ji znají exelentně, a pak ti, kterým nikdy moc nešla, a tak na ni háží bobek. Každý podle svých možností...

Jirka (St, 14. 8. 2019 - 20:08)

A pak ještě taková podkategorie těch, co v ní hledají poslední argumenty, když nejde najít chyba v obsahu, tak aspoň ve formě. Já podle gramatiky nikoho neposuzuju, protože vím, že tady byli velice inteligentní lidé s širokým rozhledem a ostrovtipem a měli komentáře plný hrubek. I když u nich jsem to považoval za úmysl, recesi nebo tak něco.

Jirka (St, 14. 8. 2019 - 19:08)

A také jsem si uvědomil, že je lepší být v pozadí než v popředí, být malým než velkým, poníženým než povýšeným, radši sloužit než poroučet. Nezáleží mi na žádných úspěších světa, slávě, majetku, ženskéch, chytrosti, jako na věrné a dobré službě Pánu svému a podílu na Božím království. A proto budu raději před světem hloupým a poníženým, protože svět pomíjí, to čemu sloužím nepomine na věky.

Jirka (St, 14. 8. 2019 - 17:08)

To má být co? Obhajoba Božího nepřítele?!

jeden z mnoha (St, 14. 8. 2019 - 07:08)

Doporučuji nereagovat, zůstane tu sám.

Jirka (St, 14. 8. 2019 - 10:08)

Díky, ale když ten člověk píše věci, které se mě týkají, tak na něho prostě reagovat budu. Doufám, že mu dojde, že o něj tady nikdo nestojí a vyfičí odsud podobrém.

Reklama

Přidat komentář