Reklama

Existuje Bůh?

Rakato (Čt, 18. 7. 2019 - 23:07)

Blíže viz hashtag: co-rika-bible /otazky/kdo-je-jehova/ (Článek má nadpis: Kdo je Jehova?

Rakato (Čt, 18. 7. 2019 - 23:07)

Mýtus: Překladatelé, kteří používají jméno „Jehova“, si ho do textu přidali.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Fakt: Boží jméno se ve formě tetragrammata vyskytuje v Bibli asi 7 000krát. * Ve většině překladů ale bylo svévolně odstraněno a nahrazeno tituly jako „Pán“ nebo „Hospodin“. Například Biblí česká z roku 1804 v poznámce k 2. Mojžíšově 3:16 uvádí: „Hospodin. Česky klade se místo hebrejského podstatného a samému Bohu wlastního jména Božího, Jehowa.“
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mýtus: Všemohoucí Bůh nepotřebuje být označován vlastním jménem.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Fakt: Bůh sám inspiroval pisatele Bible, aby v ní uvedli jeho jméno na několika tisících místech. A svým služebníkům přikázal, aby ho používali. (Izajáš 42:8; Joel 2:32; Malachiáš 3:16; Římanům 10:13) Bůh navíc odsoudil falešné proroky, kteří chtěli, aby lidé na jeho jméno zapomněli. (Jeremjáš 23:27)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tak je to s křesťanskými podvodníky, rouhačsky upravovali bibli, nahrazovali boží jméno, a za to nás stihla mnohá neštěstí, hladomory, epidemie a války. Bezectní parchanti, kteří jste měnili bibli, ne ďábel, ale vy jste viníci všeho zlého. Protože Jehova nás ztrestal za opovážlivost měnit jeho slovo.

Rakato (Čt, 18. 7. 2019 - 23:07)

Nastal mír pod olivami? Vášně vychladly a Jehova je každému egal? Aj tak sa dá. Tento zapomenutý bůh se tím pádem přidal ke svým předkům, kterými byli El Elyon, Ašera a Baal.

Rakato (Po, 15. 7. 2019 - 14:07)

Křesťané souhlasí, že vodník neexistuje. Důkazem je, že ho nikdo nikdy neviděl. -----------------------------------
Křesťané nesouhlasí, že bůh neexistuje. Důkazem je přitom stejný - že ho nikdo nikdy neviděl. ------------------------------------------------
Tak to je v kostce křesťanská logika. Důvod kolapsu křesťanské logiky je v tom, že křesťanům se nelíbí věřit ve vodníka, ale líbí věřit v Boha.

Rakato (Ne, 14. 7. 2019 - 15:07)

Doktorka bude uzavřena.

Steve (Út, 16. 7. 2019 - 16:07)

To těžko ... :-D Dřív se uzavřeš asi dobrovolně sám.

Rakato (Út, 16. 7. 2019 - 19:07)

To o uzavření doktorky jsem nepsal já, ale nějaký zmetek mým jménem. Nevím, jak ho to napadlo. Prostě chabý rozum.

13.7. (So, 13. 7. 2019 - 13:07)

Pojem svobody a dá se vůbec definovat?

Rakato (Ne, 14. 7. 2019 - 13:07)

Někdo říká, že svoboda je poznaná nutnost. Pokud jsi chytřejší než já, budeš tomu rozumět. Mě se to nepodařilo.

Návštěvník (Pá, 12. 7. 2019 - 18:07)

Neopisuji, není to "blesk" víry, ale Lásky. Byl to těžký boj. Poznali to milióny křesťanů, tak těžko by měli všichni "diagnózu". Pokora není prosit o zlaté auto.

Rakato (Pá, 12. 7. 2019 - 21:07)

Jen autosugesce, jako stigmata. Trapné. Nikdy bych se nechtěl nechat zdivočit jako ty.

Návštěvník (Pá, 12. 7. 2019 - 23:07)

To je přesně to EGO. Jen Já, Já a zase Já. Ach ta pýcha. Ale Bůh dává svobodu.

Rakato (Ne, 14. 7. 2019 - 13:07)

Zrovna u tebe žádnou pokoru nevidím - když očerňuješ oponenty a jejich názory. A to navíc bez důkazů, protože nemáš odpověď. Povyšuješ se, zhlížíš se ve svých duševních bludech, a myslíš si, že to bůh ocení? Rakato praví s Ježíšem: Kdo se povyšuje, bude ponížen.

luci (So, 13. 7. 2019 - 00:07)

Bůh nedává nic , svobodu si buď vydobydeš a uhájíš , nebo ne . Je na tobě , jestli to dáš .

Rakato (Ne, 14. 7. 2019 - 13:07)

Jsme jen boží marionety, které bůh odkopl, protože ho přestaly bavit, a tak se bez vedení plácáme v životě, jak to jen jde. Boha v tom nikde nevidím. A protože máme otročí povahu, pořád se plazíme před Jehovou, i když tady není, a jako opuštěná psiska vyjeme lítostí, že pána nemůžeme nikde najít.

Diskus (Ne, 14. 7. 2019 - 14:07)

No ,když mysliš? Jsi nulovÿ profil 4a.

Rakato (Ne, 14. 7. 2019 - 21:07)

Neznám tvůj nick. Mluvíš z temnoty slovy temnoty.

Touha (Ne, 14. 7. 2019 - 13:07)

hodně dobré, Rakato

Návštěvník (So, 13. 7. 2019 - 21:07)

Ty sama nejsi svobodná, jsi v zajetí sexu a ten tě ovládá. Svoboda je nebýt na ničem a nikom závislá/ý/.

Rakato (Ne, 14. 7. 2019 - 13:07)

Svoboda je větší či menší, nikdy ne stoprocentní. Tvoje svoboda se ovšem blíží k nule, protože v hlavě máš jen Jehovu a bludy kolem něho. Duševně jsi otrok s nulovou svobodou, fyzicky trochu svobody máš, takže se můžeš rozhodnout, zda si dáš na večeři nudle nebo zase herinka.

Reklama

Přidat komentář