Reklama

Tlak a bolesti v oblasti krku

pet 36 (St, 17. 10. 2007 - 22:10)

Mám také takové potáže, většinou ráno je to dobré, po nějaké době začnou tlaky v krku, jakoby to tlačilo na mandle, při sezení u pc a podobné činnosti je to mnohem horší, přidávají se bolesti šíje. K tomu pocit rýmy a hlenu v krku. Co s tím nevím. Potíže s krční páteří mám, může to být i tím?'

jana (Út, 16. 10. 2007 - 14:10)

Zdravím, Aloe piji již tři roky a nic mi to nepřineslo. Je pravda, že nemám chřipky a jiné virosy.
Jana'

jana (Út, 16. 10. 2007 - 14:10)

Tak vážení, již 6 let trpím opravdu na silné bolesti a pálení v krku, potíže s mluvením, bolesti při mluvení. V noci nespím, nikdo neví co to je !!! Pořád pokašlávám, když neodkašlu tak chraptím. Jsem úplně zoufalá, nevím co s tím, kam jít. Na ORL se vám podívají do krku a řeknou, tam nic není, je to psychika, ale já jsme v poho a zkusila jsem i léčbu u psychologa a nic to nepřineslo. Prosím o radu a pomoc.'

Veronika (Po, 4. 4. 2022 - 05:04)

Dobrý den,

přišla jste na to Vám nakonec je?

Kaja (So, 12. 6. 2021 - 21:06)

Zjistilo se co by to mohlo být?

Honza - aloe"a (Ne, 14. 10. 2007 - 20:10)

Když tady napíši, že je zapotřebí se přiblížit ke zdravému životnímu stylu, tak mi napíšete, že jsem zdravotní fanatik. V Poradně zdraví Vám ale nabídnu jen 8 léku.
Pohyb, vodu, slunce, vzduch, střídmost, odpočinek, větší víru a dobrou výživu.
Zkuste třeba s tím posledním lékem a to je strava. Ten pokus se změnou je dobré udělat na 40 dní. Dříve se výsledky zaznamenají jen ojediněle.
Berte to jen jako informací a je to zcela dobrovolné.....
Začněte třeba tím,že si koupíte dobrou knihu o zdraví na příklad Umění žít zdravě, nebo Encyklopedii léčivých potravin a pak, až nashromáždíte dostatek informací, tak je roztříďte a potom se rozhodněte. Lékaři mají Vaše zdraví ve svých rukou jen z 10 %, ale Vy jej máte z 50 %.
Potom je další možnost, najít si takového poradce okolo zdraví, který Vám vyhoví.
S kterým můžete spolupracovat na řešení Vašeho problému'

Renata (Ne, 14. 10. 2007 - 10:10)

panickou poruchou jsem trpěla taky a asi pořád trpím. Dříve se mi ale projevovala tlakem do hlavy jakoby na omdlení a pak mě bylo střídavě teplo a zima a bušilo mě strdce. Doktor na kardiologii mi řekl, že je to panická porucha a že jí trpí inteligentní lidé:-). Ted mám ale pocit tlaku v krku a to spíše vice v levo, ale někdy mě tlačí celý krk až po uši a nad ně. Mám pocit, že jsem už padlá na hlavu.Je pravda, že stres prožívám, ale toto mně úplně ničí.Takže úplně chápu jak ti je.'

jana sss. (So, 13. 10. 2007 - 16:10)

Stejný problém mě taky trápí.Trpím panickou poruchou,takže si myslím že je to nervového původu. Nebo i krční páteř - do ní se shlukuje stres.Dokonce mi kolikrát i týden a déle hučí v uchu.strašně mi to ničí život'

Hanka (So, 13. 10. 2007 - 15:10)

Knedlík v krku může podle tradiční čínské medicíny souviset se zablokováním toku energie v oblasti hrdla, vracení potravy zpět zase může být "Oheň Žaludku". Je potřeba zjistit, kde v organismu vznikla disharmonie. Máte-li zájem, napište mi na jin_jang"volny.cz, zašlu Vám konzultační dotazník, zdarma udělám diagnostiku a doporučím vhodné bylinné směsi. S pozdravem Hanka.'

Milada (St, 25. 11. 2020 - 20:11)

Dobrý den, mohla bych poprosit též o pomoc?

Gujdova Monika (Út, 28. 7. 2020 - 21:07)

Dobry den, narazila jsem na tyto stranky jelikoš si už nevim rady. Lekař to semnou moc neřeši, poslal na zakladni vyšetřeni gastro a orl..Nic se nepotvrdilo. Již dva a pul roku me trapi paleni žahy, vraceni štav do krku.Nekdy je to horši, nekdy lepši..Co je ale muj nejvetši problem, je večny tlak v krku po jidle at snim co snim..Jim da se řict zdrave, vybybam se sladkemu a smaženemu..Jim denne zeleninu a ovoce..Ovesna kaše na prvnim miste, dostatek bilkovin a vlakniny..Držela jsem dietu tak jsem se naučila jak lepe jist.Ta dieta kterou jsem držela byla dost drasticka protoze jsem jeste v te dobe nemela tuseni co je spravne a co ne.No chybama se človek uci...Me telo nebylo zvykle na navyšeni bilkovin, celkove zdrave potraviny ktere jsem predtim videla jen z dalky. Chapete co tim chi řict..Kdyz clovek ji pul zivota klasicka ceska jidla, hodne cukru, telo se pak špatne prispusobi novemu stravovani a muzou zacit zaživaci problemy.Moje dieta byla dost drasticka, jedla jsem pod bazalni metabolizmus, dnes uz vim ze to bylo spatne, a hned jsem vse napravila..Po te jsem onemocnela Anginou, velke bolesti za hrudnim košem a tim se vše ješte zhoršilo..Paleni žahy, vraceni stav do krku, chrapot, bolesti hlavy a ten hrozny tlak v krku hned po jidle..Loni jsem byla na gastro, orl, nic se nezjistilo..Zadne jine vyšetreni se nekonalo..Lekarka predepsala Antacida a ahoj. V zime to na par mesicu ustoupilo, mela jsem klid, bylo mi dobře.Jsou to tri mesice a problem je zpet.. .Jim stale stejne, zdrave, neprehanim to 80 na 20.. snažim se normalne hybat..Stresu je opravdu dostatek..Chtela bych se jen presvedcit nez se udela zaver že je to ze stresu jak každy tvrdi..Zjistila jsem spoustu veci na internetu proc se toto muze take dit..Budto problem z pateři, nebo jicnovy sverač ktery se pri jidle nedovira..Nejsem lekař, jen si už nevím rady..Ten tlak je tak hrozny že se to neda vydržet.. Nemužu se položit, mam pocit že se udusim..Prosim poradte..Muj [email protected]

Gujdova monika (Út, 19. 11. 2019 - 18:11)

Dobry den, mam uplne stejny problem, trapi me to vic jak rok, je to velmi nepřijemne mit pořad neco v krku. Nekdy ani nevim jestli mam hlad nebo ne, ten tlak v mrku to dost zkresluje.. paleni žahy a vraceni štav do krkz je hrozne i pres to že jim zdrVe a vyvažene..Drzim si pravedelinost bilkovin sacharidu i tuku v jednom jidle..Je mozne ze tato kombinace mi nedela dobře, překyseluje me to..Vsude se dnes doporucuje zdravy taliř, ale co kdyz to nekomu nedela dobře...Byla jsem na vysetreni zaludku a jicnu, vše v poradku, ORL take tak ja uz si opravdu nevim rady..Prosim odepiste mi na muj [email protected] pozdravem Monika Gujdova

Marie (So, 9. 11. 2019 - 00:11)

Dobrý den trápí mě to Ze mám velké mandle a poalikam a cítím jak gdibich se měla udusít jako bych měla něco ucpaneho v krku

Marie (So, 9. 11. 2019 - 00:11)

Dobrý den trápí mě to Ze mám velké mandle a poalikam a cítím jak gdibich se měla udusít jako bych měla něco ucpaneho v krku

Jana Stoberová (Čt, 11. 7. 2019 - 13:07)

Dobrý den od března letošního roku mám pocit jako by mi někdo škrtil a pocit cizího tělesa v krku myslela jsem si že je to od páteře jelikož dle rentgenu mám zablokovanou krční páteř a poškozené 2 plotýnky. Mám vyoperovanou štítnou žlázu celou tak si myslím že tam problém není i když mi fyzioterapeut dnes řekl při cvičení že to můžou být srůsty v krku. Nikdy jsem nic podobného nezažila až teď užívám i antidepresiva můžete mi poradit už jsem z toho dost nešťastná není to příjemné každý den se probouzet s pocitem že se udusím děkuji za radu.

Ada (Pá, 2. 8. 2019 - 15:08)

Ja mam problem s polykáním již 3 roky, tisic vysetreni a na nic se nedoslo.Pocit ciziho telesa, pri polykani slin me tlaci na hrudi, a pocit skrceni.Mam to deno dene jiz tri roky.Mam taky AD, jinak bych scvokla.A doktori na me cumi jak na blazna, takze tak.

Renata (Čt, 11. 10. 2007 - 09:10)

tak jak to všechno čtu celkem jste mně uklidnili:-) že nejsem sama kdo má takový problém:-(.Taky cítím takový tlak v krku jakoby knedlík tak nějak dole ohryzek až po krční jamku, někdy je to lepší někdy horší, ale myslím že to závisí na mé psychice.Ale nevím.Jestli je to v mé hlavě nebo jinde.Byla jsem na vyšetření žaludek jícen ale vše je v normě,chodím po ORL ale taky nic zvláštního,ted mi brali krev tak uvidím co tam bude či nebude.Je to fakt hodně nepříjemné,ten tlak mně nutí i občas pokašlávat.Třeba je to fakt jen psychika.Jinak nekouřím ani nepiju:-).Tak hodně štěstí všem.'

Teri (Čt, 4. 10. 2007 - 10:10)

Mám taky podobný obtíže.Už rok mám potíže s polykáním. Jako kdybych měla knedlík v krku a těžký kámen na hrudníku. Musím jakoby polknout na několikrát?! Někdy se mi potrava vrací zpět. mám za sebou několik vyšetření(ORL, pasáž jícnem), ale vše v pořádku. Tak nevím jestli to není hlavně o psychice? K psychiatrovi se mi fakt nechce.'

Káťa (St, 3. 10. 2007 - 19:10)

domnívám se,že půjde o alergii,nebo psychiku,nebo zánět žaludku.zkuste si dát zdravější režim v jídle a více se soustředit na nějakou činnost.To je lepší než chodit po doktorech i když chápu,že strach zhoršuje situaci.Alergie se projevuje knedlíkem v krku,to vím na stoprocent,někdy je to horší,někdy o tom nevím.Pokud se vrací jídlo do jícnu,může se jednat o brániční kýlu,ale to je jen dedukce.'

martas (Po, 1. 10. 2007 - 21:10)

Ja to samy a krome toho spousta jinych zdravotnich problemu. Kdybych to nekomu vypravela tak by mi neveril ale ja tim opravdu trpim. Asi je to psichika....ale co je nejhorsi, ze uz nevim co je doopravdy. Chystam se k doktorovi a budu mit sebou poradny seznam obtizi :))) jeste sem se docetla ze to muzou bejt chlamidie, ktere sem jednou prodelala a doktorka je neskontrolovala...

Reklama

Přidat komentář