Reklama

Totální endoprotéza kyčle

Magda (Út, 17. 9. 2019 - 13:09)

ještě bych nešla do práce když senecitite a práce v nemocnici je naročná. Já jsem dostala čid,nebot ještě jsem šla na vyměnu kolene a povim vam, že kyčel proti kolenu nic nebylo a to jsem taky dlouho měla problémy,nějak mne to tělo nechce přijmout a tuhne mne jak kyčel tak koleno a jsem z toho zoufala,takže nyní pracuji jen na 4hodiny a i to nezvládám a bez dvou prašku denně bych to nedala.A ted mne dr vůbec nepotěšil,koleno po 3 letech se nějak uvolnilo a takže budu muset jit na reoperaci,takže to už aai vůbec nedam a moc se bojim

Jaruš (Po, 23. 9. 2019 - 22:09)

To mi je líto ,že jdete na reoperaci,ale bude dobře.Já si taky občas vemu prášek při změně počasí to cítím .Ve čtvrtek jedu k ortopedovi asi mi řekne,že vše je od toho,že špatně posiluji,ale to dělám pořád když cvičím,když chodím už jsem i zhubla což mi taky udělalo dobře.Tak uvidím co mi Mudr řekne :-(

Magda (Út, 24. 9. 2019 - 14:09)

Taky si myslim, že to asi máte ze špatného cvičeni,jen aby to tak bylo,vidte? A kolik nachodite, že ste zhubla? to já také štěstí neměla

Jaruš (St, 25. 9. 2019 - 22:09)

Myslím si že je to tím cvičením a každý den nechodím na procházky podle počasí spíš obden a když nejdu jezdím na rotopedu je to individualni podle situace

Jaruš (St, 25. 9. 2019 - 22:09)

Myslím si že je to tím cvičením a každý den nechodím na procházky podle počasí spíš obden a když nejdu jezdím na rotopedu je to individualni podle situace

Tamara (Ne, 30. 6. 2019 - 04:06)

Tak dnes sedmý den po operaci. Od středy v choditku . Snad se vše podařilo. Jen nástup na operaci mi zkomplikoval tlak. Léčený již řadu let byl najednou vysoký potom čekání v den operace měla jsem jít druhá ale přijelo spousta akutních úrazů.na řadu jsem šla až v okamžiku půl roku jedné. O operaci nic nevím Na doporučení jsem si dala udělat epidural s přispěním. Pak Jipcca 16hod. A teď už je to jen na mne.čvicit cvičit a cvičit, nejhorší byly ty první 3 dny

Věra (Ne, 30. 6. 2019 - 22:06)

Tamaro, myslím na tebe v tomhle horku. S tím tlakem jsem to měla také, ale při předoperačním vyšetření. Byla jsem na gyndě a sestra mi měřila tlak. Najednou volal manžel. Nepřijala jsem hovor a on volal znovu. Já měla tlak 190 na 110 a on pak řekl, že si myslel, že jsem to zamáčkla omylem. Byla bych ho zabila :-) Nervozita před operací dělala hodně. Tak ať ti všechno vychází jak si přeješ a jdeš brzy domů.

Tamara (Út, 2. 7. 2019 - 02:07)

Tak nejpozději ve čtvrtek domů. Od včerejška chození s francouzskými holemi. Cvičení na lůžku. Konečně se i ochladilo i když u nás za cenu lokálních škod. Padaly kroupy velikosti tenisaku. Začaly chodit návštěvy a je to i o psychice. Dobrá nálada půl zdraví.

Tamara (Pá, 21. 6. 2019 - 18:06)

tak mám za sebou kolečko příjmu a do neděle odpoledne jsem ještě doma, nástup 15 - 16 hod v neděli, operace v pondělí

Tamara (Ne, 16. 6. 2019 - 07:06)

Mne čeká kyčel. Ta horka jsou děsná, již 4 měsíce chodim jen s pomoci franc. holí, nohy otekají, ach jo.

Tamara (Ne, 16. 6. 2019 - 06:06)

A jak to vlastně je, když Vás přeloží z nemocnice do rehabiltačního zařízení, neztratíte tím nárok na lázně? Mně rehabilitační doporučila až lázně cca 3 měsíce po operaci. V pátek nástup do nemocnice, v pondělí operace. Moc se bojím.

Věra (Ne, 16. 6. 2019 - 13:06)

Tamaro, na tohle jsem se ptala před operací kolena, protože mi ortopéd vysvětlil, že je po kolenu rehabilitace nutná. Mohla jsem jet na rehabilitaci do rehabilitačního ústavu nebo zůstat na rehabilitačním oddělení v nemocnici nebo jet do lázní, které dělají rehabilitaci po operaci. Bylo mi řečeno, že pokud bych jela na rehabiltaci do lázní, už je asi nedostanu po třech měsících. Žádala jsem tedy o lázně na kontrole po šesti týdnech a dostala jsem je. Ale také záleží na pojišťovně. Po operaci kyčle mi nikdo rehabilitaci nenabízel, ale do lázní jsem chtěla po třech měsících jet. Všechny procedůry jsem zvládala, plavala jsem v bazénu, bylo to fajn.
A ta vedra a chození o fr. holích jsem si užila při reoperaci. Před ní jsem chodila pět měsíců o holích a po operaci začala takováhle vedra (2015) a já jsem ještě týden musela ležet ( o to jsem si řekla sama), tak jsem utekla domů jen mi ti povolili.
Držím palce ať všechno dobře dopadne a zvládneš ta horka. V takovém vedru se ani nechce chodit ven, ploužení o berlích po bytě - všechno moc pomalu utíká, znám to.

Jana (Ne, 16. 6. 2019 - 07:06)

Já s kolenem taky byla nejdřív na rehabilitaci a pak lázně do třech měsíců .Nárok na rehabilitačním oddělení jsem měla 3 týdny a pak 5 týdnů lázně, do nich jsem jela skoro po třech měsících od operace a fajn jsem si to užila.Za to nyní je to hrůza tak brzy a ještě k tomu ty vedra

Jana (So, 15. 6. 2019 - 16:06)

Jen nechoďte hned do lázní,já jsem 8 dní od operace s hned mně dali do lázní,je to za trest.Do vody nemůžete a je to moc aspoň pro mne narocne

Jana (Út, 4. 6. 2019 - 21:06)

Je mi 73let, operaci kyčle jsem prodělala loni v červenci a do dnes nemůžu chodit do schodů a to bydlím ve 3.poschodí. Navíc mám necitlivý kotník a je oteklý a půl lýtka mě stále táhne. Byla jsem u ortpeda dal mi injekci do kotníku. Operace dopadla dobře ale 14 dní jsem jsem v lázní proležela v horečkách. Prý mi mé tělo nechce přijmout cizí těleso a stále mám problémy. Nemůžu dlouho chodit ani sedět. Máte někdo podobné problémy , nebo mi chcete poradit? Děkuji předem za radu

Věra (Út, 28. 5. 2019 - 22:05)

Dano, čekáme s Alenou, že napíšeš, jak se máš. Co se děje!

Tina (So, 25. 5. 2019 - 12:05)

Jsem po druhé TEP kyčle během půl roku. Při cvičení mi v obou kloubech jakoby lehce ťukne. Někdy ano někdy ne. Má někdo názor? Díky. Tina

PAvlina (Ne, 19. 5. 2019 - 11:05)

Dobrý den,prosím vás chtěla jsem se optat,zdali je to normální že nám již 3 měsíce po tep kyčle a stále musím ráno i večer si vzít prášek od bolesti? Už jsem to zkoušela brát jen třeba večer,abych se trošku prospala ale pak přes den nejde vydržet,bolí a bolí,podle rtg je vše v poradku

Miloš (St, 29. 5. 2019 - 10:05)

Manželka mne ukazala tady tyhle stránky,at vidim, že nejsem sám který má s tim po operacich problémy.Nebot všichni kolem mne co znám to mají dobre. Jsem byl před třemi lety s kolenem,za rok s kyčli a před třema měsici zase na reoperaci s kolenem.Jsem úplně vyčerpaný,bez života a protivný dědek(65)let. Důchod jsem si představoval , že stravím jinak. Koleno od operace bolelo stálé a stálé jsem slyšel , že je vše v pořádku .Každý krok byl bolestivý. To jsem pak musel s kyčli, na druhé noze. Tak s tim jsem byl spokojeny bylo to úplně o něčem jiném než koleno, za tři měsíce bez bolesti . Ale co z toho , když koleno bolelo,prášky beru pořád 2x denně. Tak jsem šel k jinému doktorovi vzdálenému 300km ke konzultaci. Tam mne udělal vyšetřovací metody, které můj operáter tvrdil , že nejdou udělat a zjistil uvolnění endoprotezy a postavení mimo osy. Takže jedině reimplantace. Měl jsem se rozhodnout. Tak jsem šel s tím papirem k mému ortopedovi, ale on říkal, že je to blbost , že RTG nic neukazuje a on že reoperaci dělat nebude. Takže jsem jel opět za vzdáleným doktorem. Cesta je zdlouhavá , ale snad to bude již dobré. I když prozatím není. Jsem zvědavý, jak se bude na to tvařit můj ortoped u nás ke kterému jdu za 14 dni na kontrolu kyčle. Takže tedka nevim, zdali mám jezdit s kolenem na kontrolu tam kde mne operovali. No jen hlavně at je to už konečně dobre. Slyšel jsem , že po reoperacích už to nikdy dobre nebude,ale raději tomu nevěřim.

pája (Čt, 30. 5. 2019 - 12:05)

Pokud vám nevadí vzdálenost, určitě bych volila kontroly u operatéra.

Omlouvám se za duplicitní příspěvek výše, technika :-(

Reklama

Přidat komentář