Reklama

Děti a punčocháče.

Jejdanenka (St, 5. 6. 2019 - 11:06)

Náš Míša je letos nosil poctivě celou zimu. Spočátku spekuloval, ale pak je nosil. Co bude na podzim uvidíme. Teďkom chodí do 6. třídy.

HgRg (Út, 4. 6. 2019 - 22:06)

Já je teda na druhém stupni už do školy nenosil, ale hodně kluků je měla až do osmičky . A jeden kluk je měl dokonce i v prváku na horách, ale vypadal proti nám o dost mladší.

Tommi (Út, 4. 6. 2019 - 14:06)

No co, já je nosil také celou devitiletku. Občas na podzim se někdo zasmál a pak mi každý dal pokoj.

Patrik (Út, 4. 6. 2019 - 17:06)

Měl jsem to taky tak, občas ještě na SŠ.

Jana (Út, 4. 6. 2019 - 12:06)

Môj manžel je dva roky starší ako ja. Poznáme sa od detstva, sme z jednej dediny. Ja som vedela vždy, že bude mojím manželom, on sa to dozvedel až keď prišiel z vojenčiny. Sledovala som ho vždy keď som mohla, všetko sa mi na ňom páčilo. Keď sa mu jeden chlapec smial, že nosí pančušky, tak som tomu chlapcovi kopla do nohy a povedala som mu, že je somár. On to vtedy nedocenil a povedal mi, aby som sa o neho nestarala, že si poradí aj sám. Viem určite, že pančušky nosil ešte v 8. triede.

Marie (Út, 4. 6. 2019 - 10:06)

Brácha je taky nosil celou základku. Na hory je nosil i později. Ale to bylo začátkem 70-tých let minulého století. Já to brala jako normální oblečení, ale brácha se v ztekal.

Vlasta (Út, 4. 6. 2019 - 08:06)

Ja som mala zopár spolužiakov, čo nosili pančušky až do deviatky. Brat ich nosil do 8. triedy, potom mu už boli malé.

Vlado (Po, 3. 6. 2019 - 11:06)

Nepísal som o masovom nosení pančucháčov. Písal som, že Števo a zopár "divadelníkov" nosilo pančušky až do deviatky.

Luky (Po, 3. 6. 2019 - 09:06)

Možno jeden chalan, ale take hromadne nosenie pancuchacov mi pripadá ako sci-fi. Ja som ich nosil do 5 triedy a bol som asi jediný.

Martina (Ne, 2. 6. 2019 - 16:06)

Dětské chlapecké punčocháče se vyrábějí až do velikosti 176!

Luky (So, 1. 6. 2019 - 14:06)

Deviataci - 15 ročný chalani v pancuskach to azda nie.

Dita (Ne, 2. 6. 2019 - 13:06)

A proč né?!

punčoška (Ne, 2. 6. 2019 - 17:06)

áno, áno a prečo nie?

Vlado (Pá, 31. 5. 2019 - 14:05)

Nejak mi z toho rozprávania vypadol Števo. Ten ako som vedel nenosil pančušky už od 4. triedy. Na moje veľké prekvapenie mal aj Števo pod nohavicami pančušky. Potom ich aj on nosil až do konca ZDŠ.

Vlado (Pá, 31. 5. 2019 - 14:05)

U nás na škole sa tiež hralo divadlo, ale herci boli zo všetkých ročníkov, buď dobrovoľne, alebo výberom učiteľky slovenčiny. Takže tam boli herci od 8 - 9 rokov až do 15 rokov. V 6. ročníku, keď som nastúpil do novej školy na druhy stupeň sa ma triedna učiteľka opýtala, či nechcem hrať divadlo. Veľmi sa mi nechcelo, ale nevedel som ako mám povedať nie, tak som povedal, že keď pôjde aj spolužiak Števo, pôjdem aj ja. Števo nerád, ale súhlasil. Vo štvrtky sa skúšalo. Najprv iba rozdelenie postáv a čítanie textu a potom aj pohyb po javisku. Malé deti hrali zvieratka, škriatkov, alebo pážatá. Väčšie deti už hrali roly, kde bol aj dlhší text na učenie, to znamena princov, kráľov, ritierov a dvoranov. Nebol som tam najmenší, ale ani najstarší. Keď sme už ako tak vedeli text a pohyb po javisku, ukázala nám návrhy kostýmov s hrôzou som zistil, že môj kostým sú krátke nohavice biele pančušky dievčenské poltopánky s prackou cez priehlavok(kotník), biela košeľa s volánikmi, vyšívaná vesta a perom zdobená čiapka. Bol som ako hlavné páža s dosť dlhým textom. A kým pôjdeme skúšať kostýmy v pionierskom dome, mali sme si na najbližšiu skúšku doniesť domáce oblečenie, ktoré pripomína kostým. V mojom prípade krátke gate a pančušky. Priznám sa, že som bol trocha nervózny. Pančušky som pravda nosil( "dobrovoľne"). Zatiaľ ale nebolo treba, lebo bola teplá jeseň, neskôr brigády. Po babom lete sa ochladilo a my sme šli skúšať v náhradných kostýmoch. Pre prípad, že by sa mi niekto posmieval, mal som výhovorku - divadlo. Šli sme do kultúrneho domu, kde sme sa v zákulisí prezliekali. Tam som zbadal, že aj deviataci majú pod nohavicami pančušky.

Balkon (Čt, 30. 5. 2019 - 16:05)

Já když také nosím punčocháče po ránu pod kalhoty ale pak odpoledne si je musím sundat a mám jenom silonové punčocháče a když přijdu domů tak je občasná kontrola mamka mne je skontroluje jestliže je mám na sobě a když je nemám tak za trest si po doma musím vzít klasické bavlněné punčocháče a v tom chodím doma jen tak jako domácí oblečení prý když se stydím za silonové punčocháče ve škole tak budu nosit silonové podkolenky a nebo ponožky.ono mýt silonové podkolenky a kraťasy tak možná u holky ale ne u kluka ona mne řekne prý když máš malou nohu tak ty podkolenky ti sluší více mám číslo 34 a nosím dětskou obuv Prestige.

lukas (Út, 28. 9. 2021 - 18:09)

Silonové punčocháče jsem přímo nesnášel. V devítce už na mě nebyly bavlněné vroubkované tak máma koupila silonové nebo takové melírované a ty měly špičky a paty hnědé nebo modré a to bylo poznat. V létě mě v Tatrách je nacpala pod kraťasy, to bylo děsný.

René (Pá, 24. 5. 2019 - 09:05)

Já byl také na léčení, říkali sme tomu výkrmna. Také sme celý den strávili v punčocháčích. Jenomže sme cvičili úplně nazí jak v bazénu, tak i tělocvičně. Takže punčocháče byly vykoupením z nahoty.

Ondrej (Čt, 23. 5. 2019 - 14:05)

V 5. triede som na odporúčanie doktorky bol na liečení( bol som strašne chudý). V inštrukciach bolo napísané minimálne 4 ks bavlnené pančuchové nohavice. Mama sa rozhodla, že radšej 6 ks, aby mi nesmrdeli nohy. Nemal som si sám prať, že ona príde a špinavé vezme domov a donesie mi čisté. Celé moje liečenie pozostávalo s cvičenia na posilnenie chrbtice a svalov a 6 x denne strava. Celý ten čas som strávil v pančuškách, teda myslím to tak, že Od rána do večera sme boli v tričku a pančucháčoch. Nohavice sme si mohli obliecť len keď sme šli von na prechádzku.

Fi-do (Čt, 23. 5. 2019 - 11:05)

Nemáš se blbě ptát,na blbou otázku blbá odpověď,debile.

Reklama

Přidat komentář