Reklama

Ježíš Kristus, Boží Syn

Rakato (Út, 23. 4. 2019 - 22:04)

Všechno moc relativizuješ, a tvoje faktické výroky jsou nepodložené.

D (Út, 23. 4. 2019 - 22:04)

Každopádně ti autoři zplichtili případné báchorky na sociální objednávku, se kterou byli konfrontovaní. Jinak jistě - pokoušet se tak či onak diagnostikovat můžeme jak různé protagonisty a antagonisty podobných báchorek, autory těch báchorek, nebo třeba i jejich konzumenty či kritiky.

Návštěvník (Út, 23. 4. 2019 - 21:04)

Věda už vyvrátila skoro všechny biblické bajky. Věda od počátku odhalovala, že bible je buď nesmysl, pokud by ji někdo chtěl brát doslovně, nebo zatlačila bibli a náboženství do oblasti metafor. Vědy se pobožní bojí. Věda narušuje pobožným jejich pohádkové představy o světě. Věda vadí judaistům, křesťanům i muslimům. Věda vadí esoterikům všeho druhu. Věda je neslučitelná s pavědou a esoterikou. Náboženství je pavěda a esoterika.

wiki (Út, 23. 4. 2019 - 20:04)

To co uvádíš o toxoplasmose - nemáš pravdu - jde o nepřímé důkazy[10] a většina těchto výsledků pochází ze studií provedených týmem Jaroslava Flegra.

Touha (Út, 23. 4. 2019 - 19:04)

Ale ne. Věda náboženství vůbec neřeší. Jaká tvrzení by měla vylučovat? Nebo znáš nějaký vědní obor, který by se zabýval vyvracením tvrzení nějakého náboženství? Věda hledá důkazy. A ano, víra nebo příslušnost k nějaké církvi v Evropě, byla ve středověku zákonná povinnost nebo alespoň předpoklad k tomu, aby se člověk nedostal do střetu se zákonem.

Rakato (Út, 23. 4. 2019 - 20:04)

Čteš jen bibli, takže o světě a vědě víš kulové. A proto tahle tvá poznámka, že věda náboženství neřeší. Když pominu religionistiku (tj. vědu o náboženstvích), tam musím zmínit biblickou archeologii (zabývá se zkoumáním míst, o kterých se zmiňuje bible), jazykovědu (řeší jazykovou podobu bible a správnost překladů) atd. A všechny podobné vědecké disciplíny upřesňují nebo vyvracejí to, co je v bibli. Viz astronomie, která vyvrací stupidní biblický pohled na vesmír, ... ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ale teď říkám s Gottem: Teď nemám čas, možná jindy. Prozatím čau.

Touha (Út, 23. 4. 2019 - 20:04)

Tak podívej, oooo velký Rakato, moje znalost Bible je zlomková oproti té tvé. A za druhé, psala jsem o výhradně přírodních vědách (o kterých byla řeč v příspěvku, na který jsem reagovala). A ty rozhodně nemají za cíl, vyvracet jakýkoli náboženský spis. A to, že jejich závěry mohou být použity i k vyvracení té tvé Bible, to je samozřejmě možné. A taky ti dám radu, když tady kdekoho ironizuješ. Vnímej místní přispívající dlouhodobě v kontextu toho, co píší. Pak se ti nestane dalšítakové faux pas jako teď

Rakato (Út, 23. 4. 2019 - 21:04)

Řeč se mluví a voda teče ... Že něco napíšeš neznamená, že to je pravda pravdoucí. Obecně souhlasím, žádná část vědy nebyla založena proto, aby vyvracela náboženské výmysly, to by bylo pod její úroveń. Věda vyvrací bibli jaksi mimochodem, se svými novými poznatky. A někdy bibli i zesměšní, když si vědci jen tak ze srandy dají práci, aby např. vypočítali rozměry archy Noemovy, kdyby měla pojmout po páru všechnu faunu a flóru. Ovšem jsou tady okrajové případy v souvislosti s novými nálezy, kdy věda jde bibli doslova po krku, když se třebas naleznou nové náboženské svitky, jako ty kumránské, a dostanou se do rukou vědců. To potom ve Vatikánu zavládne strach. -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Konečně , po krku si jde tvoje náboženství samo, když se na světle objeví tyhle apokryfní texty, které říkají něco jiného než bible. Vy sami křesťané z těchto odporujících si spisků musíte být tumpachoví. Teda aspoň ti, co nevidí na ústech kutňáků, příkladem může být Hus a Luther. -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Nevím o jaké "mé bibli" píšeš. Myslíš si, že mám nějakou vadnou, a proto ti jí pořád mlátím o hlavu?

Rakato (Út, 23. 4. 2019 - 21:04)

Chybka. Správně: "... co nevisí na ústech kutňáků, ..."

D (Út, 23. 4. 2019 - 21:04)

Každopádně bych chtěl mít tolik času jako on. I v letech, kdy jsem se tu nejvíc hádal s kreacionistou Markem, jsem ho měl oproti Rakatovi jen zlomek.

Touha (Út, 23. 4. 2019 - 21:04)

Zrovna jsem si na tebe vzpomněla, že už taky nepíšeš, tedy nepíšeš za sebe. jo a ty tvoje disputace :) s Markem, to byl skvost

Jirka (Út, 23. 4. 2019 - 20:04)

Tím jsem to Touho rozhodně nemyslel ve vytýkacím smyslu, že nečteš Bibli, ale naopak jsem chtěl poukázat na tvou sečtělost a poměrně široký přehled ve věcech ostatních. To jen poznámka dovysvětlení.

Touha (Út, 23. 4. 2019 - 21:04)

úplně v pohodě, Jirko

Jirka (Út, 23. 4. 2019 - 20:04)

Dokonale naplňuješ co tu o tobě píšu. Opět, soudíš soudíš soudíš a neznáš neznáš neznáš,....Touha že čte jen Bibli? Spíš obráceně, vše krom Bible (snad mi promine, ale ještě ti to jistě dá sežrat). Tady ses hodně spletl, vypadá to na počátek zoufalých činů.

Touha (Út, 23. 4. 2019 - 20:04)

:) A ty Jirko se s ním nerozčiluj, to je typ člověka, který musí být věčně v opozici, používá podpásovky a hlavně...má spoustu času rozumovat

Jirka (Út, 23. 4. 2019 - 21:04)

Bylo by mi tuze líto, jestli moje komentáře působí rozčíleně. Bral bych to jako malou osobní prohru.

Touha (Út, 23. 4. 2019 - 21:04)

tak on je to člověk, který úmyslně píše tak, že ostatní uráží a chce je "rozčílit". fakt je ten, že tento typ lidí většinou ubíjí diskuzi, protože znechucuje, a nebo naopak jaksi spojuje diskutující. a to já vždy říkám, že je pro mě důležitější obsah než forma hmmm ...dobrou noc, měj se

Návštěvník (Út, 23. 4. 2019 - 19:04)

Věda a náboženství se navzájem vylučují. Vědecké poznatky postupně vylučují většinu tvrzení z náboženství. To že byli kdysi v minulých staletích věřící i mezi vědci, dokazuje jen to, že tehdy byli povinně věřící všichni. Dneska už výrazná většina vědců věřící není.

Návštěvník (Út, 23. 4. 2019 - 17:04)

Ale hovno, tvůj kristus je jen tvůj přelud. Jestli mluvíš s nějakým kristem nebo duchem, je to bu´d autosugesce nebo schizofrenie. Kdybys nějakého krista měl, tak bys tu nekládakal, ale křísil mrtvé a uzdravoval nemocné. Podle tvojí knížky. Ale že děláš velké kulové, je důkaz, že tvůj kristus je jen chiméra. Jsi nemocný.

Kjara - Mare (St, 24. 4. 2019 - 09:04)

Přelude, no tak zorganizuj zavření sta miliónů těchto křesťanů, kteří jsou s Kristem, do blázince......
To bys na světě zůstal ty sám a tvá chiméra.....bludičko julie...

Reklama

Přidat komentář