Reklama

Jak poznat hysterku

Ivka (Po, 22. 4. 2019 - 17:04)

uf! Já už jsem z toho trochu unavená. tak stručně. : od prvního okamžiku byl šíleně závislý,když jsem od něj odjížděla vypadal jako by byl na mém pohřbu a to jsme se měli za pár dní vidět. když jsem musela zrušit nebo posunout rande,tak se urazil a napsal,že končí a nikdy mě nechce vidět. Potom mi psal že mě miluje. Stále žádal nějaký klid. neskutečně často mi dával kopačky,nadával mi že ničim lásku,zakazoval mi vyjít si s přáteli,psal vydírací zprávy že hrozně trpí.volal mi hystericky že mě nenávidí. hned nato mi napsal,že byl zoufalý ale miluje mě. atd. a neptejte se mě proč jsem to snášela...já nevim. :-)

Jirka (Po, 22. 4. 2019 - 03:04)

Vzal si snad Vase srdce a pote,co jej ziskal,Vam jej zacal nicit tak,jak to umi prave a jen Histrioni?Jak se tedy projevoval konkretne ten 'Vas'..? Diky- take preji hezky den. :-J.

Jirka (Po, 22. 4. 2019 - 02:04)

Ivko:Ale ja jsem moralista - uz odjakziva. :) Mne by tedy zajimalo,jak jste prisla na to,ze dotycny je Histrion a zda prave to byl duvod k ukonceni vaseho vztahu.Nezpochybnoval bych to,co nam tu pisete,ale vim,(mj.),ze Histrioni se projevuji hlavne ve spolecne domacnosti - ale vy jste spolu nezili,jen se stykali..nebo ne? Co Histrionskeho jste s nim tedy zazila?A kde?Myslel jsem,ze milenci se schazi za ucelem milovani,ne pro putky a rozbroje...

Ivka (Po, 22. 4. 2019 - 17:04)

A ten moralismus vám nezávidim! :-) :-) :-)

Jirka (Ne, 21. 4. 2019 - 01:04)

Mas recht Radovane... :-/ ...ale v cem?Free love jako synonymum dnesni doby?Tolerance je jiste krasna a uslechtila,ale co kdyz se 2 domluvi uz na zacatku,ze si verni nebudou?Typicky Free love am.Hippies,nebo vyznavaci Indicke (Krisna) kultury...ktera se take monogamii zrovna nevyznacuje...Jsem velmi staromodni;soucasne trendy sice znam,ale neuznavam je.Slovo "rodina" je pro mne vyraz pro jediny mozny model a to "otec-matka-deti".Ne 2 otcove,bo 3 matky. :-( Bohuzel,dnes je mozne vsechno..Ale jestli nekdo umi mit v srdci 2 partnery zaroven,tak to bych rad vedel,jak to dokaze.Vy to snad dokazete?Radovane..? Ano,mit 2 partnery v posteli,to jde jiste snadno...ale v srdci..?To neni zdaleka totez...
Zkratka...Vime sotva 1/100 pravdy,z toho,co jsme se tu od Ivky docetli.Mozna se veci maji dost jinak - kdo vi?Jen Buh vi,kdo je manipulator a co svym pocinanim opravdu sledoval.Nepodsouvam,jen uvazuji.V kazdem pripade,doufam,ze deti jsou tomu vsemu stranou a jejich dusevni vyvoj tim nijak netrpi.Mnohe veci ze zivota dospelych si deti neumi vysvetlit,coz muze mit za nasledek vzni.ktraumat,bo uzkostnych poruch...
:-J.

Ivka (Ne, 21. 4. 2019 - 11:04)

ahoj Jirko, nevím proč jste se takhle dal najednou na moralizování. :-) Proč řešíte, jaký způsob vztahu kdo preferuje. Jste už dlouholetým členem tohoto vlákna a tak nevím ,jestli vám to už trochu nepřerůstá přes hlavu. Byla tu řeč o projevech hysterie, o vztazích s těmito lidmi a jak je zvládnout. Popř. jak se vyrovnat s rozchody. Najednou se začínáte profilovat jako vlajkonoš té správné morálky a rodinného života. A dokonce zde podsouváte mezi řádky domněnky o tom, kdo že je tu manipulátor? Nechte toho plís! Pěkný den!

Radovan (Út, 16. 4. 2019 - 19:04)

Skutecna laska vdycky hodne boli a vzdy nakonec prohrava ;-) Ale co to je ta opravdova laska ze ano? Ja myslím, za ta skutecna je treba kdyz vam partner da takou volnost, abyste si to srovnali v hlave...v dobrem i zlem ;-)

Ivka (Út, 16. 4. 2019 - 20:04)

Máš recht Radovane. :-)

Tom (Út, 16. 4. 2019 - 10:04)

2 Ivka: Tvůj manžel má můj obdiv, musí tě mít hodně rád, asi musel trpět mnohem víc, než kdyby šlo jen o sex.

Radovan (Po, 15. 4. 2019 - 23:04)

Pro každého může být jiná cesta tím správným řešením. Asi záleží, jak moc nám dotyčný ublížil nebo naopak, zda toho hezkého bylo dost na to, aby nám to aspoň trošku vyvážilo to špatné. Taky může být rozdíl mezi tím, jak se s tím vypořádávají muži a jak ženy. Nevím. Pokud znáš Ivko dobře sama sebe, tak určitě tušíš, co je pro tebe nejlepší.
Já investoval a nabízel příliš mnoho a dostal zatraceně málo. Hrála si se mnou jak kočka s myší. Štve mě, jak jsme nechal se sebou manipulovat, kolikrát se nechal znovu lapit do sítě. Ona mě naučila ve vztahu počítat, protože ona sama je elegantně sobecky vypočítavá až hrůza. Vyhýbám se situacím, abych ji musel znovu "dávat", prostě už nechci, jí ne!!!... přesto se to občas stane.... prostě symptomy bývalého závisláka. Normální přátelský vztah si s ní dokážu představit, ale to by pro mě musela udělat něco hodnotného, co by jí samotnou stálo cosi víc.... a toho ona není schopna, to by ji zdržovalo a obtěžovalo... to jenom ona má nárok na pomoc, lásku a spoluúčast od druhých. S ostatními ženami, které mi prošly životem to vždy bylo vyrovnané. Ač došlo k rozchodu, tak jsme si nic nedlužili. V případě histriónky se cítím jak zneužitý vymačkaný pomeranč :-))) Jdu spát. Zdar lidi.

Tom (Po, 15. 4. 2019 - 20:04)

Ivko: Když tak čtu tvůj příběh, říkám, si že to s tebou muselo pěkně zacvičit. Jak se ti to podařilo utajit před tvým manželem. To musel na tobě to tvoje trápení poznat ne?

Ivka (Út, 16. 4. 2019 - 07:04)

Tome, nic jsem netajila. Manžel všechno věděl. Věděl že si píšu s "kamarádem" a že je ten kamarád nějak divný. Já jsem měla tušení a když jsem se měla s nim sejít, zrušila jsem to. On mi stále psal a chtěl se setkat, psal i když já už přestala. Posílal fotky, texty knih atd.. Po pár měsících mi MANŽEL řekl:" Tak s nim jdi na to pivo, tebe zajímá ta psychologie . Budeš mít svého pacienta!" Ha ha. Tak jsem šla. A ten večer jsem si zapsala do diáře: "život už nikdy nebude stejný". Existuje něco jako uhranutí? Nikdy bych manželovi netajila takovou věc. A on to byl kdo mi toleroval to šílené zamilování a trpěl vedle mě. A on to byl kdo se začal hněvat, až když mě milenec začal trápit. To manžel mě podržel. A tak jsem si uvědomila, že TOHLE je pravá láska. :-) Ale přesto, že to vím, toho divného muže už ze sebe nedostanu. A taky vím, že to ani nemá cenu zkoušet. Přijímam ho jako nemoc, jako trvalý šrám. Ale můj....

Jirka (Po, 15. 4. 2019 - 18:04)

Proc hadat? :) Ale zkratka,pokud budete zit minulosti,tezko se ji zbavite - nic vic,nic min...

Ivka (Po, 15. 4. 2019 - 17:04)

Jirko, já se v žádném případě nechci hádat. To víte že nechci trpět. Ale v průběhu povídání mi dochází, že zatlačovat všechno někam do pryč nemusí fungovat. Stejně by se mi pak o tom zdálo. Chci si uchovat milé vzpomínky, avšak mít jejich intenzitu pod kontrolou tak, abych už se nechtěla reálně vracet. To je jako s alkoholem. Taky si dam občas sklenku. :-)

Jirka (Po, 15. 4. 2019 - 17:04)

Tak to potom pardon,ja myslel,ze jste se ptala,kdy prejde ta porozchodova bolest.Kdyz jste vsak rozhodnuta uchovat si vzpominky,tak pocitam,ze se asi budete trapit dal.Chapu Vas,byval jsem stejny,ale dnes uz vim,ze to co je mrtve,se ma pohrbit a ne ozivovat - to je pak jen drasani starych ran,znovu a znovu.Ale kdo chce kam... :)

Jirka (Po, 15. 4. 2019 - 13:04)

To zapovidani bylo zajimave,a urcite se nemate proc omlouvat.Myslim,ze je v konecnem dusledku jedno,jakou poruchou trpi vas (ex)pritel.Pro Vas je dulezite se drzet toho,v co jste se rozhodla - pokud v tom tedy mate jasno - a uz se k nemu nevracet,ani fyzicky,ani ve vzpominkach.Zahodit vse,co ho pripomina,smazat vsechny konverzace i fotky.Smazat jeho profily a na svych si ho zablokovat.Pak vydrzet a nepolevit,nepit alkohol,(ten jen zvysuje uzkosti),..a dat tomu proste cas...Jen tak se da zapomenout.Casem... :-J.

Ivka (Po, 15. 4. 2019 - 14:04)

Ne!To je zbabělé, dělat že nic. Nechci se k němu vracet ale vzpomínky jsou naše bohatství. Já se na to dívám takhle. Budu ho mít pořád ráda. Jen vím, že další setkání musím odložit na příští život.(samo že nevěřím,je to útěcha.)Ale mazat všechno? Takhle bychom neměli zacházet se svojí duší. Jen proto že se bojíme že to občas zabolí....

Jirka (Po, 15. 4. 2019 - 10:04)

Tomuto prispevku pro Ivku predchazel jeste jeden - je posledni na predchozi strance (25).. :)

Jirka (Po, 15. 4. 2019 - 09:04)

Ivko:Znovu jsem si precetl Vas 1.prispevek.Je videt,ze jste si o Histrionske poruse vyhledala mnoho informaci,i to,ze jste si tyto spojila s dotycnou osobou.Nikde od Vas ale nectu,ze by se choval Histrionsky,tak jako to zde popisuji ostatni,vcetne mne.Jen tu resite diagnozy ze skupiny F60,nikoliv povahu Vaseho milence.Pak je tezke dobrat se spravne odpovedi - treba je vice Hranicni,nez Histros..? Ale z toho,co jste napsala,se to urcit neda... :-J.

Jirka (Po, 15. 4. 2019 - 09:04)

Ivko...Ja jsem tu ale zminoval prave povahu Histrionu,nikoliv Hranicnich osobnosti.To,co pisete o lidech s HPO je pravda,my tu ale resime rysy "hysterek a hysteraku",vzdyt' jsme ve vlaknu Jak poznat hysterku,ne "Jak poznat Hranicni osobnost".Ale..zde na doktorce je i vlakno s nazvem "HPO",pro diskuse o teto poruse.Muzete si ho vyhledat a presvedcit se,pokud jste to nepostrehla ze zminek o nich,v mich predchozich vstupech zde,ze vuci Hranicnim mam mnohem umirnenejsi pristup.Vlastne tuto diagnozu v onom vlaknu HPO misty i zpochybnuji,zatimco zde,co se Histrionske PO tyka,souhlasim s ostatnimi diskutery,a jen dotvrzuji a doplnuji jejich poznatky.Chce to cist pozorne - v poslednim vstupu jsem Vam jen odpovedel,ze na lasku s Hranicni os.se zapomenout da,dalsi odstavce uz ale patrily Histrionum... :) Vlakna ale neakceptuji odstavce,mozna proto se Vam to spojilo...
Napada mne otazka,jak vite,ze dotycny je opravdu Histrion,resp.,proc o nem tedy pisete zde a ne ve vlaknu HPO... Pekny den. :-J.

Reklama

Přidat komentář