Reklama

Existuje Bůh?

jen tak (Út, 16. 4. 2019 - 18:04)

Jenže to komunisti zvorali, když slibovali ráj na zemi a on se moc nekonal. To církevníci na to jdou chytře. Bude to až po smrti. A jak víme, zatím se nikdo z druhého břehu nevrátil, tak se na to pořád dají nachytat další ovečky.
Osobně věřícím rozumím, že mají potřebu nějakého spravedlivého světa, jediné co považuji za divné, že potřebují si to nějak dokázat, že to tak opravdu bude.

Rakato (Út, 16. 4. 2019 - 18:04)

Spravedlivý svět, ať už na Zemi nebo v nebi, je jen ďábelská iluze, protože co je pro jednoho spravedlnost, je pro druhého bezpráví. A protože když dáš lemplovi a kriminálníkovi, co mu patří, bude to mít za nespravedlivé, jak už to tihle psychopati dělají. ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Samozřejmě v nebi by mohli mít více zdrojů a tak by skutečně mohli opečovávat každého jako krále, ale kdybys to tak měl pořád - deset, dvacet let, věčnost - bylo by to zase na mašli. Tentokrát z nudy.

jen tak (St, 17. 4. 2019 - 07:04)

Tak ono to "nekonečno" v ráji jde zcela mimo lidskou představivost.

Rakato (Út, 16. 4. 2019 - 17:04)

Všichni bychom chtěli, aby existoval bůh - dobrotivý taťka, který pomůže, když je třeba. Ale kde nic není, ani smrt nebere. A tak si musíme pomáhat sami - a komunisté a křesťané to dělají na úkor druhého, protože tak je to jednodušší. Komunisté proto, že to tak chce Marx (třídní boj), křesťané proto, že je bůh stvořil nedokonalé a jinak to neumí.

luci (Čt, 18. 4. 2019 - 10:04)

Ale Marx přece vůbec nic nechce . Je to německý klasický filozof zemřelý v roce 1883 . Z jeho díla si každý vybral jen to , co se mu hodilo . Dnešní terminologií řečeno : pasáže vytržené z kontextu . Takto manipulátoři zneužívají cokoliv a to napříč dějinami a politickým spektrem .

Rakato (Čt, 18. 4. 2019 - 14:04)

Marx nic nechce? Marx je klasický německý filosof? Bože, ty to vidíš a ty ji necháš? .............................................................................
Marx byl bez debaty intelektuál non plus ultra, člověk s velkým přehledem a schopností vybudovat důmyslnou teorii o ekonomice. Ale také to byl radikál, až anarchista, který hlásal třídní boj, vykořisťování dělníků, a který neviděl ve své teorii dost dopředu aby předvídal, že jím protěžování dělníci se stanou pátým kolem u vozu. Hlásal třídní boj a předání výrobních prostředků z rukou kapitalistů do rukou dělníků, a my dobře víme, jak katastrofálně realizace tohoto stupidního nápadu dopadla. .............................................................................
Jako klasický filosof byl Marx bezvýznamný, jako ekonom sešel ze správné cesty, takže nebýt tragické realizace jeho myšlenky v Rusku, by po něm dnes ani pes neštěkl. Měla by sis Marxe rychle dostudovat, aby ses příště neztrapnila. .............................................................................Jedna věc ale mluví v Marxův prospěch. Řekl: "Jedno vím určitě - nejsem marxista." Zřejmě nechtěl být spojován s ubožáky Leninem a Stalinem.

sardanapal* (Po, 6. 5. 2019 - 17:05)

Chyba byla v tom , že dělníci svěřili vedení "inteligenci" ...

Rakato (Čt, 9. 5. 2019 - 22:05)

Zřejmě nevěřili svému chochmesu.

luci (St, 1. 5. 2019 - 23:05)

Jenže Marx zemřel ještě dřív , než pánové Uljanov a Džugašvilli ta zvěrstva napáchali.

Tony (So, 18. 5. 2019 - 21:05)

To nehraje vůbec žádnou roli. Neomarxisté mají přichystaná ještě větší zvěrstva.

Rakato (Čt, 2. 5. 2019 - 14:05)

Pořád jsem čekal, kdo mi dá tuto moji datovou chybu sežrat, ale ty mi to jen mírně a kulturně připomínaš. Vůbec se mezi zdejší predátory nehodíš. ...........................................................................
Kdyby se Marx dožil těch dvou mužiků, asi by své učení přepracoval... Konečně, už v jeho době se mu nelíbilo, jak si ho vykládali dělničtí vůdci. ...........................................................................
Divím se, že na tomto vláknu Návštěvník pořád chrápe, se svým VUML by se mohl snadno zapojit.

Steve (Út, 16. 4. 2019 - 14:04)

Beztak Islámisti zapálili katedrálu ve Francii. :-(

Jirka (Po, 15. 4. 2019 - 21:04)

58 Ježíš jim odpověděl: "Amen amen, pravím vám, dříve než se Abraham narodil, já jsem."
Jan 8

Rakato (Út, 16. 4. 2019 - 00:04)

Ježíš vůbec hodně mluvil. Nakonec ho to dostalo na kříž jako zločince. Nikdy se nevyplácelo pustit si huba na špacír - viz Hus, Luther skoro neunikl, Bruno uhořel atd.

(Po, 15. 4. 2019 - 04:04)

J.B.Irwin (So, 13. 4. 2019 - 05:04)

"To, že chodil Ježíš Kristus po Zemi, znamená pro mne nekonečně víc než to, že člověk chodil po Měsíci." J.B.Irwin - kosmonaut

Rakato (So, 13. 4. 2019 - 15:04)

Ještě zbývá, aby nějaký křesťanský fanatický astronaut prohlásil, že do vesmíru ho dostal Ježíš, s bude vymalováno. ........................................................................
Člověk se jen diví, jakého stupně indoktrinace nějakou ideologií se dá dosáhnout. Někdy si říkám, že by se křesťanům nemělo svěřovat nic důležitého - co když jim zničehožnic Ježíš něco přikáže...
Na druhou stranu je fakt, že křesťanský fanatismus je už hodně vyčichlý, a s tou muslimskou krvavou řezničinou se nedá srovnat.

Tom... (So, 13. 4. 2019 - 19:04)

Já mám problém si nějak porozumět s kolegy, kteří jsou tzv. silně věřící. Mám v sobě brzdu, protože vím, že na řadu témat s nimi nemohu najít společnou řeč.

Rakato (So, 13. 4. 2019 - 19:04)

I když křesťan, nemusí být každý fanatik a může připustit, že někdo má jiný názor. Ty máš prostě na kolegy smůlu. Nejhorší jsou fanatici, kteří se na tebe dívají jako na poloblázna, když jim neuznáš Ježíše. --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Nicméně je fakt, že za komunistů bylo mnoho partajníků stejně skálopevně přesvědčeno o správnosti své víry v nový řád. Řekl bych, že když někdo má hlavu jen na klobouk, tj. nerad přemýšlí, pak rád převezme hotový názor, v tomto případě ideologii - pěkný balíček převázaný mašličkou včetně toho, co říkát těm, co mají jiný názor, a ještě mu všichni noví souvěrci tleskají, jak udělal dobře.

Dotaz (So, 13. 4. 2019 - 19:04)

Tomu nerozumím. V jakém oboru pracuješ? Jak to že máte čas se bavit o něčem jiném než o práci?

Reklama

Přidat komentář