Reklama

Výprask vařečkou

Karel (Čt, 15. 8. 2019 - 09:08)

Ahoj Péto.Napiš mi na email:[email protected]
Pokecáme o výprascích

Pitt (St, 10. 4. 2019 - 21:04)

Ahoj pokecáš o vyprascich?
[email protected]
Budu se těšit
Pa

Kevin (Pá, 5. 4. 2019 - 09:04)

kk

x
v
vvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvv

v
v
v
v
v
v
v
v
v

v
v
v
v
v
v
v
v

v

v
v

v
v

v

v
v
v
v

v

v
v

v
v
v
v
v
v
v
v

v
v
v

v
v
v
v

v

v

Petr (Út, 2. 4. 2019 - 20:04)

Výprask vařečkou může být i jiný než na zadek a od rodičů. Já dostal v deseti letech od několika kluků. Jak, to vám popíšu. Stalo se to v sedmdesátých letech. S těmi třemi kluky jsem se ve škole popral, tedy nejdříve s jedním, který si začal. Ti dva se k němu pak přidali a prali jsme se až přes přestávku. Roztrhla nás učitelka a všem dala poznámku. Kluci měli vztek, že jsem jí řekl, že si začali a syčeli na mě, že si to se mnou vyřídí a že od nich pořádně dostanu. Počkali si na mě po škole u nás v domě. Když jsem odemykal byt, tak tam vlítli, vtáhli mě do bytu a zabouchli dveře. Pak mě dva chytli za ruce a třetí mě zfackoval, měl jsem tváře celé rudé. Pak mě ti dva dál drželi a ten třetí nám vlezl do kuchyně. Našel tam, co hledal, vrátil se s velkou vařečkou. Pak mě zatáhli do pokoje. Vzpouzel jsem se, ale nebylo mi to nic platné. Stáhli ze mě aktovku, hodili ji na zem a servali mi bundu. Pak mě hodili na sedačku, položili mě na břicho a dva si na mě sedli. Ten třetí mi stáhl zimní boty a začal mi sundávat ponožky. Když jsem byl bos, tak mě jeden z těch kluků, co na mě seděli, chytil pevně nohy u kotníků a ohnul mi je v kolenou, aby chodidla byla nahoru. No a ten, co mě zul, mě začal bít tou vařečkou na bosý chodidla. Nejsilněji, co mohl. Hrozně to bolelo. Křičel jsem bolestí a za chvíli jsem i brečel, velké slzy mi stříkaly z očí. Dostal jsem jich nepočítaně. Vařečka stále pleskala o moje zrudlá, holá chodidla. Nejvíc mě ten kluk bil do toho citlivého místa za prsty u nohou, na tzv. bříška chodidel. Ale i moje paty dostaly pořádně zabrat. Když mě konečně přestali bít, tak už jsem jen sténal a teklo mi z pusy. Pak ti kluci utekli. Asi tu hned někdo bude namítat, že to je celé vymyšlené a to dělalo jen GESTAPO a StB… Není to pravda, není to vymyšlené. Kluci tehdy hodně četli mayovky (knihy od Karla Maye). A tam je v některých knihách, které se odehrávají v arabských zemích tento způsob trestání zvaný baštonáda hodně popisován. Tam taky jsou a byly takto běžně trestány i děti, hlavně chlapci. No a v leckterém klukovi s bujnější sexuální fantazií a násilnickými sklony toto asi vyvolávalo touhu si to nějak na někom vyzkoušet. No a já právě narazil na kluka, který takové sklony měl a využil příležitost. Ti dva mu jen pomohli mě potrestat, tohle v sobě neměli a ten kluk to samozřejmě taky skrýval. A já to tehdy vnímal tak, že mě hodně zbili, aby se mi pomstili, nepřemýšlel jsem proč zrovna na chodidla. To, co výše popisuji, jsem si dal do souvislosti až po mnoha letech a po uvolnění poměrů. No a ještě, vařečky se ten kluk chopil proto, že se jí v naší zemi k výpraskům užívalo a nějaká rákoska v každém bytě nebyla. Takových podobných výprasků mezi kluky se jistě odehrálo víc, ale vždy někde v soukromí, proto to moc nevstoupilo v povědomí. Ve škole by se to ten kluk bál a styděl udělat, zorganizovat tam výprask na chodidla spolužákovi, působilo by to hodně divně. Ale určitá touha někoho z dětí potrápit právě na chodidlech je už u menších dětí a docela častá i dnes, jen se projevuje tak, že dotyčného lechtají na bosých nohách (vyzují ho kvůli tomu). Asi se to párkrát stalo i u nás ve třídě, ale tak v první druhé, mě ale ne. Myslím, že asi dva kluky a jednu holku zuli a zlechtali, nějak v průběhu těch dvou let. Větší děti to moc už pak nedělají, hlavně ne stejnému pohlaví. Ta touha po zbití nohou mezi trochu většími kluky už taky asi vymizela, ty mayovky už dnes nejsou asi moc čtené. Ale občas jsem v dětství někde ve filmu zahlédl, nebo jsem to i zaslechl, že kluci nějakého kluka pálili na bosých chodidlech. Zapalovačem, cigaretou, svíčkou, nebo i větví z hořícího ohně. A ještě k tomu kultu bosých nohou mezi dětmi patřilo i to, že jsme neradi cvičily bosky na tělocviku. Ale když si někdo zapomněl cvičky, tak musel být bos a děti mu koukaly po nohách, hlavně když se přede všemi zouval do bosa v tělocvičně. Ale to vše už taky asi dnes patří minulosti. Ale samozřejmě např. touha některých dětí zbít jiné dítě na holý zadek je asi na věky trvalá… Ale to sem nepatří, já chtěl jen trochu víc rozebrat atypický výprask, který jsem od těch kluků v deseti letech dostal.

Katka (Út, 2. 4. 2019 - 13:04)

Mně moje "milá" maminka dávala vždy na výběr. A to pouze mezi tím, jestli mě seřeže rákoskou nebo šlauchem. Když jsem neodpověděla do 3 vteřin, dostala jsem obojím.

timotejtoth876… (Ne, 5. 6. 2022 - 22:06)

Ja som dostal od priateľky výprask na holú cez kolená ma prehla pľuvla si na ruky a dala mi šťiplavy výprask na holú a veľmi ma to bolelo

Návštěvník (Út, 2. 4. 2019 - 21:04)

A čím to bylo horší?

Návštěvník (Út, 2. 4. 2019 - 21:04)

A čím to bylo horší?

Katka (St, 3. 4. 2019 - 07:04)

tak to říct nejde. Obojí bylo strašné. Vždy to bylo na holý zadek a víc jak 30 ran. Ale asi o něco líp jsem snášela rákosku než šlauch.

Ivana (Čt, 4. 4. 2019 - 22:04)

U mne to bylo plastovou rakoskou...příšerný nastroj

Pavla (Pá, 5. 4. 2019 - 07:04)

auuu....něco jako druhý konec lepačky, ze kterým jsem na holý zadek dostávala já. do jelit

Návštěvník (Pá, 5. 4. 2019 - 08:04)

Jo něco takového...ty jelita jsou po tom strašný

Pavla (Pá, 5. 4. 2019 - 10:04)

jo jo, doteď když vidím lepačku, tak mám husí kůži. Matka mě s ni sešvihala vždy tak, že jsem nemohla 2 dny sedět a měla nateklé jelita do fialova.

Návštěvník (Pá, 5. 4. 2019 - 21:04)

To mne povídej...u me se i jelita prosekavaly

Petr (So, 6. 4. 2019 - 10:04)

Dostávala si výprask až do krve?

Návštěvník (So, 6. 4. 2019 - 20:04)

Pravidelně

Petr (So, 6. 4. 2019 - 21:04)

A bylo hodně krve na zadku?

Návštěvník (Ne, 7. 4. 2019 - 22:04)

Curkama az na stehna

Petr (Ne, 7. 4. 2019 - 23:04)

Kolik si tak dostávala ran? Na takový nářez tě snad museli i přivázat, ne?

Návštěvník (Út, 9. 4. 2019 - 23:04)

Tak 80...poutací řemínky samozřejmě

Reklama

Přidat komentář