Reklama

TEP kolene

Věra (Ne, 31. 3. 2019 - 21:03)

Tak jsem byla na návštěvě u svého operatéra. Všechny svoje stesky jsem vypověděla a po jeho zběžném ohmatání kolena mně sdělil, že je tam výpotek a že mám přijít 5.4. na rentgen a punkci, z níž pošlou tekutinu na kultivaci, aby věděli příčinu potíží. Napíši vám potom,jak to dopadlo, i když jsem o tom na Googlu přečetla kdeco, nemám páru, co je příčina problémů. Tak mi držte palce, aby doktoři naopak věděli co a jak se věci mají.

Hanka (Čt, 4. 4. 2019 - 07:04)

Mne taky dělali punkci a posilali na kultivaci.Měla jsem problémy s vystylkou,takže mne to znova otevřeli,vyčistili,bylo to o něco lepši než předtím,ale bolesti a problémy jsou stálé.Pak napište jak ste dopadla,jo?Já pujdu na tu reoperaci,tak musí to byt již dobreee.

Věra (Čt, 4. 4. 2019 - 12:04)

Jak dlouho se čeká na výsledky tý kultivace? A to se vám po vyčištění pořád dál dělá ten výpotek a koleno tuhne a bolí? Z toho by se člověk zbláznil.

Věra (Čt, 4. 4. 2019 - 12:04)

Omluva - počítač blbne , nezobrazil se mi první příspěvek a tak jsem napsala druhej a najednou tam zas byl....

Věra (Čt, 4. 4. 2019 - 13:04)

Asi bude lepší psát na mail. Posílám adresu , [email protected], tak jestli Vám to nebude vadit, můžem si psát na mail. Díky V.

Věra (Čt, 4. 4. 2019 - 12:04)

Omluva - počítač blbne , nezobrazil se mi první příspěvek a tak jsem napsala druhej a najednou tam zas byl....

Návštěvník (Čt, 4. 4. 2019 - 12:04)

A jak vám to znovu otevřeli? To je zase taková jizva a chození na berlích??? Božemůj. Kdy jdete na tu reoperaci? A jak vás to bolelo po tom vyčištění a jak bolí ted? Znovu se dělají výpotky, koleno tuhne a bolí? Prosím, ještě, -jak dlouho se čeká na výsledky tý kultivace? Díky moc za odp.

Návštěvník (Čt, 4. 4. 2019 - 12:04)

A jak vám to znovu otevřeli? To je zase taková jizva a chození na berlích??? Božemůj. Kdy jdete na tu reoperaci? A jak vás to bolelo po tom vyčištění a jak bolí ted? Znovu se dělají výpotky, koleno tuhne a bolí? Prosím, ještě, -jak dlouho se čeká na výsledky tý kultivace? Díky moc za odp.

Hanka (Čt, 28. 3. 2019 - 09:03)

já mám tři roky po TEP a nyní jdu na reoperaci,koleno stálé bolí,tuhne,stehno i nart boli. V lázních po třech měsicich mne řekla fyzioterapeutka,že už to tak nesmí bolet, že vidí, že to není dobře udělane a měla pravdu. Taky cvičim,vše pro to dělaám,ale nepomáhá to,takže budu doufat v reoperaci

Vera (Čt, 28. 3. 2019 - 13:03)

A co rikal operater, co tam je spatne?

Hanka (Pá, 29. 3. 2019 - 08:03)

Muj operater tvrdi,že si na to musim zvyknout,že jina možnost neni až po konzultaci s jinym lékařem a po CT mne zjistili, že je proteza trochu mimo osy a proto ty bolesti

Miluše (Út, 26. 3. 2019 - 07:03)

Prosim Vas,jdu na TEP kolene a chtěla bych informace prosim, jak je to s polohovanim .Nejradějic spim na boku a nebo na břiše,na zadech je pro mne utrpeni,jak dlouho si nesmí lehnout na bok? já vim, že se pak optat fyzioterapeutky,ale už předem shánim info.Děkuji

Zděnka (St, 28. 8. 2019 - 06:08)

Už po 5 dnech od operace dovoleno otáčení na bok.

Věra (St, 27. 3. 2019 - 15:03)

Já si už přesně nepamatuju, jak dlouho jsem ležela jen na zádech, ale vím, že do šesti týdnů určitě jsem se neotáčela na bok - byla jsem na rehabilitaci. Ono to zase tak docela nejde - koleno jsem měla oteklé - ale mně nevadí ležet na zádech. Je dobré si mezi kolena dát polštář aby se nedotýkala a pak je to asi na každém, jak si brzy troufne. Určitě je to jednodušší než kyčel.

Marcel (St, 27. 3. 2019 - 07:03)

ja až po třech měsicich

Marcela (Čt, 28. 2. 2019 - 12:02)

Dobrý den. Jsem 2 roky po TEP kolene a operater tvrdí, že je spokojeny,vše je v pořádku. Na mé nářky, že koleno stálé boli,nereaguje a když tak jen to se snad dá vydržet, ne? Ano, vydržet se to dá, jenže s bolestma a spráškama. Nikde na jiné vyšetřovací metody krom RTG mne nepošle,ale co když tam jeněco se šlachama,vazama a svaly? Mám zkusit jineho doktora ? děkuji Marcela

Vlastik (Čt, 21. 2. 2019 - 07:02)

Dobrý den, je tady prosim někdo kdo by mne trochu povzbudil ohledně reoperace kolene? Je mne 53 let a před třema lety jsem byl na TEP a mám stálé bolesti, takže se ortoped řekl, že jedině nová endoprotéza,jenže se moc bojim, co když bude ještě huř, vim že reoperace jsou náročne, ale s bolestmi v tomhle věku taky nechci žit.A kolikrat vlastně se taka reoperace muže dělat? děkuji

Magda (St, 27. 2. 2019 - 08:02)

Vlastiku , nebojte se to a běžte na reoperaci . Já mám kyčel již 3x po reoperaci v průběhu 10 let a koleno 2x. To jsem měla do jedno roku, prostě mne endoprotéza tam vůbec neseděla,byla volná. Reoperace bývá vždy obtížnější, ale dá se to vydržet, hlavně si to musite v hlavě srovnát, že bude lip

Hanka (Pá, 5. 4. 2019 - 21:04)

Prosim vás a asi reoperace je složitější jak pro operatéra tak i pro pacienta a jak stě to zvládala? Byla rehabilitace delší? A to jste jedno koleno už byla 2 x na reoperaci a s jakou dobou? Jsem asi moc zvědavá,ale ráda si přečtu vše o tom dik

MILOSLAVA (Po, 18. 2. 2019 - 10:02)

Jsem po TEP levého kolena .Operoval mě primář MUDr.Jiří Fousek Ph.D. v nemocnici Na Františku.Operace se povedla ,neměla jsem žádné problémy,koleno jsem začala rozhýbávat hned druhý den na JIP , a následně i na lůžkovém oddělení...hned ten první den ke mě přišla fyzioterapeutka a začala jsem s ní rozhýbávat koleno na motodlaze,další den jsem dostala do rukou fr.berle a učila jsem se chodit. Sedmý den mě převezli sanitkou Pod Petřín,kde jsem prošla 10ti denní rehabilitací....cvičení na stole/lehátku s použítím balonů,válců, gym gumy....motodlaha,motomed,chůze do schodů,ze schodů....Při nástupu na rehabilitaci jsem koleno ohnula na 30'st při propuštění na 95st...na motodlaze jsem dosáhla 110st ...Bolest kolena ustupuje každým dnem. Co mě však znepokojuje,je bolest celého stehna na operované noze...Ta bolest je nesnesitelná,naskočí po delším ležení ( cca 60min) ....neumím ji ani pořádně definovat....je to jako by mi celá noha zmrtvěla ,jako by do ní neproudila ani krev a do svalu jako by se mi zabodávaly nějaké ostré břity....vždycky bolestí hlasitě vykřiknu,musím dát rychle nohy z postele dolů,chytit berle a chodit,nebo masírovat stehno....bolest pozvolna ustoupí... Zajímalo by mě,jestli se toto děje i někomu jinému. nebo jenom mě....?Děkuji za informaci....

Reklama

Přidat komentář