Reklama

Děti a punčocháče.

Návštěvník (Po, 25. 3. 2019 - 23:03)

No tak náš kluk má 5,5let a už teď mu kupujeme vel.130 takže v těch 10letech už tu 162velikost mít bude,

Návštěvník (Út, 26. 3. 2019 - 07:03)

Tak to je hodně vysoký. To nás měl tak v 8 letech. To budete mit s oblikáním docela problémy. Nejen punčochy, ale I legíny, trika, kalhoty konči detská velikost na 170

Návštěvník (Út, 26. 3. 2019 - 23:03)

Problém to asi bude otec má 186 mamka dítěte 182

Nóó jóó (Út, 26. 3. 2019 - 00:03)

Oni se totiž vyrábějí do velikosti 180, takže strach mít nemusí, že z punčoch vyroste.

Návštěvník (Ne, 24. 3. 2019 - 23:03)

od 6ti let už děti punčocháče nenosí dnes se nosí legíny , a to jak holky tak kluci

Návštěvník (Út, 26. 3. 2019 - 09:03)

Legíny nebo kamaše na kluka do školy taky nedostanete, aby se mu spolužáci nesmáli. A pokud přes legíny přetahujete podkolenky tak to je peklo, aby se nezkrabatěly a pak někde nedřely.

Jana V. (Út, 26. 3. 2019 - 11:03)

Jak už jsem zmiňovala, to je přesně ten důvod, proč moji kluci kamaše moc nechtějí a radši si berou punčocháče. Do školy si punčocháče neberou jenom když mají třeba tělocvik nebo se někde budou svlékat, jinak s nimi problémy nemají.

Zakomplexovaná (Po, 25. 3. 2019 - 21:03)

Jasně pokud se ve třídě najde pár posměváčků, pak je kluci nechťejí, ale fakt nevidím rozdíl v tom jestli kluci půjdou ven v legínách, nebo punčocháčích.

Návštěvník (Po, 25. 3. 2019 - 13:03)

A pro kohoje tedy výrobci vyrábí? Na trhu jsou punčocháče dívčí I chlapecké běžně do velikosti zhruba 10 let. Ve větších velikostech ( zhruba do 14-15 let ) jsou pak punčocháče označeny jako dětské zpravidla v dívčích nebo univerzálních barvách, ale občas I v barvách vyloženě pro kluky. To chcete tvrdit, že trh je založen jen na zakomplexovaných matkách?

Jana V. (Po, 25. 3. 2019 - 15:03)

Kluci mají dětské tmavomodré punčocháče velikost 164-168, kdyby je nikdo nenosil tak by je zřejmě nevyráběli. Legíny mají také ale odmítají je, že se jim s ponožkami shrnují u kotníků.

M (Po, 25. 3. 2019 - 06:03)

To není pravda. Na prvním stupni kluci ještě nosí punčocháče pokud mají rozumné rodiče.

Fajn (Ne, 24. 3. 2019 - 13:03)

Maša holka v 7. -8. třídě, kdy sme ji nenutily do klasických punčochových kalhot, si sama vzala teplé punčocháče a dokonce chtěla , aby sme ji koupily teplé punocháče. Kluka sme taky nikdy nenutily oblékat punčocháče a stávalo se, že si v zimě sám punčocháče oblékl.

Jana V. (Ne, 24. 3. 2019 - 17:03)

Já také naše kluky (16 a 13) už od asi 12 let do punčocháčů nenutila a ještě letos v zimě si je vzali sami od sebe. Prostě je mají a ví kde je najdou když je zima. A že je to nemožné je blud.

JoVa (Ne, 24. 3. 2019 - 21:03)

Ano od 12 nenutila. Ale celou tu dobu se jim spolužáci smáli a pak už si na to zvykli. Komplex matek, aby jim děti nevyrostly tak je nacpou do punčocháčů a dělají z puberťáků batolata. Pak z nich mají vyrůst pořádní chlapi.

Zakomplexovaná (Po, 25. 3. 2019 - 21:03)

A že dřív se punčocháče nosily běžně. Brácha je nosil tak do 5 třídy a chlap z něj taky vyrost.

JoVa (So, 23. 3. 2019 - 20:03)

Punčocháče fakt jen pro malý děti do školky. Ve škole už se nenosí ani na prvním stupni a není potřeba dítě ztrapňovat před spolužáky. Ve škole se v nich děti akorát zapaří a cestou do školy žádné dítě ještě nezmrzlo. Dají se tolerovat ještě třeba na lyže, nebo na lítačku povenku , ale termoprádlo bude rozhodně vhodnější i pro nejmenší lyžaře, protože se dá vyměnit mokrá ponožka. V osmé třídě u kluka jsou punčocháče otřesný bez ohledu na to zda je či není v pubertě a akorát se stává terčem šikany. U holek (na střední škole již slečen) pochopitelně také. A nutit náctileté děti doma lítat jen v punčocháčích, akorát potlačuje jejich sebevědomí. Dříve to bohužel byla běžná praxe, dnes už doufám jsou rodiče rozumnější a od praktik navlíkat děcka do punčocháčů upouští

Marcela (St, 20. 3. 2019 - 23:03)

Opravdu Vám ještě velké děti nosí puncochace? Já mám obě na druhém stupni a ani na jednoho bych je nedostala. Já musela takový ty hnědý zebrovany nosit i na střední a byla jsem akorát terčem posměchu. Jenže jsem od mala v zimě mela záněty mocaku a máma tedy trvala na puncochacich od podzimu do jara. Prevlekani na tělocvik byla chutovka. A když už jsem je měla, musela jsem je na doma nosit místo tepláku. Strašně jsem se vždycky styděla, když někdo přišel a já tam v zimě v 16 letech lítala doma v puncochacich. Ale máma v tomhle byla fakt neoblomná. Jednouze jsem přišla že školy bez nich, přišla na to a nedopadlo to pro mě vůbec dobře.

Tina (Čt, 21. 3. 2019 - 16:03)

A já myslela, že jsem byla jediná. Moje máma mě je nutila v zimě nosit taky ještě i na střední škole. Pod kalhoty mi to ani tak nevadilo, ale párkrát jsem si je musela vzít i pod sukni a to jsem se tedy dost styděla. Ostatní holky ve škole už nosili většinou jen silonky a já jsem byla přesvědčena, že žádný kluk o mne ani nezavadí, protože jsem v těch hrozných punčocháčích.
A teď jsem ráda, když si dcera vezme v zimě pod kalhoty aspoň silonky.

JoVa (Pá, 22. 3. 2019 - 09:03)

Nechápu jak tě k tomu mohla donutit. Já bych nešla a basta.

Tina (Ne, 24. 3. 2019 - 10:03)

No byla jsem poslušná dcera. Byly věci, které si mamka nedala rozmluvit. Nošení punčocháčů bylo jednou z nich. Naštěstí pak uznala že v šestnácti už jsem dost velká na nošení dětských punčocháčů.

Reklama

Přidat komentář