Reklama

Argofan-vysazovani

Návštěvník (St, 12. 7. 2023 - 20:07)

Dobrý den chtěla jsem se zeptat.Snižuji Argofan 75.Teď už beru jen čtvrtku a mám strašné abst.příznaky.Pořád brečím je mi zle, ale nechcu se vrátit k vyšší dávce.Chcu se toho zbavit.Prosím jak dlouho trvají tyto abst.příznaky.Děkuji za info

Ninka (Pá, 27. 5. 2022 - 21:05)

V roce 2017 mi nasadili argofan 75mg 1x denně, po roce 75mg 2x denně,č

Návštěvník (Čt, 9. 9. 2021 - 12:09)

300mg vysazeno po dvou letech užívání během jednoho týdne až deseti dnů. Bez problému.

Jitka Kratochvilová (So, 28. 11. 2020 - 20:11)

Venlafaxin je super.Brala jsem 300mg,ale strašně jsem se potila.Tak jsem snížila na 150mg.Už se tak nepotím. Kdyby nebylo toho pocení tak bych nesnižovala.

Gh (Čt, 27. 8. 2020 - 10:08)

Je to na nic. Snizuji lae nuzu smizit ani o tabletu. Mam soky v mozku, zavrate, krece, nocni mury. Jak bych brala pervitim

N. (Čt, 27. 8. 2020 - 10:08)

Z jak vysoké dávky argofanu jdeš? Co jiného k tomu užíváš?

N. (Po, 15. 6. 2020 - 13:06)

Vysazování 150 a 150 jsem zvládla za týden

M. (Po, 15. 6. 2020 - 09:06)

Aegofan 75mg mi pomohl nejvíc že všech anrideoresiv. Zbavil mě PA, a v kombinaci s terapií a valdoxanem na noc jsem se dostala do zdravého stavu. V současné době argofan vysazuju. Mám za sebou měsíc 1/2 tab. denně, teď přicházím na 1/2 obden 14 dnů a potom chci vysadit úplně. Navrhla mi to sama psychiatrička. Pokud bych se musela k antidepresivům vrátit, určitě bych byla za argofan vděčná. Změnil mi kvalitu života jednoznačně k lepšímu.

N. (So, 25. 1. 2020 - 00:01)

Argofan j skvělý lék, netloustne se po něm a moc netlumí. Během jednoho týdne ho po třetinkách nasadíš a pak zase po třetinkách vysadíš, mně to trvalo také týden. jo, nepříjemné pocity, motání hlavy, ale dá se to zvládnout. Neboj se

zuzana (So, 25. 1. 2020 - 00:01)

několik let AD a neurologické léky-horší prokrvení mozku, bolesti svalů, kloubů, ,hlavy, léčená pro chronickou lymskou borreliosu. Nyní psychiatr chce zmenu seropramu na Argofan 75 a pak zvýšit na 150mg.Vzhledem k možné nesnášenlivosti a pozdějšímu vysazování se bojím nasadit . Vzhledem k depresy a borreliose neurologové nemají moc zájem vzít do péče i když to jde ruku v ruce. Všechny zdravím

I. (Út, 9. 7. 2019 - 00:07)

Z vlastní vůle jsem se rozhodl po skoro dvou a půl letech vysadit "Argofan 75mg". Psychiatr mě podrobil kritické zpětné vazbě, ale v rozhodnutí mě podpořil. Postup byl následující: Dva týdny začít brát obden, poté zcela vysadit. Bylo mi řečeno, že tento lék nejde klasicky vysazovat postupně, ale například takto.
Zcela bez léku jsem zhruba měsíc: Musím bohužel potvrdit, že vysazení léku výrazně zesiluje pocity úzkosti, marnosti, frustraci, vztek. Ty zvláštní škubavé, těžce identifikovatelné závratě jsou skutečností. Dlouhodobě výkonnostně běhám, a musím říct, že po vysazení se mé výkony zhoršily, byť mám natrénováno jako nikdy.
Občas jsem míval závratě (půl dne až třeba tři dny) i v minulosti při braní léku. Jelikož jsem byl nepoctivý, a dva roky z celkových dvou a půl pil alkohol, myslel jsem si vždy, že motáky jsou důsledkem nedostatku hořčíku nebo pití v kombinaci s antidepresivy. Až při abstinenci a braní léků jsem pochopil, že o hořčík, a zřejmě ani o samotný alkohol, nejde. Jde spíš o pravidelný přísun léku. Závratě se totiž občas dostavily i v době totální abstinence. Preventivní prohlídky u obvoďáka odhalily pouze to, že mám vše v normě. Občas se mi během hektických dní stávalo, že jsem na lék zapomínal. Zkoncentroval jsem se, a bral lék opravdu každý den. Závratě zmizely zcela, a vrátily se až po celkovém vysazení.
Slýchám: "Ano, zobu." A slýchám rovněž: "Ano, piju na to. Chci si něco v životě užít." Odpovídám: "Je to zhovadilost." Pití a léky k sobě nepatří, minimálně, když chcete zjistit, co s Vámi přesně dělají. Především se tím zhoršuje psychický stav. Samotná závrať je ale, jak už jsem psal, spíš záležitostí pravidelnosti braní, a s alkoholem nesouvisí.
Momentální stav není snadný, přesto k lékům návrat neplánuju. Argofan mě celkově nenadchnul. Můj stav stabilizoval, ale v pohodě jsem po něm nebyl. Byl vlastně alternativou za původní "Apoparox", po němž jsem měl bohužel sexuální problém. Zda byl Apoparox účinnější, nevím, protože Apoparox jsem bral pouze v kombinaci s Rivotrilem. První měsíc, dva jsem bral slabší "Rivotril" a "Apoparox". Ano, po této kombinaci mi odezněla podrážděnost, úzkosti a deprese. "Rivotril" je však podle všeho látka velice záludná, a není radno si s ní zahrávat.
Lepší je žít bez léků. Úzkost je přirozený projev organismu. Bolest je přirozenou součástí života. Kdo chce žít v pravdě, musí si umět bolest připustit. A mnohdy je rozumnější přestat chlastat než začít brát léky. Jsme národ násosků, kteří svou konzumaci omlouvají jako životní styl. Není to životní styl, je to jen braní drog ;-).

to (Ne, 24. 3. 2019 - 23:03)

svinstvo Argofan jsem vysadila ze dne na den a hrozne se mi ulevilo. Fuj, uz nikdy vic Argofan!!!!!!!!!

Jarka (So, 11. 5. 2019 - 11:05)

A mně Argofan zachránil život, nebýt jeho, už tu nejsem. Jediné AD, které mi pomohlo. Každý to má jinak.

Hm (Ne, 24. 3. 2019 - 18:03)

Vsazování Argofanu po několika letech naprosto bez problému vysazeno snižováním každý den. Po týdnu už bez příznaků

Dagmar (Ne, 24. 3. 2019 - 12:03)

Dobry den. Beru Argofan 75. Uz asi 6 let. V patek mi dosel a moje Mudr.uz tam nebyla. V sobotu mi zacalo toceni hlavy a pocit, ze to nejsem ja. Ze hlava neni moje. Sla jsem do lekarny, lek mi neprodali,coz chápu. Pry mam zajit na pohotovost. Dnes jsem tam volala. Bez úspěchu. Je to indikace psychiatra. Musim pry vydrzet. To teda nevim,jak udělám. Hlavne zitra v praci.

lila (Ne, 24. 3. 2019 - 15:03)

Z vysazovaním AD mám bohate skušenosti naposledy argofan brala jsem ho pouze asi 1 měsíc,v docela malé dávce,no šílenost totalně mi bylo zle, točení hlavy pomalu jsem lezla po čtyřech jak mě bylo blbě, nicméne to je super AD nejlepší co jsem měla uplně super nakopával energii, bohužel se mi dost zvedal tlak

Pa (So, 14. 12. 2013 - 18:12)

Beru 75 argofanu už 2,5 roku, teď jsem se zhoršila a lékař mi zvýšil dávku na 150, ale mám tak velký strach z vysazování, že raději stále beru ten slabší. Ale vím, že ten silnější by mi udělal lépe. Máte někdo pozitivní zkušenost s vysazováním?

KRABAT (Ne, 17. 11. 2013 - 12:11)

Všechny kdo chtějí brát...Vzhledem k tomu, že max. dávka Venlafaxinu je 375 mg denně, tak nás
tady tak trochu vodíš za nos.

NESTRAŠ LIDI (Pá, 9. 8. 2013 - 15:08)

Všechny kdo chtějí brát...600 mg ti nepředepíše žádný normální doktor? To je psychiatr?
Ten musí vědět, že se musí vysazovat pomalu. Něco tam nehraje

HANULE (Út, 8. 6. 2021 - 19:06)

Po svých zkušenostech bych tomu věřila. Ohledně vysazovani Argofanu, mi paní doktorka řekla, že s tím nemá zkušenosti. Asi si musím poradit sama. To nejjednodušší je nacpat do lidí prasky. Pak se nechci s pacientem loučit, je to zdroj prijmů....

Reklama

Přidat komentář