Reklama

Lakomec - ano či ne??

Sova (Ne, 16. 6. 2019 - 08:06)

Jak na lakomce? Jednou vedle me sedela pani v autobuse na ceste z Mnichova do Prahy. Pry ji dcery provdaly za nemeckeho prachace, aby se mela dobre. Jenze on byl hrozny setrilek, penize ji nedaval zadne, jezdil s ni na nakupy a kontroloval, co kupuje a stal pred koupelnou za dvermi se stopkami, aby se moc dlouho nesprchovala. Vite, jak nad nim vyzrala? Kdyz odesel z domu, roztocila vsude kohoutky a nechala tect vodu plnym proudem:)
Nakonec si nasla praci, odesla od neho a byla spokojena.

anonymka (Út, 28. 5. 2019 - 18:05)

Souhlasím s Krylem

Kryl (Út, 14. 5. 2019 - 14:05)

Každý lakomec je nebezpečné individium,co týrá okolí. Na takové lidi platí tvrdost bez kompromisů a veřejné zostuzení.

Sova (Út, 14. 5. 2019 - 13:05)

Pokud jde konkretne o vodu, mozna budeme v budoucnu tem skrblikum zavidet, ze to dokazi. Vody bude malo.
Ale znate ty duchodce, co v hotelich seberou mydlo, vyprazdni sampony a odmotaji si toaletni papir? Neni to smesne?

! (St, 29. 5. 2019 - 07:05)

Nedovedu si dost dobře představit lakomého důchodce, který bydlí v hotelu, aby tam mohl ukrást hotelové pidimýdlo a odmotat si k tomu h. papír.

sova (Po, 3. 6. 2019 - 20:06)

Tak to se nenech mylit. Duchodci jezdi na wellness mimo sezonu. Ve sprse odlevaji tekute mydlo a seberou co se da. Staci se pobavit s hotelovym personalem.
V Kalifornii jsme se divili, ze po nas chtela majitelka hotelu zalohu na rucniky. Pry opravnene, protoze se ji neustale ztraceni. Hoste si pry dokonce odsroubuji i zarovku!!
Asi je to takovy sport! Ale pro majitele hotelu dost drahy.

? (Ne, 24. 3. 2019 - 18:03)

tak ty taky?
Jsi se poznal/a?

Jindřich (Ne, 24. 3. 2019 - 07:03)

Každý škrt a lakomec je hovado a pryč od něj. JInak se budete celoživotně trápit!

no (Ne, 24. 3. 2019 - 11:03)

Oni to mají v rodině. U jeho sestry se během dne splachuje záchod jen po stolici a večer. Po močení ne. Byt obývají čtyři osoby. Zeť, jeho sestra i zeťův švagr mají inženýrský titul.

sova (So, 23. 3. 2019 - 12:03)

Uz se vam nekdy stalo, ze jste prisli na navstevu a dostali jste 1/3 sklenicky vody z vodovodu s poznamkou, ze mi to staci, ze plnou bych stejne nevypila!? Mne se to stalo. Mozna, kdyby nic nerekla, ja bych si toho ani nevsimla. Vim, ze se vodou musi setrit. Ale co je moc, to je moc! K tehle pani zu na navstevu nepujdu!!

no (So, 23. 3. 2019 - 21:03)

Mám v rekonstrukci byt, jsem bez vody, elektřiny. Občas si zajdu k dceři uvařit kávu a když mi zeť ulil z kávovaru asi decku vody, že toho mám hodně, že tolik stačí, zajdu se k dceři osprchovat jen když není doma. Což bylo dvakrát během tří týdnu. Namokřím si ručník a obtírám se doma. Díky za dětské vlhčené ubrousky!! Mohla bych tady psát další zajímavé případy., které mi můj rozum nebere.Dcera říká, že je šetřílek, ale já bych to nazvala jinak. Když byla vnučka nachlazená, chtěla dcera koupit vnučce sirup. Dostala odpověď: Vždyť už vykašluje! Dodám, že u nich zdržuji minimálně, s vnučkou pomáhám u hlídání, nepletu se jim do manželství, jen zírám.

luci (So, 23. 3. 2019 - 21:03)

Šetřílek , přímo hladovec ! On totiž nešetřil jen vodu , ale také elektřinu které by se k ohřátí více vody více spotřebovalo. No , co si tvoje dcera vzala , to má. Ale opravdu není co závidět , já bych od takového utekla o půlnoci i bosa.

no (Ne, 24. 3. 2019 - 06:03)

Pro matku je nejhorší, když se na to musí dívat a zasahovat nemůže. My mámy vidíme dopředu a trápíme se. Kamarádce jejímu manželovi maminka vykala a věděla proč. Kamarádka na to přišla až po dvaceti letech.

luci (So, 23. 3. 2019 - 21:03)

U některých lidí je to stav přímo patologický.

sova (Pá, 28. 9. 2018 - 09:09)

Lakomec je taky člověk, já...Mas pravdu, lakomec je taky clovek. Jenom zit se s nim neda!

sdfg (Čt, 27. 9. 2018 - 17:09)

Lakomec je taky člověk, já bych to takhle nerozlišoval.Aspoň nehrozí krach.

sova (St, 13. 2. 2019 - 19:02)

Ale on v nekterych pripadech krach hrozi. Byla jsem u jedne hoodne setrne (ale i dost bohate) zname na kave. Mliko, co nalila do hrnku, bylo kysele. Upozornila jsem ji na to, ale ona ze pry zu je pozde a ze je skoda mleko vylit.
Ke krachu tedy nedoslo, ale na kafe uz k ni nepujdu!

sova (Čt, 27. 9. 2018 - 11:09)

Dnes mi setrny soused prinesl houbu pichavku, ktera vyrostla na sousednim (neobydlenem) pozemku. Ze pry za ni nic nechce!!
Nevim, co by mohl chtit za houbu? Pry ji chodil zalevat! Malem jsem mu ji hodila na hlavu, ale pak jsem mu ji s diky vratila!

sova (Čt, 27. 9. 2018 - 11:09)

Podle me zkusenosti se stedrosti ci vstricnosti dockas spis od tech chudsich lidi, nez od bohacu. Ti totiz pocitaji kazdou korunu a verim, ze se jich o jejich penezich i zda.
Nedavno jsem delala soukromou sbirku pro domov s Alzheimerovou nemoci. Obvolala jsem par znamych - ti dobre situovani mi odmitli neco davat, ze domov je urcite dotovan nejakou charitou (neni) a ti normalni mi vsichni neco prinesli.
Jednou nam ve firme dali nejake predmety, at to rozdelime mezi pracovniky. Jenze vedeni firmy prave slo z porady a nez jsme se nadali, krabice s reklaminimi predmety byla prazdna! No, poucili jsme se!

Vašek (Čt, 27. 9. 2018 - 08:09)

Poznala jsem lakomce až za...Měla jsi mu slíbít, že mu za těch pět tisíc přineseš kytice na hrob :D

Reklama

Přidat komentář