Reklama

Existuje Bůh?

24.3. (Ne, 24. 3. 2019 - 08:03)

Zkouška Genesis 22, 1-18: Po těch událostech se stalo, že Bůh Abrahama zkoušel. Řekl mu: Abrahame! On odpověděl: Tady jsem. Bůh řekl: Nuže, vezmi svého syna, svého jediného, jehož miluješ, Izáka, a jdi do země Mórija. Tam ho obětuj jako zápalnou oběť na jedné z hor, o níž ti povím. Abraham vstal časně ráno, osedlal osla, vzal s sebou dva své služebníky a svého syna Izáka, naštípal dříví k zápalné oběti a vydal se k místu, o kterém mu řekl Bůh. Třetího dne, když Abraham pozvedl oči, uviděl v dáli to místo a řekl svým služebníkům: Zůstaňte tady s oslem a já s chlapcem půjdeme až tam. Pokloníme se Bohu a vrátíme se k vám. Potom vzal Abraham dříví k zápalné oběti a naložil je na svého syna Izáka. Vzal s sebou také oheň a nůž. A šli oba spolu. Tu Izák řekl svému otci Abrahamovi: Otče? Abraham řekl: Tady jsem, synu. Izák řekl: Zde je oheň a dříví, ale kde je beránek k zápalné oběti? Abraham odpověděl: Bůh si opatří beránka k zápalné oběti, můj synu. A šli oba spolu. Když přišli na místo, o kterém mu řekl Bůh, Abraham tam postavil oltář, připravil dříví, svázal svého syna Izáka a položil ho na oltář na dříví. Pak vztáhl ruku a vzal nůž, aby zabil svého syna. Vtom na něho zavolal יהוה anděl z nebes: Abrahame, Abrahame! Odpověděl: Tady jsem. I řekl: Nevztahuj ruku na chlapce a nic mu nedělej, protože teď jsem poznal, že jsi bohabojný a že jsi mi neodepřel svého syna, svého jediného. Abraham pozvedl oči a uviděl, že se jeden beran zachytil za rohy v houštině. Šel, vzal toho berana a obětoval ho v zápalnou oběť místo svého syna

Rakato (Ne, 24. 3. 2019 - 13:03)

Cituješ tady Genesis. A co má jako být? V době příběhu o Izákovi některé kanánské skupiny právě upouštěli od lidských obětí. (Jiné se jich drželi, jako např. Féničané, později - už za římských dob - Kartagiňané.) --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Konečně, lidi obětovali i Vikingové, a to byl evropský kulturní okruh. (Samozřejmě se to nedá srovnat s Aztéky - to byli krvežíznivé hovada, které obětovaly lidi po tisících. A není náhodou, že se v Mexiku vraždí pořád o sto šest a devadesát procent vražd tam není objasněno. Nadále zanedbatelná úcta k lidskému životu.)

mima (Ne, 24. 3. 2019 - 08:03)

A víš, že jsem věděla už předem, že se někdo tady odvolá na tento příspěvek :-)...... však já jako " obhájce " se ještě ozvu....

24.3. (Ne, 24. 3. 2019 - 08:03)

Řekněme,že je ženatý s prací i takové věci se stávají.

Rakato (So, 23. 3. 2019 - 23:03)

„Proklel jí tak strašnou kletbou, že zcepeněla strachy.“ (Katolické listy v černé kronice o nešťastné křesťance Rozálii Kotrbové) -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
„Víra v nadpřirozené bytosti je pošetilá a dá se pochopit jen u malých dětí.“ (ateista Hugo Krečmer) -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
„Na světě je obrovská konkurence ideologií, ale když člověk vyloučí ty nesmyslné, zůstane mu jen víra v sebe sama a v přirozenou sociální evoluci.“ (amatérský filosof Vincent Jurinda) ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
„Každé náboženství je z hlediska morálky a ideologie poplatné době svého vzniku a proto pro přítomnost nevhodné.“ (religionista Miroslav Hlavatý) -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
„Hledám teologa, který by mi vysvětlil, co si mám myslet o světě.“ (zbloudilý věřící Gheorghe Tambrea) ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ó lidé pošetilí, hledající pravdu, vaše duchovní potrava je jako krev a maso, získané z utrpení a ze smrti, a přitom pán vám prostřel stůl čistý a bohatý.“ (mystik Ferenc z Varaždína) ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
„Autosugesce stojí u základu naší víry.“ (z Mikulášova svitku ve Vatikánském tajném archivu) ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
„Problém lidí je, že se příliš zabývají sami sebou, a tato sebestřednost je nesnesitelná. ET chce domů.“ (zoufalý ET) --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
„Jsou věci mezi nebem a zemí, o nichž se filosofům ani nesní.“ (William Shakespeare, Hamlet, první jednání)

Bůh zase tvoří (Čt, 21. 3. 2019 - 22:03)

https://www.novinky.cz/veda-skoly/500268-teleskop-zachytil-formovani-noveho-hvezdneho-systemu.html

Rakato (Čt, 21. 3. 2019 - 23:03)

Když mícháš v kuchyni těsto na svůj knedlík, mravencům faraónům na tvé kuchyňské lince se také zdá, že bůh tvoří. ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
(Zdá se, že si tady kde kdo myslí, že mu přidá na anonymitě, když nebude používat nick.)

luci (Čt, 21. 3. 2019 - 22:03)

Ale žádný bůh přece nic netvoří . To je mu jen přiřčeno těmi lidmi , co ho stvořili . Bylo to tak ve všech předchozích civilizacích a je to i v té současné . A i v té budoucí .

mima (St, 20. 3. 2019 - 09:03)

Čí to"au" a čí to" oj"?.... Čí ten křik a čí ten boj?... Čí boulí bez počet?..... Čí oči zarudlé?.... Těch, kdo u vína vysedavaji, těch, kdo vyhledávají napoje! Do vína nezahléd se - jak rudé je, jak v poháru jen jiskří, jak hladce klouže do hrdla!....Nakonec ale jako zmije uštkne, dokáže otrávit jako had..... Tvé oči uvidí prapodivně, tvé srdce bude mluvit spletene.....Bude ti jako bys usnul na moři, jako bys ulehl stožáru na špici..... Prý: Dostal jsem ránu? Nebolí!.... Že zbili mě? Už nevím kdy!....Až se proberu, dám si víc!................. "Šalamoun"

Rakato (St, 20. 3. 2019 - 12:03)

Pěkně, mimo, pěkně. I proto se vyplatí bibli znát. -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ale vy ženy umíte i přitvrdit, viz vaše heslo: "Rty, které se dotkly alkoholu, se nedotknout našich."
Blíže zde: https://ghostsofdc.org/2012/02/24/lips-that-touch-liquor-shall-not-touch-ours/
(Ale vzhledem k tomu, že pijí i ženy, je to od těch bojovnic s alkoholem genderově nevyvážené.)

mima (Čt, 21. 3. 2019 - 10:03)

Nejhorší pohled je na opilou ženu a nejsmutnější na opilé děti.....v těchto případech by se měl člověk probudít........ jenže chce se člověk vůbec poučit?

Tony (Čt, 21. 3. 2019 - 23:03)

A nás nacucaná chlapiska, kterým kvůli tomu praskne ledvina, toleruješ?

Tony (Čt, 21. 3. 2019 - 23:03)

A nás nacucaná chlapiska, kterým kvůli tomu praskne ledvina, toleruješ?

Rakato (Čt, 21. 3. 2019 - 17:03)

Alkohol je jako víra - pomáhá nám lidem žít. Jinak by byl pro někoho (někdy nebo i vždycky) tento svět nesnesitelný. ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dokonce tady vidím analogii s bohem. Jehova chce za svou pomoc a přízeň moučné a zápalné oběti, alkohol chce za svou pomoc naše játra.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Vlastně v mnoha jazycích dokonce ani nejde o analogii, ale o shodu - když se v nich duchu a alkoholu říká jedním společným slovem: "spirit". -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mimo - jsi si jistá, že se nemodlíš k alkoholu? Vždyť duch (svatý) je jedna z podob boha. (Ale pokud neuznáváš trojice, tato otázka se tě netýká.)

Návštěvník (Pá, 22. 3. 2019 - 22:03)

Opium je náboženstvím lidu?

Rakato (Pá, 22. 3. 2019 - 23:03)

Nebojíš se citovat Marxe? Jasně že je náboženství opium lidu, protože prostý lid neměl na kokain a opium jako vládnoucí třída. Tak si musel pomoci jinak. (Tehdy všichni intelektuálové tvrdě jeli v drogách, Freud kokain propagoval jako nápoj k léčbě deprese a sexuální impotence.)

mima (Pá, 22. 3. 2019 - 11:03)

Rakato a tady je to o tom stromů poznání dobra i zla...... všechno na světě má dvě stránky. Všechno můžeš použít k dobrým i špatným účelům. Každá maličkost, každý velký objev. A to se týká i alkoholu...... nachází se v něm dobro i zlo. A teď poznej co je pro tebe dobré a co už zlé, co ti může být prospěšné a co ti bude škodit......a tady je to o té moudrosti, moudrosti lidské z tohoto světa a pak moudrost která pochází z hůry....... v lékařství alkohol dělá zázraky, potřebuješ ho k desinfekci, jako konzervační prostředek......ale i v přiměřené míře ke zdraví, vždyť Pavel píše, samou vodu nepij........on ten alkohol je dobrý pán, ale špatný sluha.......a teď jen pro upřesnění ohledně " spirit "....ten dávný had, ďábel a satan, který svádí celý svět - byl svržen. Byl svržen a jeho andělé byli svržení s ním ( Zjevení ) ..... ďábel má taky svoje " spirit "......... odkud přišla tvá moudrost, ta ti sama napoví koho uctivas....

Rakato (Pá, 22. 3. 2019 - 12:03)

Píšeš: "... ten dávný had, ďábel a satan, který svádí celý svět - byl svržen." Odkud máš tu informaci o svržení satana? Byla jsi u toho? Máš fotky? -------------- Jen ti někdo něco navykládal. A navíc si odporuješ, protože k tvé víře patří věřit, že nás satan stále svádí. Je to vaše výmluva k námitkám, proč se nám děje tolik zlých věcí. --------------------------------------------------------------------------------------------------------
Když ale připustíme, že nás satan nesvádí, pak nám vše zlé dělá přímo Jehova. A za to ho mám uctívat? Ani náhodou.

mima (So, 23. 3. 2019 - 07:03)

Rakato, ty mě zkoušíš? :-) Odkud mám informace o svržení satana....... všechno zlo, které se děje na zemi mi o tom vypráví......a pak semnou nic nenaděláš, Bible je můj přítel a ta je mým zrakem pro ten neviditelný svět......jsem jak ten slepec na zemí, který nevidí, a přesto věří, že je tady slunce, hvězdy, modrá, bílá....... myslíš, že pro něho je rozhodující fotka, že ona mu něco napoví?....... a ještě upřesním, satan byl svržen na zemi se svými anděly, kteří v nebi učinili vzpouru..... a od té doby je tady zlo....a jestli nás svádí? Pokud se dáš svést, tak to je tvůj problém....... pořád tady jsou dvě možnosti, buď řekneš ano, nebo ne....jak tady píší co je ti blízké s tím se identifikuješ........ máš na výběr, je to tvá svobodná volba.....☀ sluníčkove ráno přeji ☀

24.3. (Ne, 24. 3. 2019 - 07:03)

Jestli máš vůbec na výběr. Úplně klidně to může být zkouška.

Reklama

Přidat komentář