Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

Jirka (Po, 18. 3. 2019 - 13:03)

Přesvědčovat to nikoli. Nedávejte psům co je svaté a naházejte perly svinim. Pleteš si víru s marketingem.

Rakato (So, 16. 3. 2019 - 20:03)

Zajímalo mě, jaký měl bůh vztah k bláznům a blbečkům. A hle, čtu: Blahoslavení chudí duchem. --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
A najednou přiběhlo k tomuto výroku plno odborníků, a začalo mě přesvědčovat, že to není o bláznech, ale o chudých ve smyslu nemajetných. Viz zde:
"V tomto žalmu (Žalm 149) jsou ti, co se modlí, označeni ještě druhým výrazem: jsou anawim , to je pokorní, chudí" (Žalm 149,4). Tento výraz se často objevuje v žaltáři a označuje nejen utlačované, nuzné, pronásledované pro spravedlnost, ale i ty, kteří kvůli tomu, že jsou věrni mravním závazkům Úmluvy s Bohem, bývají odsunuti na okraj společnosti těmi, kdo volí násilí, bohatství a zvůli. V tomto světle se chápe, že ona kategorie "chudých" není jen společenskou kategorií nýbrž duchovní volbou. Toto je smysl proslulého prvního blahoslavenství: "Blahoslavení chudí v duchu, neboť jejich je nebeské kráovství" (Mt 5,3). Blíže viz https://www.evangnet.cz/diskuze/vlakno/bible/40005003/5296 ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Anawim, anawim .... Ale také to může znamenat blbečky. Konečně Ježíš v této adoraci bláznů není osamocen, protože tady máme Chválu bláznovství od Erasma Rotterdamského.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
A křesťané - pozor! Když někoho označíte za blázna, hrozí vám oheň pekelný, neboť Ježíš řekl: 22 Já vám však říkám, že každý, kdo se hněvá na svého bratra, bude vydán soudu. Kdokoli by svému bratru řekl: ‚Tupče!‘ bude vydán veleradě, a kdokoli by mu řekl: ‚Blázne!‘ bude vydán pekelnému ohni. ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Takže když chcete někomu nadávat, ne do bláznů a tupců, ale do chudých duchem. To je povoleno.
Chvalte pána.

Jirka (Ne, 17. 3. 2019 - 17:03)

Vidim, že ses svým perlením pokoušel exhumovat i diskuzi Ježíš Kristus, Boží Syn. Tam nikdo od dubna minulého roku nepsal.

Rakato (Ne, 17. 3. 2019 - 17:03)

Jen se snažím nahodit zajímavé téma, protože se tady všichni vyšeptali, a shodou okolností také varovat křesťany, aby nenadávali.

Kdo je horší? (So, 16. 3. 2019 - 10:03)

Muslimský řitopich nebo řitopich Kešumandle?

Tony (So, 16. 3. 2019 - 12:03)

Jsem člověk přejícný. Cashewmandle má po letech náboženského odříkání mladistvou manželku (boučka) a tak se chová jako utrhlý ze řetězu.

Steve (Pá, 15. 3. 2019 - 23:03)

Všechny muslimy postřílet a mešity zbombardovat - jediné řešení.

Rakato (Pá, 15. 3. 2019 - 23:03)

Už tě mají v merku, za nezákonné výroky. Takže se s tebou loučím. Ať ti to uteče.

Steve (St, 20. 3. 2019 - 15:03)

Víš Rakato já si budu "Za svou pravdou stát". Mě nějaké zákony které ani neznám (ani nejsem povinen znát) jsou vážně u prdele. Islám je zlo které musí zmizet zcela pryč. Nacismus je taky zakázaný ... islám je ještě větší a zákeřnější zlo nežli ten nacismus. Žádné zákony nic na tom nezmění. Ostatně stejně se schyluje k válce s islámem obecně - podívej se kam a k čemu Svět spěje. V Tom Zélandu jsem četl že ta vražda v mešitě bylo nepovedené divadlo s hromadou hrubek. Sehráli to falešní islámisti špatně a velmi nedokonale!

Rakato (St, 20. 3. 2019 - 16:03)

Křesťanství bylo dříve také vražednou ideologií - začalo vyvražďováním pohanů v Římské říši, pak pokračovalo neustálými útoky na pohanské kmeny v Evropě, upalováním heretiků a čarodějnic, později pod patronátem inkvizice, náboženskými válkami mezi státy, až ta náboženská agrese a fanatičnost vyšuměla do ztracena a do tolerance až náboženské vstřícnosti, takže nyní už křesťané odevzdali v Evropě několik stovek kostelů muslimům a zvou je k luxusnímu trvalému pobytu v Evropě. ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Teprve až tohle všechno proběhne v islámu, vyšeptá se i on z agrese a bude klid. Prozatím je islám tam, kde jsme byli před čtyři sta lety, tj. v době třicetileté války. -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Klídek, Evropané přežijí - v ghetu.

Tony (So, 16. 3. 2019 - 12:03)

Kdyby Steváka za katr, tak by západočeský orchestrion přišel o špičkového maníka, který v něm fidlá na violu, což by byl velký problém. Muzikusové byli hájení všude od jakživa.--------Od té doby pořekadlo: JÁ NIC, JÁ JSEM MUZIKANT.

Rakato (Pá, 15. 3. 2019 - 19:03)

„Po armagedonu budeme na Zemi žít jen my, trollové, Ježíš nám to slíbil.“ (troll Vincek)

Vrchní omlouvač (Pá, 15. 3. 2019 - 19:03)

Čin ojedinělého muže na Zélandu nemá nic společného s pravicí, je to jen čin duševně nevyrovnaného jedince. Doporučuji muslimům, aby se semkli. Aby neprovokovali, protože by mohl přijít další útok ze strany nemuslimů. Je třeba nemuslimy zatím ještě tolerovat, nějaký čas. Vaše Láska a pravda :)

Steve (Pá, 15. 3. 2019 - 17:03)

Už se zase střílej islámisti v mešitě ... sláva :-) Kurvy jedny pojebaný. Satan si je sám odmnění. "Poznáte je po ovoci"

Návštěvník (Pá, 15. 3. 2019 - 11:03)

Nejjednodušší způsob, jak lidi rozdělit proti sobě je přes náboženství nebo podobnou ideologii. To neznamená, že bez bible a koránu to nejde. Jde to i bez nich. Ale s nimi to jde lépe.

mima (Pá, 15. 3. 2019 - 16:03)

Zvláštní, kdo rozděluje bílé a černé. Kdo rozděluje lidí podle národů, barvy pletí, vzdělání....kdo nenávidí Romy, kdo napadá sankcemi Rusko? .... zrovna teď dva týdny jsem a budu v kontaktu s občany Spojených Států na našem území.... víš co mě dnes při jednom rozhovoru zaujalo? Byla jsem v šoku. Zmínka .... že občané Ameriky milují zbraně. Položila jsem otázku, jak to mám rozumět.....mezi jiným mi bylo řečeno, je to největší obchod v Americe, zbraně kupuje každý řadový občan, bohatý i chudý.... . když byla ve vládě zmínka o tom, že nějak se to bude muset zregulovat........ prodej zbraní se neskutečně navýšil..... někdo tady pořád píše v procentech, že křesťanů ubývá, jejich míň než dest procent, dokonce v Číně, že vůbec jsou a pak další, jak náboženství rozděluje lidí.....tak o co teď?

mima (Pá, 15. 3. 2019 - 16:03)

Zvláštní, kdo rozděluje bílé a černé. Kdo rozděluje lidí podle národů, barvy pletí, vzdělání....kdo nenávidí Romy, kdo napadá sankcemi Rusko? .... zrovna teď dva týdny jsem a budu v kontaktu s občany Spojených Států na našem území.... víš co mě dnes při jednom rozhovoru zaujalo? Byla jsem v šoku. Zmínka .... že občané Ameriky milují zbraně. Položila jsem otázku, jak to mám rozumět.....mezi jiným mi bylo řečeno, je to největší obchod v Americe, zbraně kupuje každý řadový občan, bohatý i chudý.... . když byla ve vládě zmínka o tom, že nějak se to bude muset zregulovat........ prodej zbraní se neskutečně navýšil..... někdo tady pořád píše v procentech, že křesťanů ubývá, jejich míň než dest procent, dokonce v Číně, že vůbec jsou a pak další, jak náboženství rozděluje lidí.....tak o co teď?

Rakato (Pá, 15. 3. 2019 - 17:03)

"... kdo rozděluje bílé a černé. Kdo rozděluje lidí podle národů, barvy pletí, vzdělání..."? To bůh nás takto rozdělil. A také na chytré a hloupé, pracovité a líné, kriminálníky a poctivé atd.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Američtí křesťané jsou ze všech křesťanů nejvíce pokrytečtí, u nich nechce levá ruka vědět, co dělá pravá. A také paradoxně hromadně chodí do kostela. Nevím, co tak hledají. Asi odpuštění za své hříchy.

Rakato (Pá, 15. 3. 2019 - 13:03)

Pekně. A mistři tohoto štvaní lidí proti sobě pomocí ideologie byli Lenin, Hitler a Mao. Miliony mrtvých. Plus křesťané a dosud muslimové.

Návštěvník (Pá, 15. 3. 2019 - 10:03)

Lidi se mlátili vždycky, jen je zbytečné jim dávat nauku, která podporuje nevraživost. Když lidi nevyznávají ideologie, neznamená to ráj, budou se mydlit taky, ale méně. A vo to jde. Už když se z radikálních vyznavačů náboženství stanou umírnění, už toto snižuje násilí.

Reklama

Přidat komentář