Reklama

cervene,modre trenky na telocviku,silonove gatky,spartakiada

Eva (So, 9. 6. 2018 - 05:06)

Na téma trenýrek modrých a červených toho zde bylo napsáno hodně. Avšak i modré trenýrky měli mnoho variant typu střihu, materiálu, typu kapsiček, bílého klínku. Vedle tělocviku se nosili i jako spodní prádlo i jako plavky. Není žádným tajemstvím a ani ostudou, že je v dětství nosili i kluci třebas po svých starších sestrách. Byli v tomto směru mnohaúčelové a praktické, ale stejně je to věc názorů, tak jako na každou věc.

Greg (Po, 20. 3. 2017 - 16:03)

grego a t nekdo hlidal,ze...Ne nikdo to nehlídal,nikdo nesledoval. Slipy pod trenky povinné nebyly, protože od 5.třídy byly tělocviky dělenné na kluky a holky.Takže kluci byli zvláš´t a holky taky.

Zbyněk (Čt, 7. 6. 2018 - 16:06)

Nejlepší trenky byly ty...Souhlasím,ale i jako spoďáry se daly nosit i ty nelemované.. Já končil 1986 a nosil se klasický typ i ten ze spartakiády 1985,tedy ty mírně vykrojené s lemem

Brano (Po, 20. 3. 2017 - 05:03)

Vsimli ste si nove trenky od foltyna ? Uz ich mam. Su super !!!

Pavel (St, 6. 6. 2018 - 21:06)

Nejlepší trenky byly ty lemovaný. Já končil základku v roce 1989 a tehdy byly hodně populární, protože se daly pohodlně nosit jako spoďáry, cvičit v tělocviku i nosit ven. V létě na dovolených jsem skoro nic jinýho nenosil. Měl jsem kromě těch červenejch taky modrý a zelený. Klasický červený trenky jsem měl taky... Jojo to byla celkem fajn doba.

c.trenky (St, 15. 3. 2017 - 22:03)

Pod trenkami sme nemali nic ale od 5.triedy boli povinne slipy. Teraz sa uz kupit nedaju preto si ich sijem sam. a tie co sa daju kupit su onicom. nosim ich skoro stale a vsade. najlepsie s bielym trickom. aj cervene s bielym lemom. Krasne ziaria na slnku.

Miso (Po, 4. 6. 2018 - 09:06)

My sme museli nosit tiez cervene trenky a biele tielko. Ked bolo teplo tak sme casto cvicili alebo behavali vonku len v trenkach
Kto si zabudol trenky tak niekedy cvicil iba v klasickych trenkach- pruhovanych.Pod cervenymi trenkami niektori chalani nosili klasicke trenky. Ja som si ich vyzliekol v satni a cvicil len v cervenych.
Ked som si zabudol cervene tak som cvicil velakrat i klasickych. Nebol som sam.A ked sme nahnevali telocvikara tak sme behali za trest dopoteni takmer celu hodinu vonku na ihrisku.
V tej dobe sa cvicila hlavne atletika, skok cez kozu, splhanie a behavalo sa na zaciatku telocviku.

kyborg (Po, 4. 6. 2018 - 09:06)

Co já pamatuji,tak červené trenky na tělák,výhradně bez slipů...A jinak jako každodenní prádlo až do 16 let,zcela běžně

Braňo (Po, 4. 6. 2018 - 06:06)

Na strednej som nosil aj klasické pruhované trenirky. Na telesnú výchovu som si obliekol červené na tie obyčajné , robili sme to tak skoro všetci chlapci . Strašne sa to krcilo. Dodnes sa z toho smejem...keď si náhodou niekto zabudol zobrať červené , nemohol sa telocvikarovi vyhovoriť ,že nemá v čom cvičiť. Mal ich plnú krabicu v kabinete , čo chlapci pozabudli v šatni .

Návštěvník (Čt, 14. 3. 2019 - 16:03)

u nas bola tiež krabica plna červenych trenyrok ako aj inych z dresov /aj adidasiek/ . Niektore sa občas použili na telocvik Mnohe trenky už končili aj ako handra na upratovanie ako červena zastavka na prečnievajuci naklad a pod. Na smetisku sa ich moc povalovalo pri vymene dresov a na konci šk.roka.

Návštěvník (So, 16. 3. 2019 - 07:03)

Škoda jich...

Petr (Ne, 3. 6. 2018 - 16:06)

Někdo kdo by si chtěl pohrát?
http://www.imagehosting.cz/?v=p1090451.jpg

[email protected]

luca (Út, 14. 3. 2017 - 21:03)

grego a t nekdo hlidal,ze kluci pod tim nic nemeli?

Michal (Ne, 3. 6. 2018 - 13:06)

Já to měl tehdy doma...Červený trenýrky jsem nosil po celou základku a pod nimi se nic nenosilo. Jen někdy po třídních schůzkách, když jsem věděl že bude doma svištět řemen, tak jsem si navlíkl hrubý plavky a na ně pak trenky a to pak bolelo o trochu míň :-)

Hanka (Ne, 3. 6. 2018 - 03:06)

Tak u nás naše učitelka tělocviku vyžadovala výhradně trenýrky. Neexistovalo, že by bez nich nikdo necvičil. Pod níma někdo nosil kalhotky a to bez ohledu, zda měli tmavší či světlejší barvu.V nižším ročníku někteří nosili přes trenýrky rovněž natažené punčochy.

Zlata (Pá, 1. 6. 2018 - 17:06)

To u nás u holek někde vyžadovali mít spodní kalhotky pod trenýrkama. Nebo trenýrky i přes punčochy natažené. Nebylo to asi pravidlo všude, ale u nás to bylo tělocvikářce jedno, zda máme jen modré trenýrky nebo kalhotky pod trenýrkama. Zajímalo by mě, jak to bylo jinde na školách apod. s touto kombinací a volbou

jan (Pá, 1. 6. 2018 - 16:06)

No,nevím v jaké škole byly požadavky v hodině těláku,ale u nás učitel fanaticky trval na červených trenkách nezmačkaných a čistých na tělocvik. Neexistovalo mít trenky,sice červené, ale nošené víc dní. Nebo kdyby zahlédl flíček z návštěvy WC těsně před hodinou tak kluky poslal z hodiny těláku. Takže u nás docela nářez v tomhle. Slipy naopak v tomhle pomohly..

vyzitýr (Pá, 1. 6. 2018 - 14:06)

Já to měl tehdy doma zavedeno tak, že červené trenky jen do školy, doma sundat a obléci obyčejné domácí trenky, ty červené byly jako spodní prádlo pro školu.A mělo to tak více kluků...Prostě nejen na tělák, ale i jako denní prádlo.
Slipy jsme tehdy ani neznali, až v osmé třídě je měl první kluk jediný ve třídě.Jak už tu někdo psal výše v diskusi. Červené chlapecké trenky byly symbol klukovství v té době a fenomén.Mluvím o klasických červených, nikoliv o šustivých adidaskách,nebo jejich imitacích. Tam už slipy být musely..

Michal (Čt, 31. 5. 2018 - 19:05)

Ve škole to bylo jasny bez...Jinak slipy pot trenkamy nosim jak jsem psal tyto trenky neodsavaji pot

Michal (Čt, 31. 5. 2018 - 19:05)

Nosit pod trenkama slipy? No...Ve škole to bylo jasny bez slipu,

Reklama

Přidat komentář