Reklama

Existuje Bůh?

mima (Čt, 28. 2. 2019 - 09:02)

Momentálně je tady dobro i zlo. Tak samozřejmě souhlasím, že ten špatný a dobrý vývoj nezastavime. Jenže tady nastává jeden problém, co když ten špatný pes zadávi toho dobrého? ....." všichni jsme Boží děti " .... nemáš pravdu. Máme tady dvě linie. Adamovo potomstvo ( 5 kap.1. Genesis ) a pak je tady Kaina potomstvo ( 4.kap. 1. Genesis ) ...ne jako Kain, kterýž z toho zlostnika byl...1. Ep. Jana 3.kap...." nic méně my jsme v pohodě".....ano, Titanik se topí, ale my jsme v pohodě....

Rakato (Čt, 28. 2. 2019 - 12:02)

Dobro a zlo jsou jen slova, a ještě hodně relativní. Např.: něco je pro tebe dnes zlem (musíš na riskantní operaci), ale zítra dobrem (operace se podařila a zkvalitnila ti život). Nebo např. Američané v minulosti brali likvidaci indiánů jako dobro (Mrtvý indián - dobrý indián.), a teď ji berou jako zlo. Paradoxně, objektivně vzato, je ta likvidace pro ně dobrem stále, protože by se nemohli tak rozmnožit na indiánský úkor. Nebo např. tvá tělocvikářka ve škole tě terorizuje, chce po tobě více, než po jiných, ale díky tomu jsi zvládla testy na škole pro sportovní talenty a získala tak medaile. Vše je relativní. Každý zákon, který zvýhodní jednu skupinu obyvatelstva, je pro tuto skupinu dobrý, ale zvýhodnění jedněch znamená současně diskriminaci druhých, a tak je pro ty druhé zlem. ..........................................................................................................................
Pokud chceš tvrdit, že bůh protěžuje jen lidi, kteří v něho věří, není to na světě vidět. Já nevěřím a nemám pocit, že bych byl diskriminovaný oproti věřícím. Takže buď neexistuje, anebo všem měří stejně. ........................................................................................................................................................
Pokud chceš argumentovat posledním soudem, že tam dojde k zavržení nevěřících a k odměně věřících - jsou to jen prázdné řeči bez důkazů. A v tom je ta dnešní církevní bída - lidi se naučili žít na základě rozumu a vyžadují pro všechna tvrzení důkazy, které samozřejmě církev nemá. A tak jen dokolečka vykládá, že je třeba věřit bez důkazů. Ale proč bych to dělal, když i prvověřící důkazy boží existence požadovali, a také je dostali? .................................................................................
Při podobných úvahách hodně pomůže netrápit se věcmi, které nemůžeš ovlivnit, a soustředit se na to, které ovlivnit můžeš.

mima (Pá, 1. 3. 2019 - 08:03)

...."dobro, zlo jen slovo"....a bílá a černá je taký slovo? Dobro je dobro, zlo je zlo. Zlo nepotřebujeme k tomu, abychom měli dobré výsledky......" Bůh protezuje lidí kteří v něho věří"..... citoval jsi Bibli a tam je taky psáno, že Bůh staví hradby kolem spravedlivého....a to, že nejsi diskriminovány.... už jednou jsem ti psala, slunce svítí a déšť padá na spravedlivé i nespravedlivé...." poslední soud"..... seš si jistí, stojíš si za tím co píšeš? Podívej, když chodíš do školy na konci školní docházky dojde k ohodnocení, buď projdeš, nebo neprojdeš i v práci je to stejné, buď jsi dobrý pracovník, nebo nesouhlasí s tvou pracovní morálkou a vyhodí tě...... myslíš, že nebude spravedlivé, když přijdeš na poslední soud? Když tvůj život zde na zemí rozhodné o tvém dalším pokračování?.... Vždyť tady všichni si horlivě stěžujete na Boha, jak může přihlížet bezpráví, válkám, zabíjením děti.....ale jen trpělivě počkejte na soudní přelíčení, ono není hned .... vždy proběhne nějaký čas, doba šetření.....a pak každý podle toho jak žil, dostane vysvědčení...... Zapomínate na jednu věc, Bůh není jen laskavý, ale je ještě soudce a soudce nebere ohledy, svou funkci musí vykonávat zodpovědně.... podívej jak to funguje u soudce zde na zemi. Víš, že takový soudce má dvě tváře? Doma je laskavý manžel, otec, syn, soused.....ale když zasedne do svého úřadu, obleče si svůj talár, je člověk dle obžalovaného pro něho ten nejhorší, který rozhodné o jeho osudů, dokonce rozhodné o jeho životu, může mu udělit milost, ale taky ho poslat na šibenicí. A pohoršuje se člověk nad tímto soudcem, pokud je výrok spravedlivý, budeš ho titulovat, že je vrah?... on vykonal jen svou práci.Po rozsudků vezme svou aktovku, svlékne svůj talár, odejde z úřadu a bude znovu tím laskavým člověkem. ..
*Dobré ráno*

Rakato (Pá, 1. 3. 2019 - 12:03)

Asi jsem se špatně vyjádřil stran dobra a zla. Každý má nějakou morálku a podle ní ví, co je dobré a co zlé. Jen platí, že co člověk, to rozdíly v pojetí dobra a zla. Příklady, které jsem uváděl, byly jen okrajové situace, jak rozdílně mohou lidé chápat jedinou stejnou věc.
Poslední soud? Já bych to až tak nedramatizoval. Když žiju stejně dobře jako křesťan, mám nárok na stejný rozsudek. A že jsem boha neuctíval? Bůh tomu tak chtěl, protože vše na světě se děje podle jeho vůle. Konečně, tys mu také nedávala moučné oběti a nezapalovala ty zápalné, jak si přeje. ............................................................................................................

Navíc, jak si přišla, že bude nějaký poslední soud? Jsou to je řeči, které někdo vymyslel a napsal do bible, žádný důkaz o soudu nemáš...........................................................................................................................................
Strašíš posledním soudem stejně nestoudně, jak to dělali kutňáci poslední dva tisíce let. Úplně při tom ignoruješ, že se soudí podle skutků, ne řečí. A měla by sis také vybrat, zda Jezus je slitovný podle nového zákona, nebo démon podle starého zákona. ..............................................................................................................................................
Jistěže označím soudce za vraha, když mě odsoudí, a já přitom nic neudělal. Ale nemám strach, že se Jehova splete, protože Jehova u soudu vůbec neřeší, zda lidé v něho věřili, nebo nevěřili, ale soudí podle skutků:............................................................................................................
42Hladověl jsem, a nedali jste mi jíst, žíznil jsem, a nedali jste mi pít,
43byl jsem na cestách, a neujali jste se mne, byl jsem nahý, a neoblékli jste mě, byl jsem nemocen a ve vězení, a nenavštívili jste mě.‘
44Tehdy odpovědí i oni: ‚Pane, kdy jsme tě viděli hladového, žíznivého, pocestného, nahého, nemocného nebo ve vězení, a neposloužili jsme ti?‘
45On jim odpoví: ‚Amen, pravím vám, cokoliv jste neučinili jednomu z těchto nepatrných, ani mně jste neučinili.‘
46A půjdou do věčných muk, ale spravedliví do věčného života.'' (Matouš 25)

mima (Po, 4. 3. 2019 - 08:03)

Dobro, zlo, je dobro a zlo...lidé si ho jen podle svých choutek přizpůsobili, podle sebe naohybali, podle svého myšlení zdeformovali....." strašis posledním soudem"... vážně, ty se bojíš posledního soudu, že píšeš o strašení? Pro mě je to informace, jak každá jiná. Školní řád taky straší děti ve škole, zákony které jsou nám daný státem jsou pro Tebe taky strašák? Vždyť to je přirozene, jak se praví " co zasejes, jednou budeš sklízet" ......." Bůh bude soudit podle skutků" ....hladovel jsem, a nedali jste mi jíst.......a tady to máš :-) hledáš Boha, chceš důkaz, chceš se ho dotýkat, chceš ho vidět...... jak můžeš komunikovat s Bohem, jak mu můžeš dát jíst, dát se napít.....? Bůh dál svou část do nás. Nejdříve nám udělal tělo, ale to tělo bez života, bylo jen suchý strom, který stál a nečinil žádné pohyby, žádnou aktivitu, myšlení, byla to mrtvola. Až vdechl jeho dech života do toho těla, pak jsme ožili. Jsme jak vajíčko :-) Skořápka je naše tělo, bílek náš duch a žloutek si zarezervoval pro sebe Bůh. Tam přebývá on. Tam je to tiché volání v každé bytostí po Bohu.......a ty ho pořád hledáš, je tak blízko...

Rakato (Po, 4. 3. 2019 - 17:03)

Opět kážeš. A nic z toho nemůžeš dokázat. Když ti tvá víra pomáhá se životem, s pánembohem, věř si klidně i na Špagetové monstrum.

1.3. (Pá, 1. 3. 2019 - 10:03)

Zlo potřebuješ k tomu,aby jsi pochopil rozdíl mezi dobrem a zlem.

Návštěvník (Čt, 28. 2. 2019 - 15:02)

to špatné s tebou, když nevíš , co je dobré a co špatné - jak pro tebe i ty kolem. To bude pro tebe relativní i pravda.

Rakato (Čt, 28. 2. 2019 - 16:02)

Každý ví, co je dobré a co špatné. Jenže někteří s tím nesouhlasí a mají svojí verzi. Horší jsou ale ti, co druhou verzi odmítají připustit. Říká se jim fanatici. A nejhorší jsou ti, co proti druhé verzi bojují - říká se jim teroristé a sebevražední atentátníci.

sardanapal* (Čt, 28. 2. 2019 - 16:02)

Pokud mají náboženskou , světskou - politickou moc - mohou ve jménu toho či onoho , ismů a dalších hovadin , vyvražďovat celé národy neomezeně ...

27.2. (St, 27. 2. 2019 - 15:02)

Poznání,nebo nemít ty růžové brýle.

27.2. (St, 27. 2. 2019 - 08:02)

mimo oba případy jsou smlouva,já ten Biblický příběh tak napsala schválně,aby bylo vidět,že manželé se opravdu vracejí...

mima (St, 27. 2. 2019 - 08:02)

Ještě doplním, že Jordan Peterson zkoumá taky staré časy :-) v roce 2017 natočil a přednesl sérii přednášek nazvanou český " Psychologický významu Biblických příběhu" ve které analyzuje archetypicke příběhy Genesis, jako vzorce chování důležité pro osobní, společenskou a kulturní stabilitu.

Rakato (St, 27. 2. 2019 - 13:02)

Psycholog Jordan Peterson? Psychologie je polověda, a psychologové ví, pokud jde o podstatu duševních pochodů, kulové. Jo neurologové a borci budující umělou inteligenci, ti jdou správnou cestou a jsou stále blíže k pochopení funkcí mozku. Ale psychologové jen plácají o tom hrubém rámci, který o psychice dokázali pochopit, a často se pletou. ...................................................................
Ale abys mi dobře rozuměla - já psychologům nevyčítám to, že ví o myšlenkových pochodech tak málo, vždyť jediné co mají, je pracovat s mozkem jako s černou skříňkou, vložit do něj vstup a čekat, jaký výstup z něj vyleze. Já psychology a psychiatry nesnáším, protože se tváří vzhledem k miniaturnosti svého poznání tak důležitě, a dokonce občas ostudně zasahují do lidských životů - viz pomatenci, kteří, vypuštění z blázince, tě mohou na ulici beztrestně zabít, viz elektrošoky, lobotomie, zdraví lidé, prohlášení za blázny z politických důvodů... Takže psychologie, psychiatrie - despekt! .........................................................................................................................................Takže beru jakékoliv jejich psychologická sdělení s podezřením, pod dojmem toho, že je znehodnoceno jejich vzděláním. Doporučuji proto, abys jeho psychologií podložené názory přijímala kriticky.
….......................................................................................................................................................
Pokud jde o Petersonovy politické názory – respekt! Odsuzuje postmodernu a korektnostní hnutí, a má recht. Jeden z mála, kdo se proti těmto úchylnostem ohradil.

26.2. (Út, 26. 2. 2019 - 13:02)

Bůh je stvořil jako muže a ženu

Jedna legenda vypráví, že Bůh stvořil Adama jednou, ale Evu čtyřikrát…
Na počátku Bůh stvořil Adama a nic lepšího už ho stvořit nenapadlo. Adam byl šťastný uprostřed zeleně, vody, stromů; šťastný, že byl stvořen a že se cítil svobodný.
Po několika měsících však Adama přemohl smutek a rozmar. Cítil se smutný, protože nic z toho, co viděl a dělal, mu nepřinášelo uspokojení.
Bůh si všiml, že se Adam změnil a zeptal se ho:
„Adame, co tě tak znepokojuje? Chybí ti něco k úplnému štěstí?“
Adam odpověděl:
„Pane, jestli nežádám příliš, rád bych měl někoho, s kým bych mohl s radostí sdílet to, co vidím, cítím a miluji.“
Bůh jej uvedl do spánku, a když se Adam vzbudil, našel vedle sebe tu největší nádheru, jakou kdy viděl. Ale nemohl tomu uvěřit. Bůh se ho otázal, zda je spokojený, ale Adam neodpověděl. Byl ohromený. Žádal sice společnost, ale Bůh jeho očekávání předčil. Díval se na ni znovu a znovu, a když se na něj usmála, poskočil radostí.
Uběhlo šest měsíců. Adam byl opět smutný.
„Co se děje, Adame? Jsi zase nešťastný?“
Adam odpověděl, že nechce být nevděčný a žena že je okouzlující, ale byl by raději, kdyby si ji Bůh vzal. Řekl:
„Ona je krásná, půvabná a okouzlující, ale připravila mě o svobodu. Už nemůžu jít, kam se mi zachce, neustále mi odporuje, vyžaduje, abych se po příchodu domů umyl, dlouho se připravuje, když s ní chci jít na procházku, budí mě v nevhodnou hodinu, chce lásku, když nemám chuť, a když chci já, tak nechce ona. Bezdůvodně pláče, zlobí se a je tvrdohlavá.“
„Znamená to tedy, že už se ti nelíbí,“ řekl Bůh.
„Pane, líbí se mi, ale nestojí mi za to s ní žít. Odveď si ji. Chci zpátky svou svobodu.“
Bůh si ženu odvedl a za dva měsíce byl Adam opět smutný a Bohu přiznal:
„Neber to jako nevděk, ale jde o Evu. Požádal jsem tě, aby sis ji odvedl, ale stýská se mi po ní. Jsem svobodný, ale zdá se mi, že všude slyším její hlas, vidím její úsměv, cítím její pohlazení. Myslím, že nemá cenu být svobodný, když ji nemám po boku.“
A Bůh mu Evu vrátil.
Uplynuly dva roky a Adam se potřetí rozčílil a požádal Boha, aby si Evu odvedl. A Bůh si ji odvedl. Adama však znovu zachvátilo hluboké zoufalství.
Bůh mu tedy slíbil, že mu Evu vrátí, ale požadoval:
„Adame, ukončíme tuto dětskou hru. Buď přijmeš Evu s jejími nedostatky, neboť i ona musela vydržet mnoho tvých vrtochů, nebo zůstaneš sám v ráji s opicemi a orangutány. Dobře si to rozmysli, protože když ji odvedu, už ji nikdy nevrátím!“
Adam se poškrábal na hlavě, vyžádal si čas na rozmyšlenou a odebral se do jeskyně. „Žít s ní je peklo, ale zároveň prožívám příjemné okamžiky. Žít bez ní je také peklo a bez příjemných okamžiků. Je lepší žít s ní než bez ní.“

A zůstal s Evou

Lil (Út, 26. 2. 2019 - 15:02)

Černá Luna
podobna ,Lil sumerské bohyni ničivých větrů a bouří . V originále stvořena z prachu a hlíny jako Adam. Adam a Lilith nedokázali žít v míru, neboť Lilith odmítla při souloži zaujmout polohu, při níž byla nucena ležet pod Adamem. A tak se jí chtěl Adam zmocnit násilím.Po nedlouhé době Lilith pochopila, že s ní Adam nebude nikdy jednat jako s rovnocennou bytostí, a v zoufalství vyslovila nevyslovitelné jméno boží vznesla se a zmizela.,Bůh tedy poslal tři anděly. Našli ji v blízkosti Rudého moře, kde se stala nevěstou démonů, a předali boží varování, že pokud se nevrátí, tak denně zemře sto jejích démonických dětí.
v mnoha artefaktech můžeme shledat se zobrazením Lilith jako napůl ženy.
Legenda také říká, že to Lilith byla oním hadem, který podal Evě jablko.Podle pověstí se začala mstít tím, že vraždila novorozence, či sváděla ve snech muže a posléze je připravovala o rozum, nebo zabila. U kojenců se tomuto jevu říká "syndrom náhlého úmrtí". Dříve se věřilo, že u chlapců je rizikových prvních osm dnů života a u dívek prvních dvanáct.

Rakato (Út, 26. 2. 2019 - 16:02)

Podle mě - dobrá story.

26.2. (Út, 26. 2. 2019 - 15:02)

Symbolizuje nejčastěji cokoliv nedořešeného, dlouho odkládané situace, které prostě jednou nastat či proběhnout musí.

Maja (Po, 25. 2. 2019 - 21:02)

To není lstivost nabídnout setkání a vědění.
Ty jsi stvořil boha?
Ty jsi myšlenkový střed a hybatel?
Tvoje lstivost a nepokora a LEŽ je v okamžiku,kdy setkat se považuješ za slabost a své ohrožení.
Střežme se takových bytostí jako jsi TY ! Nemáš co nabídnout a jen se chvástáš citáty z netu.
Vlastní jsou tobě podhodnoty jsoucna ve světě čistoty a pravdy.
Má nabídka přesto platí. Mé nesoukromí je síla. Moje pokora je dialog.

Rakato (Po, 25. 2. 2019 - 22:02)

Oč je můj bůh horší než tvůj, také vymyšlený? Možná, že jsi dokonce jedna z těch, které plivou jedovatou slinu na Špagetové monstrum. Ve své pýše zpochybňuješ jiné, ale svou pravdu jsi stále neprokázala.

Reklama

Přidat komentář