34214 komentářů / 0 nových
Poslední

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
luci (anonym)
Odpověď na Ser na Křesťany ... Existuje
Pouze v myslích lidí , jejichž mozky potřebují na cestu životem berličky . A ty jim ochotně podávají církve , sekty , náboženská společenství , jednoduše chytří lidé kteří se tím dobře živí .
17. Únor 2019 - 21:48
Obrázek uživatele Návštěvník
D (anonym)
Odpověď na Pouze v myslích lidí ,
Ano, ale bez rozmanitých berliček se tak křehkým, veskrze absurdním, stabilnější identitu-integritu (čili indegtitu?) postrádajícím bytostem, jako jsou pozemští lidé, jen obtížně cestuje jejich krátkou a všestranně omezenou existencí. ____________________________________________________________________________________________________To humanističtí ateisté se domnívají, že se "správný člověk" obejde bez berliček. Myslí si to ale, protože nekriticky v lidi a lidstvo věří. ____________________________________________________________________________________________________Odpovídající, byť velmi špatně placenou, alternativou je ateismus nihilistický.
17. Únor 2019 - 22:03
Obrázek uživatele Návštěvník
Rakato (anonym)
Odpověď na Ser na Křesťany ... Existuje
Zda existuje bůh? Někdy jsou špatné odpovědi, někdy jsou špatné otázky. Proč by měl existovat? Ty ses s nějakým setkal? (Ignorujme divoké rauše s lysohlávkou nebo alkoholem, kdy uvidíš cokoliv.) Vše o bohu nebo bozích jsou jen řeč. Hlavně kočovníků (viz starý zákon) a rybářů (viz nový zákon). A řečmi boha nedokážeš. Bůh je účelový produkt lidí, kteří potřebují jednoduché vysvětlení světa a ujištění, že po smrti vše nekončí. Kdo není srab, v boha nevěří.
19. Únor 2019 - 20:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Rakato (anonym)
Odpověď na Ano, ale bez rozmanitých
Slovo "indegtita" jsem neznal, a s pocitem duševní nedostatečnosti jsem si jej šel najít do Wiki. Ale neexistuje. Tím se z tebe stal místo nabušeného intelektuála jen tlučhuba, který neví, co mluví. Není mi jasné, proč by ateisté měli věřit v lidi a lidstvo. Já ateista jsem a považuji lidstvo za marné, odsouzené k ostudnému zániku kvůli přírodní katastrofě nebo sebezničení. (Protože místo tahu na bránu ve vědě a technickém rozvoji propáslo svůj čas k záchraně církevní dobou temna, válkami a nesmyslnémi spory.)
19. Únor 2019 - 21:26
Obrázek uživatele Návštěvník
D (anonym)
Odpověď na Slovo "indegtita" jsem neznal
Číst mé příspěvky vyžaduje jistý fištrón, Rakato. Slovo "indegtita" jsem já sám v daném příspěvku geniálně zavedl jako fúzi slov "identita" a "integrita". Asi podobně, jako je třeba "smog" fúzí slov "smoke" a "fog". Jinak víru v lidi a lidstvo jsem přisoudil nikoli všem ateistům bez rozdílu, nýbrž jen ateistům humanistickým, které jsem postavil do kontrastu k ateistům nihilistickým. Neobstál jsi v testu funkční gramotnosti a inteligence!
19. Únor 2019 - 21:56
Obrázek uživatele Návštěvník
Touha (anonym)
Odpověď na Ser na Křesťany ... Existuje
Haha, Sarde to mi připomíná " kdysi" : ser na city láska zvítězí :), hmmm, pardon
19. Únor 2019 - 22:09
Obrázek uživatele Návštěvník
sardanapal* (anonym)
Odpověď na Haha, Sarde to mi připomíná "
No mělo to být v kontextu - ser na všechna náboženství - zůstane jen ona otázka ...
19. Únor 2019 - 22:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Rakato (anonym)
Odpověď na Číst mé příspěvky vyžaduje
Tvorba vlastních slov je vlastní dětem, a pak také přísluší objevitelům nových skutečností. Vzhledem k tomu, že jak identita (totožnost), tak integrita (celistvost) nejsou nic nového, mají další významy, a jejich spojením vzniká opravdový pojmový guláš, dosud nikdo obě slova nespojil. Zamysli se proto nad sebou, proč ty jsi první. Pro někoho je to zábavná slovní eskamotáž, pro jiného pivní tajtrlíkování se slovy. Jen tak dál, a nedomluvíš se s nikým. (Nicméně oceňuji jistý zábavný prvek.) Nicméně k věci - k tvým zevšeobecněným přeludům patří, že lidé nemají stabilnější identitu a integritu. K řádu věcí patří, že se vyvíjí, panta rhei, takže jaksi patří k věci, že každý člověk neustále hledá své místo a občas upravuje své názory. V tom s tebou souhlasím. Nicméně jsme u lidí málokdy svědky takového ideového a morálního kotrmelce, jako u Jehovy, který je podle starého zákona krvežíznivý nesnášenlivý démon, protěžující Židy, a podle nového zákona milující taťka všech. Takže já bych určité názorové posuny lidem nevyčítal, protože ve srovnání s Jehovou jsou zanedbatelné. (Pod kladivem mých argumentů ovšem budeš svoji integritu a identitu brzo marně hledat.)
20. Únor 2019 - 12:37
Obrázek uživatele Steve
Steve
Odpověď na Křesťané jsou divná čeládka.
Jj to jsou ... bohužel musím souhlasit. Neřídí se ničím ale HLAVNĚ jen diktují a nařizují co mají dělat ti druzí - ale sami nic! Věřící který se neřídí Biblí, nebere jí vážně - není podle mne ten pravý věřící. Ani pokud chodí do kostela a nevynechá jedinou Neděli a 1. Pátek. Bohužel je takových hodně - naneštěstí ba i z řad kněží. A zpověd' nic nemaže jak si myslí zejména katoličtí - následky se již odpárat nedají ani po promodlených 10 komplet růžencích. Bohužel někteří nepochopili že je nejdůležitější ten odraz od zrcadla a v jakém stavu je ta daná osoba. Nejdůležitější je (byl a bude) výsledný produkt, nikoliv ty taškařice kolem. Ale říkejte to někomu že jo ... Stejně nepochopí a nezmění se! (bude sviňa hajzl, ale bude dodržovat veškeré náboženské tradice a nutnosti)
20. Únor 2019 - 17:01
Obrázek uživatele Návštěvník
20.2. (anonym)
Odpověď na No mělo to být v kontextu -
Existuje Bůh.Vysvětlením fakt, který nabízí prostý rozum, je to, že si s fyzikou, chemií a biologií si pohrál nějaký supermozek a že v přírodě neexistují prakticky žádné slepé síly. Čísla, ke kterým se na základě faktů člověk dopočítá, mi připadají tak přesvědčivá, že tento závěr je skoro nezpochybnitelný.
20. Únor 2019 - 17:38
Obrázek uživatele Návštěvník
D (anonym)
Odpověď na Tvorba vlastních slov je
Na odpověď se budu muset vyspat.
20. Únor 2019 - 23:23
Obrázek uživatele Návštěvník
luci (anonym)
Odpověď na Existuje Bůh.Vysvětlením fakt
Bohové existovali a existují v mozcích lidí , kteří je pro svoji existenci potřebují , jinak by se psychicky zhroutili . Ta druhá skupina lidí je zase potřebuje k jejich ovládání . A potom jsou tu realisté , také zvaní nevěřícími psy. A potom jsou tu tací do kterých se ve svém pořadu naváží pan Kraus , ti co neví , nebo tvrdí : ono určitě něco je.
21. Únor 2019 - 0:03
Obrázek uživatele Návštěvník
hlavně (anonym)
Odpověď na Bohové existovali a existují
je humorné operovat dokonalostí světa. :-) Asi ti lidé ještě nevytahli hlavu z prdele, že nevidí, co všechno v životě záleží na náhodě, atd, atd.
21. Únor 2019 - 6:14
Obrázek uživatele Návštěvník
??? (anonym)
Odpověď na je humorné operovat
Co je to náhoda?
21. Únor 2019 - 6:21
Obrázek uživatele Návštěvník
??? (anonym)
Odpověď na je humorné operovat
Co je to náhoda?
21. Únor 2019 - 6:22
Obrázek uživatele Návštěvník
náhoda (anonym)
Odpověď na Co je to náhoda?
je cokoliv, co nemůžeš nijak ovlivnit. Např tě na chodníku zabije padající strom. Nebo duševně nemocná baba si tě vyhledne v obchoďáku a zapíchne tě. Atd, atd.
21. Únor 2019 - 7:06
Obrázek uživatele Návštěvník
jsem zvědav (anonym)
Odpověď na Tvorba vlastních slov je
Rakato, jak ten slovní souboj s déčkem ustojíš. Ale moc šancí ti nedávám. D je velmi schopný manipulátor s pojmy.
21. Únor 2019 - 7:08
Obrázek uživatele Návštěvník
Milému D (anonym)
Odpověď na Číst mé příspěvky vyžaduje
Jistě vás baví dávat najevo inteligenční převahu, proto upřesňuji, že nedošlo k fúzi slov "smoke" a "fog", nýbrž k jazykovému "blending". Fúze je obrat ekonomický a pokud jste vy gramotnější, než jiní uživatelé fóra, měl byste užívat slova ve správném kontextu. Dále bych se vás dotázala, zda si myslíte, že se Bůh zásadněji stará o vaše geniální zavádění čehokoliv.... Tedy vraťme se k tématu diskuze. Příjemný den.
21. Únor 2019 - 9:20
Obrázek uživatele Návštěvník
21.2. (anonym)
Odpověď na Jistě vás baví dávat najevo
Jeho čeština je natolik famóní,že to určitě tvořil Bůh.
21. Únor 2019 - 9:36
Obrázek uživatele Návštěvník
Matylda (anonym)
Mám dotaz 1.pokud chceme dokázat existenci nějaké entity x - můžeme zjistit jak tato entita x působí na nějaké známé entity a tím dokážeme její existenci. 2. bylo dokázáno, že modlitba ... atd... působí na tvorbu dopaminu v mozku...... Dále určitě národy, které důvěřovaly nějakým vhodným myšlenkám určitě ničili s větším úspěchem národy, které tyto myšlenky neměly - úspěch v evoluci.
21. Únor 2019 - 11:57
Obrázek uživatele Návštěvník
Rakato (anonym)
Odpověď na Existuje Bůh.Vysvětlením fakt
Existence přírodních zákonů boha nedokazuje. To, co píšeš, je nanejvýš teorie, a tvým beznadějným úkolem je ji dokázat. Já sice nemohu dokázat neexistenci čehokoliv, ani boha, ale uvažujme: Když je tak mocný a dříve běžně komunikoval s lidmi, jak to, že v dnešní době toho nechal? (Poznamenávám, že církevní tzv. důkazy zázraků pro blahořečení či kanonizaci jsou k smíchu, a vědci se už jimi ani nezabývají.)
21. Únor 2019 - 12:27
Obrázek uživatele Návštěvník
Rakato (anonym)
Odpověď na Rakato, jak ten slovní souboj
D mlčí, vědom si svých chyb a omylů.
21. Únor 2019 - 12:29
Obrázek uživatele Návštěvník
Rakato (anonym)
Odpověď na Mám dotaz
Dobrý pokus, Matyldo. Nicméně stejně jako náboženství dokáží působit i jiné ideologie. A podnítí nejen tvorbu dopaminu, ale i serotoninu a endorfinu, tj. hormonů štěstí. Umí to konečně i láska k hokeji, jak dokázal trenér Hrouzek v šestém díli Lajny, když odpovídá na otázku přítelkyně, zda chce sex: Nepotřebuji sex, vždyť jsme vyhráli šest nula. Takže skutečnost, že je prospěšné věřit v boha, nedokazuje jeho existenci.
21. Únor 2019 - 12:40
Obrázek uživatele Návštěvník
D Rakatovi (anonym)
: Tvorba vlastních slov je vlastní dětem, a pak také přísluší objevitelům nových skutečností. (...) Jen tak dál, a nedomluvíš se s nikým. ____________________________________________________________________________________________________ Každá kreativita či inovace pramení z jistých infantiloidně pueriloidních vlastností příslušného kreativce či inovátora. A je-li tento i geniální, vždy mu hrozí i nepochopení. Vždyť "nepochopený génius" je téměř otřepané klišé, jak si správně povšimnul už i takový Kelvin Coolidge. ____________________________________________________________________________________________________ : Vzhledem k tomu, že jak identita (totožnost), tak integrita (celistvost) nejsou nic nového, mají další významy, a jejich spojením vzniká opravdový pojmový guláš, dosud nikdo obě slova nespojil. ____________________________________________________________________________________________________ Jde mi v prvé řadě o fyzickou integritu a identitu. A nutnou podmínkou toho, aby byl nějaký fyzický (zejména potom relativně kompaktní) objekt aspoň trochu totožný sám se sebou ve dvou různých bodech A a B své časoprostorové trajektorie, je to, že se tento mezi body A a B nerozpadne. Člověk se však minimálně na celulární úrovni (a samozřejmě i všech myslitelných úrovních sub-celulárních) soustavně rozpadá. Navíc je celkem snadné mu kdykoli urazit, uříznout, urvat či vyrvat ruce, nohy, různé části pohlavního ústrojí, ušní boltce, celou hlavu a tak vůbec. A i když se někomu poštěstí, že mu před jeho exitem nikdo a nic podobné tělesné části neseparuje, nakonec stejně zexituje, a poté je jeho tělo spáleno, zhnije, nebo dojde nějaké podobné drsné úhony. Člověk je tedy bez debat velmi křehká entita, a aby se z vědomí této své křehkosti záhy úplně nezbláznil, vždy potřebuje mimo jiné i spoustu mentálních berliček. ____________________________________________________________________________________________________ Buď jak buď ovšem, jelikož je integrita nutnou, ale nepostačující podmínkou identity, je mezi obojími těsný vztah. A abstrahujeme-li od aspektů identity, které nejsou podmíněny integritou, můžeme dokonce nazírat na integritu a identitu jako na jedno a totéž, což jsem se pokusil vystihnout právě svým novotvarem "indegtita". ____________________________________________________________________________________________________ : Nicméně jsme u lidí málokdy svědky takového ideového a morálního kotrmelce, jako u Jehovy, který je podle starého zákona krvežíznivý nesnášenlivý démon, protěžující Židy, a podle nového zákona milující taťka všech. ____________________________________________________________________________________________________ Ano. Proměny Jehovy (nebo správněji Jahveho) mě sice moc nezajímají, ale když už je zmiňuješ, je asi žádoucí zde vypíchnout i rozdílnost pohledu pámbíčkářského, věroučně vyznavačského, na straně jedné, a religionistického, respektive historicko- či evolučně religionistického, na straně druhé. ____________________________________________________________________________________________________ Z pohledu pámbíčkářského Jahve žádnou evolucí neprochází, a pouze se v čase mění jeho chování k nějakému jeho vyvolenému etniku, lidstvu či tvorstvu jako celku. Je jako rodič nebo vychovatel, který své výchovné metody přizpůsobuje stále se zvyšujícímu věku svého svěřence či svěřenců. ____________________________________________________________________________________________________ Naopak z pohledu někoho, kdo se snaží reflektovat vývoj rozmanitých náboženství, kultů či dogmat vědecky, žádný Jahve ve skutečnosti neexistuje (respektive na jakékoli jeho objektivní existenci vůbec nesejde), a pod vlivem rozmanitých sociálně historických, ekonomických, environmentálních, technologických, obecně kulturních a kdovíjakých ještě jiných faktorů se mění pouze představy o Jahvem, vyprávěnky o něm, institucionální formy či sociální funkce jeho kultu apod.
21. Únor 2019 - 13:40
Obrázek uživatele Návštěvník
Pane D (anonym)
Odpověď na : Tvorba vlastních slov je
co papáte za drogy? Jiní mohli být géniové, ale vy se k nim neřadíte - určitě ne i proto, že to ukazujete na pochyném diskuzním fóru. Zřejmě vám někdo překazil akademickou kariéru nebo nevytiskl knihu. To se stává. Zkusil jste meditaci? Beze slov? To pomáhá...
21. Únor 2019 - 13:45
Obrázek uživatele Návštěvník
D (anonym)
Odpověď na co papáte za drogy? Jiní
A co tu děláte vy, pane či paní "Pane D"?
21. Únor 2019 - 13:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Matylda (anonym)
Odpověď na Dobrý pokus, Matyldo. Nicméně
1.možná se mýlím, ale trochu mně připadá, že se zastávám věřících ……. Jenže já nevím jestli je nebo není. Já ani nevím - co si mám představit co je bůh - Bůh. Sportovec , zpěvák (je pro někoho bůh)…… Venuše? ( někdo žije jen sexem)…. faraon? Pozitivní myšlenky? Nějaká ideologie Co ty si představuješ pod pojmem bůh - Bůh? Je to ideologie? 2. Chápu dobře tvůj názor, že ideologie dokáže ovlivnit fyziologii člověka? - tím narážím na cituji tvůj citovaný výrok „Nepotřebuji sex, vždyť jsme vyhráli šest nula“
21. Únor 2019 - 14:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
NE. Protože tady na Zemi je to peklo a vládne tu satan. Bůh musí být někde hoooooodně daleko, jestli vůbec. Pokud by tady byl, tak by to musel být zvrácený sadista a radoval se tady z toho utrpení. Učiníš dobro, tak tě ztrestám. Budeš dělat zlo, odvděčím se ti pevným zdravím a dlouhým věkem, ať si to od tebe ostatní užijí co nejvíc a nejdéle.
21. Únor 2019 - 14:32
Obrázek uživatele Návštěvník
Ale kušuj (anonym)
Odpověď na NE. Protože tady na Zemi je
ty satane. Pěkně páchej dobro....a pak se těš, až se na to podíváš z pohledu Věčnosti, tj. Jeho. Dám Ti řečnickou otázku: existuje rozdíl mezi dobrem a zlem?
21. Únor 2019 - 15:55
Obrázek uživatele Návštěvník
21.2. (anonym)
Odpověď na ty satane. Pěkně páchej dobro
Morální vědomí už by měli mít.
21. Únor 2019 - 16:05

Stránky

Přidat komentář