Reklama

Jaký máte vztah k Němcům?

Historik (St, 30. 1. 2019 - 22:01)

Jak jsem tady kdysi napsal, nebyt Nemcu, tak by dnes Cesko bylo jednim ze slovanskych Scheisslochu. I cesky primitiv si muze vsimnout, ze ve stredni a vychodni Evrope cim dal od Nemecka, tim zaostalejsi.

Petr (Ne, 3. 2. 2019 - 14:02)

Souhlasím. Já osobně jsem rád, že jsem před lety mohl pracovat u Německé firmy, kde jsem se mnohé naučil.
Naučil jsem se tam psmyslu pro pořádek a sebevědomí. Němec je na svůj národ hrdý a dokáže ocenit i hrdost u druhého.

Chrochro (St, 30. 1. 2019 - 18:01)

Chrochchrochroooooo.

Tony (St, 30. 1. 2019 - 19:01)

Nepleť si Němce s Holanďany. Ti chrochtaj.

wádí rumm (Po, 23. 12. 2013 - 21:12)

ta jeden negramote.Proč negramote? Ty jsi koukám pán neomylný, poučuješ a sám tam máš hned v 1. slově také překlep. A jinak, to je srovnání úplně mimo mísu, když už chceš srovnání, tak nějaké příhodnější. Á propo, o obchodnících v Egyptě raději pomlč, čaj, úsměvy atd. vůbec není pravidlem. Bych ti mohla vyprávět, co to je prodej/obchod v Egyptě.

jako určité sro (Po, 23. 12. 2013 - 21:12)

co sem montuješ EgyT? ta jeden negramote.

? (Po, 23. 12. 2013 - 18:12)

Jistě, pořádek mají....co sem montuješ EgyT?

mamut (Po, 23. 12. 2013 - 18:12)

Pokud vím, tak kdykoli jedu...Jistě, pořádek mají. Třeba taková Francie nebo Anglie je na tom hůř. Otázkou zůstává, jestli by byli na nás tak hodní a usměvaví, kdyby vyhráli válku a kdyby tady neexistovala protiváha v podobě vítězných mocností. A když jde o kšeft, culí se na Vás každý, v Egyptě (i jinde) Vám nabídnou třeba čaj nebo kávu, když chtějí, abyste si od nich něco koupila.

hm (Ne, 22. 12. 2013 - 23:12)

>V prvni polovine 19....Zopakujte si historii.

to je perla (Ne, 22. 12. 2013 - 21:12)

>V prvni polovine 19. stoleti uz cesky mluvili jen sedlaci a "mestska chudina; vzdelani lide vsichni mluvili nemecky, vcetne obrozencu.

A co tak asi mohlo nastat po cíleném poněmčování? Ach jo.

á (Ne, 22. 12. 2013 - 21:12)

ozval se patriot!!!

Stredoevropan (Ne, 22. 12. 2013 - 18:12)

Souhlasím s Vámi....Mamute, ze jeden blb souhlasi s blbem druhym mne neprekvapuje, ale jen superblb muze napsat neco tak absurdniho, jako ze ja zametam historicka fakta pod koberec. Je nekdo s IQ nad 50, kdo jeste nema dost informaci o nacistykych zlocinech?!? Na druhe strane ale potvrzujes to, ze jen inteligentni a ferovi lide uznaji, ze zasluhy Nemecka, jednoho z piliru evropske civilizace, daleko prevysuji zlociny, i kdyz nesmrne, kratke periody nacismu.

"?" a wadi rumm, diky a rovnez preji ehezke svatky.

oprava (Ne, 22. 12. 2013 - 17:12)

ne Francouzi v Indii, ale v Alžírsku a Angličané v Indii.

b (Ne, 22. 12. 2013 - 17:12)

Pokud vím, tak kdykoli jedu...přesně a co třeba Španělé např. v Americe a Francouzi např. v Indii. Němci mi také neva, kdysi jsem tam pracovala a mám tam i dost přátel, se kterými se vzájemně navštěvujeme. Když už tady někdo zmínil např. na 2. sv. válku, rozhodně, rozhodně na tuto kapitolu nejsou Němci vůbec pyšní! Kamarádky děda byl Hitlerjugend a co nám vyprávěla- děda tím trpěl psychicky do konce života a spousta věcí ho mrzela.
No a teď do mně...

Hvězdička (Ne, 22. 12. 2013 - 17:12)

Jak jste na tom se vztahem k...Pokud vím, tak kdykoli jedu do Německa, všichni jsou milí, zdvořilí, přátelští a usměvaví. Také jsou pořádní. Mám je docela ráda. Mají stigma za druhou světovou válku, ale oni třeba Angličani se ve svých koloniích taky chovali dost hrozně, tak se to nedá brát...kdo je bez viny...

mamut (Ne, 22. 12. 2013 - 17:12)

No Josef Goebels kdysi...Ten pán měl asi pravdu......., nebyl to žádný blb......., bohužel.

mamut (Ne, 22. 12. 2013 - 17:12)

Vy jste názorný příklad...Nemějte strach - já se jen tak zmasírovat nenechám. Bohužel, mám jen jiné zkušenosti a poznatky než Vy. Pro všechny to uzavřená kapitola není a asi jen tak nebude. Je to něco podobného, jak s církevními restitucemi. Kardinál Tomášek také prohlašoval, že je to uzavřená kapitola. A ejhle, co se z toho vyklubalo.

no (Ne, 22. 12. 2013 - 17:12)

Mám k nim vztah jako k...No Josef Goebels kdysi prohlásil, že nejlepší způsob, jak zlikvidovat český národ, je nechat Čechy, ať si vládnou sami.... Docela tomu už začínám věřit...

no (Ne, 22. 12. 2013 - 17:12)

To je sice pravda, ale snahy...Vy jste názorný příklad mediálně zmasírovaného občana. Nemám vám to za zlé, podlehl jste masáži politiků, že nám hrozí nebezpečí, budou se vracet majetky atd...Jen abyste zvolil ty "správné" poliziky, kteří tomu zabrání. Jako obyvatel bývalých Sudet (Šumavy) o tom něco vím, to mi věřte. Oni k nám ti bývalí starousedlíci jezdí, normálně si povídáme a od nich vím, že by se už vracet nechtějí ani zádný majetek nepožadují. Je to pro ně uzavřená kapitola.

mamut (Ne, 22. 12. 2013 - 16:12)

No ale po té chalupě...To je sice pravda, ale snahy různých pohrobků sudeťáků o jiný výklad dějin a znovunavrácení právem zkonfiskovaných majetků stále existují. To je třeba mít stále na paměti. Ostatně - dnešní komunisti také nezabírali majetky jiným.

Reklama

Přidat komentář