Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

mima (So, 26. 1. 2019 - 08:01)

No právě o tom tady byla moje řeč :-) kdo nevěří, nepochopí....a jak Noe zachránil veškerou zvěř? Dobrá otázka, zvěř tady je tak jí musel zachránit :-) Ale je zvláštní, že když Bůh tvoří svět v 1. kap. Genesis se hovoří o stvoření polní zvěře. Kdežto v knihách o potopě není žádná zmínka o polní zvěří. 3 kniha Genesis 11. kap nás seznamujeme o zvířatech.....v té době, ale dávno po potopě.....ale to jen pro zamyšlení, znovu by to bylo na dlouho.

Tony (Pá, 25. 1. 2019 - 18:01)

A jak tu psal Hvězdoun, i když vím, že on to nemá ze své hlavy ale vyčetl to na osacru. Pak Noe, dle svého rozmaru ta zvířata vysazoval po celé Zeměkouli. Klokany vysadil v Austrálii, zatímco lemury a fosy na Madagaskaru. A dželady na náhorní plošiny Etiopie. Ale tam musel plout s archou jako první, pokud voda na Zeměkouli tolik neopadla.

luci (Pá, 25. 1. 2019 - 16:01)

Ano, mýty , báje , pověsti , pohádky . Ale o tom přece všechna náboženství jsou , aby ti co neviděli ,uvěřili . Protože nikdo jim nemůže dát to , co jim oni vykladači různých "učení" mohou slíbit. A pokud tomu uvěří , čeká je život věčný . No neber to, za tu víru to snad stojí , ne, opravdu lákavé . Jen nesmíš přemýšlet a přijímat tak , jak je ti přednášeno.

Jirka (So, 26. 1. 2019 - 11:01)

Naopak, přemýšlet je prospěšné. Existence Boha se totiž dá dokázat na základě rozumové intuice. Ne co nám kdo říká, tomu musíme věřit. Kdo nemá víru, má přece ještě rozum.

mima (So, 26. 1. 2019 - 08:01)

Luci, věčný život...... vždyť každý člověk tady na zemí bojuje za každý den života a to smrtelného života.... Jen pro jeden den života zde na zemí co všechno musíš pro něho udělat, aby jsi přežila i tu víru k tomu potřebuješ. No nebert tu pozemskou námahu, aby jsi jeden den přežila :-)

Tony (Ne, 27. 1. 2019 - 00:01)

Mimo, jsi velice hodná, mám tě rád za tvá srdíčka a hvězdičky i za tvou milou lidskou duši, ale podle doktora teologie Martina Luthera praktikuješ jalové náboženství. Ani Didus dnes vůbec nechápal, jak duchovně beru. Tu to snad pochopí jedině tak Mare a Jirka.

mima (Ne, 27. 1. 2019 - 19:01)

Tony, děkuji, je to milé číst, i když nevím co si mám myslet o jalovem náboženství :-) Trochu mi to připomíná otázka na Ježíše od učedníků... proč mluví k lidem v podobenstvích.... odpověď asi znáš......ne s každým můžeš mluvit otevřeně, ne všem je dáno porozumět Boží tajemství a proto musel mluvit v podobenstvích.....dokonce Ježíš po svém zmrtvýchvstání učedníkům, kteří s ním po celou dobu byli, viděli všechny zázraky, dokonce v Jeho jménu vymítáli démony, nemoci....a on na cestě do Emaus je poučuje a vypráví jím ... počínaje od Mojžíše a všemi proroky jim vykládá, co o něm bylo napsáno ve všech Písmech....... musí se naplnit všechno , co je o mně psáno v Mojžíšově zákoně, v Prorocích, Žalmech.....Tehdy jím otevřel mysl, aby porozuměli Písmu............... pokud bych měla psát jen s tebou, Mare, Jiří tak si nemyslí, že bych s vámi psala jak píšu tady všeobecně. Možná by jsi se divil jak bych k vám promlouvala, už by to nebyla ta mima hodná :-) ❤⭐❤

luci (So, 26. 1. 2019 - 23:01)

Ano o život smrtelný a skutečný ,/bez smrti by život neměl smysl/ , ne o život virtuální který různí tlumočníci /kněží/ lidem za slepou víru slibují. Ale mají výhodu v tom ,že lidem říkají to co potřebují slyšet , to co je uklidňuje a posiluje. Co na tom ,že je to velmi kulantně řečeno dezinformace.

Hafan (St, 23. 1. 2019 - 11:01)

A tygři neměl drápky, ale jedli ovoce, to víš že jo :D :D

Tom... (St, 23. 1. 2019 - 18:01)

A ta jednoduchost, Eva jediným svým činem zničila tu dokonalost.

mima (Pá, 25. 1. 2019 - 08:01)

Promiň, že píšu tak jednoduše :-) Ale pochop, že jednoduchost tady nikdo nepochopí, jak by rozuměl složitost toho příběhu.

luci (St, 23. 1. 2019 - 23:01)

Takže Eva Vlastně za všechno může ? Jak jednoduché a pro blahoslavené chudé duchem dostatečné zdůvodnění.

mima (Pá, 25. 1. 2019 - 08:01)

To píšeš ty, ale já jsem nic takového nenapsala.

Jirka (Čt, 24. 1. 2019 - 02:01)

Hehe, to je legrační jak nevěrci užívají pojmu "chudí duchem" aniž by chápali jeho význam.

Touha (St, 23. 1. 2019 - 23:01)

jistě, vzbuzování pocitu viny, patriarchát, žena jako věc, nadřazenost muže nad proviněnou ženou...

mima (Pá, 25. 1. 2019 - 08:01)

Touho to co píšeš je pravěký problém. Jenže každý si ho může přeložit do své řeči, jak muž, tak žena, společnost.... a to co je mu blízké, bude propagovat. Myslím, že jsme se tady o tom bavili již párkrát, ale pro potěší všech, satan použil ženu, aby přivedl první hřích na svět, Bůh změnil celou situací a použil znovu ženu, aby přivedla spasení, jeho Syna na svět. Co vlastně tím dokazuje.......

Touha (Pá, 25. 1. 2019 - 10:01)

Ano, bavily jsme s se o tom mnohokrát a také o tom, že ten příběh se jako všechny zásadní biblické příběhy opakuje u jiných daleko starších kultur. Had a Eva Kain, jen si říkám, že málokdy někoho napadne ta předchůdkyně Evy, jistá L., která se na Adama vykašlala, protože byl tak trochu trouba vodfurt. Pardon, to jen pro odlehčení

ππ (Pá, 25. 1. 2019 - 09:01)

Řekni mi, jak si vykládáš text v Bibli a já ti řeknu co to o tobě říká :-)

mima (Út, 22. 1. 2019 - 07:01)

Oprava....Bůh a žena..... patří .... muž a žena..... omlouvám se za zaměnu :-(

Tom... (Ne, 20. 1. 2019 - 15:01)

Člověk jako mistrovské dílo? Už třeba to, že zábavní park umístil hned vedle odpadní stoky.

Reklama

Přidat komentář