Reklama

Fascikulace

Lea1 (Út, 15. 1. 2019 - 16:01)

Jak to můžu podepsat?

Radovan (Út, 15. 1. 2019 - 16:01)

Nejaký najnovší liek na ALS spisuje sa petícia aby sa ten liek čo najskôr dostal medzi ľudí. Že vraj má zatiaľ najlepšie výsledky. Ja som to už podpísal. Aspoň takto môžme pomôcť ľuďom ktorí týmto svinstvom trpia.

Radovan (Út, 15. 1. 2019 - 16:01)

https://www.change.org/p/allow-people-with-als-access-to-cuatsm-under-compassionate-use-protections

Radovan (Po, 14. 1. 2019 - 15:01)

Lucia ja vidím všetky svoje zášklby teda keď to je séria ale také jedno sklbnutie to nestihnem spozorovať. Ale na lytkach mávam také malé zášklby ale skôr ich vidím ale necítim. A čo je spazmofilna tetania?

Lucia (Po, 14. 1. 2019 - 14:01)

Dobrý deň. Rada by som sa Vás opýtala, či má niekto z Vás také drobné zasklby po celom tele, ktoré nevidíte len cítite. Trvá to už cez 2 týždne a som z toho na nervy. Mam spazmofilnu tetaniu ale nikdy som nič podobné nezažila a ani som sa nikde nedocitala o takýchto príznakoch. Dakujem

Lea1 (Po, 14. 1. 2019 - 15:01)

Ano, mám je také, některé jsou vidět, některé ne. Je to tím, že cuká svalový snopec, který není hned pod kůží. Někdy cítím jen takové vrněni...jak se sval dráždí.

Lea1 (Ne, 13. 1. 2019 - 19:01)

Ano, neurologie několikrát, EMG. Byla mi zjištěna tetanie. Ale tetanické příznaky tu má víc lidí, já měla pozitivní test manžetou, chvostek slabý a minerály v pořádku... což nic neznamená, v krvi můžou být o.k., ve svalech může být nedostatek. Máte svalové záškuby?

Návštěvník (Ne, 13. 1. 2019 - 23:01)

Ano mám, nejvíce lýtko a pak kdekoli jinde. Byl jsem na neurologii a emg. Na tetanii je nějaký jiný test než klasické emg?

Lea1 (Po, 14. 1. 2019 - 15:01)

Ano, trousseauv reflex tzn.ze po zaškrcení paže manžetou se stáhnou prsty k sobě do křeče... dělají to na neurologii. Dále pak chvostkuv příznak.. poklepáním na čelist se zvedne koutek. Na emg je zvýšená excitabilita..nervosvalova dráždivost.

A. (Ne, 13. 1. 2019 - 13:01)

Ty bolesti svalů jsou způsobeny jejich zanesením .Krev se snaží ty usazeniny prorazit , ve svalech stoupá tlak krve a projevuje se to bolestí. Měl jsem to o prázdninách ve stehně a šlo mi to do zad. Nemohl jsem si lehnout a nemohl spát. Vleže to byla hrozná bolest a 14 dní jsem spal jen asi hodinu. Mohlo by se zdá, že je to od páteře, ale věděl jsem , že s páteří nic nemám. Úplně stejné potíže měla kolegyně z práce. Jen jsem ji varoval ať si nenechá šáhnout na páteř. Bolesti jsou pryč, hodně jsem pil čistou vodu, prováděl nahřívání horkou sprchou.
Abyste pochopili příčinu, dejte svou moč do sklenice a nechte ji postupně odpařit třeba někde v garáži nebo sklepě. Až bude úplně odpařená asi 3-4 týdny uvidíte co máte v krvi, protože co obsahuje moč , to je i v krvi. Asi budete hodně překvapeni a popište , co jste zjistili. A to je příčinou vašich potíží. To vám žádné vyšetření nezjistí.

Petr (Ne, 13. 1. 2019 - 10:01)

Dobrý den,
mohu se zeptat, zda má někdo k fastikulacím také až bolesti svalů. U mě bolest lýtka a také občas bolest svalů a kloubů v ostatních končetinách.
Moc děkuji

Lea1 (Ne, 13. 1. 2019 - 15:01)

Petře, ano mám to také. Všechny možné divnosti ve svalech... píchání, mikrokrece ( náběh na křeč..ale křeč z toho není), tuhnutí, snadná unavitelnost. Stěhovavé bolesti kloubů, jednou zápěstí, pak kotník atd.

Petr (Ne, 13. 1. 2019 - 18:01)

To jste popsala dost obdobně jak to mám ja. Nevím kam se vydat pro pomoc, na jaké vyšetření. Byla jste někde?

Nikča (So, 12. 1. 2019 - 22:01)

Škytavku jsem mívala více dřív, teď teda vůbec ne. Ale to si myslím, že určitě souvislost nemá neboj. :)
A Leo - to škubání mám taky tak, někdy je to hrozně rychlé a třeba i jakoby jemnější škubání (zrovna teď jak píšu, tak jsem to měla na jedné tváři, protože jsem se o ní chvíli opřela) a někdy je to takový silnější škub, že to třeba jednou škubne, pak 2 vteřiny nic a pak zase a takhle třeba 5x po sobě a někdy je to rychlejší třeba 3x za vteřinu, je to fakt různý i podle toho kde to je. Často mám záškuby i na krku jak je tepna na straně a u žeber.. Je to někdy fakt na palici. :D :/

Radovan (So, 12. 1. 2019 - 09:01)

Áno mávam pravidelne

Lea1 (Pá, 11. 1. 2019 - 18:01)

Máte někdo kromě normálního škubání taky že vám to někdy škube rychle a vícekrát jako by vám někdo bubnoval uvnitř svalu?

Lea1 (Čt, 10. 1. 2019 - 22:01)

To vůbec nevadí, klidně se ptej, úplně tě chápu...taky se potřebuju ujišťovat. Potřebovala bych kamaráda neurologa, ale asi bych mu brzo lezla na nervy :) Škubání mám buď sérii, nebo jedno tam a pak zase tam, různě...ani nevím co víc, možná asi taky to jedno tam a druhý zase jinde.

Radovan (Čt, 10. 1. 2019 - 19:01)

Áno škytavka :) ako ani ja ju nemám nejak často napr. Teraz som ju nemal asi od vtedy čo som prišiel z práce o 16:00 ale mávam ju častejšie než kedysi. A máš aj také sklbnutia že len raz také že šklb rameno šklb stehno šklb hrudník šklb brucho atď. Ja tieto mám asi častejšie než série niekoľko sklbnuti posebe. Bože už mi z toho prepína ozaj. Furt sa musím uistovat pritom som sa to asi už pýtal že?

Lea1 (Čt, 10. 1. 2019 - 18:01)

Jestli je štikutka škytavka :) , tak tu moc často nemám. Ale jak si popisoval ty záškuby, tak to mám stejně.

Radovan (Čt, 10. 1. 2019 - 18:01)

Mava niekto aj častejšie štikutku? Ja mávam ale je to len tak že raz za 5-10 minút najviac ráno no proste častejšie než som mal predtým. Zeby zášklby bránice? A máte zášklby aj na ramenách a bicepsoch a tricepsoch denne koľko krát asi? Ja to mám tak že asi každých 5 minút sa strieda rameno ľavé potom pravé potom biceps, stehno ,prsia, krk, brada, pera, chrbát niekedy súčasne chrbát, ruka a stehno niekedy mám pocit na chrbáte ako keby do mňa niekto strieľal.

Reklama

Přidat komentář