Reklama

Závislost na PC hrách.....

Anonym (St, 28. 7. 2021 - 04:07)

možná by vás zajímal pohled z druhé strany. Nevím v jakém stavu jsou vaše vztahy dnes, po téměř šesti letech, mohu pouze doufat, že se vaši partneři umoudřili, hraní omezili a pokud ne, že jste po případném odchodu našli spokojený vztah jinde. Sám jsem aktivní hráč videoher od svých šesti let, pouze na PC. Závislost na PC hrách poznáte, že partner téměř nic jiného nedělá, nechce se mu vstávat od PC a dělat něco jiného, je nerudný, když je mimo hraní, chce se k němu co nejdříve vrátit. Ráno první, co udělá je, že zapne PC, večer vypíná PC pozdě večer, nebo i po půlnoci. Když má volno, prosedí u PC klidně i 12 i více hodin za den. Dalším příznakem je zanedbávání hygieny, prokastinace každodenních činností jako praní, úklidu a podobně. PC je vždy na prvním místě. Maximum odehraných hodin před závislostí odhaduji okolo 10-15 za týden. Hraní přes 20 hodin za týden už hraničí se závislostí, pokud je dlouhotrvající. Měl jsem v minulosti období, kdy jsem hrál i šílených 100 hodin týdně. Tehdy jsem byl ale sám, bez partnerky. Prostě jsem přiběhl domů a dřepěl u toho pondělí až pátek od 6 večer do 2 do rána. Ráno jsem vstal v sedm, pracoval, cestou domů případně nakoupil a zase hrál. O víkendu klidně i od 10 dopoledne opět až do 12 do půnoci. Několikrát jsem hrál i přes noc beze spánku. Naštěstí je tohle období dnes už za mnou. Přítelkyni stále nemám a pořád hraji. Omezil jsem své hraní na 20-30 hodin týdně. Problémem nás hráčů je, že si vůbec neuvědomujeme, kolik času jsme schopní srávit hraním videoher a všimneme si problému, když už je pozdě a partnerka odchází. Sám jsem svým hraním před lety jeden vztah pohřbil, i když částečně jsem hrál i z trucu, protože má tehdejší partnerka se mnou kromě kina nechtěla nikam jinam chodit. Moje rada je - partner musí chtít sám, přinutit ho můžete jen těžko. Důvodem, proč hrajeme hry je především nedostatečná seberealizace v zaměstnání, nedostatek uznání v práci, dále únik od dnešního povrchního světa a právě to, že nám hry poskytují (bohužel pouze krátkodobě) euforii, radost a pocit falešného úspěchu. A bohužel i fakt, že hry jsou dnes dělány tak, abyste u nich skutečně museli onen čas trávit. Některé hry je lepší ani nezačínat, zejména tzv. online hry, kde hrajete proti jiným hráčům. Toto jsou mé pocity a myslím, že i vaši partneři to mohou mít podobné. Moje rada je - najít si aktivní společné zájmy a praktikovat je spolu. A dále omezit sociální sítě a sledování YouTube, NetFlixu a podobných streamovacích služeb. Mobil třeba vůbec nebrat ven, nebo jen vy jako partnerka.

Matouš (Pá, 19. 4. 2019 - 05:04)

Já jsem taky závislý na počítačových hrách. Jsem ale sám, tak to nikomu nevadí. Nikoho bych ani nechtěl, aby mi do toho kecal, že nemůžu hrát a dělat to, co chci. Včera jsem si stáhnul úžasnou hru z https://www.freetoplay.cz/ a seděl jsem u toho až do teď.

ShabbaTot-Jahoda (So, 12. 1. 2019 - 08:01)

PC hra je super únik od reality do světa virtuální fantazie...pokud jsou v reálném životě problémy kolerující s negativní emocí(ema),potom se organizmus brání ...taková normální psychika je útěk do světa autoakustických fantazií kdy si mozek vytvoří svůj vlastní vnitřní svět fantazií a do těch pak utíká od reality-viz třeba moc dobrý film o tom-Neskutečný příběh 1( další díly jsou již americké slátaniny ...díl 1 je německého zpracování a dle mě je nejlepší a dokáže oslovit i dospělého)...a toto není nic nového,neb v časech,kdy nebyl film útěk do světa fantazie nahrazovalo mluvené slovo a kniha a literatura všeobecně,člověk je již takový,že toto prostě potřebuje,tudíž PC hra je pouze pokračování...nic jiného ..............Navíc se u ní točí dosti velké peníze,to je jasné a protože člověk je hravý tvor,potřebuje to a nevzdá se toho ani náhodou.......PC hry jsou a o tom jsem přesvědčen i sledovány "Velkým bratrem " který na základě dovedností hráčů analyzuje jejich dovednosti v oblasti strategie ,logiky a myšlení všeobecně...PC hra je blízká i armádám ,kdy se ve virtuální realitě provádí vojenská cvičení namísto reálných a ušetší se tak obrovské peníze-viz mapy PC simulátorů armády USA,které jsou desítky mil veliké a nahrazují tak skutečné bitevní pole.......PC hra je budoucnost a navíc,pokud neškodí na úkor reálného života (práce,povinnosti ),potom je to super koníček a nemůže být na závadu...otázka ale zní,jaký přínos krom žraní času ,odreagování a dobrého pocitu přináší do reálného světa...?...Žádný...PC hra je virtuální realita,tudíž krom vydělávání peněz pro někoho pozitiva do reálného života nepřinese...ale stejně....i když mám jiné koníčky jako cestování,fotografie a akvaristiku,PC hry bych se nevzdal ani náhodou.Tam si můžu sednout do bojové stíhačky 2 WW,navštívit bitevní pole 1 WW,být řidič kamionu,vlaku a co já vím ještě...a své povinnosti si při tom plním a chodím do práce a platím daně státu,tak proč by ne

ShabbaTot-Jahoda (So, 12. 1. 2019 - 21:01)

ještě moc pěkný film o virtuálním světě je na You Tube:Labirint

Návštěvník (Pá, 11. 1. 2019 - 20:01)

Ahoj...závislost na P.C.je jako každá jiná závislost!!!

Návštěvník (Pá, 11. 1. 2019 - 20:01)

Tzn,že máme absťák pokud si tam nevysedíme určitý počet hodin...jsme vzteklí,nesoustředění,protivní na své okolí...atd....závislí lidé nežijí
doopravdy,je to jejich virtuální svět,kde mohou cokoli....s reálným životem to nemá nic společného!Ubližují´ sobě i svým nejblžším..Stejně jako alkoholici,drogově závislí ap..

sam (Pá, 20. 10. 2017 - 15:10)

Podle toho na čem jsi závislá. Většinou se to léčí pomocí psychologů.

Šárka (Pá, 20. 10. 2017 - 15:10)

Jak se dá léčit závislost ? Prosím o pomoc

Honza (Čt, 24. 8. 2017 - 00:08)

To čumím nevěděl jsem, že existuje obchod, který nabízí i staré a nové hry, za tak dobré ceny :-)

Mirek (St, 23. 8. 2017 - 11:08)

Já hraju už týden tuto hru https://www.herni-svet.cz/mafia-3-pc, strašně moc mě chytla, a jinak Gta, Medal of Honor, strašně moc

Honza (Út, 22. 8. 2017 - 10:08)

Kurňa jaké hry to hrajte? že u toho tak vydržíte? nikdy jsem nepotkal hru, která by mě takhle chytla....

U (Po, 21. 8. 2017 - 14:08)

Muj pritel je zavisli na...vás je těch problémů víc,tam moc už nemá smysl pomáhat,když on sám nechce.

Peta (Po, 21. 8. 2017 - 10:08)

Také s tím mám trochu problém, když pořád vydávají nové a nové hry, od kterých se nedá odtrhnout :-(

Ester (So, 29. 4. 2017 - 21:04)

Muj pritel je zavisli na pocitaci jde doprace pride a jde hrat wowko pak to vypne a kouka na film ji jednou dvakrat dene pribral a dotoho kouri pres 7 krabicky dene kdybych neuklizela byl by v neskutecnem bordelu mije se tak jednou za ctyry dny od pc se nechce hnout maximálně do prace a nebo na pivo a kdyz de na pivo tak se zas opije jak blazen a hraje tam akorat tak pokr a pak de na bedny takze potom nema ani penize uz spolu ani nespime nevim co mam delat protoze uz jsme spolu sest let a ja ho hrozne miluju pomaham mu finamcne a snazim se to tolerovat ale posledni dobou se to zhorsuje cim dal tim vic dava prednost hranimu predemnou skousela sem i to ze mu pohrozim roschodem ale jedinej visledek byl ze mi rekl ze nevi co ma delat ze ho to bavi a ze jestli ho chci vydirat tak at ho necham sem v koncich predtim nez zacel hrat tak byl uzasnej a dokonalej a vsimavej ale tet uz mi venuje tak deset minut dene skoro spolu nemluvime protoze mne nevnima a ja sem na dne nechci onej prijit pomoc jak ho mam stoho vseho dostat sama uz sem v koncich

Ja (Ne, 11. 8. 2013 - 00:08)

Platí pravidlo,že jak to...ve vetsine pripadu jak to vyzkousis tak tomu propadne boe to je fakt tak zkreslenej pohled boha jeho

Někdo (Ne, 7. 2. 2016 - 17:02)

k té závislosti má blíž.Mě třeba moc bavila jedna hra,u které jsem dokázala sedět třeba 4 hodiny.Problém je,pokud někdo u toho sedí do noci,po práci znovu a zase dlouho.Já jsem tu hru ted aspon rok nehrála,prostě k tomu nemám blízko.Měla jsem to pouze jako relax,ale nikdy bych to nehrála dlouho do noci.

Martin (Ne, 7. 2. 2016 - 17:02)

Ahoj.
Mluvim z vlastni zkusenosti , uz jako dite me bavilo vice hrat pc hry nez jit nekam ven atdd a za cas jsem si vypestoval tezkou zavislost na urcitych typu her. Neni treba rozvadet co jsem hral za hry nybrz co me k tomu vedlo. Kazdy ma svuj sen a pokud vyrtualni svet nabidne castecne uspokojeni a ma urcitou spojitost s vasim snem tak si zacnete budovat zavislost a musim podotknout ze to neni jen u pc her. Pc nabizi spousty moznosti napr sledovani serialu. Chatovani (facebook) stahovani hudby atdd kazdy jsme jiny. Napr: nekoho bavi sport a nedela nic jineho nez kouka na vysledky zapasu kdo skym hral a jak hral a o kolik vyhral opacny tym a na jakem se umistil miste atddd. namisto toho aby si sam sel s kamarady zakopat. btw zavislot si muzete vypestovat na cem koliv. Je to spojeny s vasima touhama a cilema. A Reseni? jednoduche zavisli clovek na cem koliv treba na pc hrach si musi uvedomit ze ma problem nekomu staci se zaclenit do nejake komunyty lidi v praci zjednodusene udelat si par pratel. Nekdo potrebuje odbornou pomoc psychyatra. Nekdo zmenu zivotniho stylu nejakou novou motivaci ktera vas nuti jit kupredu a nestagnovat. Take je dobre zaplnit svuj cas tak aby nezbyl cas na zavislou vec . a jestly jsem stale zavisli? Ano i ne momentalne mam Spousty pratel, pritelkyni praci ktera me bere vetsinu casu. Chodim do fitka , ktomu poradna naloz starosti :D a kdyz me zbyde cas na pc tak se radsi venuju necemu jinemu a ne ze bych si nechtel zahrat ale neni na to nalda a cas ktery bych potreboval abych byl dobry v dane hre nemam takze kdyz uz hraju tak na mobilu a to tak 1 hodku dene max nekdy ani to ne. Btw pc je nefunkcni a to je dalsi plus a jsem za to rad to vse me brani v 10 lete zavislosti na tom kusu srotu. omlouvam se za hrubky ci pripadnou gramatiku ale nechcu to opravovat pisu z mobilu. Tak zdar a zacnete ze sebou neco delat pro zavisle :))

Ren (Pá, 12. 7. 2013 - 17:07)

Mám to samé!!! Rok vdaná bez děti. Pc hry je mu 25 . Chování na 15 . Nesnáším se ze sem lákadlo na idioty . Jenže já nemám kam odejít . Teď ne finance.

h. (So, 12. 9. 2015 - 16:09)

bohužel je to tak. M álo se čte z knih.

Marin (So, 12. 9. 2015 - 14:09)

Market máš pravdu, důkazem...Tohle není pravda, hra nemusí pro něj vůbec být důležitější než je ona, ale pokud mu udělá takové ultimátum mohl by se šprajcnout...
Je vidět že ženský ještě nepochopili chlapské myšlení, já bych ocenil upřímnost, promluv si s ním o tom a pevně si stanovte dopředu kdy kam půjdete aby se nemohl vymluvit.
Samozdřejmě musíte mít nějáký společný zájem (kolo, běhání, návštěva hradů apo...)

Reklama

Přidat komentář