Reklama

Mandela effect - změněná realita

Autor diskuse
Bosta

Myslím, že většina z vás o Mandela effectu nikdy neslyšela. Ani já jsem o něm dlouho neměl ponětí.

Až donedávna..

Po té, co jsem s ním byl konfrontován, jsem byl několik dní v opravdovém šoku. Popravdě musím přiznat, že je to to nejděsivejší, co mě v životě potkalo.

Podle Wikipedia je Mandela effect pouhé klamání mysli. Kéž bych tomu mohl věřit... Bohužel nemůžu, protože to co si pamatuji, si pamatuji se 100%ní jistotou.

Jde o vraždu JFK. Konkrétně o krátký, autentický filmový záznam jeho vraždy v Dallasu. Tento film jsem viděl v roce 2015, sledoval jsem ho snad stokrát. Zajímal jsem se v té době o konspirační teorii, kde měl být vrahem přímo řidič auta, které vezlo JFK. Přesně si pamatuji, kolik lidí v autě sedělo i to, že film byl černobílý.

Když mi byl, před měsícem, poslán odkaz, který se týkal Mandela effect, byl jsem po krátké době v šoku.

Video, které si pamatuji a opravdu nic mě nepřesvědčí že bych se mohl mýlit, bylo naprosto jiné. 
To, že bylo nyní natočeno na barevný film a snímáno z jiného úhlu, by bylo vlastně to nejmenší... Z čeho jsem však byl v naprostém šoku byl fakt, že na tomto videu jsou další dva lidé v autě s JFK , kteří tam dřív nebyli.

Naštěstí, co jsem se díval na zahraniční weby, si to stejně pamatuje opravdu hodně lidí. Ptal jsem se pamětníků a různých lidí v ČR a většina si pamatuje realitu stejně jako já.

Kolik lidí si v autě s JFK pamatujete vy? 

Nevím, co Mandela effect způsobilo, ale změněno bylo mnohem více věcí než tato. Opravdu doporučuji se na tento fenomén podívat a věnovat mu trochu času... 

Budu rád za vaše komentáře. Díky, Bosta

sardanapal* (Po, 7. 1. 2019 - 16:01)

Ale to hlavní co chci říct je že tyto věci se prostě mění časem ... Ale naprosto nepřijatelné a nepřípustné by mělo být "ohýbání" , překrucování , manipulování s historickými fakty !!!

sardanapal* (Po, 7. 1. 2019 - 16:01)

Jo třeba Simpsonovi se taky změnili (podle mě k lepšímu ((alespoň výtvarně))) ... Jako školák na 1. stupni ZŠ sem čítával Čtyřlístek - onehdy sem někde zahlédl někde v trafice obálku komiksu a vypadali dosti jinak ...

Návštěvník (Po, 7. 1. 2019 - 16:01)

postaru, pardon...

sardanapal* (Po, 7. 1. 2019 - 16:01)

Já vím a byl sem i trochu škodolibý ... Co , já nevím -snad- jiný peníze , slabikáře , počasí , režim , státní znak , lidský chování , chuť piva , "tok" času ...

Ronaldo (Po, 7. 1. 2019 - 15:01)

A není to prostě tak, že ty věci se mění - přece firmy mění loga, země vlajky, hymny...

Bosta (Po, 7. 1. 2019 - 16:01)

Jenže když se podíváš na historii VW a FORDa, zjistíš, že WV logo bylo VŽDY předělené a Ford měl VŽDY '' ocásek '' u písmene F. Takže změna vlastně nikdy neproběhla, ale přesto se loga změnila. Tedy pro nás, co si pamatujeme starou realitu.
Stejně jako vlajka GB je nezměněná, jiná nikdy nebyla, přesto je změněná.

Existují tzv. residua, dají se hledat třeba na netu, či ve starém tisku. To jsou zbytky z původní reality.

Zkuste si vybavit v mysli amerického Uncle Sama, jak si ho pamatujete? Až si vzpomenete, koukněte na jeho nynější podobu.Ten byl hodně parodovaný, proto se dá najít spousta zbytkových důkazů.

Už to jsou údajně stovky a stovky věcí co se změnily. Já si pamatuji jen některé, ale naprosto jistě správně.

Ronaldo (Po, 7. 1. 2019 - 16:01)

A nemáš nějaký příklad z naší kotliny? Já si nepamatuji, jak vypadal Uncle Sam ani ty loga VW a Forda, přece jen za mého dětství jsme byli obklopeni jinými značkami. Já vim, že chuť kešu oříšků byla úplně jiná, ale to je u mnoha druhů jídla a jde to vysvětlit zcela racionálně způsobem současné produkce. To možná bude i případ toho banánovníku - jiný vyšlechtěný druh.

Bosta (Po, 7. 1. 2019 - 17:01)

Podívej se na fotografie, fimy, knihy... Až na pár perokreseb nikde '' správně rostoucí '' banánovník nenajdeš. Nikdy vlastně neexistoval...

Z naší kotliny je tu třeba tato hláška : '' toho dne byl otec poněkud neklidný ''

Pochází ze seriálu Třicet případů majora Zemana, kdo ho zná, tak zná i tuto hlášku. Koukni na YouTube, je hodně parodovaná.
Ale má jednu malou chybu - NIKDY V TOM FILMU NEZAZNĚLA. Prostě tam teď není.

Jen my máme na ní vzpomínku...

Ronaldo (Po, 7. 1. 2019 - 18:01)

Při seriálu "30 případů..." jsem byl malý, ale tuto hlášku též znám. Fakt tam teď neni? Nevim, jak si to ověřit, kde ji hledat, kde dřiv byla...

Bosta (Po, 7. 1. 2019 - 18:01)

Ta epizoda se jmenovala '' Studna '' Je i na YouTube, nevím jestli celá, ale tato pasáž tam je.
Ovšem tu hlášku už nikde neslyšíš.

sardanapal* (Po, 7. 1. 2019 - 18:01)

O které heft se teda go ???

Bosta (Po, 7. 1. 2019 - 18:01)

Povím ti to takhle. Nezaložil jsem toto vlákno abych přesvědčoval ty, kdo mají už nové vzpomínky. To ani není možné.
Spíš chci lidi na tento fenomén upozornit. Většina Čechů o něm nemá ani ponětí. Taky mě zajímá, kolik nás je, co si pamatujeme dřívější realitu. Ale dokud lidé vůbec nebudou tento jev znát, nikdo se tím nezačne sám zabývat.
Dal jsem ti dostatek indicií abys mohl začít sám hledat. Víc pro tebe asi momentálně udělat nemůžu.
Mandela effect je nepřenosný, abys pochopil, musíš ho přímo zažít, nebo připustit hodně,, šílených,, věcí. Ale hlavně sám hledat a hodně číst.

sardanapal* (Po, 7. 1. 2019 - 17:01)

Aha tak možná jen negómu o co go ...
Zkuste to teda prosím víc rov3sti...

Bosta (Po, 7. 1. 2019 - 18:01)

V zásadě jde o to, že některé věci (hlášky z filmů, umělecká díla, loga, animované postavičky atd) jsou buď jiné než bývaly a nebo dokonce vůbec neexistují.
Abys to pochopil správně, musíš vědět, že nejde o skrývání či přetváření, prostě tak, jak si je pamatujeme my, se tyto věci prostě neudály. Mona Lisa nikdy neměla onen tajemný úsměv, ale podle této reality jí da Vinci namaloval s tím nynějším,, selfíčkovým,, úsměvem.
Vzpomínám si na teorie, které mluvily o tom, že Mona Lisa může být mladý chlapec, milenec da Vinciho, protože byl homosexuál. Ale dnešní podoba Mona Lisy je ryze ženská... Nikdy ji jinak nenamaloval. Pročti si zahraniční fóra, tam je toho mnoho.

sardanapal* (Po, 7. 1. 2019 - 15:01)

Tyto věci ať se klidně mění , ale historická pravda , by se neměla měnit v žádném případě !!!

Bosta (Po, 7. 1. 2019 - 16:01)

Co si po startu pamatuješ ty? Rozepiš se, prosím.

sardanapal* (Po, 7. 1. 2019 - 16:01)

Po "startu" už vidím jen cíl ...

Marek (Po, 7. 1. 2019 - 13:01)

A nemůže to mít souvislost s paralelníma realitama/světy?

Bosta (Po, 7. 1. 2019 - 15:01)

Bohužel teorií je mnoho, ale všechno to jsou jen spekulace.
Ale paralelní realita to být klidně taky může, to mě napadlo jako první, ale vysvětli mi, proč část lidí si pamatuje realitu postaru, stejně jako já a druhá část má vzpomínky na tu novou. Vzpomínky, které stejně jako jako u mé skupiny, sahají až k dětství.
To by znamenalo, že z nějakého důvodu nejsou všichni ze stejné reality, ale nyní byli sloučení.

Kdo si pamatujete Anglickou vlajku postaru, koukněte na ní teď. A dejte vědět.

Prý se mění i části bible, jestli znáte nějakého odborníka, poroste ho, ať se koukne na zahraniční weby a porovná dnešní verzi.

Bosta (Po, 7. 1. 2019 - 11:01)

Ahoj Lenko

Mandela effect se to jmenuje po Mandelovi, tomu černošskému prezidentovi. Údajně si někteří lidé pamatují, že zemřel už v osmdesátých letech. Ale zemřel až v roce 2013,myslím.
První žena co na to upozornila to takto pojmenovala.
Já si pamatuji víc věcí, které se změnily.
Třeba
Mona Lisa - dnes je její tvář a hlavně úsměv zcela jiný
Logo WV logo - pamatuji si ho bez předělu
Logo Ford - pamatuji si ho bez '' ocásku''u F
Vitruvian man - míval tři páry rukou
Bananovnik - dříve jeho plody směřovaly špičkou dolů

Je toho hodně, opravdu hodně co se změnilo.
Tady v ČR se tomu prakticky nikdo nevěnuje, ale zahraničí weby jsou toho plné.
A díky tomu vím, že stejné vzpomínky má mnoho dalších lidí.

Reklama

Přidat komentář