Reklama

menolistica

Analytik (So, 7. 9. 2019 - 22:09)

V případě jaterní dysfunkce je dobrý mikronizovaný progesteronový krém, nebo Utrogestan v dávce 200mg denně, nejlépe spolknout večer - jednu hodinu před spaním. Bylinky jsou také vhodné. Syntetické deriváty progesteronu - gestageny, jsou zcela nevhodné!!!

Hanka (Út, 3. 9. 2019 - 10:09)

Určitě jsou nejlepší přírodní preparáty na bázi progesteronu: Drmek s vitamínem E, Menolistica, nebo přírodní progesteronový krém. Drmek (mnišský pepř), je k dispozici i ve formě sypaného bylinného čaje. Lékaři doporučují nejčastějí na estrogenovou dominanci Duphaston, Proveru, nebo nitroděložní tělísko Mirena, s levonogestrelem. Jedná se však o syntetické hormony- gestageny, s celou řadou nežádoucích vedlejších účinků! Utrogestan je údajně přírodní mikronizovaný progesteron. Velkou nevýhodou je, že je pouze na lékařský předpis. Bohužel, i Utrogestan má údajně mnoho nežádoucích účinků, zejména výrazněji zatěžuje játra. Řada lékařů ho ženám nedoporučuje, protože se musí užívat ve vysokých dávkách. Může vyvolávat i špinění. Občas ho doktoři předepisují těhotným ženám, kvůli udržení těhotenství v počátečních fázích.
Ve vyšších fázích těhotenství a v době kojení je Utrogestan kontraindikován! Utr. se užívá pouze krátkodobě, k léčbě neplodnosti. V pre a perimenopauzálním období je lepší bylinná léčba. Drmek obsahuje přírodní progesteron. V případě potíží možno užívat i nepřetržitě a ve vyšších dávkách. A určitě se vyhněte HRT a zbytečným operacím.

Lenka (Pá, 15. 2. 2019 - 09:02)

Dobrý den, jaký den cyklu začínáte brát? Někdo říká první den menstruace brát 3 týdny pak vynechat. A někde jsem četla, začít brát první den po ovulaci.

Jana Panková (Pá, 9. 11. 2018 - 09:11)

Dobrý den,
jsem po kyretáži, mám endometriózu, zvýšenou sliznici. Také mi hrozí odstranění dělohy, což bych nechtěla. Koupila jsem si menolisticu věřím, že mi pomůže. Jen mi je divné, že tak dobrý lék, který pomůže ženám, aby nemusely brát syntetické hormony. Což je po 45roku pro ženu nebezpečné. Proč tyto bylinné preparáty nejsou k sehnání v lékárně? Je to opravdu tak silná farmaceutická lobby?

Hanka (Pá, 9. 11. 2018 - 11:11)

Menolistica není lék, ale doplněk stravy - u těchto přípravků je ten problém, že i když mohou být účinné, tak se nesmí uvádět neschválená zdravotní tvrzení . Proto mohou mít lékárny problém s prodejem těchto přípravků. Já osobně bych s Menosticou měla problém ten, že nikde na webu není uvedeno, kolik mg brutnákového oleje a jamu obsahuje. Brutnákový, pupalkový olej, jam, červený jetel a další bylinky mohou být ženám v přechodu prospěšné, ale vždy jde též o dávku.

Vlaďka Veselá (So, 3. 9. 2016 - 06:09)

Dobrý den, začala jsem užívat menolisticu po poradě s lékárníkem. Mám 35 let a už 6 let žiju jen s jedním vaječníkem. Mám endometriózu, zvýšenou sliznici v děloze, cistu na druhém vaječníku, nepravidelnou menstruaci a po i před špinění. Gynekolog řekl že mohu mít počínající přechod.Nyní užívám menolisticu 6 den a začala jsem špinit je něco špatně nebo je to normální.

alena (St, 25. 11. 2015 - 14:11)

padaji mi vlasy menstruace jednou za tri mesice vek 56 let pomuze mi MENOLISTICA poradte diky [email protected] meil diky za odpoved

Tak (Út, 26. 5. 2015 - 13:05)

Dobrý den začala jsem brát...to bych řekla,že vás bolí břicho právě,že jste po té operaci a je to teprve 6 den.

Jindřiška Palko (Út, 26. 5. 2015 - 13:05)

Dobrý den začala jsem brát menolisticu kvůli nerovnováze hormonů .jsem však 6 let po operaci vynětí dělohy a vaječníků.Na psychiku mi dělá dobře avšak mě bolí břicho jako kdybych očekávala menstruaci.Mám vydržet?Beru to 6 den.Poraďte děkuji.

Petra-36 let (St, 29. 5. 2013 - 16:05)

Menolistica mi pomohla od premenstruačního syndromu (únava, zvýšená teplota, bolest prsou a v podbřišku, závratě, atd...), po 3 týdnech užívání 2 x denně poprvé nedošlo ke špinění 2-3 dny před menstruací, vyrovnává to hormonální hladinu, za sebe můžu jen doporučit. Prý je také dobrý progesteron krém, ten jsem nezkoušela.

Nevoteb (Út, 27. 7. 2010 - 08:07)

a ještě prosím,užíváš...užívám jednu ráno a jednu večer,ale že je mi líp jsem zjistila až tak po týdnu.Je mi 38 a asi mám nějaké rozhozené hormony.14 dní před...umírám únavou,mám akné jak puberťák a docela silný deprese.S menolisticou je to o 50 % lepší.Přeji Ti ať ti také pomůže :-)

Blanka (St, 14. 7. 2010 - 16:07)

a ještě prosím,užíváš jednu,nebo dvě kapsle? Dík :=))

Blanka (St, 14. 7. 2010 - 16:07)

Díky moc,dnes mi přišla.Objednala jsem ji na Fit-výživa,nebo tak nějak.Akorát nechápu,proč ji už nemají v Lékárně.cz,kde objednávám i jiné produkty.Zbytečně platím poštovné 2x.Já ji chci začít užívat na vyrovnání hormonů při užívání HST.

Nevoteb (St, 14. 7. 2010 - 09:07)

Kde sehnat...Já ho již po třetí objednávala tady,je tam dle mého srovnání i nejlevnější http://www.holistica.cz/eshop.asp?pid=2.Snažím se s ním bojovat se silným premenstruačním syndromem a je mi nohem líp :-)

Blanka (Ne, 11. 7. 2010 - 08:07)

Kde sehnat Menolisticu?
Děkuji

Jarka (Út, 21. 8. 2012 - 18:08)

Jak dlouho se může...Menolisticu jsem začala užívat v r. 2008 po kyretážích pro neustálé krvácení a hrozila mi operace - vynětí dělohy. Za pár dnů užívání tohoto preparátu mi krvácení ustalo. Při Sono dělohy výborný nález, sliznice v pořádku, tenká. Menolistiku beru občas dodnes jen menší dávky, třeba při stresu. Ustalo pocení, návaly a psychika výborná.

Lucie (Čt, 16. 8. 2012 - 20:08)

Je možné přípravek užívat již dříve, kolem 35. roku na upravení hormonální hladiny progesteronů a estrogenů?

Ivana (Po, 7. 2. 2011 - 18:02)

Jak dlouho se může Menolistica užívat?

Eva (Pá, 13. 7. 2007 - 18:07)

Zajímalo by mě,jak jste ho během cyklu dávkovala.Počet kapslí v které dny.Děkuju za odpověď.

Marie (Čt, 31. 5. 2007 - 13:05)

Je mi 50 let, jsem v přechodě. Lékař mi zjistil hormonální nerovnováhu, vysokou děložní sliznici a protože mám nepravidelnou menstruaci, která by podle něj mohla být velmi silná, doporučuje od v cyklu od 17 do 26 dne užívat dydrogesteron Duphaston pro nedostek progesteronu, což jsou syntetické hormony.
Ptám se zda je možné v tomto případě místo uvedeného brát přírodní preparát MENOLISTICU, kdy a v jakém množství.Máte s tím někdo zkušenost. Děkuji.

Reklama

Přidat komentář