Reklama

Existuje Bůh?

Touhaa (Po, 5. 11. 2018 - 22:11)

No,tak žádná moudra z vás dnes nepadají tak čau a dobrou

5.11. (Po, 5. 11. 2018 - 20:11)

Pane po dnešku sArdAnApAl* jsme kompletní.

ne (Po, 5. 11. 2018 - 19:11)

Neexistuje.

Touhaa (Po, 5. 11. 2018 - 18:11)

Asi tápají v mlze

sardanapal* (Po, 5. 11. 2018 - 18:11)

Pokud si to Ty , ...tak já už ťapu dom ...

Touhaa (Po, 5. 11. 2018 - 20:11)

:)

5.11. (Po, 5. 11. 2018 - 18:11)

Na internetu.

5.11. (Po, 5. 11. 2018 - 06:11)

Vítězství nad hříchem a smtí se dostavilo záhy...

Touha pro D (Po, 5. 11. 2018 - 04:11)

Máš to tady

D alias Mordhauser (Po, 5. 11. 2018 - 08:11)

I Hepnarová je dostupná. Vlastně všechno je dostupné. Ale je to obnoxious.

Marek (Po, 30. 12. 2013 - 23:12)

1) ...Mýlíš...Rozlišuj mezi nejvyšším vedením ŘKC, kteří byli vždy připraveni okamžitě uvěznil každého, kdo si dovolil zapochybovat o pohanské antické vzdělanosti, a kteří neměli nejmenší problém se škrtáním Božích přikázání přímo v desateru, zakazující např. se klanět sochám........., a mezi křesťany (členy ŘKC), protože mezi tím je obrovský rozdíl.

Ty víš tak dobř (Po, 30. 12. 2013 - 23:12)

A ty, Dane, tak dobře víš, co NENÍ pohádka?

Trochu konsiste (Po, 30. 12. 2013 - 23:12)

1) ...Mýlíš se.
Křesťané (členové ŘKC), vyvrátili mylný antický názor...

2) ...Proč se ÚDAJNÍ křesťané (ŘKC), tak fanaticky zastávali pohanských antických textů?

3) ...Vrcholní představitelé ŘKC, si vysoce cenili pohanské antické vzdělanosti...myslím si, že už je nad slunce jasné, že to ve skutečnosti křesťané nebyli....

Dost perlíš, synu.

Marek (Po, 30. 12. 2013 - 21:12)

Píšeš: "Krestansti kreacionisticti zabednenci nemaji ani nejmensi zasluhu na tom, ze evropska prirodoveda postupne vyvratila stary mylny anticky nazor o instantnim a samovolnem vznikani modernich zivotnich forem (mysi, ruzneho hmyzu, zab, krokodylu) z rozmanitych prirodnich materialu."

Mýlíš se.
Křesťané (členové ŘKC), vyvrátili mylný antický názor.

http://cs.m.wikipedia.org/wiki/Samoplozen%C3%AD
"Chybné Aristotelovy závěry, vyvrátil pokusy biolog, fyziolog Lazzaro Spallanzani.

http://cs.m.wikipedia.org/wiki/Louis_Pasteur
"Doktor přírodních věd profesor Louis Pasteur - biolog, chemik a lékař, jeden z nejvýznačnějších vědců 19. století.
Vyvrátil teorii abiogeneze.
Profesor Louis Pasteur se v řadě debat otevřeně stavěl proti ateismu, šířícímu se po francouzských vysokých školách."

Déčko...., křesťan, který se otevřeně staví proti ateismu, není ateista.

Píšeš: Opravdu bych tez kvitoval s velkym povdekem jakykoli pramen, ze ktereho by vyplynulo, ze prvni krestane jakkoli oponovali Aristotelovu omylu o samoplozeni. Po cely stredovek akceptovali cirkevni vzdelanci Aristotela i s chlupama, a byli to ve skutecnosti oni, kteri svym zkostnatelym dogmatismem a reverenci vuci starym antickym textum nejvice brzdili pokrok v prirodovede.

Ano, vrcholné vedení ŘKC, svým zkostnatělým dogmatismem vůči antickým pohanským textům, nejvíce brzdili pokrok v přírodovědě.

Dokonce byli vždy připraveni uvěznil každého, kdo si dovolil zapochybovat o pohanské antické vzdělanosti.

Otázka je, proč to dělali.

Proč se údajní křesťané, tak fanaticky zastávali pohanských antických textů?

Proč dávali přednost pohanským antickým textům, před objevy křesťana, kterého za pochybování o správnosti pohanských antických textů věznili.

Přemýšlej......

"V" píše: "Já bych se musel smat kdyz katolici s plnou vážností po filosofovi vrcholneho obdobi recke filosofie Aristelovi opakovali primitivni nazor, ze slunce se otaci kolem zeme a ani by je to nenapadlo si to overit. A kazdeho kdo si to overil a tvrdi opak by oznacili jako kacire a upalili.

V Bibli se nepíše, jestli se Slunce otáčí kolem Země nebo Země kolem Slunce (protože Bible není knížka o astronomii), nepíše se tam ani nic o tom, že v buňkách fungují stovky různých molekulárních strojů a motorů, které provádějí klíčové funkce jako pohyb chromozomů během buněčného dělení, nabíjení nervových buněk, replikace DNA, transkripce DNA, výroba proteinů, atd. , (protože Bible není knížka biologie).

Stvořitel ale vybízí člověka ke zkoumání jeho stvoření, takže poctivá věda je plně v souladu s křesťanstvím a se záměrem Stvořitele.

Proč se tedy nejvyšší vedení ŘKC, tak fanaticky zastávali pohanské antické vzdělanosti?

Neměli by se spíš zastávat Galilea, který byl křesťan?

Proč jim tak moc vadilo, že křesťan vyvrací antickou vzdělanost?

Vrcholní představitelé ŘKC, si vysoce cenili pohanské antické vzdělanosti (Aristotela a Platóna, .....), a byli vždy připraveni okamžitě uvěznil každého, kdo si dovolil zapochybovat o pohanské antické vzdělanosti.

Myslím si, že už je nad slunce jasné, že to ve skutečnosti křesťané nebyli.

Proto Jan Hus nazval papeže antikristem.

Takže rozlišuj mezi nejvyšším vedením ŘKC, kteří byli vždy připraveni okamžitě uvěznil každého, kdo si dovolil zapochybovat o pohanské antické vzdělanosti, a kteří neměli nejmenší problém se škrtáním Božích přikázání přímo v desateru, zakazující např. se klanět sochám........., a mezi křesťany (členy ŘKC), protože mezi tím je obrovský rozdíl.

Takže Galileo (křesťan), ve skutečnosti neměl problémy s křesťany (s nejvyšším vedením ŘKC) , ALE s následovníky a pokračovateli antického náboženství.
Čímž mám na mysli víru ve Světlonoše (Lucifera), jehož symbolem je logicky Slunce.

Proto je ŘKC plná antických symbolů Slunce.

Odkážu tě na stránky, kde jsou další zajímavé informace:

http://www.zvedavec.org/send_print.php?clanek_id=3460&status=print

Bible před ŘKC samozřejmě varuje ve své knize proroctví:

http://m.youtube.com/watch?v=L1TVcZppR4I

D (Po, 30. 12. 2013 - 21:12)

Mě by tedy velmi zajímalo,v...> Mě by tedy velmi zajímalo,v čem spočívá legračnost tvrzení o kreacionistické verzi vzniku světa.

Legracnost jakeho tvrzeni o kreacionisticke verzi vzniku sveta?

> V čem odporuje kreace evoluci?

V nicem. Teoreticky je myslitelne, ze evoluci prochazi zivot, ktery byl puvodne stvoren nejakym bohem. Zkus si takovou moznost predstavit, a zacni z ni vyvozovat logicke konsekvence.

Kdykoli jsem se o tohle pokousel ja, hned jsem se dostal do mnohocetnych, a casto i dobre znamych kontradikci, ktere v mych ocich cini podobnou moznost prinejlepsim extremne nepravdepodobnou, a prinejhorsim naprosto absurdni a zcela nerealnou.

Dan (Po, 30. 12. 2013 - 20:12)

Mě by tedy velmi zajímalo,v čem spočívá legračnost tvrzení o kreacionistické verzi vzniku světa.Ověřil to někdo vylučovací metodou jako nemožné?V čem odporuje kreace evoluci?

Dan (Po, 30. 12. 2013 - 20:12)

Pohádka jako pohádka....Ty víš tak dobře co je pohádka?

D (Po, 30. 12. 2013 - 19:12)

Zrovna jsem si ji doladila,sestřih mám teď na bobra ,nahoře má takovou čupřinku jak áda.Předtím jsem měla vyholenou s čárkou,když jsem ji natáhla vypadala v lesku jako pysky na ležato ,když si je natáhnu v zrcadle prsty od sebe.Uvažuju že příště bych si ji vytvarovala úplně do hladka,aby byla taková univerzální.

To už je ale ji (Po, 30. 12. 2013 - 17:12)

Pohádka jako pohádka.
Obě jsou stejně roztomilé, obě jsou pouhé pohádky.
Akorát že jednu někteří maj za boží slovo a u druhý zas jiní cvoci berou jako posvátný fakt existenxi živé a mrtvé vody. Jestli nevěříš, tak tady na doktorce zrovna jedno takový diskusní vlákno je.

antine (Po, 30. 12. 2013 - 17:12)

kdyby buh byl, nemusis v jeho...Hlavně co by z toho měl? Jedině že při své moudrosti a schopnosti cokoliv stvořit,stvořil bytost u níž si není ničím jist. Ale já všem za malý obnos zaručuj život věčný po smrti. Číslo účtu dodám.

Reklama

Přidat komentář